Koniec z grami SW od EA?

Witam. Gracze oraz fani sagi Star Wars mobilizują się i wspólnymi siłami chcą odebrać dla EA koncesję wydawania oraz prowadzenie gier z owego uniwersum który jest skierowany do właściciela marki Disney'a. Petycja ma kilka godzin a już podpisało się 65000 z potrzebnych 75000. Gry już istniejące mają być usunięte a projekty tworzone muszą być anulowane :(Dodatkowe informacje wskazują na to że firma EA ma potężne problemy z marką oraz 9% spadek na giełdzie związany właśnie z serią gier SW a przede wszystkim przyczynił się do tego Battlefront II. Przypomnijmy także o SWTOR który niedawno połączył większość serwerów z powodu braku nowych graczy oraz ogromna emigracja z owego tytułu do innych. SWTOR oraz BATTLEFRONT zrobiły w ostatnich latach ogromne straty dla EA i w ten sposób gra oraz marka ma zostać odebrana firmie. Z jednej strony się nie dziwie gdyż nic nie jest robione w kierunku rozwoju SWTOR który ma stagnację od kilku lat i szczerze powiem że gra w ogóle się nie rozwija a abonament nadal trzeba płacić. Z drugiej strony jestem fanem SW i wielu innych graczy a posiadamy tylko te MMORPG osadzone w świecie Gwiezdnych Wojen. No cóż mogę jedynie zacytować"ciemne moce ogarnęły umysł" EA.

Link do petycji: https://www.change.org/p/lucasfilm-revoke-ea-s-star-wars-license

i co to da? taki gigant jak EA to się śmieje z takich wypocin :D

Z wypocin może tak ale nie jest im do śmiechu po aferze z Battlefront II i 9% spadkiem na giełdzie który dla takich firmy jest ogromnie ważne. 9% w EA to są potężne pieniądze a dla nas tylko liczba.

i dobrze, dla mnie mogą całkowicie zbankrutować (tylko moje BF-y niech przejmie jakaś firma ;) ) imo najgorsza firma w całym tym biznesie, taki gameforge to przy nich mistrzowie (a też ich za bardzo nie lubię)

Zarówno EA jak i Disney zapewne maja w nosie takie petycje, chyba nie muszę przypominać co się stało z Marvel Heroes ostatnio? Ludzie zrobili petycje to zamknęli jeszcze szybciej xD

I chociaż ja osobiście nie jestem fanką SW i mało mnie obchodzi co się z nim dzieje to jednak was wesprę chociażby na fakt, że to smutne co wyprawiają te wielkie korporacje. Niemniej tak jak pisałam wyżej - obawiam się, że nic to nie da, ale próbować trzeba.

"Niech moc będzie z wami!"

Do SWTORA za niedługo wtyczkę odetną i zabawa na wiejskiej dyskotece się zakończy

Będzie tak samo jak z Marvel Heroes, zresztą sami się o to proszą bo petycja o zabranie Star Warsów EA jest równoznaczna z zamknięciem gry

Ile bym dał aby Obsidian dostał możliwość stworzenia rpg albo action/rpg w uniwersum SW <3 Sen o Kotorze 3 byłby prawdziwy :D

Jesteście żałośni, jak każdy pomyśli, że to nic nie da, to wtedy faktycznie nic nie da.

Ja preferuję walkę, nawet jeśli będzie przegrana, to będę mieć z tego dumę, że zawalczyłem, a nie byłem żałosną ciotą, co nic nie zrobiła, a później będzie miała pretensje. Bo z wielką korporacją nie da się wygrać, żałosna osoba, co nie walczy, nigdy nie wygra.

UP

widze ostro walczysz siedząc przy kompie , wcinajac laysy i pieprzac jakies glupoty w internetach ;]

A wracajac do tematu jestem za zabraniem praw EA ale to walka z wiatrakami a sprawa z czasem sie rozejdzie bo zrobią jakis hype i na brak b2w a po 3 miechach stopniowo dodawac beda item shop xD

no chyba że wcześniej disney zabierze im prawa to wtedy h*ja do d*py będą mogli dodać.

dadzą kilka starszych gier za free i się skończy biadolenie :D , juz w bibliotece chyba ze 30 mam , co za darmo porozdawali ;)

@TwilightSpracle

Akurat w tej sprawie nie walczę, ale z czystej ciekawości śledzę temat, jestem ciekaw jak to się skończy.

Uznaj mnie za obserwatora.

