Mile wieczorne godziny grania

Witam serdecznie . Na początek się przedstawie. Mam na imię Damian. Gram w gry mmorpg od jakiś 11-13 lat. I dziś nadszedł mój czas zwątpienia we wszystko co mnie wciągało przez grube lata:D. A więc tak. Poszukuje gry w którą mógł bym pograć od czasu do czasu. Chodzi mi o to że pracuje i już mój wiek to 29 lat(rodzina-żona i dwójka dzieci). Grałem głownie w gry z pasją i wymagające dużo czasu. Wymagania mam małe co do gry. Gra ma być f2p(najlepiej bez p2w), ani nie interesuje mnie p2p.
A więc moje tytuły które uwielbiałem i dalej mnie interesują ale już nie ma tyle czasu.

*World of warcraft( piękna gra w która grałem prawie 8 lat. niestety już nie mam dla niej tak dużo czasu i zamiast 90zł co dwa miesiąc i grać czasem 4-10 wieczorów jest mi szkoda
*Allods online ( super gra ale niestety p2w. )
*tibia (uważam że gra bardzo dobra i rozbudowana ale niestety już brak czasu)
*4story (początki gry i jedni z najlepszych, teraz gra już jest za bardzo p2w)
*LoL (gram do teraz ale niestety czasem poszedł bym po expić a nie tylko pvp

Gry które nie przypadły mi do gusty
Guild Wars 2 (nie wiem czemu ale jakoś nie przypadła mi do gustu)
Metin2 (nie nie nie. Boty coś czego nie lubie)
PoE ( chciałem zagrać leczy chyba gra mnie nie lubi bo nie chce się patch ściągnąć a niestety na steam nie mogę zmienić karty graficznej)

Mój sprzęt to stary wysłużony laptop:D
Intel core i3 2x2,4
8gb ram
nvidia 610m 1gb

Nie zależy mi na grafice. chce coś pyknąć czasem i pogradać, poframić , zabić jakiegoś typa na drodze czy bossa

1lajk

Sądzę, że Black Desert Online może być dobrą grą dla ciebie. Gra jest B2P, aczkolwiek jak dobrze porozglądasz się na forum (albo założysz własny temat) to znajdziesz masę ludzi którzy chętnie kupią ci pełną wersję gry pod warunkiem że na trialu wbijesz 30 lvl. Kupujący dostanie wtedy peta lub 1000 pereł (waluta premium) za niższą niż normalnie cenę, a ty “darmową” grę :stuck_out_tongue:.

Okej, a teraz czemu sądzę że gra może się spodobać :

  • czysty grind (od 50+ lvla jedynym rozsądnym sposobem expienia i zarabiania jest pójście na spota i farma mobków, jak za starych dobrych czasów)
  • open pk (czyli jak ktoś krzywo na cb spojrzy to możesz go zabić… albo przynajmniej spróbować bo ten oczywiście może się bronić)
  • ostatnio dodali dark rifty (system który od 56 lvla tworzy rifty, które “musisz” zamykać - wygląda to tak że podchodzisz do rifta, ten się otwiera, przełazi przez niego boss, po czym się zamyka, a tym masz zabić bossa. W zamian dostaniesz kuferek z nagrodą. Są to bossy widoczne tylko dla ciebie, nie potrzebujesz do tego innych graczy, są do solowania, a do tego wymagają wyczajenia ruchów bossa, możesz i przez 5 miesięcy nie grać a one nie znikną)
  • life skills (chcesz odpocząć od bicia mobów? Wypłynąć łodzią rybacką i połowić ryby na otwartych wodach? Przepłynąć ocean i dotrzeć na nieznany ląd? A może wręcz przeciwnie - wolisz hodować konie, zajmować się własną farmą, urządzać domy, czy też tworzyć różne przedmioty)
  • grafika dość ładna, chodzi mi na gorszej karcie graficznej i 4 gb ramu, też laptop (wiem, “nie zależy mi na grafice” jednak jakby nie patrzeć jakoś wpływa na odbiór gry)
  • masa klas (o ile się nie mylę… 17?)
  • grać możesz zarówno casualowo (wbić, pozabijać parę mobków, wyjść), jak i hardcorowo (grindować parę godzin), przy czym zależy to tylko od ciebie i twojej ilości wolnego czasu. Oczywiście nie nastawiaj się na bycie top 1 graczem, jednak da się świetnie bawić grając nawet godzinkę raz na parę dni. Ba, powiem nawet że do tego gra jest świetna - masz tylko godzinkę? To sobie tą godzinkę spędzisz na spocie, a nie 20 minut na szukaniu tanka :stuck_out_tongue:.
  • gra ma tonę świetnych, małych tegesów na które wcześniej się nawet nie zwracało uwagi. Dla przykładu - irytowało cię kiedyś że postać nie potrafi przeskoczyć płotka do kolan? Tutaj postać nie tylko go przeskoczy w epickim stylu (kładąc rękę na płotku i przeskakując z gracją nad nim w biegu) ale także podciągnie się na półkę skalną wyższą od postaci. Niby bajer - ale mega uprzyjemnia eksplorację, bo nie ma niewidzialnych ścian
1lajk

Tu nie ma dobrej odpowiedzi. Wszystko pójdzie ci na minimalnych lub minimalnych z lagami, do tego głównym problemem jest to że aktualnie nie ma dobrych MMORPG, a nawet gdyby były nowe jakieś to ci nie pójdą jak np: Lost Ark.

Polecam cs go 1-2 meczyki w sam raz, sam cierpie na brak czasu ale cs sprawdza sie u mnie doskonale

Jak nie masz czasu na Tibie nawet to nie masz czasu na nic, gram tygodniowo może ze 3 razy po godzinie i mam 185 poziom. Typ Ci poleca Black Deserta który wymaga czasu bardzo dużo, zapytaj się ludzi dlaczego jest “p2w”, to zrozumiesz dlaczego wymaga czasu. Jedyna gra w której w 5 minut nawet “coś” zrobisz nazywa sie RuneScape, tyle w temacie.

1lajk

Sam tak jak ty jestem pracującym ojcem i też pogrywam w tibie cały czas, nawet jak dziennie godzinę do tibi usiądziesz teraz to spokojnie pograsz, niesttey ale na rynku nic nie ma ciekawego [black desert probowałem i jak dla mnie straszna lipa] A tibijka wrećz odmłodniała

Pozdrawiam

1lajk

MMORPG-i to nie jest gra na 5 min odskocznia na chwile to gry moga/fps w które obojętnie czy zrobisz przerwe tydzień itd xd
BDO to jest gra w którą albo zainwestujesz $$$ albo zdobędziesz to w grze tylko wtedy musisz przez 2-3 miesiące siedzieć po 15 godzin dziennie xd
Z f2p bez p2w to troche jakby pisać że hmmm chciało by się mieć mieszkanie własne i najlepiej jeszcze za darmo :smiley:
Są gry f2p bez p2w ale to mówie gry Moba/Fps-y a nie mmropgi bo jak twórcom miała by się kasa zwracać skoro nie płacisz za wejście na serwer/dodatki + w IS nic nie kupujesz bo po co ci kosmetyczne bzdety które tylko zmieniają wygląd :smiley:
Z tego mimo wszystko ci bym radził kupić TESO i w niego grać gra taka casualowa bardziej i nie musisz ekipy szukać itd to taki bardziej single player na wiele miesięcy :smiley:

1lajk

Też polecam tibie, bo to wraz z wowem jedyne mmo warte uwagi. Black desert nie polecam bo na to trzeba czasu i pieniędzy. W tibii jednak tego pacca musisz kupić, w wowie abonament, więc chyba jedyne z f2p to może wow na privie jakoś da rade :stuck_out_tongue:

Tibijka pasuje idealnie, nikt ci nie karze siedzieć non stop w niej. Nie chcesz płacić pacca, polecam magiczną profesję lub palla na facc serwer pvp.

Godne sprawdzenia gra b2p Elder Scrolls online. Grasz ile chcesz solo lub w pt, masz fajne questy fabularne, pvp, dungeony które robisz w PT trwające koło 20-30 min. Idziesz sobie robić misję, lub farmić itemki w delve, wracasz do miasta i nie potrzebny sprzęt rozmontowujesz.
Dużo rzeczy do roboty, a czasu nie musisz dużo poświęcać.

Może trochę źle napisałem.wydać +/- 50 zł uważam że to nie wydatek

Jeżeli to dla Ciebie nie wydatek, to zdecydowanie Tibia. Najlepiej rozbudowana, grasz kiedy chcesz, bez ciśnienia na bycie top, a jak nie grasz to trenujesz postać. Zresztą grałeś, więc zapewne sam wiesz jak jest.
Co do PoE, to nie zrozumiałem za bardzo Twojego problemu. Jeżeli masz problemy z uruchomienie gry przez Steam, to użyj osobnego launchera ze strony GGG.

MMO f2p bez p2w ? NOPE :smiley:
Albo kupujesz albo płacisz abonament. Twórcy muszą jakoś zarabiać, a z samych skórek długo nie wyżyją. Różnica? Jedni skubią delikatnie acz konsekwentnie, a inni wyżerają dziurę w portfelu aż piszczy.

POE działa też bez Steam. Wystarczy pobrać klienta ze strony producenta. Poza POE, polecam ESO (30 zł jednorazowo, to jak za darmo potem ewentualnie jakiś dodatek na promocji). Mam 36 lat i też mam rodzinę. Ta gra jest w sam raz dla ludzi, którzy mają życie poza grami i co ważne dla mnie jest ciekawa jeśli chodzi o lore. W BDO też chwilę grałem, ale poza grafiką i systemem walki ta gra jest po prostu nieciekawa i nudna.
PS. GW2 też polecam, świetna gra. Może za drugim razem Ci podejdzie… :wink:

Witaj sam mam 28 lat, żonę, córeczkę i miłość do gier :smiley: Gram już około 14 lat w gry online, zaczynałem od MU, Linage, kilka lat w Silkroad potem przyszły czasy WoW’a w którego grałem najdłużej bo progresywnie ponad 6 lat, po WoWie próbowałem różnych gier na krócej bądź dłużej ale to jest tak że formuła MMORPG chyba się wyczerpała te gry są w odwrocie, szczególnie osoby które długo grały w WoW’a nie ma szans że odnajdą się w innym MMORPG bo wszystko inne jest po prostu gorszej jakości. Teraz pykam sobie w PoE i jest to idealna gra dla osób w naszej sytuacji, gra się ile chce, gra nie zmusza do logowania co X czasu bo coś tam, od gry można odejść w każdej chwili (jak żona woła albo dziecko płacze to nie ma awantury tylko pyk portal do HO i można iść na ratunek!) do tego to jest gra nieomal idealna, pięknie rozwijana. Dodatkowym atutem jest fakt że może pójdzie na tym kompie co napisałeś, bo tak serio to nie masz za dużego wyboru patrząc na ten sprzęt.

on ma i3, a Wy mu BDO polecacie… - razem z grą niech kupi paczkę żyletek - Damian - polecam World of Tanks - miła rozrywka, czy w klanie, czy bez

Eso jestem w podobnej sytuacji i powiem Ci że jak nigdy nawet pvp nie lubiłem tak teraz meczyk dziennie sobie rozegram dużo contentu pve i nic mnie tak nie nastraja pozytywnie jaką bieganie i zbieranie matsow i otwieranie skrzynek:-)

On chciał grę mmorpg, a Ty mu WoT polecasz? Gdzie tam mmo i gdzie rpg?

Tylko The Elder Scrolls Online. Grasz ile chcesz i kiedy chcesz. Nie płacisz abonamentu. Gra idealna.

Wydaje mi się, że napisał “miłe, wieczorne godziny grania” a o MMO wspomniał, że gra, ale to bez znaczenia i tak polecam WoT do pogrywania w luzne wieczory

Dziwne ze jeszcze nikt nie napisał, ale zdecydowanie eve online. W czasie grania można a w miedzyczasie robic wiele innych rzeczy np. czekając aż twoja ładowanie wypełnia cenne surowce, lub w drodze na autopilocie do innego punktu :slight_smile: