Jakieś propozycje?

Siemanko :smiley:
Otóż do rzeczy, szukam gry mmorpg (f2p, b2p) która nie będzie wymagała dużo czasy i da przyjemność z gry. Zależy mi na dobrym systemie pvp (jakieś bg, open pvp, wymogu umiejętności gry postacią a nie wciskanie wszystkiego co leci), miłego czasu przy expie (wymóg niekonieczny, aczkolwiek denerwują mnie q idź zabij, przynieś, najbardziej podchodzi mi grind), wyróżniające się sety (w wowie bardzo podoba mi się system transmooga), różnorodność klas (nie oczekuję aby w grze był tanks, dps heal, po prostu chcę żeby każda klasa miała coś unikatowego/specjalnego), żyjący rynek handlu i ciekawych profesji wnoszących jakieś profity
Grałem w
-Wowa (gra jak dla mnie praktycznie idealna, tyle że przy mojej pracy i wyjazdach na weekendy nie mam czasu aby wykorzystać ten abonament i trochę szkoda mi przez to sianka ;/)
-BDO (gra baardzo przypadła mi do gustu, tyle że wymaga bardzo dużo czasu aby coś znaczyć no i itemki można kupić już na początku gry i nic nie wnoszą do wyglądu-irytujący fakt)
-Dofus (też bardzo przypadł mi do gustu, natomiast po wprowadzeniu idoli wszystkie klasy blisko dystansowe są po prostu słabe rip huppermage, natomiast sam system rynku i profesji bardzo mi się podoba tylko jak dla mnie na ten moment pod względem pve gra jest totalnie bez balansu)
-Forza Horizon 3 (wiem że to gra wyścigowa, ale jak dla mnie jest perfekcyjna, każdą część kupuje się z osobna, potem jeszcze ustawia auto pod różne dziedziny wyścigu, jakieś drifty, dragi itp, miooodzio)
Grałem także w wiele innych gier ale nie będę ich wypisywał bo jest ich bardzo dużo wypisałem tutaj tytuły które mi najlepiej podeszły
Gry mogą być także p2p tylko fajnie by było gdyby abonament nie kosztował majątku (w dofusie to wynosi 20zl/msc)

1lajk

Polecam Aion’a dobre i wymagające PvE tak samo PvP (dużo by pisać, Jak chcesz wiedzieć coś więcej po prostu pytaj) W Aion’ie musisz poświęcić trochę czasu żeby ogarnąć Gear / Skill i dopiero możesz coś znaczyć. Ogólnie teraz jest fajny czas na rozpoczęcie przygody / powrót. Za rogiem mamy Patch 6.0 (największy i najbardziej rewolucyjny) który dużo zmienia, właściwie wszystko. W 6.0 tak jakby nastąpi reset wszystkiego i każdy będzie zaczynał na równych szansach :slight_smile:

Przymierzałem się też do powrotu do aiona, ale jakoś nie mam na to czasu. To bardzo dobra gra, ma bardzo fajne combosy ze skilli, całkiem fajny, otwarty świat, dość ciekawe questy, fabuła trochę miałka, ale to nic.

Nie chcę wyjść na fanboja, ale jak szukasz gry, która nie wymaga wiele czasu i ma dość sensowne pvp, klasy, wygląd setów i przedmiotow…no to chyba GW2 jest dobrą opcją. Podstawka jest za free więc możesz spróbować. Co do PVP to nie musisz expić, postacią na 1szym levelu wchodzisz do PVP lobby i jesteś zmaxowany, także możesz od razu zacząć zabawę na “bg” itd., jeżeli chciał byś bawić się na WvWvW to musiałbyś podexpić :slight_smile: .

Specem od klas w GW2 nie jestem, ale każda wnosi coś unikalnego do gameplayu, no i potem jak już może przekonoasz się do gry, kupisz dodatki odblokowując specjalizacje, które w dużej mierze zmieniają mechanikę klasy :slight_smile:

Zaproponuje GW2 z żyjącym rynkiem oraz masą graczy w pve jak i pvp. Co do klas posiada inżyniera,necromantę oraz mesmera które są dość specyficzne w gatunku gier MMORPG. Gra łatwa lekka i przyjemna. Prawdopodobnie każy coś znajdzie tam dla siebie.

Black Desert Online.

