Magazyn konta + inne pytania

Witam
Jest w tej grze magazyn konta albo coś podobnego? Bo wrzucam eq i złoto do warechouse to jak wejdę inną postacią to go nie ma. A są na tym samym serwerze.

2 Czemu wszystko kosztuje w złocie? Nawet te przedmioty początkowe na lv 5. A po 3 godz grania i robieniu wszystkich misji mam 2 złote monety :stuck_out_tongue: . Za tyle nic nie kupię.

3 Gdzie są mounty? Mam jakiegoś pancernika i to tyle. U merchanta same kurczaki, prosiaki i pancernik. A widzę np konie w zagrodach. Inni gracze też czasem na czym innym jadą.

  1. Nie ma magazynu konta tak jak np. w GW2. Jak masz dwie postacie na tym samym serwerze polecam krozystać z mailboxa. A jak na odrębnych (ale w obrębie legacy), to możesz itemy przez ah sobie przesyłać, ale zawyżajac ceny, zeby Cię ktoś nie podkupił.
  2. Bo tak :stuck_out_tongue: Nie wydawaj złota na początkowych lvlach, jak najszybciej wbij lv, żeby zacząć chodzić na dungeony i tam sobie gear zbierzesz, a od 50lv już zacznie się zabawa.
  3. Skoro masz pancernika pewnie jesteś warbornem, pozostałe mounty są dostępne w lokacjach startowych innych ras, również na Nui. Reszta jest albo do wycrafcenia, albo do kupienia z marketplace’a.

1 To źle. Jak zaczynam to wiadomo że patrona nie mam. Więc ah odpada.
2 No to powinni wywalić te eq na lv 1-20 ze sklepu bo i tak nikt nie kupi bo nie ma złota na starcie. A potem już ma lepsze z misji.
3 No tak. Warborna mam bo to demon. Ciekawy jest.

4 O co chodzi z tymi teleport bookami? Mam 1 na starcie. Potrzeba mi kolejne?

  1. Bez patrona prędzej czy później natrafisz na straszny paywall, wiec rozważ zakup. Dodatkowo jeżeli chociaż raz kupisz patrona, to już nieograniczenie będziesz miał dostęp do ah, nawet jeżeli Ci się skończy, chociaż tyle dali…
  2. To taki zlew na kasę jest, nie wspominając o tym, że niedoświadczeni gracze pewnie w to inwestują, a nie usuną, bo trion nic nie zrobi bez zgody nc softu, dodatkowo, to pierdoła, na którą szkoda czasu.

Na 3 i 4 odpowiem za jakieś pół godziny jak z roboty wróce :slight_smile:

edit.
3. Też grałem, jest w pytkę, no i w archeage’u jest taka tendencja, że zawsze haranya dominuje nuie :smiley:
4. Jeden Ci wystarczy. W teleport booku zapisują Ci sie lokacje, które odwiedzasz, dzięki czemu masz mozliwosć szybkiej podróży. Żeby się teleportować potrzebujesz hereafterstone’ów, zużywasz jeden w obrębie haranii, a jakbyś chciał się przenieść na inny kontynent, nuię, albo aurorię, to musisz wydać trzy kamienie.

1 Fajnie że ah na stale. Tylko ja raczej chcę na patrona nazbierać złoto. Czyli idę najpierw w zarabianie. Już próbowałem górnictwa w tej jaskini gdzie misja poboczna jest. Jak na razie cienko. Bo kamienie zbierane pół godz warte ze 3 srebrne. Czy potem jest lepiej? Myślę też o biciu mobów ale jak na razie to na lv 17 leci z nich co prawda więcej niż warte kamienie ale to i tak malutko. A długo się bije. Czy potem jest lepiej?

Przydał by się porządny poradnik czy też strona z opisami wszystkiego co gdzie i jak. Bo pytań masa a porządnych materiałów nie znalazłem. Jest coś na gry online ale to takie ogólne tylko. Z gildiami mi nie idzie bo albo nie polskie albo trudni ludzie. Wolę czytać i po kilka x sobie odświeżać jak zapomnę coś.

Bardzo ciężko jest uzbierać na pierwszego patrona, zwłaszcza, że nie masz bez niego dostępu do ah.
Ale jak już się go ma, to łatwo go odświeżyć, wystarczy, że masz postać na serwerze UE i NA, patron jest na całe konto, a labor i loyalty tokeny są odrębne dla tych regionów, więc poświęcając jakieś 6h dziennie na grę jesteś w stanie obskoczyć serwer NA, dostać 8 loyalty tokenów i przecrafcić labora.
To samo na serwerze EU.
W 30 dni masz 240 loyalty tokenów + to co zrobisz za labor.
Wystarczy patrzeć na ah i wiesz co sprzedawać, żeby największy zysk mieć.
Na przykład załóżmy, ze kosztująca 30 loyalty large labor potion jest warta 100 golda (trochę zaniżam, bo to około 113-117, ale łatwiej będzie zobrazować), sprzedając te potki masz 800 golda, apex kosztuje półtorej tysiąca, potrzebujesz dwóch apexów, żeby mieć patrona, wiec musisz te 700g uzyskać z przecrafcania labora.
Generalnie troche zachodu z tym jest, ale na pewno jest to spore ułatwienie.

edit.
a poradniki generalnie są, tylko, ze w AA się tyle rzeczy zmienia, że trzeba patrzeć na daty, bo mogą być nieaktualne.

