Jak przygotować się do WoW Shadowlands?

Cześć. Czy mógłby mi ktoś doradzić czy opłaca mi się np. kupić jakiś starter pack (bo widziałem taki za 40zł) i dobić level do dodatku Legion, czy lepiej kupić od razu pre-oder Shadownaldsów i na premierę zacząć expić? Pytam, bo chciałbym ze znajomymi sobie pograć od tego dodatku, ale bardzo dawno nie graliśmy i wolelibyśmy sobie ogarnąć content że tak powiem od zera. Zastanawiam się też czy nie lepiej poczekać, bo czytałem coś o tym ulepszonym expieniu w zależności od tego jaki okres w dziejach wow’a sobie wybierzemy. Nie jestem pewien w ogóle czy grając kiedyś (bo chyba mam na koncie dodatki do draenoru) mógłbym w ogóle odpalić u siebie ten starter pack. Proszę doradźcie coś :slight_smile:

Jeśli masz konto, to wystarczy kupić abonament na 30 dni i masz wszystkie dodatki prócz najnowszego. Osobiście wolałbym poczekać te dwa/trzy miesiące, bo po premierze SL lvl cap będzie zredukowany do 60lvla, czyli wbicie max poziomu będzie znacznie szybsze tak jak pisałeś, a wbijanie teraz 120lvl bez pomocy ze strony max lvli i heirlomów to masakra. BFA jest słabym dodatkiem wg. mnie, a i tak nie dałbyś rady nawet polizac całego contentu przed SL. Kupcie sobie abonament i bawcie się na legionie ucząc się gry, może jakieś stare mounty pofarmcie, żebyście w dobrym stylu wlecieli w SL, bo po premierze nie będzie czasu na to :slight_smile:

Jeśli chcielibyście żeby was ktoś wspomógł jakoś to pisz Pw

Pewnie chodzi o battlechesta, którego blizz już wycofał ale nadal można go kupić na start i zapewne będzie działał, ale tylko na nowe konta. W twoim przypadku wystarczy, że wykupisz abonament i możesz grać (aktualnie do 110 poziomu).

W Shadowlads (a zapewne i w prepatchu) będzie przeskalowany lvl i nową postacią będziesz mógł zacząć na nowej krainie startowej a potem przenieść się do wybranego dodatku i tam wbić do 50 poziomu aby przenieść się następnie do shadowlands. Najlepiej poczekać na prepatch, lub jeżeli bardzo chcecie to wykupić jedynie abonament i polevelować kilka postaci i ogarnąć legion.

Hmm czekajcie panowie a to nie jest tak, że jak załóżmy złoży teraz Pre-Order na SL to wskoczy mu BfA i Boost do postaci? Nie jestem pewien, ktoś tak pisał gdzieś na internetach. To byłaby spoko opcja.

Hmm a to nie jest tak, że muszę wbić 120 lvl żeby przeskoczyć do Shadowlands? Gdyby to był 60, to w sumie nawet nie potrzebowałbym tego boosta kupować, bo wbić 60 nie jest jakoś trudno. Zwłaszcza, że były by różne krainy do wyboru.

tak jest

Dlatego napisałem, że trzeba sprawdzić, bo ktoś pisał, że podobno do Pre-Orderu Shadowlands teraz dodają Boost na 120lvl. Ale to nic pewnego.

w shadowlands będzie redukcja lvl’a, tzn jak teraz zrobisz boost’a na bf’a do 120lvl to po wyjściu dodatku zmniejszą Ci go do 50lvl a nowym level cap’em będzie lvl 60

Tak, dobra sprawdziłem jakbyś dzisiaj zrobił zamówienie na Pre-Order Shadowlands za 40 Euro to dostajesz Boost na 120lvl. Teraz jest promocja na Boost, ale jeszcze jakiś czas temu kosztował coś koło 200 zł.

https://us.battle.net/support/en/article/255242

Gdzie masz tak napisane, że za 40 euro dostajesz boosta?

Boost jest w wersji za 55euro, zmienili trochę do poprzednich dodatków gdzie można było kupić wersje tylko z boostem.

1lajk

Kiedyś BFA kosztowało 45 euro i było z boostem - i to była najtańsza opcja
Dzisiaj jest Shadowlands za 40euro bez boosta - najtańsza opcja i 55 euro z boostem

Faktycznie moje niedopatrzenie, sprawdzałem na szybko w pracy. To chyba i tak się kalkuluję.

No i jeszcze muszę kupić abo do tego nie zapominajmy :expressionless:

Ok w takim razie dziękuję wszystkim za odp :slight_smile:

Wiec BFA jest w promocji 60% taniej i podstawowa wersje za 18 ojro kupic, do tego trzeba kupic czas gry :slight_smile: Samo expienie nawet bez heirlomow nie jest wielkim problemem, szczegolnie jak zaczniesz ze znajomymi to mozna spokojnie sobie dungi robic i to idzie naprawde szybko. Jesli dobrze pamietam nawet podstawowa wersja BFA miala boosta do 110 wiec mozna na starcie przeskoczyc stary content.

