Jak dostać warna za cenzurę lekkiego wulgaryzmu

Historia ta oparta jest na faktach i wydarzeniach z dnia 26-27 września bieżącego roku

Jako iż jestem aktywny użytkownikiem forum i często komentuje statusy innych użytkowników zdarzają się one nie do końca zbyt profesjonalne i kulturalne, ale nigdy nie używam wulgaryzmów, które są wypisane w regulaminie. Raz dostałem za cenzurowanie takiego, gdyż wtedy jeszcze nie zaznajomiłem się szczegółowo z regulaminem forum. Dostałem wtedy ostrzeżenie i już dalej nie popełniałem takich nazwijmy to przestępstw.

Wczoraj skomentowałem status i moja wypowiedz wyglądała następująco.

bRytCBz.png

Komentarz zawierał cenzurę słowa Wpierdziel wprowadzoną przez zemnie oraz odnośnik o jakie słowo mi chodziło, gdyż osobiście staram się zaprzestać używania wyrazów nie grzecznych.

Gdybym wiedział, że cenzura wyrazów typu "d*pa,cholera" itp. jest nie do przyjęcia napisałbym po prostu Wpierdziel... Tekst nie był edytowany napisałem z cenzurą z powodu, że przeglądałem w tym momencie regulamin i nie było tam mowy o karach za wyrazy podobne do "pierdziel".... a że nie chciało mi się wstawiać tam liter dałem *i opisałem co miałem na myśli.

Jako iż panu z lisem na awatarzę umysł podpowiedział, że znalazło się tam słowo "wp***dol" i za do został mi przyznany punkt....

Zostałem również oskarżony o cwaniactwo, bo chciałem SPECJALNIE KURDĘ NAPISAĆ ZAKAMUFLOWANY WULGARYZM.

Oczywiście wszystko to na bazie domysłów pana "liska". W krzyżówkach jak pisze na "przy drodze na K(5liter) to wiadomo, że krzak".

Tak więc idąc tym tropem teraz za takie zdanie jak.

Rolnik ma dużo kur... można dostać bana na bazie domysłów pana Plaina, że tam jest jednak wulgaryzm.

Śmiać mi się chcę.

Próbowałem rozmawiać z panem PlainLazy, ale gdy mu się skończyły śmieszne argumenty stwierdził, ze to koniec rozmowy.

Chciałem się dogadać, ale nie bo oczywiście trudno jest przyznać się do błędu.

Lecz lepiej dać warna, bo pan wie, że po ukrytymi gwiazdkami jest ukryte RDOL.

Rozumiem upomnienie, gdyż moja cenzura mogła być myląca i ponoszę w tym trochę winy, ale po opisaniu sprawy pan Plain i tak miał to w d*pie, a ja nie chciałem "cwaniacko" ukryć wulgaryzmu.

Gdy to pisałem nawet nie wiedziałem, że ktoś to może interpretować jako "wp***dol".

BAN ZA DOMYSŁ... moja cenzura wygląda inaczej niż ta wyżej

Tak to jest jak myśli się, że jest się KIMŚ, ale wcale tak nie jest(bycie modem to zbieranie kup w interecie). Gdybyś napisał "wpierdziel" bez cenzury to byłoby spoko, to nie jest wulgaryzm.

A było gwiazkować i potem cwaniakować? Było?

Gwiazdkowanie i cwaniakowanie otwiera drzwi do niesprawiedliwości? :)

no nie i wiem, że to był mój błąd, który opisałem adminowi i przyznałem, że było to nie potrzebne

ale lord Plain z którym próbowałem się dogadać ma to ewidentnie w d*pie

i jak napisałem, że nie chce pisać tematu, gdyż użytkownicy zwykle jadą po adminach

ironicznie dał mi znać, że chyba ma zbyt wielu przyjaciół, by mógł go ktoś zgnoić....

SZACH-MAT

Co do cwaniakowania to od 200 postów bym pisał coś w stylu:

Kur....*

*kurde

a to była jednorazowa wpadka z mojej nie wiedzy i nie miałem zamiaru przeklinać :)

Jak dla mnie PlainLazy ostatnio nadużywa nadanej mu władzy. Nie licząc tego widzialem jak rozdał pare warnow za offtop ktory takowym nie był.

