Kilka pomysłów od "bywalca"

-Witam.

Chciałbym wam przestawić jeden sprawdzony pomysł na forum które ulepszą stosunki i co ważniejsze dodadzą porządnego kopa w pomocy między forumowiczami.

Wprowadzenie reputacji.

Objaśnienie: Każdy członek ma prawo do przyznania 3 plusów w ciągu 24h oraz 3 minusów w ciągu 24h ( liczba ta nie kumuluje się, lecz odnawia ).

-No, dobrze ale w czym to ma pomóc ?

- Zaostrzy to rywalizacje o pomoc i nie będzie już olewania tematów i myśli typu " eee, nie chce mi się mu pomagać niech zrobi to ktoś inny " a ten ktoś inny pomyśli tak samo i w ten sposób zataczamy błędne koło.

Rzecz jasna, po reputacji będzie można zobaczyć czy jest to osoba uczciwa, pomocna itp. czy też jest zwykłym ścierwem które żeruje na szczęściu innych lub jest zwyczajnie nie miła.

Ma to oczywiście także drugą stronę medalu, zwykłe trolle mogą spamować minusami, ale to już nie mój problem, na forum gdzie ten sposób sprawdza się idealnie i nie ma żadnych trolli ( choć jest to gra dla 10+ ) wszystko działa bez zarzutu.

Piszę o tylko dlatego, iż sam kiedyś potrzebowałem bardzo pilnej pomocy co do pewnej rzeczy, a uzyskanie jej trwało ponad 6 dni...

Większość komentarzy była typu: Zrób format, reinstall itp. Czyli gówniane rady niczym nie uzasadnione. A odpowiedz była o wiele prostsza.

​Obok każdego posta byłby + i - po naciśnięciu na odpowiedni przyznawana jest reputacja dla członka.

Oczywiście wymiana + byłaby wysoko karana ( może permem ? ).

Trzymam kciuki, że "mój" pomysł zostanie pozytywnie rozpatrzony.

Bylo, nie sprawdzilo sie. Moglbym napisac felieton dlaczego sie nie sprawdzilo i dlaczego nie popieram, ale mi sie nie chce.

Moim skromnym zdaniem zbędny bajer.

A nie zauważyłeś, że istnieje już coś takiego jak "Lubię to" ?

Ale nie... wprowadźmy jeszcze plusy minusy, jakieś piwka jak na innych forach i tak dalej...

W końcu byłoby super gdyby na dole każdego posta była taka calutka linijka tych wszystkich przycisków typu "Lubię to". xd

@up, nie jestem ślepy na jedno oko, prawe i nie widzę tego przycisku.

Poczekajmy jeszcze kilka dni jak przycisk Nie. zapełni się 60 kliknięciami zamykamy.

@Dzz, śmiało pisz, twoje rozważania zawsze mnie odrobinę śmieszyły no i zawierały ukryte morały ^_^

Jestem na nie.

Swoją drogą ciekawe iż osoba z tak niskim stażem sugeruje zmiany...

Ale co ja tam wiem, ja tu tylko sprzątam :D

Jestem na nie.

Zrobiłby się z tego bałagan bo każdy by zaraz dawał "-" :I

Ja to tam bym zmienił opis przycisku "Lubię to" na "Pomógł".

Przycisk nazywa się "Lubię to", ale w profilu jest napisane (akurat u mnie) "Doskonały wspomagacz" sugerując, że przycisk "Lubię to" oznacza to samo co "Pomógł".

@Frosty ma rację, przydało by się zmienić opis przycisku.

A ja sie nie zgadzam, lepiej juz zmienic nazwy rang, bo lajki leca nie za pomoc, a za tresc, ktora sie komus podoba. Nawet wezmy pod uwage mnie. Nikomu nie pomoglem, no moze z raz, a mam te iles punktow na koncie, a to wlasnie ze wzgledu na tresc, ktora komus sie tam podobala.

Moim zdaniem system nie wymaga usprawnien, a jak juz ich gdzies szukac, to na sile mozna pobawic sie w inne rangi.

Jest Lubię to i styka, ale można by dodać małe ikonki w kształcie piwka, listka maryśki, czy hello kity i oprócz Lubię to, można by za posta dostać/dać dodatkowo browca, czy coś tam innego, takie malutkie kwadraciki z malutkimi ikonkami fajnych rzeczy, jak piwko kuflowe albo lizak kororowy i użytkownicy by zbierali to jak pokemony oprócz lajków. Zaskakująco dobry pomysł, nie sądzicie ?

