Jaka populacja na środek siepnia 2016 w Wildstar?

Da sie grac. Tłumow nie ma i podczas expienia bym nie oczekiwal zobaczenia jakiś ludzi... moze dwie-trzy osoby zobaczysz. Jednak po wbiciu wiekszego poziomu zaczniesz czesciej ogladac ludzi. Az dobijesz do tego end-game gdzie na dungi i raidy ludzi znajdziesz wreszcie. Ale zeby wczesniej podziwiać szeregi graczy to raczej zapomnij bo wildstar nie jest popularny i nigdy nie bedzie bez jakiegos kataklizmu wiec ilosci graczy porównywalnej do gw2, eso czy chocby tery nie oczekuj... :P

Powiem tak, większość ludzi (pro graczy) grają na PTR czyli serwer testowy, prawdopodobnie będą tam siedzieć do 17 sierpnia (wtedy wystartuje nowy raid), więc raczej po 17 liczba ludzi się zwiększy i możliwe że sporo ludzi wróci aby sprawdzić co się zmieniło i z czym się to je... gdybyś szukał gildii polskiej to szukaj po stronie dominion. A i nie szukaj ludzi na pierwszych instancjach (większość ludzi siedzi już na end-game) a co do expienia jest miłe i szybkie, chociaż czasami przesadzają z ilościami questów, a gdybyś pytał czy jest p2w to nie jest... czyste f2p :)

A właśnie jak teraz sprawa wygląda z C.R.E.E.D jakie ceny na markecie itp

Creed kosztuje tak około 35-40 platyn, to jest mało, gdy trochę posiedzisz i pofarmisz platynę np na kontraktach lub battlegroundach to jest chwila roboty.

Da sie grac. Tłumow nie ma i podczas expienia bym nie oczekiwal zobaczenia jakiś ludzi... moze dwie-trzy osoby zobaczysz. Jednak po wbiciu wiekszego poziomu zaczniesz czesciej ogladac ludzi. Az dobijesz do tego end-game gdzie na dungi i raidy ludzi znajdziesz wreszcie. Ale zeby wczesniej podziwiać szeregi graczy to raczej zapomnij bo wildstar nie jest popularny i nigdy nie bedzie bez jakiegos kataklizmu wiec ilosci graczy porównywalnej do gw2, eso czy chocby tery nie oczekuj...  

tyle to było przed wejsciem na steam, teraz robiłem alta, to kilkanascie osób praktycznie wszędzie można było uświadczyć, w każdej z początkowych krain

Dziękuje wszystkim za rzetelne i wyczerpujące odpowiedzi. Myślę że wyczerpaliśmy ten temat. Ale na koniec chciałbym zadać jedno, według mnie ważne pytanie. Czy według was, grających w Wildatara i znającym się na nim jest realna szansa na polepszenie się stanu finansowego jak i powiększenia grona graczy tej gry? Myślę że jest to pytanie którym można podsumować dzisiejszą dyskusje na ten temat. Jeszcze raz wszystkim dziękuję.

Dziękuje wszystkim za rzetelne i wyczerpujące odpowiedzi. Myślę że wyczerpaliśmy ten temat. Ale na koniec chciałbym zadać jedno, według mnie ważne pytanie. Czy według was, grających w Wildatara i znającym się na nim jest realna szansa na polepszenie się stanu finansowego jak i powiększenia grona graczy tej gry? Myślę że jest to pytanie którym można podsumować dzisiejszą dyskusje na ten temat. Jeszcze raz wszystkim dziękuję.

Tak

Ciężko powiedzieć, nowy raport NCsoftu pokazał światełko w tunelu, zarobki przewidziane na ten kwartał były niższe, Steam podreperował sytuację z populacją, obecnie trwa zainteresowanie grą z powodu nadchodzącego raidu i nowych poprawek. Po 17 sierpnia będzie więcej wiadomo. Na chwilę obecną kontent jest wciąż tworzony i zapowiadane są nowe "smaczki".

Problemem Wildstara jest brak reklamy, gra na prawdę nie ma marketingu, pierwotny advertisement przed releasem Wildstara polegał na "ale będzie hardcore", ludzie uświadomili sobie, że jest za trudna gra, wymaga więcej wkładu od ludzi, na przykład 40 osób na raid. Marketing na F2P potrwał krótką chwilę, niewypałem była w ogóle premiera f2p, gdzie tak naprawdę NCSoft zawiódł z serwerami, które nie były w stanie wytrzymać naporu graczy, decyzje o nowych serwerach były podjęte za późno. Premiera na Steamie jest udana, jednakże znowu mamy do czynienia z sytuacją, gdzie na steamie nie było promocji Wildstara, 0 reklamy. Drugą sprawą są pojawiające się na forach i w grze komentarze pozbawione jakichkolwiek argumentów, dużo ludzi twierdzi, że gra umiera, i tak już od 2 lat prawie :D. Najgorsze w tym jest to, ze wiele osób nie chce zweryfikować gry samemu, tylko ufa przekłamanym teoriom.