No to zadam głupie pytanie. :slight_smile: Jak się zdobywa te tokeny i gdzie wydaje? Mam 17lv i 0 mam. Za to trochę za każdą misję główną jakichś gildia star. I też nie wiem co z nimi robić oprócz spania w łóżku dodającego 100 labora. Na pewno łatwo nie będzie ale i tak chcę spróbować złoto nazbierać. Ale to co z tym górnictwem i biciem mobów? Jest potem lepiej?

Loyalty okeny dostajesz tylko jak masz aktywnego patrona.
Gilda Stary są przeważnie z przeznaczeniem na designy domków/łodzi i mogą służyć jako waluta, ale musiałbyś tak z 500+ ich uzbierać, żeby poczuć w sakwie, że zarobiłeś.
Nie jestem w stanie powiedzieć Ci co z kraftu Ci się opłaci, bo nie gram na Ezi, więc nie wiem na czym da się tam zarobić. Jeżeli chcesz zarabiać na najprostszych craftach, to na przykładzie miningu, kopiesz raw stone, przerabiasz na stone bricki, uzbierasz 100 stone bricków i sprzedajesz, z miningu możesz też robić iron ingoty z iron ore’ów, ale one pewnie są gówno warte, bo tak jest raczej na każdym serwie :D. Tak samo można robić z loggingiem, ścinasz drzewa zbierając log, przerabiasz llogi na lumber, sprzedajesz lumber. Jeszcze można robić fabric, ale to taka sama historia jak z iron ingotami, raczej mało co warte.
Możesz też przepalac niepotrzebny gear, uzywajac evenstone od merchanta dostaniesz sunlight/moonlight/starlicht archeum, które tierujesz i są on wykorzystywane w crafcie.
JAK MASZ 17 LVL TO ZARAZ BĘDZIESZ MÓGŁ CHODZIĆ NA PALACE CELLAR I SHARPWIND MINES, BIERZ QUESTY NA MENTEE I JAKIEGOŚ MENTORA, OBAJ NA TYM ZYSKACIE
Ale nawet jak będziesz te itemy pzrecrafcał, to nie sprzedasz ich bez patrona. Musiałbyś kogoś poprosić, żeby Ci je wystawił, albo ogłaszać się na trade i sprzedawać face to face :V.
Jest dużo rzeczy, które możesz robić, teraz skup się na robieniu tych dwóch instancji i dużo bądź online, jak możesz, to zostawiaj postać na afku, jak idziesz spać, czy gdzies wychodzisz, to labor będzie Ci się odnawiał, jak jesteś offline, to się nie uzupełnia (chyba, że masz patrona, ach ten paywall).
A co do grindu mobów, to nawet am to sens, bo wypadają Ci coinpurse i crate. Coinpursów raczej nie opłaca Ci się otwierać, zawierają one parę srebrników, a na max lvlu bodaj 40, wiec psie pieniądze, a labora tylko marnujesz. Ale crate otwieraj, bo tak :slight_smile:

Też nie gram na ezi. Nie mogłem bo mam nieaktywny i nie da się. Gram na prophet. No ja miałem na myśli ten najprostszy craft. Z tych stone bricków można zrobić jakąś paczkę 50 sztuk. Gdzieś czytałem że to można transportować do innego regionu i sprzedać drożej ale nie wiem czy wystarczy np od demonów do ludzi albo tych kotów czy jak. Drzewka dziś trafiłem kilka i za 1 jest 1 srebro. To chyba lepsze a labora tyle samo. Jest jeszcze fishing ale nie próbowałem. Teraz mam 19 lv. Żadnej instancji nie widziałem. Do tego broń z 5 lv mam bo nie było już nic z misji dla maga. :stuck_out_tongue: . Na razie labora mi starcza bo jeszcze nie trafiłem na dobre miejsce do farmienia.

fishing jest spoko i po październikowym patchu to będzie pewnie jedyny zarobek, bo będą spore zmiany w systemie traderunów
szkoda, że nie grasz na prophecy na stronie nui, gram tam z narzeczoną i jeszcze kilkoma polakami, a mój znajomy ma akurat 16 lv, to razem byście pobiegali
a na ezi możesz grać, tylko musisz nowe konto utworzyć, na nowym mailu.