Grałem w L2, WoWa, Aiona, Terę, Archeage, Skyforge.
I najbardziej mi podszedł BDO. Świetny system Grindu, w tym roku po aktualizacjach w końcu dodali porządny end game, masa ludzi wraca do gry.

Bardzo wspierają początkujących (nowi mają oddzielnie kanały na serwerze z exp boost + dostają nagrody za dzienne logowanie).

DO tego gra oparta na Grindzie. Questy musisz co prawda na początku porobić, ale to kwestia 3-4 godzin a potem PVP (open PVP, Areny, 2 vs 2, wojny gildyjne), Grind, Gathering/Processing etc.

Polecam zarabiać budując system tartaków i zatrudniając robotników - ty sobie grindujesz a oni ci wydobywają surowce na sprzedaż.

Jak jesteś zainteresowany mogę Ci dać klucz na tydzień grania a potem jak będziesz chciał to mam 2 klucze na pełną wersję gry (więc możesz ją mieć za darmo, bez płacenia)
Pisz na PW

A na czym ten “porządny end game” polega o którym mówisz? Dali w końcu jakiś raid czy coś?

Recenzje są w 90% napisane w taki sposób by przyciągnąć gracza lub go odepchnąć bo redaktory który ją pisał przesiedział przy grze tyle by zobaczyć ekran logowania i wyjść.
Widziałeś recenzje MetalGearSurvive? Nikt z recenzentów nie ukończył całej gry by napisać wiarygodną recenzję. Gra przez pierwsze 2h przypomina PhantomPaina a potem 90% cutscenek to same napisy, tak jakby w produkcji zabrakło budżetu.
Kolega pyta się na forum dotyczącego w większości gier MMO o polecenie jakiejś ciekawej gry, a to że któryś z redaktorów wrzucił jak news to tylko dlatego by inni użytkownicy mogli się wypowiedzieć bo od tego jest forum.
Aż tak Ci przeszkadza że ktoś się pyta na forum zamiast przeszukać internet?

1lajk

Masz rację. Życzę miłej lektury, https://forum.mmorpg.org.pl/c/szukam-mmo, i zaśmiecania forum, na którym mogło by się prowadzić rozmowy na tematy interesujące. Odpisuj do woli.

Do twojego opisu pasowałby idealnie Guild Wars 2.

Czasu wymaga tyle ile możesz dac - możesz grać godzinkę dziennie, a możesz również 5h, zawsze coś do roboty się znajdzie.

PvP czysto skillowe, na arenkach wszyscy mają podobny gear, więc jedyna różnica polega na buildzie i skillu.

Różnorodne sety, stroje itd. Transmog też jest.

Profesji w luj dużo, rynek żyjący, czasami opłaca się coś skupić, by potem sprzedać, wymaxowane profesje dają bardzo dużo

A co do BDO to jak niczego nie znajdziesz to polecam jednak dać grze ponowną szansę, wbrew pozorom nie wymaga “bardzo dużo czasu”, by bawić się w pvp czyli chodzić na node wary obecnie wystarczy 59-60 lvl co jest soft-capem przez co wbija się to śmiesznie łatwo. A co do wyglądu to masz stroje, ustawiasz sobie powiadomienia na nie i jesli masz dobrego kompa to robisz reloga na alta w miescie i licytujesz, a jak nie to przydałaby ci się pokojówka którą rozdawali w grudniu (przyzywasz ją na spota i możesz sb kupić 1 item z marketu co 20 minut) :stuck_out_tongue:

Raidy to zamkniete instacje, które zepsułyby open world BDO.
I raidy to nie jedyne co może oferować gra. Akurat ja cieszę się, że ich nie ma.

CO oferuje BDO na endgame?
Siege, Node War, Serwery PVP, Arena of Marsha, Red Battlefield, Savage Rift (można to podpiąć pod dungeona a la Tower Defense) jakies ostatnio dodali potyczki 5 vs 5 w trzech różniących się rundach.
Do tego nowy rejon, nowa klasa niedługo wejdzie, nowe itemki które trzeba zdobyć et cetera.

Grałem w GW2 w sumie też.
Nie polecam, zanudzisz się.
Większośc polskiego community w BDO pochodzi z GW2 które się im znudziło :stuck_out_tongue:

“[…]która nie będzie wymagała dużo czasy[…]”

"[…]najbardziej podchodzi mi grind[…]"

Te dwie rzeczy się wykluczają.