Właśnie o to mi Flash chodziło. ^^

Myślę, że autor tematu byłby usatysfakcjonowany gdyby dodali coś takiego. xd

Właśnie o to mi Flash chodziło. ^^Myślę, że autor tematu byłby usatysfakcjonowany gdyby dodali coś takiego. xd

o to to, nie przeczytałem twojego wcześniejszego posta.

Lubię to= pomógł, a nie zawsze się pomaga, więc czasami skoro nikt nie pomógł nie dasz Lubię to, ale że napisał coś BadAss to można trupią czachę dać, albo coś za co byś postawił browca dla kolegi to możesz dać browca, a nawet denaturat, tak zwany sok z gumi jagód. Było by ekstra. Potem by był szpan na maks jak byś z 20 browców nazbierał i z 8 litrów denaturatu. Po prostu bomba.

fajnie, ze potrzebowales pomocy. Takie rzeczy to na forum dla 10latkow sie sprawdza

Ludzie, LIUBIE TO - TO LUBIE TO - A NIE POMOGL.
Dalej Lubie to - jak cos mi sie podoba i to lubie. Chyba wszyscy zapomnieli co oznaczaja slowa.

Za pomoc mozesz napisac specialnego posta z podziekowaniem, to wam nie wystarcza? A no tak.. zbieracl Like zeby sie lansowac.

Wgl, mi nie przeszkadzaly by roznorakie ikonki, jak napisal Flash naprzyklad.

Wgl - myslalem ze "Lubie to" znacie z FB, a tym czasem wszyscy to traktuja jak "pomogl".

Na FB - nikt nie czyta Lubie to - jak Pomogl.

A nazwa Lubie to - zostala tutaj wprowadzona z taka sama idea co na FB.

Te ikonki mogą być, lecz od iluś tam postów żeby jakieś znudzone dziecko nie wlepiało wszystkim czaszek.

Dobrze jest wejść i zobaczyć kto pomógł, a kto nie.

Niby, i tak tego nie wprowadzą, więc po co to? Jak poprosisz z pół roku to pomyślą.

Bo administracja nie ma co robić, tylko wyłapywać, czy ktoś nie robi "plus za plus". Co wy macie z tymi like'ami i plusami? Na portalu ten pomysł, moim zdaniem, się nie sprawdził. Jak ktoś ci pomógł, to wystarczy napisać "dziękuję" albo napisać podziękowania w prywatnej wiadomości.
Na serio myślisz, że ja nie mam co robić w domu, tylko pomagać komuś, bo chcę mieć dużo plusów? To nie facebook, tu się nie SWAG-uje.

I mógłbyś mi wytłumaczyć, jak "system reputacji" pomógł ci w twoim problemie? Że niby jak ktoś ma więcej minusów, to dostaje bana i dzięki temu nie będzie postów "zrób formata"?

Więc dodajemy, obok Lubię To || Pomógł.

Czy wlepiamy maryśki, browary itp. ?

@Flash, twój pomysł pasi, teraz tylko zmusić adminów aby to zrobili

ew. Walić to wszystko zamknąć temat i niech krzywe koło kręci się dalej.

DAJĘ "Lubię To" za pomoc.PROSZĘ o "Lubię To" za pomoc.

Sygnatura Skrytka, właśnie takie cuś trza zmienić

Więc dodajemy, obok Lubię To || Pomógł.Czy wlepiamy maryśki, browary itp. ?@Flash, twój pomysł pasi, teraz tylko zmusić adminów aby to zrobili ew. Walić to wszystko zamknąć temat i niech krzywe koło kręci się dalej.Sygnatura Skrytka, właśnie takie cuś trza zmienić

'zmusić adminów" nah, wole nie podskakiwać, a jeszcze ich zmuszać do czegoś uhhhhh, raczej nie

Pomysł jak widać nie każdemu podszedł, widocznie nie lubią zbierać pokemonów, a szkoda.

Wydaje mi się ze autor tematu chyba nie rozumie ironii.

Krzywe kolo? Przecież teraz jest elegancko i nikt nigdy oprócz Ciebie nie narzekał.