Jak to jedyny zarobek?

Mam nowe konto i mailowe i w grze. Oba zakładane specjalnie do grania w archeage. Ezi i tak nieaktywny.
Już mam 26lv. Oby tak dalej to za parę dni będzie max lv :slight_smile: . Tylko coś nie mogę znaleźć gdzie się te instancje włącza żeby dodać się do kolejki do wejścia.

Po patchu 5.0, który wychodzi w październiku traderuny bedą mocno zreworkowane i najprawdopodobniej w ogóle przestaną się opłacać, wiec poza regradowaniem itemów jedynym zarobkiem będzie fishing.
Wbicie max lvla nie jest niestety takie proste, po 40 mocno spadnie Ci efektywność, no i szczerze mówiac masz bardzo słaby start, bez gearu, bez niczego. Moim zdaniem powinieneś założyć nowe konto, bo wbić 26 to góra 2 dni roboty, a teraz mógłbyś już na instancje od 18 chodzić i chociaż gear skompletować.
A tak w ogóle, tor adze Ci przenieść się na nuie, to Ci pomożemy :stuck_out_tongue:

Jaką masz nazwę postaci? Rasa chyba obojętna?

Sigford, rasa obojętna.

ok. To teraz 2 dni czekania :stuck_out_tongue: . Bo okazało się że jestem na tym serwerze co ty ale po 2 stronie i postać się usunie za 24h. Masakra :smile:

a czasem nie ma dwóch slotów na postać domyślnie?

edit. literówki

są ale ja genialnie oba zająłem testując 2 klasy postaci :stuck_out_tongue: . A 2 dni będą bo od teraz. Czyli dziś nie gram a jutro dopiero w nocy licznik dobije. W sumie to chyba i 3 dni poczekam. Bo w sobotę nie wiem czy będę mógł grać. Dopiero wczoraj znalazłem że na dungi się wchodzi przez teleport booka. A ja głupi przeryłem całe menu gry i mapę nawet bo powinny na niej być wg legendy. A nie było :stuck_out_tongue: . Miałem też kupionego mounta za 5 złota bo niby się na lv 20 zmienia w lepszego. Chyba to był głupi pomysł. Bo doszło do 16 i dalej ciężko a w walce moby go na 2 hity rozwalają :stuck_out_tongue: . Poszedłem też do lokacji harani bo niby kopalnia jest a tam jakaś ścieżka z mobami i 2 wagoniki. Na pewno nie nadaje się jako miejsce na grind. Są gdzieś lepsze kopalnie czy wszystkie takie są?

Są lepsza kopalnie i nie ma co zajmować slota do testowania innych klas, bo w aa możesz od parady zmienić sobie klase w jednej chwili, ino skillsety trzeba mieć wyexpione.
Mounty się nie zmieniają (nie wszystkie) a z lvlem jedyne co im dochodzi do poza hp i mp, skille. Ale mounty nie są do bicia mobów, jak potrzebujesz pomagierów, to battle pety powinieneś mieć.

A skillsety nie są wyexpione dopiero na lv 50? No i czytałem że jak resetuję to trzeba je od nowa podbijać. Czyli postać ma np 50 lv a skille będą słabe jak na początku gry. A gdzie te lepsze kopalnie? 2 postać może mi służyć też do testowania wszystkiego. Żeby nic nie zablokować. Nie pominąć itd główną. Bo altem polezę np od razu na 2 koniec mapy żeby coś tam zobaczyć a po drodze oleję pełno rzeczy, których opis jak wiadomo pojawia się tylko raz. Już tak miałem że idę coś zobaczyć a tu walka i pełno okienek. Pozamykałem, poszedłem gdzie miałem a potem zdziwiony bo nie wiem co i jak a podpowiedzi za 1 razem pozamykane :stuck_out_tongue: .

Czyli to była bzdura co było w opisie mounta? To był jakiś daru. I stało tom że na lv 20 zmienia się w daru cośtam koloru niebieskiego tzn rare. Myślałem że i szybszy się stanie i wygląd zmieni jak pancernik. A na walki go brałem nie po to żeby walczył tylko dlatego że jak łazi za mną kiedy biję moby to on też dostaje trochę expa. Szybciej się tak zdobywa. Battle peta dostałem z misji na 25lv ale był słaby. Ja zadaję 1k dmg najlepszym czarem i ledwo moby ubijam a on ze swoim 100 to jest bezużyteczny bo by sam padł zaraz a ledwo co zadrapał moba :slight_smile:

Skillsety są wyexpione na 55, jak resetujesz to ich nie expisz od nowa, tlyko rozdajesz skillpointy. A co do mounta, to aż nie wiem o co chodzi, może gdzieś tam się zaplątało, że jak go wylevelujesz, to będziesz mógł zrobić z niego gallanta. Ciężko powiedzieć.