Kilka pytań

Witajcie, mam kilka pytań odnośnie RO.

1. Jak najlepiej zarabiać Imperial Coinsy? Zawsze mi ich brakuje, nie stać mnie nawet na pierdółki.

2. Jak to jest, że niektóre itemki w grze nie jestem w żaden sposób w stanie sprzedać (mimo, że dropły np z mobów/bossa/ czy kupiłam w shopie), a inni mogą je bez problemu sprzedawać?

3. Czy niechciane przedmioty można sprzedać w jakiś inny sposób niż na aukcji lub w prywatnym sklepie?

4. Jak wyciągnąć Marksy z itemów? Mam kilka itemków z Marksami, che je sprzedać/zniszczyć, ale nie mogę tego zrobić.

5. Jak to jest, że niektórzy na grze (mimo, że niedawno wystartowała Open Beta) mają już skrzydła warte ponad 1000 piór? Ja gram od dwóch tygodni, nawet 100 nie zebrałam.

6. Jak zyskać innego mounta, niż podstawowy koń?

To na razie tyle :) Jak coś sobie jeszcze przypomnę, to dopiszę. Z góry dziękuje za pomoc i odpowiedzi.

1. Kilka łatwych sposobów:
a) pchaj misje główne i poboczne (pomarańczowe i żółte) bez czytania. Lore i tak jest beznadziejne, a sporo imperiali wpada.

b.) zbieraj materiały (kwiatki, kamienie, drewno) i sprzedawaj. Zobacz, co najbardziej w cenie na Twoim serwerze. Najlepiej znajdź balans pomiędzy zbieraniem kwiatków i skał - zabierają odwrotne proporcje iq/dilli. Lub rąb drewno.
c) jeśli masz znajomych na niższych poziomach, rób za guide'a na dungeonach dla nich (przy okazji możesz wykonać questy na to). Zarobiony merit przeznacz na zakup silverstone'ów. Gigantyczny profit. (Średnio 1ss kosztuje 15k. A w godzinę zarobisz na 7~).

d) mniej dynamiczne, ale wciąż skuteczne: nagrody za rangę w demonslayerach i rangę pvp. Na 3cim poziomie demonslayera dostajesz 50 lub 60k imperiali za tygodniowe osiągnięcia ;).

2. Nie bardzo rozumiem pytanie..? Może chodzi Ci o to, że nie każdy przedmiot sprzedasz u każdego NPC? Jeśli tak - zdecydowaną większość pierdół pchniesz do grocera. Jeśli przedmiot jest specyficzny, to w jego opisie znajdziesz który NPC go kupi :).

3. Niestety nie. Te 2 sposoby, które wymieniłaś, lub po prostu do NPC.

4. Żeby to zrobić musisz otworzyć panel akcji. (domyślnie "n") - jeśli nie wchodzi, to ikonkę znajdziesz nad ikonką umiejętności na dolnym panelu. Najedź na symbol ying-yang, rozwiń go i raz jeszcze wybierz ying-yang. Tam znajdziesz opcję do wkładania/wyjmowania kamieni. (pomarańczowa ikona z klejnotem i strzałką w górę/dół).

5. 3 sposoby:
a) $$$$$$$$ - przy zakupie jednego z founder packów dostawało się masę piórek.

b.) Istnieje codzienny event "wishing tree". Tam głosuje się na życzenia graczy i raz na dobę jedno życzenie jest spełniane. Zdecydowana większość życzeń które wygrały dotyczyła właśnie złotych skrzydełek.

c) Jedne skrzydła zdobywasz zbierając elementy fairy wings - za reputację we frakcjach.

6. Podobnie jak w przypadku skrzydeł, przy zakupie founder's packa dostaje się kilka. Dodatkowo:
a) na 69 poziomie dostajesz unikalnego mounta klasowego

b.) z czasem zostaną odblokowane mounty za reputację we frakcjach.

Pozdrawiam.

A propo skrzydeł, z tego co czytałem na forum oficjalnym to wystarczy te złote wingi z foundera rozwalić i masz materiały na każde inne wingi u wing mastera także wiesz, trzeba jakiś kamyk tylko kupić za 100k imperial notes :)

https://ro.my.com/forum/thread/38918-guide-how-to-craft-wings/

Tych złotych nie mam. Tez czytałam o tym, że skrzydełka da się rozwalać i otrzymuje się z tego feathery. Niestety, ja mam skrzydła tylko z misji kampanijnych (Bound) i ich się nie są zniszczyć :)

Jeszcze mam dwa pytanka.

