Jaki smartfon

Dzień dobry. Szukam telefonu, ale, że mam dość dużo wymagań, to przejrzane polecajki z ogłoszeń totalnie mnie nie satysfakcjonują.

Czego potrzebuje?

  • Zgrabnej bryły do drobnej kobiecej ręki (ładne kolory to dodatkowy plus, ale nie wymagam)

  • 128 GB pamięci

  • Bardzo dobrego aparatu (korzystałam z Mi9, szukam czegoś na mniej więcej podobnym poziomie)

  • Pojemnej baterii

  • Procesor koniecznie snapdragon, mediatekom nie ufam 😏 (jeśli to będzie coś z androida)

  • Zależy mi również na tym, aby sam system był przejrzysty i estetyczny (ios i miui bardzo mi pasują pod tym względem przykładowo)

  • wsparcie na minimum 3 lata

  • żaden Samsung nie wchodzi w grę,

  • aktualnie korzystam z oppo reno 7 i totalnie mi nie podchodzi

BUDŻET +/- 2800

Ogólnie najlepiej z kodem na elektronikę https://kodyrabatowe.naszemiasto.pl/sklepy/kategoria/elektronika

skoro xiaomi Ci pasuje to czemu nie dalej xiaomi
xiaomi redmi note 10 pro

Ja korzystam z Iphone SE 2020, dla Ciebie może SE 2022 ? Trzeba rozważyć pod kątem baterii - wiadomo jak to z IOS.

jak lubi ograniczenia iOSa to iphone będzie idealny:)

Opowiedz mi o tych ograniczeniach więcej, nie wiem, wymień z 3-4 ? :slight_smile: Chyba że piszesz to jako użytkownik Androida który nigdy w zyciu nie miał w ręku iOS i nie będziesz potrafił przytoczyć żadnego ;p ?

pisze to jaki użytkownik Androida/Windowsa/Linuxa/MacOsxa i kiedyś symbiana/windows mobile więc o systemach operacyjnych mam trochę pojęcia. brak dual SIM, brak obsługi kart, brak obsługi pamięci masowej, brak dostępu do danych z poziomu komputera, mocno ograniczona multizadaniowość, brak widgetów tam pulpitu chyba nie ma;), asystent bez polskiego, personalizacja systemu to porażka, apki które a androida są za darmo z reklamami na ios są płatne bez reklam. to tak na szybko ale dużo by wymieniać. robiłem 3 podejścia do iOSa ale to nie dla mnie mimo że urzywam laptopa z OSXem który też mnie czasem denerwuje i wtedy siadam do windowsa;) podsumowując iOS jest dla ludzi niewiele wymagających, głównie konsumentów treści czy psełdo influanserów

  • brak dual SIM / To nie wina systemu a hardware…
  • brak obsługi kart / wciaz mowisz o iPhone a nie o iOS, po za tym telefony sa teraz z pojemnoscioa 1 TB, nie potrzebujesz kart, nie zyjemy w 2008roku
  • brak obsługi pamięci masowej / Ze co? napisales brak karet dwa razy ?
  • brak dostępu do danych z poziomu komputera / Chyba serio nie masz iOS albo uzywales go ostatni raz w 2008 roku.
  • mocno ograniczona multizadaniowość / Rozwin, bo wydaje mi się ze rzucasz bezsensownymi buzzwordami bez uzasadnienia
  • brak widgetów tam pulpitu chyba nie ma / Są… Czerpiesz wiedze z pierwszego telefonu z 2008roku bo takie mam wrazenie czytajac coraz wiecej “argumentow”
  • asystent bez polskiego / Serio xD ?
  • personalizacja systemu to porażka / NP?
  • apki które a androida są za darmo z reklamami na ios są płatne bez reklam / Dlatego ze polityka iOS nie pozwala Cie sledzic tka jak pozwala na to android, wiec wiesz czemu nie ma na androidzie reklam w aplikacji np? BO TY JESTES PRODUKTEM, Twoje dane kraza w tle wiec nie musza zarabiac dodatkowo na reklamach bo juz sprzedaja twoje dane milionom podmiotów

