M4A1-S po nerfie

Witam. Jak wszyscy pewnie wiedzą, po ostatnim patchu, ulubiona broń dużej części graczy(także moja) została znerfiona. Chciałbym podyskutować na temat jej obecnej użyteczności, czy jest teraz na równi z A4? Czy A4 wyprze ją całkowicie w grze zarówno w matchmakingu jak i na turniejach?

Dla mnie osobiście największą stratą była szybkostrzelność, zawsze lubiłem szybko pruć wiele celnych kulek w stronę tt :D, teraz jest gorzej i nadal decyduję czy zostać, czy może przerzucić się na A4. Także zapraszam do dyskusji.

Przez zmianę szybkostrzelności rozrzut jest łatwiejszy do ogarnięcia i można spokojnie poprawić sobie spray'a, gdyby coś uciekało. Sama zmiana tego uważam, że nie jest zła jednak gwoździem do trumny jest zmniejszenie penetracji pancerza a co za tym idzie -> damage. Dodatkowo tylko 20 naboi w magazynku. Ja zastanawiałem się nad powrotem do M4A4 miesiąc temu. Teraz już spokojnie czyszczę asiimovem.

Według mnie m4a1-s jest teraz bezużyteczne, co raz więcej osób przerzuca sie na a4

Prawda jest taka, ze jak jestes dobry to ze wszystkiego bedziesz cisnac.

Nerf bolesny, dlatego ja i wszyscy, z ktorymi gram przerzucili sie na m4a4.

Trzeba miec tylko nadzieje, ze Volvo zorzumie, ze przesadzili i przywroca przynajmniej czesc dawnego m4a1-s.

M4A4>M4A1-s

I to nie jest jakieś widzi mi się, tylko statystyki :P

Poza tym, baardzo dużo część pro-playerów, którzy zawsze grali z m4a1, teraz grają z m4.

Wcześniej, m4a1 było strasznie uciążliwe na aim dm-ach. Denerwowało mnie to, jak ktoś, kto kompletnie nie umie strzelać, zabija mnie z łatwością. Na mmach to nie było tak widoczne, sam grałem z m4a4.

Teraz nie ma ŻADNEGO sensownego powodu, żeby grać m4a1, boost jest więcej niż pewny.

Pytanie co by mieli przywrócić żeby był balans. Armor pene unormizować czy może ta sama ilość amunicji?

Z tego co czytałem to penetracja nie została wprowadzona ze względu na błąd programistów.

A co do ogólnego nerfa to Valve ma w zamyśle stworzyć z m4a1s broń na daleki i sredni dystans i dla konkretnego typu gracza. M4a4 ma być za to na krótkie i srednie dystanse dla graczy grajacych agresywnie.

Niestety wychodzi na razie tak ze M4a1 jest strasznie bezuzyteczne. Przynajmniej w dwóch rzeczach m4a4 przeważa straszliwie. Po pierwsze to ammo, a po drugie to szybkostrzelnosc. Wystarczy spojrzeć na pro scene, nikt już praktycznie nie używa m4a1.

Ale buff to tylko kwestia czasu. Może nie jakiś ogromny ale zapewne taki żeby m4a1 faktycznie stałą się tą bronią na dalekie i średnie dystanse.

Czym się teraz różni M4A4 od M4A1-S ? O ile się nie mylę penetracją i tylko penetracją... Ja nadal gram S'ką i nie narzekam. A to że Pro frajerzy i reszta lemingów się przerzuciła na m4a4 bo usłyszeli słowo "nerf" i stwierdzenia że owa S'ka jest bezużyteczna to pękam ze śmiechu. Broń nadal jest dobra (powiedział bym bardzo dobra) tylko wystarczy obrać nową drogę w graniu nią.

Boli mnie że ludzie odwołują się do "Pro" sceny, a nie potrafią sami ocenić i samemu wybrać która broń będzie im bardziej odpowiadać.

@edit
Właśnie sprawdziłem i się nie myliłem
armor penetration w S'ce to 62,5 a A4 70 reszta jest aktualnie taka sama w obu broniach... Such nerf...