Powiem to co zawsze. Jeżeli nie lubisz quest grindów to odpada automatycznie 90% mmo na rynku. Takich tematów było już pełno i za każdym razem są wymieniane te same tytuły.

BTW. Jak lubisz ścigałki zobacz sobie Trackmanię 2.

A ja się podepnę. Najlepiej F2P. Recenzje często są pisane tak, że nie ma tam informacji strikte o sytuacji w grze, a subiektywna ocena danego tytułu.

Niedużo czasu i przyjemność z gry - ESO, WoW, FFXIV, bardzo casualowe, dużo do roboty, a nie trzeba poświecać niewiadomo ile żeby mieć przyzwoity gear etc.

WoW najbardziej noob friendly, FFXIV troche trudniejsze w opanowaniu, a ESO ma swój urok i nie każdemu podejdzie.

Jesli chodzi o ceny abonamentu to od najtajszego FFXIV, ESO, WoW, policz sobie ile godzin miesięcznie grasz i zobaczysz, że się opłaca. Mówisz, że masz dużo pracy załóżmy 2h dziennie nawet to 60h miesięcznie przy np abonamencie ESO 50zł wychodzi 0.83zł za godzinę gry. Czy warto sam sobie odpowiedz.

nONAMEu

za to tutaj na forum nikt nie jest obiektywny, kazdy w poście podaje swoje ulubione MMORPG
to ja juz bym wolał serio te recenzje

da ktos na piwo?

jest kilka gier które mozesz przetstować [niektóre w trialu a inne w fremium]

  • GW2 [podstawka darmowa więc zdążysz poczuć czy to jest to.
  • ESO -koszt niewielki na start a potem możesz opłacać sobie abo jak ci się spodoba.
  • WOW - osobiście nie lubię tej gry [po prostu mi nie pasuję], ale nie da się ukryć że cos musi te kilka milionów trzymać w tej grze :smiley:
  • Cabal - byłby ideałem tego co chcesz gdyby nie to że prawie umarł.
  • Aion - ostatnio odwiedziłam i na low level lokacjach wbrew obiegowej opinii dość sporo graczy było.
  • B&S - ogólnie gra może się podobać i da się grindować bez questowania :wink: ale moim zdaniem nie to nie to :slight_smile:
  • FF XIV - gra świetna, ale może ci nie podejść bo jednak masz ogromny grind questów, np. od 1 do 70lvl masz ponad 550 Main Story Questów [które musisz zrobić bo one odblokowują content], rynek w zależności od serwera jest świetny i dynamiczny lub martwy :smiley:

Są jeszcze gry jak Perfect World, Forsaken World, Allods, Wildstar, SWTOR, ale wybacz nie wiem jak aktualnie wygląda sytuacja na serwerach :expressionless:

Ciężko będzie ci polecić coś co ma dużo graczy i jest jednocześnie grindownikiem.

Witam

W jedynym z wątków pisał Pan ze ma Pan klucz do oddania do BD, otóż grałem w 7 dniowa wersje próbna ponieważ znalazłem kod na reddixie lecz jest to jednorazowe czy posiada pan jeszcze klucz? Bardzo chciałbym zagrać w ta gre przez dłuższy okres a nie 7 dni

Dzięki za propozycje :smiley: w sumie to powiem wam, że grałem w wiekszość tytułów, co do abonamentu wowa, fakt może nie jest on wysoki, ale ja w niektóre dni i weekendy nie mam po prostu czasu grać, to nie jest tak, że gram sobie po np 2h dziennie, czasami pogram fakt, ale jest dużo takich dni kiedy nie gram wogule, w gw2 grałem dosyć dawno fakt dobry tytuł, aczkolwiek nie doszedłem tam do end-game i nie wiem jak to tak wygląda, sprawdzę ten tytuł, a co do bdo to trochę wierzyć mi się nie chce, że bez czasu można tam coś znaczyć, no może jak na is się trochę wyda, tak ja to widzę, żeby kupić jakiś kostium/peta za in-game value to trzeba mieć dużo czasu i przy tym szczęścia. Zastanawia mnie jeszcze jeden tytuł- Mu Legend, ktoś powie coś o tej grze ? Czy lepiej zobaczyć tego guild warsa