MMO do PVP

Cześć wszystkim,

Czy istnieją jakieś gry MMORPG, w których można sobie pograć PvP tak jak w Lineage 2? Chodzi mi o pełne open world pvp, gdzie można się flagować, pk’ować, robić ogólnie co się chce. We wszystkich nowszych grach irytuje mnie ilość blokad, nie można trade’ować z innymi graczami, nie można się bić, nic nie można… Wszystko bym jeszcze jakoś przeżył, ale te pvp…

Grałem w sporo gier:
BDO - blisko do ideału, ale to jak bardzo ważne jest eq w walce, to jest jakaś przesada, gracz z itemami na tet może zabić 50 graczy z itemami na pri, nie ma sensu dla mnie taka gra, szczególnie, że nie mam aż tyle czasu, żeby grać 24/7, bo tyle trzeba w to grać, żeby coś zdobyć.
WoW - śmieszna gra, jak dla mnie to jest zarodek casual’owości, tutaj się narodziły blokady i całowanie się po policzkach, w draenorze jeszcze dało się jakoś pograć (mimo iż 99% osób narzeka na ten dodatek), a teraz nie dostaje się nawet itemów za pvp, wszystko jest na maksa zeskalowane, poza tym pvp na arenach/wyznaczonych miejscach to dla mnie nie jest pvp. Mimo iż dość sporo w to grałem, ale chyba bardziej z musu niż z wyboru (bo nic ciekawego nie znam), to ta gra jest dla mnie dość słaba, jest dobra dla ludzi, którzy lubią siedzieć 24/7 na tsie z 80 osobami i chodzić na raidy bić komputer.
Tera - trochę w to pograłem i open world pvp to ja tam nie widziałem, duele się nie liczą… I ogólnie miałem wrażenie, że nikt w to nie gra, sam system walki bardzo fajny. Jeżeli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi.
Aion - grałem w to kilka lat temu, szczerze mówiąc, nie mam pojęcia jak teraz wygląda ta gra, jeżeli ktoś gra, to niech opisze, byłbym wdzięczny.
GW2 - smutniejszej gry nie widziałem, jak dla mnie - dla ludzi bez rąk, szkoda mi tylko, że wydałem na to kasę (kupiłem w premiere).
Bless Online - już wolę klasyczny tab target niż to coś, poza tym odstrasza mnie ta chińszczyzna.
Blade and Soul - turbo chińszczyzna, nie mogę w to grać, zresztą tu też są same areny.
ESO - od wprowadzenia skalowania ta gra jest dla mnie niegrywalna.
Lotro - tragedia.
Vindictus - dungeonówka - odpada.
Archeage - grałem, ale strasznie lagowało i mnie to odepchnęło, nie mam pojęcia jak wygląda tam pvp, nie wiem czy warto grać, bo każdy krzyczy, że p2w.
Pewnie było jeszcze kilka gier typu 4story itd., które mnie zatrzymały na mniej niż 2 godziny, dlatego nawet nie wymieniam.

Z większych MMO został mi chyba tylko Final Fantasy, o którym czytałem, że to gra głównie pve i nikt tam nie gra pvp. Jeżeli jest coś ciekawego oprócz tych gier, które wymieniłem, to proszę dajcie znać.

Ja od siebie mogę polecić Tibie, Mu Legend oraz Metin 2. Pozdrawiam cieplutko.

Polecam AA tu masz prawdziwe PvP w każdej formie nawet na wodzie, fakt było P2W i jest dalej, ale mało jest jednostek które wydaje w grubych tys by pograć, po drugie trino wprowadziło hiramy, to takie itemy które expisz spalajac w nich inne itemy i sa porównywalne to itemow które noszą P2W albo i lepsze wystarczy tylko trochę się pomęczyć i grindowania, jest tez wiele wiele innych ciekawych rzeczy jak co to na PW pisz.

PS. Itemy sie juz nie pala po failu, ale sie blokuja i nie mozna ich regradowac wiecej, duzo zmian na + w AA!

Jeśli chodzi o nacisk na PvP to również pierwsze co mi przychodzi do głowy to ArcheAge :slight_smile: Ta gra to synonim pvp (i farmienia :stuck_out_tongue:)
Nie wiem jak tam teraz official wygląda, ale przejechałem się dwa razy na trionie i mam do nich stosunek co najmniej niechętny… Dlatego obecnie testuję alternatywę w postaci prywatnego serwera. Na ten moment gra się o wiele lepiej niż na offie.

Po więcej wiadomości mogę odesłać do swojego tematu, w którym staram się zbierać info o tym privie:
https://forum.mmorpg.org.pl/t/archerage-prywatny-server-archeage/106533

Jeżeli chodzi o open word pk to już wyżej wspomniany ArcheAge, BDO o którym pisałeś, Rohan , Tibia (tylko że tu jedna osoba nie zabije 2giej w pojedynkę :smiley: za dużo ludzie potek noszą ), Kalonline ale tutaj jeżeli w BDO przeszkadzała Ci różnica gearu to tutaj samą różnicą lvla Cie zabiją a gonić topkę trzeba przez co najmniej lata.
Aion może być ciekawy ale z tego co oglądałem na serwerze KR dopiero wersja 6.2 enchant wróci do +15 klasy zostaną podobno zbalansowane/ delikatnie przebudowane usuną estymy podniosą lvl do 80 templar bez transforma będzie biegać na 100k HP :smiley:
Grałem we wszystkie wymienione przez Ciebie tytuły i mimo swoich wad wydaje mi się, że BDO przy regularnym graniu po jakimś czasie najbardziej będzie Ci odpowiadać.

