Instaluje Dote 2 (szpan)

Siema, jako 2 letni gracz Lol'a chciałbym przetestować Dote 2.

Chciałbym na początku wskazówki. Kim polecacie zagrać na początku? Jak Budować build? Jak Last Hitować itp!
Siedzę na fonie, sorry że temat nie jest bardziej rozbudowany.

To może na start poradniki naszego ulubionego streamera
http://how2play.pl/dota2/przejsc-ligi-doty-czesc-1/
http://how2play.pl/dota2/przejsc-ligi-doty-czesc-2/

W grze masz samouczek. Przejdz go a liźniesz troche podstawy.

Z racji tego, iż w docie na start masz odblokowane wszystkie postacie, to polecam następujące:

-Sven (M Carry) - odpowiednio zbudowany może robić za niezłego hard carry z survi. Do tego pasywny cleave, AoE stun i speed buff

-Lina (Nuker) - bardzo mocny solo target nuker z AoE stun'em.

-Ursa (M Carry) - ciekawa postać do junglowania, robi miazgę w early dzięki pasywowi, odpowiednio zbudowany sam wygrywa gry.

-Drow Ranger (R Carry) - dobry zasięg z CC, pasywny boost do dmg + silence z pushbackiem. Robi wrażenie.

-Sniper (R Carry) - największe zasięgi w grze, autoattack ma szansę na mini stuna, do tego ulti Caitlyn, tylko niemożliwe do zablokowania przez drugiego gracza.

-Bloodseeker (M Carry) - pasywnie widzi graczy z low HP i regeneruje sporo życia jak coś zabije. Do tego silence z dmg increase i ult, który zadaje więcej obrażeń, jak cel goni cię/ucieka.

-Axe (Tank) - dobry sustain, z ciekawymi pasywką i executem przebijającym nieśmiertelność Dazzle'a. Używany w jungli.

Ogólnie polecam pograć trochę każdym championem na botach i przyzwyczaić się do mechaniki, po czym wybrać, jaki pasuje. Potem dochodzą zabawne postacie typu Shadow Shaman, Doom, Outworld i Dazzle, ale one już wymagają trochę ogarnięcia.

Nie. Nie dawajcie nowym carrować gierek. Pls, don't :(

W większości przypadków, dla nowych graczy poleca się granie czymś, co ma dość mocny sustain w early, i pomimo kilku błędów nie padnie bardzo szybko, typu Dragon Knight, Axe. Lasthitować i calutkiej mechaniki gry nauczysz się regularnie grając, aczkolwiek dwie rady:

Słuchaj się lepszych;

Zapomnij praktycznie WSZYSTKIEGO, czego nauczyłeś się w lolu

@up

Sven - Okej, ale odpowiednio gnębiony nawet pomimo swojego ulta niewiele zdziała ;)

Lina - Częściej imo robiona pod supporta robi więcej w grze (ulti w late game dość słabo się skaluje)

Ursa - O ile gierka trwa maksymalnie 30 minut, potem zależnie od ogrania. Forest jest okej, imo lepiej ursa działa na linii z takim shadow shamanem czy lionem.

Drow - Niby polecany dla nowych graczy, aczkolwiek jest zbyt squishy w early, co może skutkować wieloma killami. A traxa bez farmy to gierka 4v5. I trzeba ogarniać ulta ;)

Sniper - Jedna z najlepszych postaci do ogarnięcia gierki. Ulti jest możliwe do zablokowania, ale takich juke'ów naumiesz się później ;)

Bloodseeker - Okej, jest spoko postacią, nawet nie potrzebuje zbyt wiele farmy żeby coś zdziałać.

Axe - Ograny axe potrafi działać cuda, na prawdę. I strasznie wkurzający hunger kiedy nie jest się dopuszczonym do farmy. Może także siedzieć w lesie.

Dodam od siebie:

Centaur Warruner - Całkiem spoko durable(tanky), jego ult to znakomita inicjacja ze smoke'a/ulta mirany, stun, i całkiem potężny nuke w early.

Viper - Dobrze wykorzystany niszczy early swoim q i ultem.

Chyba tyle :P

Z bohaterów od inteligencji, polecam ci Dazzle'a. Dość przyjemnie się nim gra. Dobry jest jeszcze (nie pamiętam nazwy) lodowy licz.. czy coś w ten deseń. Juggernaut jest też dobry na początek, ma duży dmg i jeśli złożysz Aghanim's Scepter to z ulta na 3 poziomie robisz 3000 dmg. Ogółem całkiem łatwy. Jeśli przywykłeś do zablokowanej kamery z LoL'a to mogę się podzielić configiem, w którym na spacji mam przybindowane blokowanie kamery na bohaterze.

http://dota2.gamepedia.com/Guides:Hero_Difficulty - polecam lekturę.
Niestety jak i w LoL'u masz smurfy tak samo tutaj na low lvl czy nawet low prio spotkasz ludzi którzy mają X kont.

@@up. Niech sobie odpuści Outworld Devourera przez najbliższe mmmm.... długo. Oszczędzi i sobie i swojej drużynie problemu.

Z racji tego, iż w docie na start masz odblokowane wszystkie postacie, to polecam następujące:-Sven (M Carry) - odpowiednio zbudowany może robić za niezłego hard carry z survi. Do tego pasywny cleave, AoE stun i speed buff-Lina (Nuker) - bardzo mocny solo target nuker z AoE stun'em.-Ursa (M Carry) - ciekawa postać do junglowania, robi miazgę w early dzięki pasywowi, odpowiednio zbudowany sam wygrywa gry.-Drow Ranger (R Carry) - dobry zasięg z CC, pasywny boost do dmg + silence z pushbackiem. Robi wrażenie.-Sniper (R Carry) - największe zasięgi w grze, autoattack ma szansę na mini stuna, do tego ulti Caitlyn, tylko niemożliwe do zablokowania przez drugiego gracza.-Bloodseeker (M Carry) - pasywnie widzi graczy z low HP i regeneruje sporo życia jak coś zabije. Do tego silence z dmg increase i ult, który zadaje więcej obrażeń, jak cel goni cię/ucieka.-Axe (Tank) - dobry sustain, z ciekawymi pasywką i executem przebijającym nieśmiertelność Dazzle'a. Używany w jungli.Ogólnie polecam pograć trochę każdym championem na botach i przyzwyczaić się do mechaniki, po czym wybrać, jaki pasuje. Potem dochodzą zabawne postacie typu Shadow Shaman, Doom, Outworld i Dazzle, ale one już wymagają trochę ogarnięcia.

Po pierwsze- Hero, nie championem. Po drugie, fakt. Mogą być fajne na początek te postacie, ale w późniejszej grze to raczej tylko na PUBy, bo normalne granie to tak średnio.

Z supportów na start mogę polecić: Lion, Lich, Witch Doctor, Shadow Shaman.

Też bym poprosił , podobał mi się taki ruber chyba ... ult to , że wysysa zaklęcie na kilka minut i może jego sam używać , czy ktoś poleci mi kogoś ?! oczywiście na start :P

@GrimReaper

No to przecież autor chciał właśnie postacie na początek takie żeby się mógł nauczyć podstaw powoli.

Panowie podali dobre postacie na start.

Ja sam sądzę, że na starcie najłatwiej jest ogarnąć Snipera.

Początkowym graczom polecani są np. Zeus czy Lich. Drow ranger jest fajna postacia na start. Mocne ulti+aura, dodatkowo silence i 60% slowa ze strzal. Sniper sam w sobie jest łatwa postacią bo ma potezny zasieg z right clicka. Spamujesz typka a na koniec uzywasz assassinate. Tyle w temacie.

Fajni na start, ale żeby na nich nie zostać potem, bo za łatwo kontrowalni.

Ja np polecam Ci Liona nie ma chyba łatwiejszej postaci jak dla mnie :)

Build jest bananlnie łatwy bo:
A) idziesz na mida
B) skille ( 1lvl - kolce, 2lvl - mana drain, 3lvl - kolce, 4lvl - mana drain, 5lvl - kolce a na 6lvl ult :D
C) Itemki tak naprawdę są potrzebne tylko 3 ( Dagon, Septor i butki co leczą nie pamiętam jak się nazywają jak ktoś moze to niech poda nazwę :D )

I tyle na 6 lvl podbiegasz do goscia najlepiej jak jest trochę pogryziony :D kolce ->ult i nie ma typa :D
A jak brak many to mana drain na creepa maga :D I TYLE !

Też bym poprosił , podobał mi się taki ruber chyba ... ult to , że wysysa zaklęcie na kilka minut i może jego sam używać , czy ktoś poleci mi kogoś ?! oczywiście na start

Ta postać to Rubick,postać dobra,ale tylko gdy przeciwnik ma porządne skille(np.ult omni,który daje nieśmiertelność twojej drużynie).

Co do postaci dla autora tematu to może omniknight?Tank,który może ochronić przed śmiercią,jednocześnie wybijając pół drużyny przeciwnika leczeniem swoich kolegów.

