Komunikat do polskiego community GW2

@hehenek, to jest odwracanie kota ogonem. To @Aiwe powiedział, że screeny są podrobione = ma na to jakieś dowody. Wbrew pozorom podrobienie screena nie jest aż takie łatwe i dobry grafik jest w stanie zobaczyć, czy przy tekście ktoś majstrował.

2lajki

W gw2 da sie to nawet zrobic praktycznie bez bawienia sie w edycje graficzne. Podaj mi nick na ktorym chcesz by cos glupiego bylo napisane. I co. I w wolnej chwili moge tu to podeslac. Jakies 5 min roboty.

@Aiwe, nie odwracaj znowu kota ogonem. Powiedziałeś, że screeny są podrobione. Wskaż wyraźnie, w którym miejscu i za pomocą jakich narzędzi (możesz o to zapytać jakiegoś ogarniętego grafika) zostały one przerobione. Napisz również, dlatego nie odniosłeś się do faktu podrobienia screenów po ich publikacji na forum, tylko postanowiłeś poczekać z tym ponad rok.

2lajki

@aiwe nie umiesz ogarnąć nawet opisu gildii , ani normalnej atmosfery w gildii, także wyjdź z tymi swoimi “komentarzami do komentarzy”.
Przyszedłem tu zeby napisać, są głupki, to jest gównoburza.
Serio, żaden z was nie jest nawet na żadnym poziomie i oczekujecie rozmowy :DD hahahaahha
Usiadł na tronie król idiotów i czeka na oklaski od społeczności gw2

  1. gracze
  2. ignorantami
    po prostu.

Tak na logikę. Gildia istniała kilka lat, oznaczać to mogło, że było w niej co najmniej kilku - kilkunastu graczy i idąc dalej tym tokiem rozumowania podobała im się atmosfera, ludzie itd. bo inaczej by w niej nie byli. No chyba, że prowadził gildie jednoosobową, ale wątpię… Wiecie są różne charaktery i usposobienia i nie każdy musi każdego lubić. Jest grupka osób która dobrze się bawi ze sobą a ty z nimi nie? To szukasz szczęścia gdzieś indziej, no chyba GW2 nie jest aż tak martwy, żeby nie było innych gildii?

Gościu wyjechał ze swoimi żalami na jakimś forum, nie wiem, nie wnikam po co. Może miał taką potrzebę? Mniejsza z tym, raczej(nie czytałem całego bo mnie to nie interesuje) nie napisał nic nagannego skoro wyciągacie mu jakieś brudy sprzed roku… Aż tu nagle zleciało się większość community GW2(przebywającego na tym forum), żeby zmieszać gościa z błotem prezentując swój nieprzyjemny i toksyczny obraz.
No ale spalmy gościa na stosie przyniosę trochę drewna, guru się przynajmniej ogrzeje, bo to zazwyczaj zimne i martwe forum…

@Hardy1
Całkiem zgrabnie teraz Ty odwracasz kota ogonem. Przypomniałeś mi hasło protestujących: “żądamy tolerancji dla naszego braku tolerancji” :wink:
Z jednej strony masz rację, że domyślnie lincz nie jest najlepszym rozwiązaniem. Ale z drugiej strony gdyby tak nie reagować i zostawiać w spokoju wszystkich takich kombinatorów i oszutów…
Tylko że tak naprawdę, to ten gość jest teraz zadowolony, bo piszą o nim, komentują i przeżywają. Kwestie moralne i to kto jest w porządku czy nie - to tylko narzędzia do uzyskania tego o co naprawdę chodzi takim osobom - chyba nie muszę pisać co to takiego.

za to jakim chamem i prostakiem jest xar, i jak traktuje inny graczy to i tak łagodnie jest tutaj traktowany.

2lajki

@Hardy1, bo zamiatanie nierozwiązanych spraw pod dywan jest ignorancją. Gdyby Xar kiedykolwiek za swoje zachowanie przeprosił (wiadomo, każdy ma prawo mieć gorszy dzień), to dzisiaj nie byłoby tematu. Gość tymczasem rzuca oskarżeniami i unika odpowiedzi na niewygodne pytania. Jak to inaczej nazwać?