Nadchodzące dni mogą być znaczące, jeśli premiera nowego raidu ( jednego winga) powiedzie się, przyszłość Wildstara będzie jaśniejsza, z kolejnymi tygodniami dodawane będą nowe wingi i hardmode wersje na bossy.

Gra sama w sobie jest bardzo dobra, jedno z najlepszych MMORPG na rynku obecnie, czyste F2P, populacja jest wystarczająca, fajnie by było gdyby, pojawiło się więcej osób do gry, zawsze to raźniej. Wildstar oferuje jedne z najlepszych rajdów w historii MMO, combat system jest bardzo oryginalny, jeśli raz już zagrasz w WS'a nie znajdziesz lepszego systemu walki, PVP jest wymagające.

Co do przyszłości i opiniowania ile gra wytrzyma, myślę że bardzo długo. Ja tam będę grał do końca. Inną sprawą jest to czy ktoś szuka MMORPG, które będzie trwało 100 lat, czy szuka MMORPG, w którym będzie się świetnie bawić. Gra nie umrze ani jutro, ani za tydzień, ani za miesiąc, czy nawet rok. Może warto dać jej szansę, jeśli Cię interesuje. W przypadku, gdy gra Cię wciągnie, będziesz grał/grała długo, jeśli po kilku miesiącach Ci się znudzi, to wtedy znajdziesz sobie inne MMORPG, kwestia podejścia.

Pozdrawiam i do zobaczenia na Nexusie!

PS. Jeśli pojawią się kolejne pytania dotyczące gry z chęcią odpowiem.

Akurat po premierze na steamie, gdy już liczba aktywnych zaczęła spadać, Wildstar po raz pierwszy chyba zainwestował w reklamę u jakichś tam youtuberów, przed filmikiem mówili, że "This video is sponsored by Wildstar.", ale coś tam promocja skutku nie przyniosła :).

Raczej nie, po prostu ta gra jest skazana na porażkę, pokazuje nam to od dnia premiery.

Raczej nie, po prostu ta gra jest skazana na porażkę, pokazuje nam to od dnia premiery.

jeśli się tobie nie spodobało to nie oznacza że wszystkim się nie będzie podobało...

Wszystkim nie, ale wystarczająco dużej ilości, aby gra zaczęła upadać, szkoda zachodu powiadam wam.

Witam

Dzięki temu tematowi rozpoczynam swoją przygodę z WIldstarem. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Parę osób też spotkałem low lvl i nawet byli mili ^^

Lamerek_Wysoki.160814.193903.jpg

Cieszę się że swoim postem mogłem komuś pomóc ;)

A ja zapytam bo też sciągnełem grę, dużo gra Polaków,są jakieś PL Gildie i jaki serwer ew.wybrać, jak jest z expem idzie szybko czy w średnio, exp na qestach czy grind ?

A ja zapytam bo też sciągnełem grę, dużo gra Polaków,są jakieś PL Gildie i jaki serwer ew.wybrać, jak jest z expem idzie szybko czy w średnio, exp na qestach czy grind ?

Polaków gra nawet sporo, niestety większość z nas jest porozrzucana po międzynarodowych gildiach. Polskie gildie są 2 obecnie, po stronie Dominion "Pelikany", po stronie Exile "2 Drunk 2 Raid", myślę, ze akurat tutaj przy większym napływie graczy jest możliwość utworzenia innego projektu gdyż 2D2R jest obecnie socialem, który można albo rozwinąć albo przejąć, na Dominion trzymałbym się już istniejącej gildii, gdyż tam jest większy online doświadczonych graczy, łatwiej zatem będzie zacząć przygodę z raidami etc.

Jest jeden megaserwer na europejskiej wersji, więc tu problemu nie będziesz miał/miała. Exp idzie przyjemnie, questy nie są "bardzo powtarzające się", niektóre zadania mają specyficzny humor, więc jest dość przyjemnie. Można też próbować grindować ale cóż myślę, że questy szybciej pójdą.

Szczerze mówiąc, przez ten temat znowu odpaliłem Wildstara, ale grać po Dominion jednak nie potrafię, więc spotkamy się jako wrogowie :P (Tym razem gram Enginerem i ku mojemu zaskoczeniu gra się bardzo przyjemnie)

Nick Elayne Furer

:) gdy to czytam to od razu uśmiech zaczyna widnieć na mojej twarzy.

Nie wiem czemu, ale ten temat wzbudził we mnie dziką chęć zagrania w ten tytuł. Odpalam pobieranie :D

Aż mi się serce raduję jak widzę takie pozytywne komentarze o wildstar :) Miłego grania.

Problemem Wildstara nigdy nie był gameplay, bo ten był bardzo dobry i oprócz tam jakichś problemów z lootem na raidach, to złych rzeczy o nim nie słyszałem.

Problemem była i chyba nadal jest zła polityka wydawców, tzn. Wypuszczamy gierkę i niech się dzieje co chce.

Odbiegając od tematu, jak zwiększyć reputację, na forum?