1.
Occultist- zastanawiam się nad jego bulidem. W internecie znalazłam aż dwa i zastanawiam się, który jest lepszy.

Jeden dotyczył tego, by wszystkie statystyki (przy pójściu w stronę DPS) rozdawać w Dexternity, a całą resztę olać. Oraz z takim rozdawaniem punktów w skillach:
http://www.freedomplays.com/revelation-online-necromancer-skill-description/

Drugi natomiast nawiązuje do skupienia sie również w innych statach i całkowicie innym rozłożeniem skilli:

https://ro.my.com/forum/thread/37554-guide-occultist/

2.

Gear Pvp i Pve.

Na 55 (chyba lvl) jest możliwość kupienia gearu do pvp za Army Coinsy. Zastanawiam się, czy taki gear może służyć również w pve. (jednym słowem, zbierać sobie na ten pvp, a tn zloty do pve olać).

Czy tez one mają jakieś inne, unikatowe statystyki, na które ja nie zwróciłam uwagi?

Edit.

Jeszcze jedno, trzecie.

Occultist ma dwie bronie. Jakby staffa i "orba". Czy może z jednej broni zrezygnować? Czy one są używane pod jakieś konkretne skille?

Tych złotych nie mam. Tez czytałam o tym, że skrzydełka da się rozwalać i otrzymuje się z tego feathery. Niestety, ja mam skrzydła tylko z misji kampanijnych (Bound) i ich się nie są zniszczyć 

 

Jeszcze mam dwa pytanka.

1.
Occultist- zastanawiam się nad jego bulidem. W internecie znalazłam aż dwa i zastanawiam się, który jest lepszy.

Jeden dotyczył tego, by wszystkie statystyki (przy pójściu w stronę DPS) rozdawać w Dexternity, a całą resztę olać. Oraz z takim rozdawaniem punktów w skillach:http://www.freedomplays.com/revelation-online-necromancer-skill-description/
Drugi natomiast nawiązuje do skupienia sie również w innych statach i całkowicie innym rozłożeniem skilli:

https://ro.my.com/forum/thread/37554-guide-occultist/

 

2.

Gear Pvp i Pve.

Na 55 (chyba lvl) jest możliwość kupienia gearu do pvp za Army Coinsy. Zastanawiam się, czy taki gear może służyć również w pve. (jednym słowem, zbierać sobie na ten pvp, a tn zloty do pve olać).

Czy tez one mają jakieś inne, unikatowe statystyki, na które ja nie zwróciłam uwagi?

 

Edit.

Jeszcze jedno, trzecie.

 

Occultist ma dwie bronie. Jakby staffa i "orba". Czy może z jednej broni zrezygnować? Czy one są używane pod jakieś konkretne skille?

1. Guide z oficjalnego polecam, bo Codex ;) Ludzie z tej gildii grali X miesięcy na chińczyku i raczej ogarniaja grę :)
2. Nikt Ci nie zabroni biegać z tym gearem na pve ale rewelacji w dpsie czy healu się nie spodziewaj. Mają zazwyczaj statystyki i sockety pod pvp.
3. Dlaczego miałabyś zrezygnować? Obie bronie dają Ci staty. Nie rozumiem tych pytań o rezygnację z broni... ale zazwyczaj pytania były odnośnie blademastera :P

No własnie, teraz zauważyłam, że build forumowy jest napisany przez graczke z Codexu (top 1 na Moonsea) :) Dzięki wielkie za zwrócenie na to uwagi.

Co do pytania o ta broń. Po prostu grałam w wiele MMO i czasami było tak, że postać posiadała je dwie i używała w zależności od tego, w jaką stronę poszła (czy dps, heal, jaką profesje wybrała etc) i zastanawiałam się, czy tutaj jest podobnie :)

Edit. Ja chyba ten temat zaspamuje milionami pytań, z góry przepraszam, ale przynajmniej ktoś będzie mógł sobie zebrac "lubisie" i nabić posty :P

Znowu pytanie co do Okultysty. Czy istnieje jakiś build odnośnie Sidus Dao? Jaki specjalny skill, w jaki sposób rozwijać? Czy też tutaj istnieje raczej indywidualność?