1lajk

@Szeptun Sorry ale w prowokacyjnym artykule, który popełnił guru nie było braku tolerancji(cokolwiek się pod tym kryje), a pod którym wybiło szambo ;p

@Teynar Ja rozumiem i wcale go nie bronię, taka renoma nie bierze się znikąd. Gościu próbuje się teraz tłumaczyć na forum, ale reputacji niszczonej przez lata nie da się od tak odbudować i smród będzie się ciągnął bardzo długo…

@Kraken_sArms Hmmm można nazwać - nieudolną próbom obrony po mimo braku argumentów? Z tego co jednak zrozumiałem nawet w tej gildii nie byłaś, więc po co rzucasz kamieniem? Teraz to będzie mój problem skoro ktoś tam wspominał, że gra/grają teraz w WoWa(choć o ile nie wybiorą BL’a to zapewne ich nie spotkam za często), więc nie wiem w czym problem ;p

@Hardy1, nie trzeba być w gildii, żeby widzieć, co jej właściciel wypisuje na forum (przejrzałeś w ogóle podlinkowany przeze mnie wątek?) i co zostało mu udowodnione na screenach. Póki co jedynie przyszedł tutaj, rzucił, że screeny są sfabrykowane i zaczął odwracać kota ogonem i wymigiwać się od dyskusji, byleby nie musieć tego udowadniać. To jest jednoznaczne. I nie mówimy tu o jakiejś przeciętnej gildii, bo w każdej potrafią zdarzać się mniejsze i większe dramy, a o gildii, która przez swojego dowódcę pracowała na złą opinię przez 8 lat. Serio, poszukaj, poczytaj. Wszystko jest w sieci.

1lajk

co ty gosciu pieprzysz :smiley: jak wystartuja shadowlandy to na abonament bedzie mozna zarobic w okolo 5-6h. Nawet nowy gracz ktory uzyje boosta na 120lvl(50 w shadowlandach) bedzie w stanie to zarobic bez wiekszego problemu. Aktualnie przy cenie 185k za token zarabia sie na niego w okolo 19h. Wow to jedna z niewielu gier w ktora mozesz grac w 100% za darmo. Spectral tiger tez jest do zdobycia sprzedaje go dalej wielu ludzi, na szybko znalazlem ze jego koszt na US serwerach to okolo 18,5mln. Mysle ze jesli ktos nastawi sie na farmienie golda na spectral tigera to w ciagu 1 dodatku jest to kwota do uzbierania. W legionie nie nastawiajac sie w ogole na farmienie golda zarobilem w ciagu dodatku ponad 6mln.

Napisałem, że był to moje początki gry w WoW. Rozumiem, że można kogoś wyrzucić bo nie da rady zrobić z nim dung, rozumiem, że można to zrobić bo zwyczajnie zajmuje to zbyt dużo czasu. Tyle, że tutaj community jest w sporej części mega nieprzyjazne nowym. Wyrzucać z pt przed ostatnim bossem? Świetne podejście, zachęca nowych do dalszej gry… już pomijając to, że różnice w dps nie były jakieś ogromne (~20%).

Dalej nie rozumiesz, że za samego golda nie kupisz nic. Musi być w tym wszystkim ktoś, kto kupi token za prawdziwą kasę. Ten system w WoW to takie droższe Allegro (Allegro pobiera około 10% od sprzedaży, Blizzard prawie 50%).
Co do zawartości sklepu to zależy czego oczekujesz. Gdyby nie było tam nic ciekawego to tyle osób by z IS nie korzystało i Blizzard tak by tymi mountami i petami nie zachęcał. Więc hmm zanim zaczniesz kogoś obrażać to pomyśl, bo chyba niezbyt zdajesz sobie sprawę jak to w WoW wygląda :wink:

no wyobraź sobie że nie ma tam nic ciekawego totalnie i czasami mounty które można zdobyć bez żadnego problemu w kilka minut są znacznie lepsze.
Z tym Allegro to tak poleciałeś że mi się płakać chce :smiley:
Skoro nic nie ma do kupienia zbytnio a nawet i to można jakos sobie wykombinować bez wydawania nawet złotówki to faktycznie ISTNA NIESPRAWIEDLIWOŚĆ.

Napisałbym ci spier… ale szkoda mi reszty liter :slightly_smiling_face:
Oczywiście lecisz na czarną liste bym nie musiał czytać twoich głupot

Ale jak wyrzucic z dunga? Przeciez w WoWie nie wyrzuca sie z dungow, bo nie da sie zaprosic do rozpoczetego juz dunga innej osoby. Hm.

