Jaki procesor do MMORPG? AMD czy Intel?

Witam, chciałbym się poradzić jak sobie radzą procesory Intel i Amd w grach MMORPG np. w takim Black Desert Online?

Mam dylemat, który z nich wybrać. Czy widać różnicę w fps-ach? Czy cena ma w tym przypadku znaczenie?

Dzięki.

amdvsintel

Różnica w AMD i Intelach z tej samej półki jest w granicach może 10 fpsów. Bierz amd bo łatwiej je wymienić, nie trzeba z reguły kupować nowej płyty głównej.

To tak jak zapytac - wybrac Opla czy Volkswagena do jezdzenia? Kazdy procesor ma jakis segment cenowy i w tym segmencie procesory maja podobne osiagi. Wiadomo, ze zwyciezca może byc tylko jeden. Polecam wybrac próg cenowy i wtedy szukac najlepszego cena/jakość. Ja mam teraz AMD i zlego słowa nie powiem

AMD zdecydowanie większość płyt głównych z AMD obsługuje AMD 2000,3000 +
Do bdo polecam jakiś procek 5 3200+

Moja konfiguracja to
AMD 3600+
2060super
Śmiga na remaster temperatury less 70C

Zalezne od budżetu ale intel ma silniejszy single core wiec w grach typu gw2 zjada amd

2lajki

Różnica jest minimalna, więc whatever, wybór jest, tak jak ktoś wyżej napisał, najlepszy stosunek jakość/cena

Do Black Desert wystarczy karta kredytowa, po co ci procesor?

czekać na ryzen 5600x ktory będzie miał większy potencjał single-core niż intel i ZNACZNIE większy multi-core. Cenowo $ per FPS i W też będzie najbardziej opłacalną opcją.

Ogolnie to lepiej nie pytać o rzeczy techniczne na forach mmo a po technicznych i patrzerć na filmiki porównawcze na yt, recenzje etc. Sam widzisz komentarze wyżej. c:

temat ogolnie jest bardziej rozległy i zależy… jaki masz budżet…jakie będzie GPU / RAM etc. Naprawde radziłbym zalozyć ci wątek np na benchmarku a nie tutaj ;; ew chodz na priv to ci wytłumacze bo zaraz fanboye AMD/INTEL’a sie zlecą ^^

Ja sam śmigam na AMD od zawsze i w BDO nie miał problemów nawet ryzen 5 1600af, miał stabilną temperaturę i radził sobie dobrze z remastered. Tak samo jak koledzy wyżej pisali patrz raczej cena/jakość, jakiś benchmark liptona na kiju obejrz i będzie śmigać.

Różnica w AMD i Intelach z tej samej półki jest w granicach może 10 fpsów.

Robiłem testy na 3800X w ogri max 85fps mój 10850k 130-160fps.

Bierz amd bo łatwiej je wymienić, nie trzeba z reguły kupować nowej płyty głównej.

Kolejna bzdura, nie wszystkie B450 mogę obsługiwać serię 5xxx ze względu na małą kość pamięci biosu, czy wiedzieliśmy o tym przy zakupie? ofc nie :slight_smile: Czy posiadacze płyt b350/x370 zagrają na serii 5xxx? ofc nie :slight_smile: Jak nie zmieniasz procka co rok to argument z płytą jest totalnie bezzasadny.
Gry mmo to zwykle stare silniki, stara technologia w nowych szatach co powoduje, że silny wątek intela zawsze będzie wygrywał. Ja zdeceydowałem się na i9 10850k i w końcu na maksymalnych detalach w ogri mam grubo ponad 100fps, testowałem przed zakupem 3800x i tak kolorowo nie było bo był zaledwie może 15-20 fps lepszy od mojego starego i5 4670k.

czekać na ryzen 5600x ktory będzie miał większy potencjał single-core niż intel i ZNACZNIE większy multi-core. Cenowo $ per FPS i W też będzie najbardziej opłacalną opcją.

