Jaki serwer polecacie dla nowego gracza(sojusz)? Druga sprawa jaka najlepsza klasa jeżeli chodzi o healera?

Tak jak wyżej, jeżeli chodzi o serwer najlepiej żeby było trochę Polaków/polskich gildii, co do klasy, zastanawiałem się nad Paladynem, bo jest uniwersalny, można grać i tank i heal i dps, aczkolwiek nie wiem czy przez to nie cierpi każda z tych klas i wszystkie są takie sobie, czyli przysłowiowe, jak coś jest do wszystkiego to jest do… niczego.

w sumie z własnego doświadczenia jak jeszcze grałem na Legionie to każdy tylko nie BL xD
W sumie tu masz spis serwerów:
https://www.wowprogress.com/realms/rank/eu

Defias Brotherhood jak jeszcze grałem był ok, tu widzę teraz status połączony tylko nie wiem jak to się obecnie na grę przekłada bo zakończyłem swoją przygodę z WoW`em

A pomożesz coś z klasą?

Nie polecam defias brotherhood, od kiedy wprowadzili fazowanie i łączenie serwerów to defias świeci pustkami. Jeżeli chcesz grać po stronie alliance no to polecam silvermoon. Sam zacząłem grać na SM od początku bfa i jest naprawdę fajnie, dużo ludzi, są polskie gildie.

Nie ma czegoś takiego jak najlepsza klasa, graj tym co sprawia ci przyjemność, jeżeli chodzi o balans to jest tutaj całkiem dobrze. Wybierz klasę, której gameplay ci najbardziej odpowiada.

Heh, nie słuchaj tych co w pierwszym zdaniu kategorycznie nie polecają BLa, a potem wyjeżdżają z Defijasem bo zwyczajnie w świecie nie mają z kim grać i nie chce im się przenosić na inny realm.

Ogólnie to unikaj realmów RP (no chyba że właśnie masz zamiar grać rp) ponieważ one nie łączą się ze zwykłymi, a co za tym idzie będziesz miał wrażenie, że w WoWa gra z góra 10 ludzi ;p

Na BLu masz praktycznie same polskie gildie. Natomiast inne polecane realmy to Draenor dla Hordy i Silvermoon dla przymierza, które tam ucieka z defijasa. Jedyne różnice między BLem a Draenorem to trade chat i auction house na Burning Legionie (gram po stronie Hordy, więc tylko tu się mogę szerzej wypowiedzieć) pomiędzy boostselerów a ogłoszeniami gildii czasami wchodzi chamstwo na salony(dlatego mam go wywalonego w osobnym okienku) i oczy bolą od czytania na tym drugim jest taki spam boostelerów, że nie idzie nic przeczytać. Natomiast na AH pomimo, że Burning Legion ma opinie(słuszną) zniszczonej ekonomi mam lepsze ceny niż na Draenorze(przynajmniej tego co sprzedaje).

Co do klasy to jak kolega wyżęj napisał wybierz tą, której gameplay najbardziej ci odpowiada, paladyn spoko jeżeli chodzi o dps dość prosty a jeżeli szukasz czegoś podobnego to warrior lub dk możesz wypróbować. Warto mieć parę altów.

Grałem kapłanem, nie grało mi się najlepiej dlatego pomyślałem właśnie o paladynie, zastanawiam się też czy po prostu nie zrobić tak, że spróbować sobie wszystkich na trialu i wtedy wybrać. Aczkolwiek co do klasy typu: heal, dps, tank chce być healem

Jeśli chodzi o klasę postaci to jak @Bertosh pisze, wybierz to czym lubisz grać bo nie ma nic gorszego niż granie klasą bo ktoś polecił :smiley:
Jeśli chodzi o heale to nadal piszę z punktu widzenia osoby która już nie gra od jakiegoś czasu:

  • Druid leczy nakładając hoty itp (może być też dps jako kot / tank jako miś / dps jako sowa)
  • prist (dps w shadow / disciple chyba jak pamiętam nakładało bańki / a ostatnia po prostu leczyła)
  • palladyn (to samo 2h broń to dps w plate / broń + tarcza to tank w plate / i holy to heal w płytówce, mocny heal na jeden cel jeśli się nic nie zmieniło)
    jak widzisz prawie wszystkie postacie leczące mogą być też czymś innym, mają też swoje specjalne zdolności jak aury u palladyna. To już kwestia indywidualna kim czujesz się najlepiej. Mi osobiście dobrze się grało DPS Magiem oraz heal Palkiem ale ile ludzi tyle gustów

P.S. Hardy1
co do mojego niepolecania BL - jak pisałem to moje zdanie i innym serwer może się podobać. Jak grałem na DB to ludzi było od cholery więc nie było problemu, że nie ma z kim grać. I nadal po graniu na BL`u moje zdanie co do polskiej społeczności tam zebranej podtrzymam a na pewno po stronie hordy. Ale każdy lubi co innego i serwer może innym pasować

1lajk

Wiesz ja dopiero zaczynam grę jeżeli chodzi o WoW’a , coś tam kiedyś grałem hunterem i właśnie kapłanem, obie klasy nie są dla mnie, kapłanem miałem jakiś 115 lvl, Hunterem coś koło 70-80

Palek to mój main wybrałem go bardzo dawno temu, grałem w tanku potem przeniosłem się na dps i tak się przyzwyczaiłem, że robię nim wszystko. Sam preferuję klasy walczące w zwarciu co prawda, ale altów mam sporo również paru healów. Osobiście Holly Paladynem leczyło mi się dość ciężko co prawda w grupie byli początkujący gracze i potem poszło gładko jak musieli spadać i wzięliśmy zamienników, ale jednak nie chciałem próbować więcej ;p Za to całkiem przyjemny dla mnie był Druid również bardzo(a nawet bardziej) elastyczny co paladyn tank, mele dps, ranged dps i heal.