Ojej, ojej. Sporo trudnych tym razem.

1. Przede wszystkim.. zastanów się na czym chcesz się skupić. PvP, czy PvE? (na szczęście masz zawsze możliwość odblokowania na miesiąc dodatkowego zestawu statystyk, więc możesz to i to).

a) Jeśli pve - zdecydowanie dps, w healu occultist stoi daleko w tyle za spirit'em w późniejszych fazach rozgrywki. Fakt, możesz dorzucić swoje kilka groszy do leczenia, ale.. brak efektywnego aoe healu z możliwością oczyszczania negatywnych efektów po prostu deklasuje occulta. Sorki. :c

Więc zostaje Ci dps, a więc wszystko, jak leci, w dexterity. To się sprawdza, a obrażenia które osiągniesz przerastają nawet sword mage'a. Fakt, occult wymaga więcej rozumu i dyscypliny w rotacjach, ale zdecydowanie się opłaca.

Ewentualnie, jeśli nie masz jeszcze dobrego ekwipunku - daj sobie jakieś punkty w defensywne atrybuty. Zawsze te kilka pkt. życia więcej pozwala na przeżycie jeśli powinie Ci się noga z unikami.

b.) Jeśli pvp.. to zupełnie inna sprawa. Pomimo, że generalnie pvp jest kpiną na chwilę obecną i z całego serca odradzam - musisz mieć tu defensywne statystyki. Inaczej giniesz w ciągu 1 cc.. Ale nie grałem occultem na tyle, żeby móc Ci podpowiedzieć dokładnie jak punkty rozkładać.

2. Te przedmioty są alternatywą dla craftu. I są na niemal identycznym poziomie, jeśli chodzi o otrzymywane statystyki. (fakt, ekwipunek pvp ma troszkę więcej statystyk defensywnych, ale są to niemal groszowe sprawy). Jedyną różnicą jest to, że przedmiotów kupionych, w przeciwieństwie do zrobionych samemu, nie możesz później przekuć w następny tier. Więc przechodząc na wyższy tier, musisz na nowo kupić ekwipunek - tracisz wszystkie materiały, które zainwestowałaś w ulepszanie poprzedniego tieru.

A, i ta możliwość rozpoczyna się na 50 lvl. 50 lvl - klatka, 52 lvl łapki, 53 lvl spodnie, 54 lvl czapka.

Dodatkowo, w Sulan, vis a vis sprzedawców ekwipunku pvp znajdziesz ich odpowiedników pve. :)

3. Żadna umiejętność w grze nie jest sprzężona z ekwipunkiem. I nie rezygnuj - tak jak pisał Kosiauke, obie bronie dają Ci statystyki.

4. Sidus Dao służą do ulepszania umiejętności specjalnych. Ale o tym wiesz. Jak je rozkładać? Moim zdaniem jest to w 100% kwestia preferencji. Jeśli chcesz jednak kilka wskazówek, to w guidzie z oficjalnego forum: https://ro.my.com/forum/thread/37554-guide-occultist/ w części dotyczącej specjalnych zdolności jest ładnie opisane w którym kierunku je rozwijać. Np.: "Demon’s Touch: Good DPS, useful to gain a bit more dps when you have enough special points (fury) to spend on it. I recommend taking red and yellow orbs to get increased damage and lower cost.

Pozdrawiam!

Mam 52 lvl, idę w DPS bo już na początku zorientowałam się, że heal to słaba strona tej klasy. Co najwyżej trzy skille mogą być przydatne w pvp, by się nimi "wspomóc". No i wiadomo, okultysta jeśli chodzi o heal może być tak naprawdę tylko pomocą dla SS lub go zastąpić, ale tylko na słabszych rajdach/dungach, w ostateczności na bitwach, kiedy SS już nie wyrabia lub jest atakowany (wiadomo, klucz do wygranej to pozbyć sie SS :P)

Z tego co wiem, to gra jest głównie nastawiona na PVP (może teraz tak nie jest, ale w przyszłości będzie na pewno), więc chce tez iść w tym kierunku. PVE mało co mnie interesuje.

Aktualnie moje statystyki wyglądają w taki sposób, że dałam 20 w Vigor, całą resztę w Dexternity (itemki dają mi trochę Inteligencji i Spirit, więc to na razie sobie odpuściłam, może na większym lvl w nie zainwestuje).