Informuję tylko, że wolę powalczyć, niż nic nie robić i mieć później pretensję, a to jest różnica. Dodam też, że nie lubię lays'ów, wolę chpsi trochę innej marki, o smaku spaghetti bolonese(napisałem tak, że tylko było zrozumiane), i o smaku hamburgera.

Może dla ciebie to głupota, bo ty za to nic robisz w jakiekolwiek sprawie?

Tiaa. Ja bym na to nie liczył. Zarząd disney'a nawet nie mrugnie przez tą petycję. Już pomijając fakt że to "SWTOR już się nie rozwija od kilku lat, stagnacja, bla, bla, bla" jest tak przesadzone że aż nawet nie jest już śmieszne :P. Mi, moim znajomym i wielu innym całkowicie obcym osobom z gildii podoba się kierunek gry. Zresztą starczy popatrzeć po forach : masa osób chwali ich za to że poszli w stronę tego co gra miała i ma najlepsze : fabuły. I cóż mogę powiedzieć, gra się rozwija, w ciągu ostatnich lat nawet bardziej niż wcześniej :).

A co do tego łączenia serwerów z powodu braku nowych graczy... Nie żeby coś ale sytuacja tak samo wyglądała i 5 lat temu. Heh, ludzie chyba dalej nie zdają sobie sprawy że 100 serwerów nie świadczy o tym że gra jest popularna. Moim zdaniem łączenie należało zrobić dwa miesiące po przejściu na f2p bo ludzie i tak grali na 1 serwerze, a reszta to były serwery-duchy.

I nie, nie jestem "ciotą" jak to ktoś ujął w swoim języku (oby nie jedynym który on sam rozumie bo wtedy ma przechlapane w życiu), bo walczyć mogę. Walczyłem i będę walczył dalej - ale o coś słusznego. O Marvel Heroes np. Z kolei SWTOR'owi nic nie dolega. Ot, musieliby calutką grę przebudować by zgarnąć więcej graczy. Czym mogą przyciągnąć graczy do SWTOR : walką? Nope, od walki mamy BnS, GW2, BDO. Otwartym światem? Przy podziale na planety średnio ten otwarty świat wypada w porównaniu do takiego BDO. Zostaje im tylko klimat i fabuła. A z tym akurat idzie im dobrze. Więc ja jestem przeciwny tej petycji. Gdzie złożyć podpis? A może założyć drugą petycję? :)

Swoją drogą : najciekawsze jest to że najwięcej szczekają osoby których to najmniej dotyczy. Mogę się założyć o wypłatę że albo jesteś trollem albo nie grałeś w SW:TOR przez ostatnie lata. Ja grałem i gram do tej chwili. Wskaż mi tych "oburzonych" graczy SWTORa. Z tej śmiesznej petycji? 40% podpisało bo tak, 20% bo nie lubi EA, 10% chce zajść za skórę disneyowi za MHO, 15% nienawidzi disneya za cofanie licencji na seriale netflixa, 10% nie jest w temacie ale modne jest hejtowanie battlefronta 2 więc też podpisało, a ostatnie 4% to osoby które faktycznie grały w tego battlefronta, z czego 1% MOŻE to osoby co grały w SW:TOR'a i im się nie podobają zmiany. Aczkolwiek według statystyki prawdopodobieństwa bym obstawiał równe 0%. Czemu? Bo nie ma tam (w petycji) ani słowa o SW:TOR.

Jeśli w JAKIKOLWIEK sposób ta gra ucierpi to bądź pewny że polecą głowy z twoją na czele. I nie, to nie groźba. To obietnica :)

Najmocniejszym argumentem przeciwko jakiejkolwiek firmie nie są żadne petycje, tylko straty finansowe. Jak to zrobić? Bojkotować gry, dodatki, mikrotransakcje etc. Póki ludzie pakują kasę i zarówno EA jak i Disney mają zadowalające wpływy, to nikt tego nie ruszy. Wszelkie żale pisane w internecie nikogo nie ruszą, to nie jest realna walka, takie coś może podziałać na małe studio, a nie na takich gigantów jak obie w/w firmy. Jak komuś nie podoba się swtor czy inna gra ze świata sw, to niech zorganizuje protest polegający na braku logowania przez miesiąc. Olejcie na jakiś czas abonament to wtedy zostaniecie zauważeni. A może jest tak jak pisze Pharaun? Graczom swtor podobają się zmiany? Ja tego nie wiem, nie grałem nigdy w ten tytuł, ale on pewnie wie o czym pisze. Tylko EA często jest tym złym i ludzie z zasady podpiszą petycję przeciwko tej firmie (żeby nie było - też gram w gry z tej "stajni" i nie lubię wielu ich działań).