Dokładnie czekać na premierę serii 5xxx ale z tą opłacalnością to może być zupełnie inaczej. Po pierwsze 5600x ma kosztować koło 1500zł czyli więcej od i5 10600k o jakieś 400zł, po drugie najprawdopodobniej będzie wykupiony na pniu co jeszcze bardziej zwiększy cenę. Po trzecie poczekajmy na testy i dostępność :slight_smile:

Obecnie najlepszy procek do gier w rozsądnej cenie to dobrze podkręcony 10600k.

Ryzeny nowe zapowiadają się spoko, ale tu już trzeba by pójść w 5900X, bo 5600X nie pokona podkręconego 10600k, a 5900X to już ponad 3k złociszy.

Także z mojej strony stanowcza propozycja 10600k.

Jezeli typ pyta o to co lepsze to nie będzie nic kręcił a 5600x ma oferować lepszą wydajność w grach… juz o multi-zadaniowości nie wspominając gdzie 10600 intela to przed-epokowa rzecz.

Co do dostepnosci seri 5xxx to ma być ich na tyle duzo by nie byla to papierowa premiera jak w przypadku rtx’ów. Procesorow tez zawsze jest znacznie więcej niż GPU jezeli chodzi o premiery.

1lajk

AMD bardziej przyszłościowe i Ryzeny w mmorpg lepiej się sprawdzaja przy miejscach z dużym zagęszczeniem ludzi

Póki nie zobaczymy testów to można sobie gdybać, że będzie lepszy :wink: 11 generacja intelka też będzie lepsza. Póki co do gier 10600k jest najlepszą opcją za w miarę normalne pieniądze.

AMD bardziej przyszłościowe i Ryzeny w mmorpg lepiej się sprawdzaja przy miejscach z dużym zagęszczeniem ludzi

No super teoria wyssana z palca xD Intel jest lepszy bo lepiej się sprawuje gdy latasz na mouncie.

1lajk

Niestety od zapowiedzi Ryzenów 5000 wychodzi na to, że Intel nawet już w single-core nie będzie najsilniejszy i przegra na swoim ostatnim froncie.

intel jest droższy jak zależy ci na 10% wydajności więcej względem prawie 150 euro różnicy to ja wolałbym kupić lepszą płytę główną czy dołożyć sobie do lepszej grafiki te 150 euro naprawdę… przesiadłem się na AMD bo zacząłem sobie cenić stosunek wydajności do ceny, a przeszedłem właśnie z intela… powyżej 1080p różnica w fps jest znikoma pomiędzy tymi dwoma procesorami. Intel nie jest wart moim zdaniem tej ceny. Intel nic nie jest wart od kiedy wyszły Ryzeny

Testowałem gry w które gram - apex, wow, dayz na moim starym i5 4670k, ryzen 3800x i i9 10850k i ryzen był tylko nieznacznie lepszy od mojego starego i5 podkręconego do 4.5Ghz z najnowszą i9 przegrywał bardzo mocno. WoW ogrimar pełno ludzi ryzen 85fps i9 - ok 130/144fps(bo taki mam limit ustawiony).Podejrzewam, że 10600k będzie podobne. Jak grasz w najnowsze gry typu SP to rzeczywiście ryzen spoko za 800zł jak zależy Ci na starszych grach MP to i5 10600k za 1100zł.

AMD bardziej przyszłościowe i Ryzeny w mmorpg lepiej się sprawdzaja przy miejscach z dużym zagęszczeniem ludzi

xDD no tak właśnie wygląda 90% świata polskiego internetu. Dlatego polskie gildie i ogólnie polskie community rozlatują się w moment, bo 90% graczy to niezorientowani mitomani, zbyt leniwi by się czegoś nauczyć i popadający w lęk i wycofanie, kiedy ktoś próbuje ich do czegoś zaangażować. ( tak, własnie próbuje rozkręcić pl gildie w grze i mnie szlag trafia ;D )