BDO omijać szerokim łukiem. Koło Lineage 2 to nawet nie stało. Jak szukasz dobrego PvP to Lineage 2 na serverach classic.

AA to synonim p2w. Donejterzy potrafią tam wykosić całe party solo.

Człowieku gdzie ty masz w MU Legend Open PVP? przemyśl zanim cokolwiek napiszesz…

1lajk

Dzięki za odpowiedzi, moglibyście mi powiedzieć w czym się objawia te P2W w Archeage? I ile trzeba wydać, żeby się dało rywalizować z innymi? W BDO mimo iż gra B2P też trzeba coś tam wydać na pety chociażby, dlatego te 200zł mógłbym jeszcze rzucić, jeżeli miałoby mi to w czymkolwiek pomóc. I czy na privach dużo osób gra?

Druga sprawa to Aion. Dużo ludzi w to gra? Oglądałem o tym ostatnio filmik coś na zasadzie “jak się trzyma Aion w 2018” i osoba w filmie mówiła, że dość mało ludzi w to gra i open world pvp jest bardzo rzadki. Jak to się przekłada na rzeczywistość? Jest sens w ogóle zaczynać?

W AA jest jeden priv i obecnie w lepszym stanie niż oficjal pod względem deweloperki. Ludzi też jest dużo. Widać ich aktywność, mało wolnych plotów na dom/uprawę. To świadczy o populacji :wink:
BDO mi nie przypasowało, ponieważ end-game to głównie siekanie mobów na spocie. To taki HnS tylko w rzucie zza pleców. Wolę hnsy izometryczne, a mmo to ma być mmo :slight_smile: ale to moje zdanie, dużo ludzi sobie chwali coś takiego i w pełni to rozumiem - jest ładny i dynamiczny.

Szanowny Panie kolego, proszę się tak nie spinać.

Na temat Aion’a mogę się wypowiedzieć, bo gram w niego z przerwami od 2012 roku.
Na Deyla najbardziej obleganym serwerze (po ostatnim Merge i transferach postaci) gra około 2500 osób. Według Aion Info gdzie 100% to 5000 osób (pojemność serwera) obecnie wieczorami mamy od 41 do 48%
Mi to w zupełności wystarcza. Co do samego PvP kilka osób zapomniało, że Aion to gra nastawiona głównie na PvP i niestety przez ostatnie lata przyszło wielu tzw. “Casuali”
Graczy nastawionych głównie pod PvE, którzy nie wychodzą z miast. Oczywiście to też wina Developerów, że dają im takie narzędzia jak Cross-Server LFP System który im umożliwia robienie inst nie wychodząc z miast. Ale dosyć gadania ogólnie Ci co lubią PvP to je robią non stop a takich ludzi nie brakuję. Druga sprawa to to czy dasz radę z tzw. Top’ką ludzie grają dlugo mają zrobione już takie EQ że głowa mała. Wszystko zmieni Patch 6.2 ktorego spodziewamy się w okolicach września. To będzie swoisty Reset EQ, skończy się podbijanie EQ do +30 (max będzie +15) i wszystko będzie jak dawniej + plus Balans Class i Skilli.

Może Albion online? Nie jest to chyba taki typowy mmorpg ale z pewnością jest ukierunkowany na open pvp.

Albion tragedia, grałem, golemowata ta gierka, zresztą jak mmorpg to chcę móc widzieć niebo, izometryczne gierki to tylko hns. Pogram w tego Archeage, a jak nie, to spróbuję Aion’a, dzięki za podpowiedzi :wink:

My ogólnie bardzo fajnie bawimy się wspólnie gildią aktualnie w Bless Online wczoraj polataliśmy na PvP troszeczkę i przyznaję, że było zacnie ^^

Bless teraz najlepsze do pvp jest, i nie rozumiem tych komentarzy ze jest azjatyckie xD jest fantasy sredniowieczne to w FF14 wali azją, do tego koleś napisał że woli klasyczny tab target a tam jaki niby jest LOOOL. jak to przeczytałem to juz wiedziałem ze typ nic nie ogarnia

@absolver_dev
Do najlepszej to jej jeszcze dużo brakuję nie oszukujmy się, ale jest na dobrej drodze do tego żeby zostać :slight_smile: cieszy, że Dev Team się stara i pracują nawet w niedzielę

W Blessie jest niby tab target, ale robisz w dziwny sposób te “combo” do tego dochodzi zmiana stance’a, których nienawidzę. A wali chińszczyzną mam na myśli 150000000 powiadomień na start na cały ekran, 600000 ikonek i nie wiem czego jeszcze.

nienawidzisz a w jakiej grze niby masz stance swap skoro już tego nienawidzisz ? nie widziałem żadnych powiadomień na start ani 60000 ikonek i nie wiem czego jeszcze tez nie widziałem … od razu widac ze widziales 1 filmik przez 30 sekund i pierdolisz głupoty … ale spoko nie podoba się to nie graj a ja tam się bawie dobrze w pvp pomimo ze gram najchujowszą postacią - rangerem który jest teraz w głebokiej dupie to jak zabije paru nobów w pvp to mam satysfakcje

@LauxAntille
To chyba gramy w dwie różne gry, jakie wyskakujące okienka? Imo było niektórych skrótów za mało aż musiałem sobie powyciągać niektóre. Combo to klucz do wygranych walk w PvP, także na plus. Przecież zapowiadali Combat System jako “Dance like”