Pozdrawiam i powodzenia w rozwiązaniu sprawy

Gdybyś czytał regulamin tak jak napisałeś to byś wiedział, że :

4.2. Wypowiedzi zawierające słowa powszechnie uważane za obraźliwe będą usuwane, a ich autorzy nagradzani ostrzeżeniami. Wulgaryzmy ocenzurowane w taki „k***a” lub taki „kur…” sposób to również wulgaryzmy, za których używanie rozdawane będą punkty ostrzeżeń według drabinki kar.
Nie trzeba było cwaniakować to by nie było problemu. A tak próbowałeś być śmieszny i Ci nie wyszło. Poza tym jakoś po twojej super uber cenzurze słowa wpierdziel nie widać aby to słowo było cenzurowane tylko inne.
a że nie chciało mi się wstawiać tam liter dałem *i opisałem co miałem na myśli.
Następnym razem Ci się zachce. Tylko dlatego,że jesteś leniwy nikt nie będzie latał koło Ciebie pytając się co miałeś na myśli i interpretował inaczej regulamin abyś przypadkiem warna nie dostał.

Warn jak najbardziej słuszny. Regulamin to regulamin.

Prawidłowa reakcja moderatora, dbajmy o czystość mowy ojczystej elimunjąc podobne zachowania na forum. Używanie wulgaryzmów to zwyczajne chamstwo oraz przejaw braku kultury.

Jak ja lubię takie tematy :)

Warn jak najbardziej zasłużony, trzeba było nie cwaniakować. Po co niby cenzurować coś, co nie jest karalne? Nawet jeśli to rzeczywiście pomyłka, to warnik na koncie sprawi, że na dłużej zapamiętasz zasady forum.

Prawidłowa reakcja moderatora, dbajmy o czystość mowy ojczystej elimunjąc podobne zachowania na forum. Używanie wulgaryzmów to zwyczajne chamstwo oraz przejaw braku kultury.

Używanie wulgaryzmów jako przecinka to jest chamstwo i brak kultury, a sporadyczne używanie ich w sytuacji,

gdy inne słowo nie da takiej mocy co wulgaryzm jest moim zdaniem jak najbardziej poprawne.

stosuj się do zasad forum i nie będzie problemu.

Nie żeby coś, ale jak już starasz się coś cenzurować, to cenzuruj to tak jak powinno być cenzurowane. W twoim przypadku zdecydowanie zacenzurowałeś przekleństwo, bo gdybyś faktycznie cenzurował to czym się tłumaczysz, to byłyby tam dwie "gwiazdki" więcej.

Przykład:

cenzurujesz słowo kameleon to cenzurujesz je w stylu: kam****n, a nie kam**n, bo to zdecydowanie bardziej można odczytać jako "kamień" niż "kameleon"...

To forum jest jak zupa z pieprzem, strasznie popieprzone ! :D

Raz że napisał niżej o jakie słowo chodzi ażeby nikt nadgorliwy warna nie wlepił a dwa... To nie przedszkole, czy naprawdę trzeba tutaj dosłownie wyżynać w pień wszystkich bez wyjątku nawet jak nie stało sie nic złego. Ja rozumiem postawę PL bo zdaje sobie sprawę że sie on nie myli i nigdy zdania nie zmieni, ale bez przesady. Widziałem juz wiele takich samych postów gdzie było cos ukryte a niżej było podane co tam jest i nikt warna nie dostał, no ale widać czasy sie zmieniły i będziemy ganić za wszystko co sie da. Wszak forum nie służy zabawie i swobodnej rozmowie a ma być miejscem takim jak ktos tam sobie w głowie wymyślił. Rozumiem ze się nie podoba to wyjazd, a forum jest prywatne i ma zasady jak właściciel chce, ale naprawdę coraz ostrzej sie wzystko kara i po co?