Trial to dobry pomysł do klas wymienionych wyżej dorzuć jeszcze mnicha i szamana

1lajk

Dziękuję zarówno Tobie jak i reszcie za pomoc i to dużą, o taki krótki opis mi chodziło. Także jeszcze raz bardzo dziękuję.

Widać, że dawno nie grałeś bo pala nie ma już aur od dawna(chyba od Pandalandii wrócą w Shadowlandsach), po wprowadzeniu fazowania wiele się zmieniło w stolicach i w świecie jak i w dungeonach czy battlegroundach masz graczy z różnych realmów, największy przejaw braku kultury można spotkać albo na BLowskim trade chacie, lub w gildii. To druga zasada na BLu(jeżeli zdecydujesz się tam zagrać) nie przyjmuj zaproszeń od randomowych gildii zwłaszcza od tej co oferuje, że wyleczy twojego raka ;p

To jeszcze takie pytanko rasa ma jakieś znaczenie jeżeli chodzi o klasę? Tj. daje sporą przewagę czy mam grać czym lubię/co mi się podoba?

Aktualnie jest to tak zmarginalizowane, że ma znaczenie tylko na najwyższym poziomie w gildiach które starają się o world firsty, aby uzyskać jakiś promil, góra 1% więcej depsu. Tak samo w pvp, są przydatne umiejętności, ale nie decydujące. Wybierz to co najbardziej ci odpowiada/pasuje do klasy lub po prostu lubisz ;p

i pamiętaj o podstawowej zasadzie! “jak już mam patrzeć się przez następne setki godzin na jakiś tyłek to niech to będzie damski tyłek” xD draeneika albo blood elfka xD

To akurat wiem, zawsze gram babkami w grach o ile tylko można.
A co do klasy robię tak, że wypisałem wszystkie klasy i jakie mają role i na razie eliminuje to czego NA PEWNO nie chce grać, dzięki temu wyrzucam kilka klas i mam mniejszy wybór, łatwiejszą decyzję, nie wiem czy to dobry pomysł ale myślę, że tak

Najważniejsze to grać tym czym lubisz, też z drugiej strony nie ma co robić sobie wyboru jak z kredytem na całe życie aby dom stawiać :wink: pograsz jakąś i jeśli stwierdzisz że gra się źle (a to już pewnie w połowie lev ocenisz) to zmienisz na inną. Akurat jeśli chodzi o exp w WoW`ie to to nie jest jakiś hardcore gdzie max lev bijesz pół roku :wink:
Więc zostaw sobie kilka które Ci się podobają i na spokojnie testuj

Tak, jasne, ale na pewno wiem, że nigdy nie będę tankiem, grałem w wielu mmo tankiem i nie lubię tego, tak więc taki woj odpada, to samo meele dps średnio mi pasuje, więc jak coś ma tylko to, jak np. rogal to też odpada. Jak człowiek ma za duży wybór to jak zwykle nie wie na co się zdecydować, przynajmniej ja tak zawsze mam. XD

Do range DPS i heal masz Shamana / Prista / Druida :wink: każdy z nich może leczyć oraz może być “magiem” jako DPS xD

A jeszcze takie pytanie mam, bo słyszałem jak niektórzy mówią, że mają jakieś np. 400 eq, o co w tym chodzi? Jak to się zdobywa? Chodzi mi o to czy jest szansa zdobyć dobre eq solo/na dungach z randomami czy muszę mieć do tego gildię? Lubię grać solo/w małej grupce niż w gildii gdzie jest 50 osób.

Przedmioty mają swój tak zwany item level w skrócie ilvl im większy tym teoretycznie lepszy. Na niskich poziomoch nie ma większego znaczenia o ile się nie twinkuje (zatrzymuje poziom w miejscu). Im trudniejsze wyzwanie tym lepszya nagroda z większym item levelem. Ogólnie zawsze najlepsze przedmioty lecą z raidów na poziomie mitycznym które się robi w 20 osób. Inne opcje na zdobycie bardzo dobrych przedmiotów to areny rated pvp 2v2 lub 3v3(na najwyższym ratingu porównywalna moc ilvl z tym, że bonusy zazwyczaj słabe do pve), dungeony mythic+ robi się je w 5 osób (idziesz na dungeon mityczny z którego dostajesz klucz np +2 Freehold lub losowy inny, po wykonaniu go w czasie ulepsza się do np +4 jeżeli nie ukończysz spada do +1 im wyższy poziom tym lepsza nagroda, co tydzień inne afiksy, czyli takie rozmaitości typu potwory maja więcej hp, jak maja mało hp to wybuchają itd.). A teraz nowość w patchu 8.3 solo instancja którą można robić do 5 osób z czasem odblokowuje się jakieś bonusy w stylu talentów pasywnych paru użytecznych i odblokowuje kolejne poziomy trudności na najwyższym leci całkiem dobry gear. W kolejnym dodatku ma to być jedno z głównych aktywności i być bardziej rozwinięte. Do grania solo jak najbardziej się nadaje…

1lajk