Książka w klimacie fantasy

Witam.

Otóż pogoda w ostatnich dniach nie należy do najlepszych... dlatego też szukam jakiejś książki w klimacie fantasy. Przeczytałem już wszystkie książki o Wiedźminie i teraz szukam czegoś podobnego. Znacie jakieś tytuły aby zabić nudę?

Chodzi mi przede wszystkim o to, aby akcja rozgrywała się w czasach średniowiecza, a nie w przyszłości. Obowiązkowo magia, czary itd. Poza tym jakieś potwory, monstra jak w wiedźminie. Przemoc, humor i surowa rzeczywistość. Akcja trzymająca w napięciu. Wciągające wątki, które nie pozwolą mi zakończyć lektury. W Wiedźminie nudziły mnie pogaduchy królów(nie lubię polityki). Mile widziane są również inne rasy, lecz nie koniecznie muszą występować.

Mam nadzieję, że prawidłowo sprecyzowałem swoje wymagania :)

Z góry dziękuję za propozycje i pozdrawiam wszystkich w te deszczowe, nudne wieczory.

Polecam Wojny świata wynurzonego napisane przez Licia Trois. Całość składa się z 3 tomów, ksiazka naprawde świetna ;) po przeczytaniu polecam znaleźć kolejne cześci nawiazujące do tych 3 :D

Może podobnego w klimacie do Wiedźmina to nie, ale polecam Ci: (opisy sprawdź w necie)

-seria Oko Jelenia (Andrzej Pilipiuk) 5 tomów

-Kameleon (Rafał Kosik)

-Operacja Dzień Wskrzeszenia (Pilipiuk)

-Gildia Magów, Nowicjuszka, Wielki Mistrz (jest to Trylogia Czarnego Maga) Trudi Canavan

-Prawa i powinności (Karina Pjankowa) bardzo śmieszna książka :)

Tutaj masz sporo czytania akurat na deszczowe dni :)

Aaaaa i jeszcze zbiory opowiadań (których akurat za bardzo nie lubię, ale te mi się bardzo podobały)

Ostatni zjazd przed Litwą - Robert J. Szmidt

Rzeźnik Drzew - Pilipiuk

Polecam m.in. Terry'ego Pratchett'a , ma fajne książki fantasy utrzymane w bardzo humorystycznym klimacie ; )

Polecam, Ewa Wachowic'h! :D

Dzięki wielkie panowie :) Na pewno wezmę się za Wojny Świata Wynurzonego, Trylogia Czarnego Maga oraz Prawa i powinności. Terry Pratchett jakoś mnie nie przekonuje, ale jeszcze się zastanowię. Jeśli będziecie mieli jeszcze jakieś propozycje to proszę pisać.

Ja jeszcze mogę polecić :

-Wojna Zombie (nie pamiętam autora. Lubię klimaty zombie i ta książka po prostu mnie pochłonęła. Fajnie jest wszystko opisane, tak jakby ta wojna rzeczywiście miała miejsce. Gorąco polecam :)

Jak mi się coś przypomni to będę dopisywał :)

Ja ci polecę wszystkie książki z serii Warcraft.

Polecam całą serię "Diuna" Franka Herberta.

1lajk

"Hobbit, czyli tam i z powrotem" J. R. R. Tolkien Pierwsza książka, która naprawdę mnie wciągnęła

Jeżeli chcesz o zombie to : The Zombie Survival Guide

Ja polecę twórczość George'a R.R. Martina, a szczególnie "Grę o Tron"

Władca pierścieni jest fajną książką.

Terry Pratchett jakoś mnie nie przekonuje, ale jeszcze się zastanowię.

Uwierz mi, to jeden z największych (jeszcze żyjących) pisarzy fantasy, jego seria "Świat Dysku" jest idealna na poprawienie sobie humoru. Zacznij od "Mort", omiń jego trzy pierwsze dzieła.

e.w polecam jeszcze "Prawa i Powinności" od Kariny Pjankowej która (trochę) nabija się z konwencji heroicznego fantasy.

A ja polece... Dodac cos do opisu. Dlaczego? Bo nie wymagasz niczego konkretnego, a tylko ksiazke, ktora bedzie w klimacie fantasy. Rownie dobrze moge spojrzec na swoja biblioteczke, wypisac wszystkie znajdujace sie tam tytuly i powiedziec, ze polecam. Ale czy tobie one sie spodobaja? No wlasnie, tego nie wiemy. Dlatego napisz, jaki to ma byc klimat, jaki rodzaj fantastyki, itp.

książka fantasy i książka sf to to samo ? jak nie, to czym się rózni ?

Umeblowaniem, jak rzekl pewien pisarz, umeblowaniem.

Zeby nie pisac nowego tematu, ja tez Szukam wlasnie takiej ksiażki fantasy, tylko w czasach miecza(magii) i łuku.

Przeczytałem :

Wszystkie ksiazki Tolkiena.

wszyskie czesci Zaziemiomorza(Czarnoksieznik z Archipelagu)

Harry Potter ;>

Harry Potter ;>

Tos powiedzial. Syf i tyle. Akcja toczy sie w czasach nowozytnych,a to dla mnie juz odpada.

http://www.empik.com/szmaragdowi-rycerze-tom-1-niebo-w-plomieniach-robillard-anne,prod20320059,ksiazka-p - TOM 1

http://www.empik.com/szmaragdowi-rycerze-tom-2-smoki-czarnego-cesarza-robillard-anne,prod29220207,ksiazka-p - TOM 2

Polecam =)

Są miecze, epickie walki i magia, całkiem fajna fabuła no i nie obędzie się beż akcji miłosnych ^^

Legendy Drizzta http://www.empik.com/legendy-drizzta-tom-1-ojczyzna-salvatore-r-a,2316040,ksiazka-p

swietna ksiazka fantasy