Tak więc czekam wciąż na te ARGUMENTY, bo sorry ale, narazie nie podales zadneog konkretnego @Metal69

PS. To ze uzywales kazdego systemu powierzchownie nie czyni Cie ekspertem ani nie swiadczy o tym ze wiesz co mowisz o tych systemach, tak samo jak to że raz uzywalem komputera kwantowego nie czyni mnie fizykiem jądrowym

PS 2. Zeby nie było że pierwszego argumentu nie odbiłem i zasłaniam sie nomenklatura telefon/oprogramowanie, to tak jak mówię, wiedzę czerpiesz chyba z czasów komuny bo: https://support.apple.com/pl-pl/guide/iphone/iph9c5776d3c/ios

brak obsługi Pamięci masowej czyli że nie mogę podłączyć dysku do urządzenia z ios, brak obsługi kart jest celowy żeby kroić użytkowników 4x tyle za większą pamięć , teraz producencki smartfonów z androida zaczęli stosować ta sama technikę . personalizacja hm nie można nawet czcionek pozmieniać nie wspominając o klawiaturze, niewiem jak z ikonami. multitasking ile APK naraz można odpalić i się przełączać, do gdzie pływające okna i podzielony ekran? używałam iPhona 3g, iPhone 6 ( w zasadzie to jako odtwarzacz muzyki bo jako telefon mi kompletnie nie leżał) i miałem nie wątpliwa przyjemność konfiguracji i przerzucania danych iPhony od 8 do 14. rozumiem że rozmawiam z fanbojem dla którego każda wada będzie zaletą, widżety są? można mieć 5 pulpitów jak mam na androidzie i na każdym mam widget z podglądem innej skrzynki pocztowej? a co da się z Siri po polsku gadać?

Nie rozmawiasz z fanbojem, używałem śmieciowego androida kiedyś i nie wrócę ^^
iOS to nie tylko system ale też cały ekosystem i najlepiej skorzystasz mając reszte sprzetu Apple, ale bez offtopicu to sedna…

Podłączenie dysku do telefonu, “krojenie” ludzi na hajs za brak karty pamięci (sugerowanie ze chca abym kupił większy tak?) - Tak jak sam mówisz, produceni tel z Androidem też zaczeli to robić, ale do teog zaraz. Podłączanie kablem DYSKU do telefonu? po co? fanaberia… Ale o tym łacznie z “krojeniem”. Tak więc obie te rzecyz się wiąża z tym że nie żyjemy już w czasahc modemów 56kb/s i dysków HDD, tylko w czasie chmur i ogólnodostepnego szybkieog internetu, także dlatego tez właśnie Android idzie w ta strone aby wyeliminować niepotrzebne śmieci nośniki bo wszyskto przenoszone jets na chmure, tak więc to wynika tylko i wyłącznie z rozwoju technologii a nie jakiegoś spisku…

Paersonalizacja, tak jak piszesz, czcionki? Osobiście uważam że bez sensu i po co, ale zdziwię Cię, bo się da, bez jailbreakowania nawet :). Klawiatura? Jak najbardziej mozna “zainstwalowac” jakachcesz, z widzetami na klawie typu AI i innymi cudami, wiem bo sam używam customowej.

Multitasking? Z Jednego prostego względu, jako że Apple “panuje” nad software i hardware robią architekture procesora pod swoje oprogramowanie, dzieki czemu to własnie Apple radzi sobie najlepiej jeżeli chodzi o performance w multitaskingi, i otwieraniu na raz miliona appek, usypianiu ich (tylko screen) etc, to co pewnie ty masz na mysli to UI do multitaskingu, czylui wlasnie dzielenie okna na x czesci, w iOS po prostu jets to w formie kart, inne rozwiazanie UX. PS. Tez uważam że android ma to zrobionee lepiej ale to tylko i wyłącznie kwestia preferencji, technicznie iOS w multitaskingu miażdzy androida, z teog względu że Androida pisze Google, a producentów telefonów jest mnsótwo jak i podzespołów w telefonach Android, dlatego cięzej zapanować nad “performance” i kompatybilnoscią wsteczną.

No i własnie jeżeli chodzi o przenoszenie stareog telefonu na nowe to w apple jak sam mowisz ot jets magia, w tym momencie to trwa pare min i po prosut podłaczasz tel i przenosi Ci appy settingsy wszystko, tak samo działa to z MacBookiem.
5 pulpitow? Hmm nie wiem do konca o czym mowisz więc nie będe probowal odbijać

I czy moge rozmawiac z Siri po polsku? Oczywiscie to kwestia osobista ale ten argument najbardziej mniej rozbawil bo NIGDY W ZYCIU ni uzywalbym telefonu cyz komputera z systemem operacyjnym w jezyku polskim i na codzien uzywam czesciej rowniez angielskiego więc Siri dla mnie to magia w jezyku ang, i nie uwazam brak polskiego za wadę :slight_smile:

Aaa, co do widgetów, też możesz na ekan obok ikonek jak w Androidzie układać :slight_smile:

ja używam telefonu do zastosowań profesjonalnych gdy nie mam ze sobą komputera, zdarzało mi się podłączać do telefonu dyski zewnętrzne czy pendrive by zgrać z nich coś na szybko czy sprawdzić ich stan techniczny. niewiem jak teraz ale zdalny pulpit do windowsa kiedyś nie działał wcale niewiem jak jest teraz, tak samo z VPN w wersji OPEN VPN zrywało połaczenie na ios. po co Siri po polsku ? ostatnio mój prezes który od zawsze iPhona używa mówi ustaw mi to gadanie do telefonu żeby odpowiadał. Odpalam mu ale mówię że to po angielsku tylko działo . to on co to za gówno nie będę pierdolił po angielsku. Wiem że ios jest super zoptymalizowany tak jak i osx bo używają swoich prockow ale dalej uważam że to ograniczony system i nie każdemu to będzie pasować tak jak “otwartość” androida

Przeczysz sobie, sprawdzanie czy diagnostyka dysku z appki w telefonie przeczy “profesionalnemu” użytkowaniu :stuck_out_tongue:

To w końcu siedzisz w tych systemahc operacyjnych i korzystasz profesionalnie? Bo jak piszesz, że tego nie wiesz jak jets teraz, i tak naprawdę przytaczasz jakieś ograniczenia technologiczne z 2000r, to mam wrażenie że piszesz z perspektywy dinozaura który kiedyś coś wiedział i wydaje mu się że teraz jest tak samo…

Ciężko mi brac Cie na poważnie jeżeli w tylu stwierdzeniasz praktycznie sam sobie zaprzeczasz bądź pozbawiasz logiki… W dodatku przytaczasz dowód anegdotycznyz jakimś prezesem Januszexu co angielskieog nie umie a Ajfona kupił żeby sie z niego na spotkaniach nie śmieli że tylko on nie ma xD

I moim celem nigdy nie było tutaj bronienie Apple czy fanbojowanie mu, tylko rzeczowa dyskusja ale widze że chyba do niej nie dojdzie

z twojego punktu widzenia wszyscy muszą znać a nawet jak znają chcieć używam angielskiego i nie pracuje w januszexie bo takie omijam z daleka. Ty patrzysz na wszystko przez swój pryzmat nie potrafisz zrozumieć że inni mają inaczej. na androida jest masę profesjonalnych apk do diagnostyki dysku czy sieci. Na ios byle pierdoła jest płatna przez brak reklam. ja mam wyjebane czy ktoś sprzedaje dane o mnie nie jestem prywatnoaciowym freakiem .

Miałem zarówno SE 2020 jak i teraz służbowy SE 2022 i oba nie nadają się jeśli używasz dużo multimediów. Bateria to kaszana zresztą ekran IPS też.
Nie rozumiem twojego “Trzeba rozważyć pod kątem baterii - wiadomo jak to z iOS”
Ty musiałeś posiadać jedynie iphone SE i żadnego lepszego. Mój oPhone 14 256 GB ciśnie na baterii 12h+ gdy NON STOP słucham na nim muzyki (Apple Music) i podcastów (Apple Podcasts). Gdybym tak nie napierdzielał na AirPodsach to bym go ładował co 2 dni. Pokaż mi smartfony na Androidzie (i mówię tu o flagowcach), które ładujesz co 2 dni. Pomijam już zupełnie jak bezpiecznym jest iOS w porównaniu z Google Android gdzie sprzedają Twoje dane na lewo i prawo.