Ja mógłbym udzielić jedną fajną wskazówkę na niemal każdego tanka. Biorąc pod uwagę np tiny'iego jeśli chcemy robić z niego tanka, to na samym początku pasywka na stuny, a na starcie kupujemy ring of regen i magic sticka, kolejno zamiast butów budujemy pierwej Hood of Defiance i mamy sporą przewagę na początku. Mozna to całkowicie złożyć w ukrytym sklepie, dokupując poszczególne itemki potrzebne do złożenia, a przeciwnikowi coraz ciężej jest cię ubić. Kolejno Arcane Boots do manki, i rzecz jasna Vanguard a dalej już z górki i wedle uznania, polecam też AcS na clave dmg. Initiator prawie gotowy i nie do ruszenia :) skille pierw maxować pasywke,Q i ult. Na early game idealnie jak dla mnie tinym jeśli chcemy zrobic z niego tanka :D

A jeśli chodzi o last hitowanie polecam spamić klawisz "S" który zatrzymuje akcje bohatera a kolejno w odpowiednim momencie klik na creepa i mamy Lh. Można też tego używać również w przypadku kiedy oberwiemy z ulti BloodSeeker'a oczywiście umiejętnie :)

Edit: Nie polecam Rubick'a jako char dla początkującego gracza, dość ciężka postać i łatwo o deada z powodu low HP.

Ja mógłbym udzielić jedną fajną wskazówkę na niemal każdego tanka. Biorąc pod uwagę np tiny'iego jeśli chcemy robić z niego tanka, to na samym początku pasywka na stuny, a na starcie kupujemy ring of regen i magic sticka, kolejno zamiast butów budujemy pierwej Hood of Defiance i mamy sporą przewagę na początku. Mozna to całkowicie złożyć w ukrytym sklepie, dokupując poszczególne itemki potrzebne do złożenia, a przeciwnikowi coraz ciężej jest cię ubić. Kolejno Arcane Boots do manki, i rzecz jasna Vanguard a dalej już z górki i wedle uznania, polecam też AcS na clave dmg. Initiator prawie gotowy i nie do ruszenia skille pierw maxować pasywke,Q i ult. Na early game idealnie jak dla mnie tinym jeśli chcemy zrobic z niego tanka

Pasywke maxowac ? wtf , ty tak serio xD ? Tinym maxujesz q > w nawet mozesz pominąć ulta na 6 by latwiej sie farmilo i na 11 levelu masz maxowane q i w ult 2 level , potem tylko inwestujesz w pasywke i staty . Tiny nawet bez itemkow pod "tanka" sie nadaje na tanka , treadsy/phasy,aghs,manta,sytuacyjnie < z takim buildem niszczysz .

Pasywke maxowac ? wtf , ty tak serio xD ? Tinym maxujesz q > w nawet mozesz pominąć ulta na 6 by latwiej sie farmilo i na 11 levelu masz maxowane q i w ult 2 level , potem tylko inwestujesz w pasywke i staty . Tiny nawet bez itemkow pod "tanka" sie nadaje na tanka , treadsy/phasy,aghs,manta,sytuacyjnie < z takim buildem niszczysz .

Jasne ze serio, mi tym zawsze wychodzi. Na wszelakie sposoby mozna grać, byle żeby było dobrze :) to tylko jeden ze setek sposobów. Może i jest zły, ale czy musze podlegać schematom skoro to co robię i tak się sprawdza ?

Jak tiny to tylko ptsy, lothar(zawsze daje ten att speed, idealna inicjacja na low pubiksach), AC/Mjollnir (zależnie od setupu przeciwników), oczywiście aghs, i coś co misiaki lubią najbardziej czyli mom xD

Dodaj mnie do steam bo sam mam low doświadczenie więc razem można pograć coś :)

A co do postaci mi się dobrze gra sniperem, miraną, viperem, ostatnio sando-king.

Ta postać to Rubick,postać dobra,ale tylko gdy przeciwnik ma porządne skille(np.ult omni,który daje nieśmiertelność twojej drużynie).Co do postaci dla autora tematu to może omniknight?Tank,który może ochronić przed śmiercią,jednocześnie wybijając pół drużyny przeciwnika leczeniem swoich kolegów.

No tak , przepraszam to Rubick ;) . Mam pytanko czy Naga Siren to support ?? spodobała mi się i IO on jest dziwny ale też nawet spoko ma fajny poke (to słowo z lola obijanie ) - niezły :P