Najmocniejszym argumentem przeciwko jakiejkolwiek firmie nie są żadne petycje, tylko straty finansowe. Jak to zrobić? Bojkotować gry, dodatki, mikrotransakcje etc. Póki ludzie pakują kasę i  zarówno EA jak i Disney mają zadowalające wpływy, to nikt tego nie ruszy. Wszelkie żale pisane  w internecie nikogo nie ruszą, to nie jest realna walka, takie coś może podziałać na małe studio, a nie na takich gigantów jak obie w/w firmy.  Jak komuś nie podoba się swtor czy inna gra ze świata sw, to niech zorganizuje protest polegający na braku logowania przez miesiąc. Olejcie na jakiś czas abonament to wtedy zostaniecie zauważeni. A może jest tak jak pisze Pharaun? Graczom swtor podobają się zmiany? Ja tego nie wiem, nie grałem nigdy w ten tytuł, ale on pewnie wie o czym pisze. Tylko EA często jest tym złym i ludzie z zasady podpiszą petycję przeciwko tej firmie (żeby nie było - też  gram w gry z tej "stajni" i nie lubię wielu ich działań).

Od dana do tego nawołuje by minusować wszystkie filmy na yt EA i Disneya i zabiegle komentować wszystko co dodadzą.. Za to co oni robią.

-Disneya za zamknięcie jedynego mmo z uniersum Marvela

-EA za bycie EA.

Nawet jak komentarze zostaną skierowane, jest to kierowane do osób wyżej że tak sie dzieje. Oni wszystko liczą i nawet nasz skasowany komentarz tak naprawde nie znika, zmienia sie w numer.

----

A wy, którzy mowicie ze to nic nie da... Może pieluszkę? Wrócicie sobie do świata gdzie wszystko za was załatwią inni.

zamiast pieluszki to weż se młotek i jebnij się w łeb, jak myślisz, że takie petycje coś dają... ja pierdziele, wszędzie skowyt dzieci i myśl, że taki płacz coś da przeciwko firmie , która zarabia miliardy :D

Żeby nie było, nie ma tu żadnej ironii ani nic takiego. Po prostu jestem ciekaw kilku rzeczy. Czy minusujesz nawet dobre rzeczy? Czy masz dowód na to, że Twoje minusowanie przynosi jakikolwiek efekt?

"Problemem" gier SW jest to, że to tak wielka marka, że będąc ikoną popkultury zarabia i będzie zarabiać na siebie, niezależnie od tego co sądzą o niej miłośnicy gier. To nie jest tak, że muszą wychodzić idealne gry, żeby się sprzedawały. Miliony casuali kupią produkt, bo to SW. Oni nie patrzą na protesty graczy, liczbę minusów pod filmem etc. Oni kupią grę ze względu na logo, będą się nią cieszyć (bo nie wiedzą, że można coś zrobić inaczej, lepiej) i za jakiś czas zrobią kolejny transfer do EA. I EA i Disney będą zadowoleni, bo zarabiają swoje i tyle. Co kolejnym krokiem po petycji do Disneya, który ja oleje? Petycja do Lucasa, żeby odkupił prawa? A skąd on weźmie taką kasę, jak wartość marki z pewnością skoczyła w znaczący sposób do góry?

Pewnie, ze daja. Wiele osob bedzie omijac te marki

Disney zabiera licencje MHO bo planuje wlasna platformę gamingową. EA testuje ile mozna wycyckać z graczy lubiących SW.

A teraz dodajcie dwa do dwóch i ruszcie mozgami i pomyslcie z kim będzie Disney tworzyć swoja platformę gamingową? Myslicie że w takim wypadku taka petycja coś da? Może jakby była papierowa to by sie w kiblu przydała a tak? Disney już dawno ma dogadane z EA kto będzie doił graczy na ich licencjach i więc albo olejecie uniwersum SW (mało prawdopodobne) albo przygotujcie Swoje karty kredytowe bo czeka was ostre dojenie.

Disney zrezygnowało z tworzenia więcej tutaj --->>> https://naekranie.pl/aktualnosci/disney-rezygnuje-z-tworzenia-gier-i-zwalnia-300-osob-861151

EA powinno stracić prawa do SW i mam nadzieję że znajdzie się godny wydawca owego uniwersum ale jedyna która ma potężne pieniądze to Ubisoft i jedyna która może wyłożyć miliony.