Koniec z piractwem na naszym forum!

Tak zmiany następują i to poważne - kończymy z promowaniem prywatnych serwerów do gier jakiekolwiek by one nie były - koniec również z wypowiedziami "a ja mam cracka i mam teraz full wersję". Będą one nagradzane banem na 24h - dlaczego? A to dlatego że mmorpg.org.pl to profesjonalny serwis który nie może sobie pozwolić na niszczenie reputacji przez prywatne serwery.

Regulamin został złagodzony - został dodany punkt o piractwie.

I bardzo dobrze. Ja będe się starał usuwać takie posty na portalu czas powiedzieć STOP oszutom !!...;)

jestem przeciwnikiem piractwa, dlatego podoba mi sie ten pomysl. trzymajcie tak dalej:)

Eee.... od kiedy priwatne serwery to piractwo? Przynajmniej nie do L2.

Bardzo dobry pomysł.Trzeba tępić piractwo bo za pare lat twórcy będą omijali PC z powodu piractwa.

Od momentu kiedy powstało L2 - ta gra jest płatna, a granie na prywatnych serwerach to łamane praw autorskich. Czyli nazywamy do piractwem.

czli koniec z tekstami "WoW powinien być idealną grą dla Ciebie. Polecam prywatny serwer *****" ??

AGREE ;]

Rozumiem że informacje o OTS'ach w tibii tez mam usuwać, bo wkońcu też prywatne servery to są.

Tak ;-)

R3m4ke, widać że nie rozumiesz.

Prywatne serwery L2 stoją na silnikach Java. Prawo jakie zatwierdzamy przy grze w L2 nic nie mówi o niekorzystaniu z takich serwerów, a sami twórcy tego nie zmieniają. Nie wiem jak z resztą gier.

I Co z tego? Faktem jest, że tak czy siak serwery L2 nie są mile widziane na naszym forum. Koniec i kropka.

Ja słyszałem że NCsoft podał do sądu (dawno już) najlepszy grecki server L2.Musieli NCsoftowi zapłacić 6 mln $.

A na koncie NCsoftu było jeszcze podanie najlepszego amerykańskiego servera.Gdy liczba graczy na tym serverze doszła do 50 tys to wkroczyło FBI.

Na gram.pl wyczytałem jeszcze coś takiego:

FBI zatrzymuje pirata-przedsiębiorcę

Genialny pomysł na zarobienie fortuny miał pewien mieszkaniec Stanów Zjednoczonych. Postanowił stworzyć własną, tańszą alternatywę oficjalnych serwerów Lineage'a II. Nie pomyślał tylko o tym, że komuś w NCsofcie może się taka koncepcja nie spodobać...

Kalifornijski pomysłowy Dobromir stwierdził któregoś dnia, że opłaty, pobierane za rozgrywkę na oficjalnych serwerach przez producenta gry MMO Lineage II - firmę NCsoft - są zdecydowanie zbyt wysokie. Czemu by więc nie zaproponować graczom tańszego dostępu, zdobywając sławę Robin Hooda i przy okazji trochę się wzbogacić? Jak pomyślał, tak postanowił uczynić, wykorzystując przy tym kod źródłowy gry, który wyciekł z siedziby jej twórców i wynajęte serwery.

Bohater tej historii tak był pewien siebie, że o swojej działalności nie tylko poinformował na stronie www, ale pozwolił też sobie na drwienie z NCsoftu, z pełnym przekonaniem pisząc, że firma jest mu w stanie jedynie przysłowiowo "nagwizdać". Cóż, mylił się. Gdy Amerykanin zignorował prośby o zarzucenie przedsięwzięcia, koreański wydawca zdecydował się na podjęcie radykalnych kroków. O sprawie poinformował swój oddział w USA (żeby nie napisać "teksański oddział do zadań specjalnych"), który natychmiast skontaktował się z FBI. Funkcjonariusze biura szybko zlokalizowali miejsce pobytu "wyzwoliciela uciśnionych" i tym samym uniemożliwili ostateczne spełnienie się jego wielkiej wizji.

Cała ta sprawa miała miejsce w listopadzie minionego roku, dopiero teraz jednak FBI podało do wiadomości publicznej jej szczegóły. A "przedsiębiorczemu" Amerykaninowi grozi w tej chwili do pięciu lat więzienia i kaucja w wysokości 250 tysięcy dolarów.

P.S news wzięty z gram.pl(news z Piątek, 9.2.2007)

I Co z tego? Faktem jest, że tak czy siak serwery L2 nie są mile widziane na naszym forum. Koniec i kropka.

Bo ci się z twarzy nie podobają? Podaj argumenty albo won od privów.

Marchol, piszesz o wykradzionych plikach Chronicle 4, które jak możecie sami przeczytać wyciekły. Java nie ma z tym nic wspólnego. Jej twórcy w sumie napisali L2 od nowa.

to tylko omijanie prawa. fakt, ze jest to piractwo, a ze zgrabnie ominiete? coz, tak to juz bywa..niestety:/ .

Czyli wszystko jasne ;) wiecie ja nie mam zamiaru iść do poprawczaka i płacić kaucji :P

Kozak nie zamierzam się z tobą wykłucać - prywatne serwery to wielka pomyłka, z wyjątkiem kilku. Powiedziałem, zresztą jeżeli nawet nie jest to łamanie prawa to jest to łamanie regulaminu. A słowo wont możesz używać do kogo innego. Trochę szacunku. Zresztą nie mam obowiązku się tłumaczyć.

Powiem tylko tyle zal mi was wszystkich... sorka ale musze to powiedziec.... polowa ludzi ktorzy stale odwiedzaja to forum gralo badz gra na prywarnych servach... czy to WoW czy to L2. Wliczajac RMK czy Hanie ktorzy grali na klimatycznym servie.... Jakos nie przyszkadzalo to ludziom i nie mowili ze to "pirackie" servy... Teraz jak admin zapodal posta ze to piractwo... Wchodzicie w dupe z textami "taaak to piractwo". Zaaaal w chu*.

Co to k**wa komuna? (za ten text mozecie mi dac bana)

10 punktow dla was i darmowe fistaszki na cale swieta... czytajac wasze posty mialem ubaw po pachy :D

//Stary ale nie wliczajmy w to życia prywatnego, przepraszam Cię bardzo ale trzymaj nos pod własną pachą - Wolność Tomku w Moim Domku :P - R3m4ke

dlaczego? A to dlatego że mmorpg.org.pl to profesjonalny serwis który nie może sobie pozwolić na niszczenie reputacji przez prywatne serwery.Regulamin został złagodzony - został dodany punkt o piractwie.

Słuszna racja, ja jestem za! Wszyscy powinni zaakceptować to: P pewnie i tak jest, pozdrawiam

@offtop

Serwis bardzo ładnie się rozwija, Gratuluję!

Jestem po stronie Kozaka! To nie jest piractwo... a mógłbyś się RMK trochę wysilić i uargumentować swoje zdanie, a nie chowasz się za stanowiskiem jak nasz prezydent "Nie! czemu? Bo tak powiedziałem i już"