Raczej nie zdarza mi się padać na wyprawach, wiem, że okultysta to nie tank, zawsze zachowuje bezpieczną odległość od mobów, czy bossów. Na chwile obecną problemem są dla mnie tylko pvp (nie mam jeszcze pełnego złotego gearu pod pve , brakuje mi jeszcze kolczyków, broni jednej i jednego pierścionka, pod pvp w ogóle). Nie pamiętam już co to za klasa (chyba swordmaster lub Vanguard), którego za chiny nie jestem w stanie pokonać, ciągle obrywam jakimiś skillami, które mnie ogłuszają :D No, ale t przeważnie na mapce "Pirackiej", gdzie większa częśc graczy ma już ten 55+ i lata z gearem pod pvp. Może to dlatego.

To jest Vanguard. Cholerna kłoda manichejska rzucona pod już wystarczająco połamane nogi pvp tej gry.

Jeśli interesuje Cię pvp, to masz szerokie pole do popisu. Bo occult nie tylko staje się wyraźnym problemem, jeśli pozostawiony sam sobie zacznie szaleć umiejętnościami i zabijać wszystkich jako dps... ale też w pvp na dużą skalę (GvG, battlegroundy) jest fenomenalnym healem. Sytuacyjnie nawet lepszym od spirita - głównie za sprawą morpha w anioła i niewrażliwością na cc w tej formie :). A co spirit może? Pobiegać jako lisek przez 17 sekund? ._ .

Edit.: tak, morph w anioła to Archon of Light. :).

Chyba rzeczywiście o Vanguarda chodzi. Skoczy taki na ciebie i tylko możesz patrzeć, jak ci hp spada bo nie jesteś w stanie w żaden sposób się ruszyć :)

"Morpha w aioła", chodzi o skill Archon of Light/Darkness?

Mam mały problem. Mam itemki, które według opisu (tak mi sie wydaje) mogą być bez problemu sprzedane. Jednak ja nie mogę wystawić ich ani na aukcji, ani sprzedać we wlasnym sklepie.

Wie ktoś może, w czym jest problem?
http://screenshot.sh/n9nNigdY6t6e7
http://screenshot.sh/mMDu6NR4QY4op

Co do tych itemków, to zielony napis pod nazwą przedmiotu jest rozwiązaniem twojego problemu :P. Są bound, a to oznacza, że są przypisane do twojej postaci i nie da się tych rzeczy przekazać przez trade/aukcje/sklep.

Nie da się w żaden sposób nie "zbugować" z tymi, które można sprzedawać? :P Bo zostało mi tego dużo i z jednej strony zajmuje mi miejsce w depo, jak i szkoda mi wyrzucić :P

Sprzedaj u npc, innego pożytku nie ma :D

Jeszcze mam pytanko odnośnie crafcenia złotego eq.

Czy bardziej opłaca się je crafcić (biletami itp), czy też kupować u npc za między innymi itemki kupione za Soul of Misty?

Oraz, skąd wezmę White Jade?

Hej!

Tak od końca:

1. White Jade dostajesz z eventów. Codziennie niemal coś się dzieje, sprawdź w kalendarzu :).

2. Chaotycznie napisałaś. Nie kupisz przedmiotów za soul of mist. Za misty kupisz co najwyżej składniki niezbędne do craftu. I tak, zdecydowanie bardziej opłaca się crafcić używając mistów - w ciągu tygodnia na Twoim poziomie możesz złapać z 400-500 mistów. Bilety zachowaj :).

Witam.Od niedawna gram w Revelation .Szukam gildii na serv.Moonsea

Blademaster czy gunslinger lepszy dla casuala? A i jeszcze czy rozdawanie 3:1 do pve zrobienie glasscanona działa?

Gunslinger zdecydowanie, blademaster jest najtrudniejszy i najbardziej zależny od gearu.

Glasscannon z tego co testowaliśmy działa najlepiej na swordmagu, na pve JEŚLI ktoś jest naprawdę ogarnięty. Tam pada się na strzała od wszystkiego więc jak ktoś nie potrafi unikać 99% rzeczy lepiej sobie odpuścić. Na Bm jest nierealny, na gunnerze mocno średni.

Działa wam gra albo forum?

dzisiaj chyba było/jest maintance