HotS - temat ogólny

Rozegrałem ponad 130 gier malfurionem, możesz doprecyzować dlaczego uważasz go za nudną postać?

Nie mogę. Jest po prostu nudny. Nie wiem dlaczego.

Mam 250 gier na Utherze (ponad 1k w sumie) i mogę nim grać o każdej porze dnia i nocy, a Malfurion nudzi mnie po dwóch partiach z rzędu.

No jest trochę "powolny", ale potrafi być upierdliwy dla przeciwnika, trzeba go po prostu lubić.

Może dlatego, że gra Utherem jest dużo bardziej ofensywna. Nie stoimy tępo z tyłu i rzucamy heal'a, ale też stunujemu i zadajemy jakiś tam dmg.

Pewno tak, bo Regara też bardzo lubię, a jest on podobny do Uthera, tzn. jest ofensywny.
Hmm, ale lubię też Kael'thasa, który "kampi" z daleka i nic więcej nie robi... tak jak Malf trochę...
Ciężko to wyjaśnić :) Jedni lubią jedne postacie, drudzy inne - tak chyba najprościej powiedzieć.

No jest trochę "powolny", ale potrafi być upierdliwy dla przeciwnika, trzeba go po prostu lubić.

Malfi jest bardzo mocny, nie zrozum mnie źle. W dobrych rekach jest niesamowity. Granie nim wcale nie jest łatwe. Z racji tego, że ma HOTy, to trzeba je rzucać z wyprzedzeniem, pilnować swojej pozycji, włączyć ulti odpowiednio wczas, zanim wszyscy umrą itp.

Świetna postać... ale nudna :)

Mam na nim 9 poziom dopiero, więc nie jestem ekspertem od Malfuriona (póki co:D), ale widzę do czego jest zdolny.

Może po patchu będzie dla mnie ciekawszy.

Trochę odświeżę temat moim wylewaniem żalów:

Czy może ktoś mi wyjaśnić, dlaczego te kurtyzany (ekhm) z Blizzardu zrobiły zabójcę, który może tankować dmg od innych zabójców? Przecież Rzeźnik to totalna imba, dlaczego jako asasyn (który w założeniu ma zadawać dużo obrażeń, ale być też podatnym na obrażenia) mógł wytrzymać 2 pełne serie od Zeratula, który był dodatkowo wspierany przez Li Li (gdyby nie to, to padłbym z 2 razy przez ten czas)? Blizzard chyba przejmuję politykę Riotu, wypuszczając na start niezbalansowaną postać (którą większość osób kupi za $$$, bo komu się chce zbierać 15k), którą potem znerfią i obniżą jej cenę do 10k.

Mam tylko nadzieję, że kolejne postacie będą trochę bardziej przemyślane (przynajmniej matematycznie, bo design i tak będzie z Diablo). Swoją drogą, jak teraz będzie ta seria bohaterów z Odwiecznego Konfliktu, to czy potem można się spodziewać kolejnych tematycznych serii, np. ze Starcrafta?

To chcesz wszystkie postacie na jedno kopyto?

Rzeźnik dostał lifesteala wiec jest mocny w walkach 1vs1 ale dobrze znukowany szybko pada.

Rzeźnik na 100% dostanie nerfa za tydzień lub dwa.

Teraz nie jest jakoś super OP, ale jest bardzo mocny.

Mówisz o Zeratulu, a spróbuj zagrać na niego Raynorem :D Nawet go nie zarysujesz.

Na blizzardowym forum są dyskusje na jego temat, jeśli Cię to interesuje http://eu.battle.net/heroes/pl/forum/topic/15161826092

Nie chcę wszystkich postaci na jedno kopyto, ale tak jak ktoś napisał na forum Blizza - ma za dużą przeżywalność jak na zabójcę. Do AA się nie przyczepię aż tak, bo nastackowany Zeratul też wyciąga podobną wartość w late game, ale nawet jeśli - to Rzeźnik i tak szybciej atakuje, więc moim zdaniem to jest przesadzone. Mówisz też o dużym nuke - a co jeśli ma przy sobie jakiegokolwiek mocnego healera, np. Li Li, Malfurion czy Rehgar? Przecież gra traci wtedy sens. Nie chodzi mi o to, żeby zrobić z Rzeźnika postać przeciętną (jak np. Raynor czy Uther (co prawda support, ale jest przeciętny jak na swoją rolę - albo po prostu jeszcze nie spotkałem wybitnego Uthera)), ale żeby chociaż dało się go jakoś zabić - bo teraz nawet matematycznie żadna postać nie ma z nim szans (ba, nawet w 2v1 jest ciężko, ale przynajmniej staje się to możliwe) :)

Edit: Jeszcze ciekawy filmik - https://youtu.be/EAw9nus7Bys

Siemka, nie chciałem zakładać nowego tematu wiec pisze tutaj :)

Właśnie pobieram Hotsa i chciałem się trochę o grze dowiedzieć macie może jakieś rady dla początkującego ?