Prawda jest taka, że PlainLaizy to jedna z gorszych osób, która mogła wejść na stanowisko administratora. Forum starcza się z każdym nowo dodanym przyjacielem i stałym bywalcem. Magar, Avitus i 80% śmietanki to delikatnie rzecz biorąc osoby nie do życia. Widać jak na tym całym forumowym "czacie" głaskają się i czekają na dramę/sami ją wywołują jakimiś prowokacjami w statusach. Podobnie Plain. Jeśli miałbym stawiać na kogoś z kim można prawdopodobnie dojść do konsensusu to byłby to:Salek, Leman, Might i Starka. W tym wypadku jednak co poradzić, troszkę przekozaczyłeś i nie wyszło. Warn jednak nie zasłużony ponieważ podkreślił o jakie słowo mu chodzi.

Wytłumaczyłem to już raz za pośrednictwem prywatnej wiadomości, ale z chęcią zrobię to jeszcze raz. Przede wszystkim, bezpodstawne cenzurowanie słów, których cenzurować nie trzeba, wprowadza użytkowników w błąd. "Wygwiazdkowanie" danego wyrazu wskazuje jednoznacznie na chęć ukrycia go z jednego i jedynego powodu - ocenzurowania słowa uważanego powszechnie za obraźliwe, wulgarne czyli takie, których użycie na tym forum jest niedozwolone. Żadne inne użycie asterysków w tym kontekście, w środku słowa, nie ma żadnego uzasadnienia ani w języku polskim, ani na tym forum, dlatego w tym konkretnym przypadku jest to przede wszystkim mylące, ale również prowokacyjne względem innych użytkowników.

Po raz kolejny zarzuca mi się nadużywanie władzy i szukanie dziury w całym, podczas gdy po raz kolejny była to akcja w odpowiedzi na zgłoszenie otrzymane od innych użytkowników. Jak zatem widzicie, również po odpowiedziach w tym temacie, nie tylko ja interpretuję podobne zwroty w ten, a nie inny sposób.

Oczywiście moglibyśmy się jeszcze przez kolejne 2 miesiące licytować czy macie jakiekolwiek podstawy, by sądzić, że użyłem jakiegokolwiek wulgaryzmu w tej wypowiedzi: czy twoja matka to k***a? zachowujesz się jak pie****y k***s i możesz wy*******ć, bo przecież mogłem mieć na myśli słowa takie jak katechetka, kaczka, kobieta, pielęgnujący, kos, Kajfasz, kaktus i w końcu wycierać, wybielać czy wychodzić. Dyskusja na ten temat za dwa miesiące miałaby tak mało sensu, co ta sama dyskusja podejmowana dzisiaj - użycie asterysków wskazuje na użycie wulgaryzmów i nie ma dla nich innego zastosowania w języku, którym posługujemy się na forum.

Jak dla mnie PlainLazy ostatnio nadużywa nadanej mu władzy. Nie licząc tego widzialem jak rozdał pare warnow za offtop ktory takowym nie był.Pozdrawiam i powodzenia w rozwiązaniu sprawy

Chętnie zobaczę choć jeden dowód na podparcie tej tezy. Serio, bez złośliwości. Czekam.

Prawda jest taka, że PlainLaizy to jedna z gorszych osób, która mogła wejść na stanowisko administratora. Forum starcza się z każdym nowo dodanym przyjacielem i stałym bywalcem. Magar, Avitus i 80% śmietanki to delikatnie rzecz biorąc osoby nie do życia. Widać jak na tym całym forumowym "czacie" głaskają się i czekają na dramę/sami ją wywołują jakimiś prowokacjami w statusach. Podobnie Plain. Jeśli miałbym stawiać na kogoś z kim można prawdopodobnie dojść do konsensusu to byłby to:Salek, Leman, Might i Starka. W tym wypadku jednak co poradzić, troszkę przekozaczyłeś i nie wyszło. Warn jednak nie zasłużony ponieważ podkreślił o jakie słowo mu chodzi.

Nie wiem co ma wspólnego moje administrowanie do prowokacji w statusach albo z przyznawaniem pewnym osób rang, z czym tak nawiasem nie miałem nigdy nic wspólnego, ale dziękuję za ten post. Nie ma to jak dostać porządną reprymendę od użytkownika z solidnym, 2-tygodniowym stażem. Jeszcze raz dzięki!