Najwazniejszym pytaniem jakie musisz sobie zadac to czy w Shadowlandsach bedziesz chcial grac jedna z Allied race ktore dodali w BFA, a niektore sa bardzo fajne :slight_smile: . Zeby nimi pograc trzeba pewne wymagania odnosnie reputacji spelnic, a torche to czasochlonne wiec w nowym dodatku IMO szkoda czasu na takie zabawy. Wiec jesli planujesz grac nowymi rasami to warto pograc ten miesiac moze dwa zeby sobie wszystko odblokowac przed Shadowlandsami.

Co do pogrania w endgame w BFA, to bez problemu mozna dojsc do tego etapu i to dosc szybko, ubieranie sie jest latwe, korupcje mozna w sklepie kupic, sporo gildii gra mythic rajdy i szukaja ludzi. Oczywiscie wszystko zalezy od czlowieka i ogarniecia postaci, ale naprawde sporo mozna sie nauczyc z internetow, a szczegolnie z YT.

Nie wiem czy jeszcze nie jest za późno aby odpisać, ale i tak to zrobię:
Levelowanie w tej chwili jako nowy gracz wcale nie jest trudne jak to Buuli pisał, wcale niepotrzebne są Ci heirloomy (przedmioty levelujące wraz z Tobą i dające bonusowe statystyki oraz doświadczenie) czy gracze na 120 lvl. Poprzez połączenie wielu światów i sharding, widać sporo low leveli które sobie wesoło hasają i nie ma problemu ze znalezieniem pomocy w razie ewentualnych problemów z questem. Gra prowadzi za rączkę, pokazuje gdzie brać questy, gdzie je robić i jak je robić, może zdarzy się jeden czy drugi którego trzeba będzie przeczytać, ale nie ma takich zbyt wielu.

No i dungeony, bez problemu od 15 poziomu znajdziesz ekipę do instancji poprzez wyszukiwarkę. Rola jaką obierzesz tutaj większego znaczenia nie ma, choć oczywiście zapisując się jako Tank czy Healer poczekasz odpowiednio krócej.

Jeśli chodzi o boost to i tak zawsze powtarzam, że pierwsza postać musi być wylevelowana, aby zaznajomić się z mechanikami gry i troszeczkę pewniej wejść w Endgame. Leveling jest przyjemny, choć może się wydawać żmudny, zwłaszcza dla ludzi mających już po 50 postaci.

Czy warto wejść teraz? Tak! Jak najbardziej, liczne promoce, bundle i inne pierdoloty które pomogą Ci wystartować są wszędzie. Oczywiście możesz poczekać do tak zwanego “pre-patcha” i kupić pre-paida i mieć BfA, ale ten najpiewniej pojawi się za 2 miesiące. Jeśli nie pali Ci się kapeć to…czemu nie - poczekaj.

Ogólnie, przygotuj się w ten sposób:
Spróbuj się zaznajomić z Lore każdej z frakcji (nawet z grubsza), poczytaj o tak zwanym “class fantasy” tego co Cię interesuje. Pomyśl w jakie role chciałbyś się angażować w nowym dodatku. Sprawdź sobie czy bardziej kręci Cię PVP czy PVE. Poczytaj też o różnicach między serwerami NORMAL a RP.
Ładnie skondensowaną dawkę info masz tutaj:


A tutaj do levelingu dla nowych:

W razie pytań - pytaj :smiley: Chętnie Ci odpowiem!

Mounty farmić bez bfa jest bez sensu, zabawy dużej nie ma, bo 110 level nie pozwoli nawet czyscić swobodnie heroiców na legionie.

Leveling jest bardzo przyjemny, do momentu wejścia prepatcha w grze jest bonus 100% doświadczenia, heirloomy nie są w żadnym wypadku potrzebne, polecam tylko grać bez WarMode włączonego, bo otwarte pvp może być dla nowych graczy absurdem.

Nie ma na co czekać z graniem w wowa, jeżeli ma się do tego środki to kupić najlepiej WoW battlechesta 70~`? euro który ma już w sobie wszystko, chyba nawet wliczając już SL, jeżeli nie chce się wydawać tyle kasy od buta to wystarczy abonament, jednak na 110 dużo nie ugrasz, ponad 98% graczy jednak siedzi na bfa.

W wowie jest tyle do roboty, że jest aż tego za dużo dla nowych graczy, jak teraz wbijecie na BFA to przez te 4 miesiące na spokojnie będziecie mieli zajęte ręce do momentu wyjścia SL.

Oczywiście że battlechest nie zawiera SL. Nigdy battlechest nie zawierał najnowszego dodatku, a teraz dodatkowo go wycofali i wszystkie dodatki poza najnowszym są w cenie abonamentu. Nie pisz takich głupot, bo jak ktoś nie będzie w temacie to kupi i się zdziwi :slight_smile:

Uwierz mi, jest mnóstwo fajnych mountów które mógłby zdobyć bez max lvla. I faktycznie, zapomniałem o buffie na 100% expa.