Wbij sobie każdą postacią z rotacji 5 lvl żeby dostać 500 golda i nie kupuj na starcie najdroższych postaci, wykup wpierw wszystkie najtańsze postacie żeby później grać rankedy.

Chyba tyle wystarczy :x

Objective'y są ważne. Campy z jungle też. Poza tym xp zdobywa się gdy osoba jest przy minionach, więc wskazane jest zostawianie minimum jednego gracza na linii. Roamuj z mountem.

wykup wpierw wszystkie najtańsze postacie żeby później grać rankedy.

Nie rób tak.

Kupuj te postacie które lubisz i którymi już trochę pograłeś. A jeśli planujesz grać rankeda, to musisz kupić wszystkie postacie z "mety", czyli te najbardziej OP w danej chwili. Gra na rankedzie, to granie w kółko tych samych meczów z tymi samymi bohaterami i kompozycjami drużyn.

Rady...

Najważniejsza. Nie zachowuj się jak typowy gracz LoLa, czyli nie wyzywaj nikogo na czacie i nie zachowuj się jak osioł.

Graj tym co jest w rotacji i wbijaj 5 poziomy wszystkim bohaterom (tak jak Savl napisał). Jeśli kogoś lubisz i trochę nim pograłeś w darmowej rotacji, to wtedy go sobie kup i wbij mu 9 poziom (bo też dostaniesz za to golda). Potem gold jest na poziomach 15 i 20, ale to już zajmuje sporo czasu.

Wykonuj zadania dzienne i nie pozwól, żebyś miał 3 niewykonane, bo nie dostaniesz nowego i trochę kasy Ci przepadnie. A o kasę w tej grze dość ciężko.

Co do samej rozgrywki, to graj zespołowo. Patrz na mapę często, słuchaj pingów i ogólnie staraj się komunikować z drużyną, to będzie wam łatwiej wygrać. Jeśli ktoś się źle zachowuje, to daj mu Mute i graj spokojnie dalej (po meczu raport na niego i spokój). Możesz też całkowicie wyłączyć czat w opcjach, jeśli Cię wkurza. Nie jest on wcale konieczny do wygrywania. Za pomogą pingów da się wszystko powiedzieć.

Nie graj Tassadarem, Sierż Petardą, ani Czenem - obecnie są niegrywalni i będziesz wszystko przegrywał. Zszywy, Thralla i Diablo też nie polecam.

Nie polecam także Abatura, ani Wikingów. Są mocni, ale nie są łatwi do ogarnięcia dla nowego gracza i Twoja drużyna będzie na tym mocno cierpiała, Ty też.

Kogo polecam ? Wszystkich poza tymi wyżej :) Nova jest fajna i skuteczna w Szybkich Meczach. Każdy Pomocnik jest dobry. Większość zabójców się nadaje - ci walczący wręcz są trudniejsi niż ci strzelający/magowie. Wojownicy też się nadają, jeśli lubisz grać jako tank. Wybór postaci masz spory.

Jak będziesz miał jakieś pytania to wal śmiało.

Tu masz kilka poradników odnośnie podstaw gry.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLlWC1VLv7fbCLexoZvW6aK2Yp37T-RswQ

Dobrze ustawioną Petardą pokonałem 3 przeciwników kontra ja stojący w miejscu plus jakiś pomocnik. Gdy była darmowa miałem stosunek win to lost 5/1, zatem czemu by nie grać Sierżant Petardą? Tassadarem też się gra dobrze, ale nie jest on dobrym dpsem, lepiej mu inwestować w umiejętności pomocnicze i ulti jako wall, bo jest mega użyteczny. Czen byłby moją ulubioną postacią gdyby nie fakt iż jedno jego ulti jest dobre do uciekania czyli beczka a drugie jeszcze lepsze do ucieczki, czyli rozwałkowanie na 3 czenów. Nova jest strasznie denerwująca, ale ogółem teamy z przewagą w wojownikach zawsze ma przewagę nad papierami, więc ja polecam takiego Muradina do gry , a jako zabójcę wydaje mi się, że Falstad jest jednym z skuteczniejszych zabójców. BTW co sądzicie o Kharazimie i Leoricu?

Leoric jest przesadzony, a znając Blizzard, szybko go nie z balansują...