Wytłumaczyłem to już raz za pośrednictwem prywatnej wiadomości, ale z chęcią zrobię to jeszcze raz. Przede wszystkim, bezpodstawne cenzurowanie słów, których cenzurować nie trzeba, wprowadza użytkowników w błąd. "Wygwiazdkowanie" danego wyrazu wskazuje jednoznacznie na chęć ukrycia go z jednego i jedynego powodu - ocenzurowania słowa uważanego powszechnie za obraźliwe, wulgarne czyli takie, których użycie na tym forum jest niedozwolone. Żadne inne użycie asterysków w tym kontekście, w środku słowa, nie ma żadnego uzasadnienia ani w języku polskim, ani na tym forum, dlatego w tym konkretnym przypadku jest to przede wszystkim mylące, ale również prowokacyjne względem innych użytkowników. Po raz kolejny zarzuca mi się nadużywanie władzy i szukanie dziury w całym, podczas gdy po raz kolejny była to akcja w odpowiedzi na zgłoszenie otrzymane od innych użytkowników. Jak zatem widzicie, również po odpowiedziach w tym temacie, nie tylko ja interpretuję podobne zwroty w ten, a nie inny sposób. Oczywiście moglibyśmy się jeszcze przez kolejne 2 miesiące licytować czy macie jakiekolwiek podstawy, by sądzić, że użyłem jakiegokolwiek wulgaryzmu w tej wypowiedzi: czy twoja matka to k***a? zachowujesz się jak pie****y k***s i możesz wy*******ć, bo przecież mogłem mieć na myśli słowa takie jak katechetka, kaczka, kobieta, pielęgnujący, kos, Kajfasz, kaktus i w końcu wycierać, wybielać czy wychodzić. Dyskusja na ten temat za dwa miesiące miałaby tak mało sensu, co ta sama dyskusja podejmowana dzisiaj - użycie asterysków wskazuje na użycie wulgaryzmów i nie ma dla nich innego zastosowania w języku, którym posługujemy się na forum. Chętnie zobaczę choć jeden dowód na podparcie tej tezy. Serio, bez złośliwości. Czekam. Nie wiem co ma wspólnego moje administrowanie z przyznawaniem pewnym osób rang, z czym tak nawiasem nie miałem nigdy nic wspólnego, ale dziękuję za ten post. Nie ma to jak dostać porządną reprymendę od użytkownika z solidnym, 2-tygodniowym stażem. Jeszcze raz dzięki!

Wybacz, ale nie mam zamiaru niczego wyszukiwać, nie bawi mnie ślęczenie na forum i szukanie starych postów.

Btw. Czemu w drugim cytacie jest mój nick? Ja tego nie napisałem.

Ten dwu tygodniowy staż to pachnie multikontem :D Plain.

Nie wprowadza w błąd, bo jest wyjaśnione pod spodem. Wprowadziłoby w błąd i miało wiele wyjść, gdyby tłumaczenia nie było, a że jest dodane to ewidentnie w miejscu gwiazdek znajduje się konkretne słowo. Nie powoływałbym się też na to, że w języku polskim to nie ma uzasadnienia, bo to forum i każdy piszę jak mu się podoba. Zasady pisowni tak średnio tu obowiązują, chociaż chętnie bym zobaczył jak są wymuszane na użytkownikach. Tak długo jak forum nie wymaga w pełni poprawnego pisania, tak długo nie można się powoływać na to, że takie coś nie ma sensu w języku polskim.

Ja też dostałem warna którego nie powinienem dostać http://mmorpg.org.pl/forum/topic/76763-mowa-nienawisci-polecam-moderacji/?p=597353 Mimo iż dla jaj wysłałem jednemu moderatorowi linka do posta, nie przyznał warna, bo stwierdził że wulgaryzmy zostały użyty tak samo jak przez innym w tym temacie

Nie chciało mi się skarg pisać i cackać, studia nadchodzą i nie mam czasu na użeranie się z modami.