Nie pisze oczywiście o LFG, a tylko o Mythic+. Bo na lfg jest na tyle latwo, ze watpie by tam kicki sie czesto zdarzaly. Choc w jakis skrajnych przypadkach na bank tak jest. Aczkolwiek cos takiego to moze sie przytrafic w doslownie kazdej grze. Takze to w ogole imo jakis glupi argument. Ze ło - nie lubie gry, bo mnie kickneli z dunga.

Zreszta sam system zapraszania graczy do skladu jest zrobiony tak, ze z gory widzisz kogo akceptujesz. I nie ma tak, ze ktos ci wbija do grupy tak o. Musisz najpierw zaakceptowac ta osobe i wiesz czego mniej-wiecej sie po tej osobie spodziewac. Bo mozesz podejrzec rozne informacje na temat tego gracza. Wszystko jest transparentne. Takze to bardzo minimalizuje sytuacje, gdzie potem nagle masz zaskoczenie, ze tego po tym graczy sie nie spodziewales, czy cos.

Czego niestety nie mozna powiedziec o GW2. Gdzie do grup wchodzi ci kto chce. Tak o. I nie masz nad tym takiej kontroli. Nie mowiac juz o tym, ze GW2 zataja praktycznie wszystkie informacje i tworzy patologie, gdzie gracze nic nie wiedza o innych. Robia to zeby bylo ‘milo’ i ‘przyjaznie’ a przez to tworza jeszcze wieksza toksycznosc. Zreszta w pve GW2 masz tak duzy misz-masz, ze nigdy nie wiesz czego sie po graczy mozesz spodziewac, bo nie ma sztywnego podzialu na role itd. To tworzy mega duzy chaos. A zeby bylo smieszniej, gra sama podsuwa ludziom jakies itemki z dzikimi statystykami xDDD zamiast sugerowac im wlasciwe. Niezly trolling i sabotaz ze strony tworcow gry. Przez co znaczna wiekszosc graczy GW2 biega w jakichs dzikich bezsensownych sklejkach, jesli chodzi o statystyki. Dlugo by pisac.

Co do item shopu WoWa, to nie ma co zaklamywac rzeczywistosci. To jest tylko i wylacznie maly dodatek do gry. Nie jej glowna sila napedowa.
Zacznijmy od tego, ze skiny to NIE JEST najwazniejsza rzecz w WoWie. Tam najwazniejsze sa itemki dajace statystyki. Skiny to dodatek. A itemkow dajacych lepsze statystyki nie kupusz w item shopie. Skinow rowniez nie. Kupisz jedynie jakis malutki % mountow, czy petów. Najfajniejsze rzeczy pochodza z grania. Robienia contentu. I tyle.

Podczas gdy w GW2 gra glownie opiera sie na skinach. A te glownie kupuje sie z item shopa. Nie z robienia contentu. Glupi przyklad - skiny mountow. W grze nie ma ZADNEGO ktory zdobedziesz tak o. Sa tylko w item shopie. Nonstop sa tez dodawane skiny broni. Pelne outfity itp. Takze wystarczy logowac - kupowac all co jest w item shopie i nie musisz wlasciwie grac. Bo twoja postac bedzie sie wtedy wyrozniac duzo bardziej od gracza, ktory robi tylko content.
Co innego, gdyby tak bylo jeszcze w sytuacji, gdzie gra opieralaby sie na itemach dajacych statystyki. A skiny bylyby tylko dodatkiem i pochodzilyby z item shopa. To jeszcze by pewnie mozna wtedy przymknac oko. Ale ta gra skupia sie w pelni na skinach.

Zauwazasz teraz o co cho?

Oczywiście, że się wyrzuca z Party podczas Dungeon’ów.

Jeżeli idziesz z LFR i ktoś zostanie wyrzucony lub wyjdzie z Party to gra szuka i dorzuca Ci kolejnego Gracza jeżeli Party Leader “uruchomi szukanie” lub Party Leader może po prostu zaprosić znajomego albo inny gracz może zasugerować zaproszenie któregoś ze swoich znajomych.