BTW co sądzicie o Kharazimie i Leoricu?
Zagrałem wczoraj kilka meczy Kharazimem, moje spostrzeżenia:
- Kharazim nie sprawdza się w drużynach z przewagą postaci dystansowych
- bardzo dobra postać 1 vs 1, wysoka przeżywalność
- bardzo dobrze czyści campy na niskich poziomach
- w team fight'ach potrzebuje dobrego tanka, w przeciwnym wypadku idzie focus i nasz mnich nie istnieje
- wystarczy stun/polimorfia/spowolnienie i kharazin jest bezbronny
- heal grupowy o małym zasięgu zmusza nas do bardzo agresywnej/ryzykownej gry
- Combo Jaina/Kaelthas nie pozwala Kharazimowi zbliżyć się do teamfight'u
- Trudna postać do ogarnięcia, mając jednak 2 wojowników w drużynie potrafi wykręcić obrażenia przekraczające 70k przy jednoczesnym leczeniu na poziomie 60-80k
Podsumowując: Postać trudna, wymaga od gracza ciągłego przebywania w centrum walki i nieustannego atakowania. Bardzo łatwy do kontrowania poprzez stuny/spowolnienia/polimorfie. Jest mało użyteczny w przypadku zespołów, których główną siłą uderzeniową są championi dystansowi ze względu na mały zasięg swojego leczenia. Bradzo dobrze spisuje się natomiast w przypadku walk 1 vs 1. Grając mnichem jesteśmy niestety w ogromnym stopniu uzależnieni od naszego tanka oraz jego umiejętności.

Mnich jest zarąbisty jeśli chodzi np o nękanie zabójcy. Może nie jest w stanie go zabić na kilka hitów (przecież to support), ale spokojnie może ułatwić jego zabicie, a sam jeszcze przeżyć. Bardzo offensywny support, więc ktoś kto lubi czynnie brać udział w TF to zdecydowanie support dla tej osoby.

Ja bym chciał się zapytać o Sylvanę. Co o niej sądzicie. Rozegrałem nią parę gierek i moim zdaniem jest przydatna na każdej mapie. Na pewno nie jest przeznaczona do gry na jednej czy dwóch mapach.

Dla mnie Sylvana to druga najnudniejsza postać zaraz po Lili. Granie nimi to głównie trzymanie palca na Q.

Nie zmienia to faktu, że obydwie postacie są dobre w tym co robią.

Sylvana jest przydatna wszędzie, ale nie niezbędna. Jedynie na Kopalniach daje ogromną przewagę.

Jest dobra do pushowania, split-pushowania, ma spore obrażenia przeciwko bohaterom oraz bardzo dobrą ultimkę do TFów.

Przypomina zabójcę, ale nim nie jest i nigdy go nie zastąpi w drużynie.

Odkopię trochę temat, ale w tym przypadku to chyba nic nie szkodzi :)
Postanowiłem wrócić do hotsa (po ok. 3-4 miesiącach), ale czuję się nieco zagubiony i nie mówię tu o mapach. Zazwyczaj grałem Novą i Zeratulem (okazjonalnie Murky'm i Abaturem), ale nie wiem, czy postacie te dostały nerfa, czy to nowe postacie są niezbalansowane. Nova nie ma już tego dmg, który miała, a mimo to wydaje się jeszcze bardziej papierowa. Może to mój brak praktyki, ale takie póki co mam odczucia. W związku z tym, czy ktoś zna jakieś buildy (na Novę i Zeratula najlepiej, choć przy Zeratulu to zastanawiam się jedynie między Seasoned Marksman a Regeneration Master na początku), które będą obecnie grywalne? W starej 'mecie' grałem Novą pod decoye i Zeratulem klasycznie pod AA. A, gram głównie quick matche, więc dobrze by było, gdyby build też tam działał :)

Na ta chwile nie ma bohatera ktory by nie dawal sobie rady [ jezeli ktos bedzie tutaj chcial powiedziec ze jest inaczej to niech popatrzy w grze oraz na streamach co ludzie robia wszystkimi postaciami a nie patrzec tylko na koxow co graja 1 postacia i wszyscy mowia ze tylko ta postac jest OP ] sa tylko mapy gdzie nie wszystkie postacie pasuja i mapa robi ze postacią gra sie na 40% jego mozliwości, ale o to w HoTsie chodzi i sam bliz mowi ze taki maja cel.

Novy i zeratula nie znerfili nova nadal jest papierem z ogromnym dmg, a zeratul nadal potrafi wsadzic ogromny dps i uciec wiec wszystko jest po staremu.

jezeli chodzi o QM to nawet jak grasz b dobrze, masz wysokie mmr i mimo iz ostatnio poprawili MM to pamietaj ze QM nie graja za czesto osoby co umieja grac wiec sam fakt ze masz slabszy team sprawia ze i twoja postac jest slabsza, wiec radze przejsc na rankedy pomeczysz sie z tydzien by dojsc do swojej rangi ustabilizujesz mmr i bedzie ci sie gralo przyjemniej z osobami na swoim poziomie.

Dzięki wielkie za odpowiedź, jednak do rankedów mi daleko - brak postaci :?

Czyli stare buildy nadal powinny działać?