@up Penetracja, armor i szybkostrzelność czyli prawie wszystko (tłumik został) co było przewagą nad A4. Oczywiście że da się tym grać, ale nie udawaj że nic się nie stało po nerfie bo tak nie jest. Jak będzie jakiś delikatny buff to może wrócę, teraz idę poćwiczyć A4 :D

Czym się teraz różni M4A4 od M4A1-S ? O ile się nie mylę penetracją i tylko penetracją... Ja nadal gram S'ką i nie narzekam. A to że Pro frajerzy i reszta lemingów się przerzuciła na m4a4 bo usłyszeli słowo "nerf" i stwierdzenia że owa S'ka jest bezużyteczna to pękam ze śmiechu. Broń nadal jest dobra (powiedział bym bardzo dobra) tylko wystarczy obrać nową drogę w graniu nią.Boli mnie że ludzie odwołują się do "Pro" sceny, a nie potrafią sami ocenić i samemu wybrać która broń będzie im bardziej odpowiadać.

"lemingami" nazwiesz 95% pro-sceny, ktora przerzucila sie na a4? Oni doskonale wiedza, ze a1-s to teraz bezuzyteczny gun na normalne mecze

Bo na FFA sobie nadal mozesz latac z a1-s

"lemingami" nazwiesz 95% pro-sceny, ktora przerzucila sie na a4? Oni doskonale wiedza, ze a1-s to teraz bezuzyteczny gun na normalne meczeBo na FFA sobie nadal mozesz latac z a1-s

Jakoś gram i gra mi się dobrze. I tak lemingami nazwę nawet 100% "pro" sceny :) Jeżeli ktoś nie potrafi grać i liczy że małpowanie tej tak zwanej "pro" sceny da mu przewagę no to powodzenia :P

@bojler, nie kompromituj się...

Napisałem jak wygląda sprawa z m4, a na poparcie tego podałem, że większość pro playerów przerzuciło się na a4, bo faktycznie jest tak, jak powiedziałem. A nie, że sam nie umiem ocenić sytuacji. Zresztą co tu do oceniania, statystyki mówią same za siebie.

Btw, tak się składa, że pro plejerzy wiedzą o tym najlepiej, bo mają takiego koreańczyka w piwnicy, który im to wszystko dokładnie wyliczył.

Zastanawiam się czy w najbliższym patchu nie zwiększą ilości amunicji o 5.

Ta zmiana wydaję mi się prawdopodobna, chociaż dziwnie by to wyglądało.

Prawda jest taka, że jak się nie umie strzelać to zwalanie winy na nerf m4a1 i zmiana na m4a4 i tak nie pomoże. Jak się strzela w głowę z m4a1 to jest tak samo jak wcześniej no chyba, że nie ma się cela i nawala w tors :)

Wydaje mi się, że 5 naboi nie zrobiłoby wielkiej różnicy ;d

Tu nie chodzi o to czy się potrafi strzelać czy nie, aktualnie M4A1-S przegrywa w pojedynku z każdym innym karabinem. Famas ma większą penetrację kevlara niż m4a1-s.

Jeśli chodzi o m4a1-s według mnie gra się lepiej, ja przynajmniej mam, że tak powiem full control, heady wchodzą częściej, mi to nie przeszkadza, że jest po "nerfie". Jeśli się umie grać to nie ma problemu wystarczy trening. Pewnie większość którym nie podoba się "nerf" to silverki, albo zboostowani. :)

Jeśli chodzi o m4a1-s według mnie gra się lepiej, ja przynajmniej mam, że tak powiem full control, heady wchodzą częściej, mi to nie przeszkadza, że jest po "nerfie". Jeśli się umie grać to nie ma problemu wystarczy trening. Pewnie większość którym nie podoba się "nerf" to silverki, albo zboostowani.

Zapomniałeś też dodać Globale i zawodowa pro scena. Nie ma co dyskutować z wami, ja nawet nie wiedziałem że znerfili m4a1-s, ale jak zacząłem strzelać na mm to nic się nie dało zabić.

Może gra wam się dobrze, ale ta broń jest STATYSTYCZNIE słaba, dlaczego nie możecie tego pojąć xd