3lajki

Znacznie lepsze? Przecież to kwestia gustu.
Nie ma jednak co się produkować. Tobie odpowiada połączenie systemu b2p+p2p+IS. Ja jak płacąc za pudełko i abonament lubię mieć dostęp do wszystkiego. Nie przemawia też do mnie argument, że mogę sprzedać złoto za $ u jakiegoś gracza (bo to nie zmienia faktu, że ktoś musi te $ wydać. Nie da się zrobić tak by każdy miał co chce z IS bez wydawania $). Nie przemawia też do mnie mówienie, że to tylko pety czy tylko mounty (dla Ciebie tylko pety a dla mnie ciekawy element gry, który chciałbym móc w pełni zebrać). To tyle. Nie ma powodu by dalej to ciągnąć.

Da się, przecież często zdarzają się sytuacje, że kogoś wyrzuci i dobiera kolejną osobę.

Jak wejdziesz w automatyczne dobieranie grupy to nie masz takiego wglądu. Samo zbiera ludzi i rozpoczyna dung.

Dobieranie osób nie różni się zbytnio od tego w WoW. Możesz założyć własną drużynę i wtedy wiesz czego się spodziewać a możesz też użyć systemu automatycznego doboru osób i trafić na różne osoby. No, ale tak chyba jest w większości gier. Nie da się tego wyeliminować. W końcu sam decydujesz się na dobranie ludzi przez system.
W WoW gra nic nie podsuwa dla graczy :stuck_out_tongue:
Jeśli chodzi o pvp to jak tam zabawa z korupcjami w WoW? Zbalansowane walki? :wink: O GW2 można trochę pisać, ale akurat pvp mają dobre.

W GW2 też :stuck_out_tongue: a narzekałeś na to. Za chwilkę padnie argument, że GW2 nazywa się fashion wars. No to ja napiszę, że w WoW co chwilę robią mount contesty. Nie ma to też żadnego znaczenia jak ludzie nazywają GW2. Te skiny (jak już sam pisałeś) nic nie dają. To sam wygląd.

No z tymi skinami do przedmiotów w WoW to sprawdź aktualną zawartość paczek na Shadowlandsy :wink: Jest tam skin do broni, są skiny ubranek, jest mount, jest skin do hs.

Jak opiera na skinach? Już pisałem i Ty też, że skiny nic tam nie dają. No i co my porównujemy? Gdybyś w gw2 płacił te 50zł/miech (tak jak w WoW) to byłbyś posiadaczem wszystkich skórek z IS.
No i pisanie, że postać ze skinem będzie się wyróżniać na tle innych. Mocno zależy, osobiście preferuję wygląd legendarnych przedmiotów. Wyglądają dużo lepiej od skinów z IS. Dodatkowo podkreślają osiągnięcia gracza. No i nie jest to tylko moja opinia :wink:
GW2 ma najmniej toksyczny IS ze wszystkich gierek a Ty marudzisz :frowning: Przecież tam są praktycznie tylko wyglądy. Sama gra jest dodatkowo za darmo (podstawka). Dlatego dalej nie wiem o co Wam chodzi.

2lajki

Taa zbalansowane :sweat_smile: Wbijasz na Arenę trafiasz na typa w Full Korupcjach i spływasz na 2-3 Hity.
(Zależnie od Klasy, bo w WoW’ie występuję coś takiego jak Anty-Klasy) A najgorsze jest to, że Vendor co tydzień ma inne Korupcję i od szczęścia tak naprawdę zależy kiedy ogarniesz potrzebne Ci korupcję przez co ciężko jest być na równi z graczami którzy grają od początku Dodatku. Dobrze, że to usuwają w SL.

1lajk

Bardzo ładny przykład unikania odpowiedzi na pytanie. Jeśli kiedyś Aiwe zacznie się ogłaszać w związku z inną grą, to powinien iść od razu link do tego wątku.

no nie wiem, ja jako postronna osoba w tej sytuacji która przeczytała cały ten wątek to bym dawał link do niego po to by bronić tej gildii, jak chcecie dla nich źle to powinniście ten temat głęboko zakopać :slight_smile:

Bronisz tej gildii, bo nie lubisz GW2 i jesteś fanbojem WoWa. Jakby gość przeniósł się z GW2 do BDO, to nie poświęciłbyś mu ani minuty uwagi.

4lajki