@knapak Ja osobiście polecam tobie iPhone 13 (bez pro). Jest już w podobnych cenach, a system to kosmos. iOS nie ma błędów, nie tnie się i nie przycina. Działa wzorowo z innymi sprzętami od Apple (posiadam AirPods Pro2 2nd Gen oraz Apple Watch 8) lepiej niż android z czymkolwiek. Dodatkowo ma jeszcze 4 lata supportu (Apple jako jedyny daje 5 lat update softu).
No i jak dla mnie 6,3" to idealny rozmiar ekranu. Jakość wykonania to również kosmos.

Jeśli zależy ci na prywatności to obejrzyj: https://youtu.be/K-F1Mmy7hiI

Gość nie ma pojęcia o czym mówi. Ja przeszedłem na iOS z Oppo Reno 6 Pro 5G (na iphone 14 mimo, że kasę miałem odłożoną na wersję pro. Bawiąc się obydwoma w salonie zdecydowałem, że 120Hz jest praktycznie niezauważalne bo sam iOS jest zajebiście płynny oraz nie jestem jakimś wielkim fotografem więc i teleobiektyw 3x byłby dla mnie zupełnie zbędny). Wersja Pro 128 GB kosztowała wtedy 6500 pln, a iphone 14 128GB tylko 4800. Zdecydowałem się więc na zwykłego iphone 14 ale za to w wersji 256 GB za 5549 pln. Nie żałuję. 1000 pln w kieszeni, a telefon jest tak zajebisty, że do niego dokupiłem AirPodsy Pro 2 (2 generacja) i Apple Watch 8 :smiley:
W październiku mam zamiar pozbyć się gejmingowego PC (nie gram już w gry na PC odkąd mam PS5) i zakupić MacBook Air (mam nadzieję na M2).
Pajace hejtujący Apple to zazwyczaj idioci co mają androida za 1200 PLN w kredycie.

Dodatkowo uważam, że 6,3 cala (jak mój iPhone) to idealny rozmiar dla smartfona.

1lajk

Taki to z Ciebie profesjonalista. Jakbyś był twórcą itp. to dbałbyś o swoją prywatność.

jebią mnie twórcy jestem za wolnym piractwem;) twórców i tak zaraz AI zastąpi a oni będę grzebać w śmietnikach. co do iwatch to dla jest nie do przyjęcia żeby codziennie ładować zegarek. Mam Garmin Fenix 7 Solar Pro który sciągam z ręki raz na miesiąc do ładowania.

Brzydki w chuj.
Poza tym to zegarek dla celów strickte sportowych. Mi zależy bardziej na wyglądzie oraz integracji ze smartfonem i macbookiem

dla mnie iwatch to brzydal bo nie jest okrągly ale największą wada jest czas działania na baterii ,wszystko indywidualna kwestia

Okrągłe jest wszystko co jest zupełnie oklepane. Apple znalazło własną ścieżkę. Idę o zakład, że nie masz tego Garmina, a nawet jak go masz to nie używasz 90% jego funkcji bo ani nie chodzisz po górach, ani nie biegasz maratonów. Tobie służy jedynie do pokazania godziny, a do tego wystarczy analogowy automat (taki co się nakręca z ruchem ręki), a nie smartwatch.

Przez chwilę myślałem że rozmawiłem z normalnym człowiekiem, jednak od tej wiadomości wszystko się zmieniło. Pierdolisz kocopoły i powielasz stereotypowe myślenie. o AI też nie masz pojęcia (A tak się składa że ja mam, bo sam programuje) i takie pierdolenie ze AI zaraz zastapi pracę twórców kreatywnych to jets najczesciej pierdolenie kogoś kto ma zerowe pojęcie w branży. Także nie muszę więcej dawać argumentów Za i przeciw APPLE, bo po prostu sam siebie pokonałeś już w tym wątku i straciłeś całą wiarygodnośc jak dla mnie :slight_smile: