Instaluje Dote 2 (szpan)

To nie LoL, nie ma konkretnego podziału na support, carry itd.

Tu postać wyglądająca po skillach na supporta, zbudowana w inny sposób może okazać się świetnym dps'em.

Jak patrzę na posty niektórych ludzi, to mam wrażenie, że początkujący doradzają początkującym z pozycji doświadczonego gracza.

Ray, niby tak, ale jednak nie do końca. Zawsze ta Luna będzie lepszym carry niż np. crystal maiden ;). Po to postacie są tworzone i balansowane tak, a nie inaczej, by sprawdziły się w danej roli. Choć sytuacyjność buildu i możliwości składania postaci na różne sposoby jest rzeczywiście znacznie większa niż w lolu.

Zresztą,na low mmr pubach to można wszystko grać. Tam jak kupisz shadow blade to wygrywasz- ludzie nie myślą i nie kupują dustów/sentry.

A jeśli mowa o tinym, to tylko phase(threads)/AGHS/Manta. No i butla ;)

No tak , przepraszam to Rubick . Mam pytanko czy Naga Siren to support ?? spodobała mi się i IO on jest dziwny ale też nawet spoko ma fajny poke (to słowo z lola obijanie ) - niezły

Tutaj ciężko o podział na suppy itd.,np. ja na początku grałem supportem crystal maiden i carryowałem gry z 15-3 :P Możesz budować ją pod carry,słyszałem że to się u niej bardziej sprawdza.

Z przedmówcą się nie do końca zgodzę ;) Wiadomym jest, że jak ktoś się nafeeduje to ma przewagę nad innymi, nie mniej rola carry nie przypadnie supportowi. O ile można Liną próbować carry'ować, o tyle 50 minuta i porządnie wycarryowany faceless void (hard carry) niszczy wszystko ;P
Obejrzyjcie sobie trochę meczy, choćby teraz z TI4 Qualifiers.
Po 1200h powiem, że podpieprzanie zabójstw postaciom, które mają 'carry-ować' mecz to pewna przegrana ;)
Owszem, można iść w full nuke na jakieś truchełka u przeciwnika i kille łatwo zgarniać.
Przede wszystkim, do wciągnięcia jest parę artykułów stąd: http://forum.gamesports.net/dota/forumdisplay.php?8-Strategy-and-General-Mechanics
A co nieco o postaciach tutaj: http://forum.gamesports.net/dota/forumdisplay.php?43-joinDOTA-Guides
Początkującym polecam poczekać co wybiorą nasi koledzy z drużyny i dobrać się wg schematu:
2/1/2 - Support+Nuker(disabler)/mid carry/support + hard carry
3/1/1 - Support + laneSupport (disabler)/ solomid (tu opcji wiele, można i nukerem, i mocnym disablem, i carry)/ offlane (durable-carry-disabler-nuker) ;)

jeśli pojawia się jungler - pozostałe linie muszą móc przetrzymać na tyle, by jak ów jungler z tejże wyjdzie - nie będzie na niego mocnych :)
Dobra rada: zawsze teleport w ekwipunku ;)
Jeśli już bierzecie supporta jeden niech 'rushuje' mekansm, drugi pipe of insight, pamiętajcie też, że 'map control' (wizja) potrafi wygrywać gry. Ulepszajcie kuriera jak to tylko możliwe (3 min) pullujcie na safelane, blockujcie campy na hard lane. Tutaj mały guide pokazujący wszystko, co powinniście wiedzieć o wardowaniu' : http://www.team-dignitas.net/articles/blogs/dota/1092/dota-2-ultimate-guide-to-warding/

Pub'y rządzą się innymi zasadami niż turniejówki (team vs team captain's mode)
Pozdrawiam i życzę miłej gry.

Jak patrzę na posty niektórych ludzi, to mam wrażenie, że początkujący doradzają początkującym z pozycji doświadczonego gracza.[...]A jeśli mowa o tinym, to tylko phase(threads)/AGHS/Manta. No i butla

Uwielbiam przemądrzałych ludzi, którzy wszystko wiedzą na temat gry i podlegają fenomenalnemu i niepowtarzalnemu schematowi, który rozbraja wszystko i wszystkich na łopatki ooo tak gz B) . A ja powiem ci, że mnie nudzą akurat powszechnie stosowane schematy używane przez society.. Każdy ma swój własny styl i jeśli się sprawdza to dlaczego miałby zrezygnować z tego co jest dobre ?

A gdzie wzmianka o tym, że twój build na tiny'iego to build na carry (gdzie z kolei ja mówiłem o tanku nie carry) ? Może twoi początkujący gracze(czyli "wszyscy") jednakowoż o tym nie wiedzą ?

Build na tiny'iego carry:

http://www.dotafire.com/dota-2/guide/mobility-carry-tiny-1965

Tiny nie ma odpowiednich skilli by być tankiem, serio. Może na pubach low mmr Ci się to sprawdza, potem może być gorzej. No i najlepiej wykorzystuje swój potencjał gankera na midzie. Polecam.

I nie, nie wiem wszystkiego o docie, ale jednak trochę więcej niż Ty.

Poza tym, jeśli już tanka chcesz budować, to musi być tank/initiator, żeby był użyteczny. Także szybki blink dagger to must have. O Vanguard powiem tyle- jeśli nie złożysz go wcześnie w grze, to jest marnowaniem golda. Naprawdę.

PS. Rada dla wszystkich- nie składajcie Sange and Yasha :D

PS2. Nie mówię, że wszyscy to początkujący, widzę tu parę rozgarniętych osób, które wiedzą co mówią i mają doświadczenie, a przynajmniej tak wynika z ich słów.

Dobra rada: zawsze teleport w ekwipunku

Tak, po stokroć tak.

https://www.youtube.com/user/PurgeGamers

Polecam ten kanał są tu guide'y całkiem proste i przyjemne.

Panowie, ale się rozpisaliście. Moja pierwsza gra była do bani, ponieważ w drużynie miałem 2 afków. Dodał by ktoś mnie do steam najlepiej z TS i przedszkoli mnie. Login90pl avatar taki macierewicz.

PS. Rada dla wszystkich- nie składajcie Sange and Yasha

SnY to jest bardzo sytuacyjny item, na niektórych postaciach bardzo przydatny żeby coś zrobić nie mając odpowiedniej farmy, np taki bloodseeker czy nawet postacie pokroju slark ;)

Osobiście jednak wolę składać yasha -> manta i sange -> halberd, czasami potrafi tak ratować dupsko że nie da się tego opisać :P

Panowie, ale się rozpisaliście. Moja pierwsza gra była do bani, ponieważ w drużynie miałem 2 afków. Dodał by ktoś mnie do steam najlepiej z TS i przedszkoli mnie. Login90pl avatar taki macierewicz.

To nic nowego,że są afki na początku,w lolu i smite'cie jest to samo.

SnY to jest bardzo sytuacyjny item, na niektórych postaciach bardzo przydatny żeby coś zrobić nie mając odpowiedniej farmy, np taki bloodseeker czy nawet postacie pokroju slark Osobiście jednak wolę składać yasha -> manta i sange -> halberd, czasami potrafi tak ratować dupsko że nie da się tego opisać

SnY było ok, dopóki dało się je potem rozłączyć na sange i yashę, odkąd to zmienili... No cóż ;)

Ale na pubiksy to spoko, skoro mówisz o bloodseekerze :D

Templar Asassin does it all with Style!

Dalej jest taki op jak byl ?

Jest mocny, ale czy op? Ta gra jest bardzo dobrze zbalansowana, znacznie lepiej niż lol :D

Pierwsze słyszę, żeby w Docie była jakaś op postać.

Toś chyba w dote nie grał xd . Lekko nafeedowany sniper wygra grę zmiatając wszystkich z powierzchni ziemi ( podwierdzone doświadczeniem xd )

To nie LoL, nie ma konkretnego podziału na support, carry itd.Tu postać wyglądająca po skillach na supporta, zbudowana w inny sposób może okazać się świetnym dps'em.

Czyli że IO to nie jakaś dziwna postać to może być DPS ? to ja nim tak na poważnie zaczynam grać xD !!!

Tutaj ciężko o podział na suppy itd.,np. ja na początku grałem supportem crystal maiden i carryowałem gry z 15-3 Możesz budować ją pod carry,słyszałem że to się u niej bardziej sprawdza.

W takim razie na jaką pozycje polecił byś IO i Naga Siren ???

W takim razie na jaką pozycje polecił byś IO i Naga Siren ???

IO tylko support. Mówie o competetive doto. Naga Siren kiedyś była budowana na supporta, teraz często brana na carry. Także comp. :)

Toś chyba w dote nie grał xd . Lekko nafeedowany sniper wygra grę zmiatając wszystkich z powierzchni ziemi ( podwierdzone doświadczeniem xd )

Żeby sniper coś robił w late musi być ładnie najedzony, on na midgame żyje głównie ultem. Na wyższym poziomie pubiksów jest bardzo łatwo kontrowany :)

Toś chyba w dote nie grał xd . Lekko nafeedowany sniper wygra grę zmiatając wszystkich z powierzchni ziemi ( podwierdzone doświadczeniem xd )

Mało grałeś.

Możliwe całe 187 godzin tylko :C

To bardzo mało. Pamiętaj, że steam zlicza też godziny w menu ;)