Książka w klimacie fantasy

Necrosis Przebudzenie.

Cykl Inkwizytorski (http://pl.wikipedia.org/wiki/Cykl_Inkwizytorski)

Trylogia husycka (Narrenturm, Boży bojownicy, Lux perpetua)

Dobre, polskie... polecam.

Seria Czarna Kompania - Glen Cook.

Jest bodajże 10 tomów, ja testem na 7 :)

Czyste dark fantasy, żadnych cukierków (co mi się bardzo podoba). Jest magia, miecze, i ta fabuła... genialna.

Książki opowiadają o najemnikach z Czarnej Kompanii. Można się domyślić, że będzie dużo bitew (także tych większych). Nie będę się rozpisywać w fabule - najlepiej jak sam przeczytasz :)

A oto daje linki:

Kroniki Czarnej Kompani

To jest zbiór pierwszych 3 tomów, ogólnie są cztery takie księgi.

Pozdrawiam i polecam

Facos

Umeblowaniem, jak rzekl pewien pisarz, umeblowaniem.

-.- super wytłumaczenie, jak na moderatora przystało

science - nauka

fiction - fikcja

zazwyczaj literatura i cała otoczka sci-fi sprowadza się do różnego rodzaju alienów, kosmosu, teleportacji i tego typu spraw, zaś fantasy to takie jakby średniowiecze, tyle, że z magią i smokami. Proste jak konstrukcja cepa :]

science - naukafiction - fikcjazazwyczaj literatura i cała otoczka sci-fi sprowadza się do różnego rodzaju alienów, kosmosu, teleportacji i tego typu spraw, zaś fantasy to takie jakby średniowiecze, tyle, że z magią i smokami. Proste jak konstrukcja cepa :]

widzisz Dzz ? i to jest wytłumaczenie, dzięki HardCore ;p

Przy okazji Dzz zobaczy ten nasz offtop :D

@Topic: wypożyczyłem jakąś książkę Pratchett'a (Bogowie, coś tam coś tam i coś tam coś tam), ale jakoś zawsze miałem inne zajęcia niż jej przeczytanie. Przeczytałem jedną stronę wyrwaną z kontekstu, ale i tak uśmiech pojawił się na mojej twarzy - gościu ma niezwykłe poczucie humoru :D

^

Tyle, ze kolega HardCore wcale tego dobrze nie wyyjasnil.

Bo w fantasy nie musza latac smoki, nie musza byc rzucane czary, i tak dalej.

Dlatego nie dzielmy tego na:

Fantasy- magia, smoki, miecze, sredniowiecze.

Sci-fi - obcy, lasery, statki kosmiczne.

To jest bez sensu.

Ogolnie mozesz zapamietac, ze fantastyka dzieli sie na horror, sci-fi i fantasy, a do tego dochodzi pelno podgatunkow. Pomijam juz fakt, ze czesto te gatunki sie przeplataja, tak wiec nie ma wiekszego sensu ich nazewnictwo, dlatego wlasnie wyskoczylem z tym umeblowaniem. Bo to sa dziwne opowiesci, a roznia sie tylko umeblowaniem, czyli cala ta otoczka, w ktorej rozgrywana jest akcja.

"Pieśń Lodu i Ognia", to właśnie na podstawie tej sagi powstaje serial HBO - Gra o Tron.

Polecam też serię Diablo (Dziedzictwo Krwi, Czarna Droga, Królestwo Cienia i Pajęczy Książyc). Ponadto, "Inne Pieśni" Dukaja oraz klasykę - Pan Lodowego Ogrodu.

Nie czytam innych odpowiedzi piszę od siebie :

- Gildia Magów

- Era Pięciorga

- Zdrajca

- Trylogia Anioła Nocy (Najlepsza)

- Pieśń Lodu i Ognia

Wszystkie tworzą nowe światy nieznane ci, Wszędzie Wojna, Miłość, Zło i Dobro które nie zawsze wygrywa.

Polecam też serię Diablo (Dziedzictwo Krwi, Czarna Droga, Królestwo Cienia i Pajęczy Książyc). Ponadto, "Inne Pieśni" Dukaja oraz klasykę - Pan Lodowego Ogrodu.

Lata temu czytałem 'Czarną Drogę', moim zdaniem nie wybija się jakoś szczególnie na tle wielu podobnych.

Wakacji mi nie starczy na przeczytanie tego wszystkiego, ale dziękuję Wam bardzo. Na pewno się przyda :)

^Tyle, ze kolega HardCore wcale tego dobrze nie wyyjasnil.Bo w fantasy nie musza latac smoki, nie musza byc rzucane czary, i tak dalej.Dlatego nie dzielmy tego na:Fantasy- magia, smoki, miecze, sredniowiecze.Sci-fi - obcy, lasery, statki kosmiczne. To jest bez sensu. Ogolnie mozesz zapamietac, ze fantastyka dzieli sie na horror, sci-fi i fantasy, a do tego dochodzi pelno podgatunkow. Pomijam juz fakt, ze czesto te gatunki sie przeplataja, tak wiec nie ma wiekszego sensu ich nazewnictwo, dlatego wlasnie wyskoczylem z tym umeblowaniem. Bo to sa dziwne opowiesci, a roznia sie tylko umeblowaniem, czyli cala ta otoczka, w ktorej rozgrywana jest akcja.

no i git, thx obydwom ;]

@EDIT

aaa zapomniałem xD a temat to co, trzeba doradzić :D

a więc ja polecam Hyperversum, zajefajna książka, oby niedługo spolszczyli kolejne części (wszystkie wyszły do 2008 roku i może dlatego, że autorka włoszka ;])

również polecam całą sagę Lost Fleet (Zaginiona Flota) przeczytałem 5 części no i jeszcze ostatnia czeka na mnie w empiku ^.^

Oooo ja na Zaginioną Flotę też się czaje :) Skończę czytać Krawędź Czasu i zabieram się za Flotę :)

Wszystkie książki forgotten realms(zapomnianych krain),czyli książki pisane w świecie dobrze znanego wszystkim fanom RPG ,,lochów i smoków''.

'Posłaniec Śmierci' - Sandy Mitchell

Polecam naprawdę super książka

Assassin Creed: Renesanas, mi książka bardzo się podobała, na podstawie AC: II.

Ja od kilku tygodni czytam Sagę o wiedźminie .

I powiem Ci szczerze, że ta seria jest bardzo fajna, a opowiadania możesz sobie przeczytać w środku na początku, lub na koniec, a nie zepsuje Ci to czytania :D

Niestety Czarnej Kompanii i Trylogii Czanego Maga u mnie w księgniach w mieście nie ma :(

Z tych 2 czytalem tylko trylogie czarnego maga, to ci powiem, ze powinienes sie cieszyc, ze nie ma tych ksiazek w twoim miescie.

Nie kupowac!

Co byś mi polecił?