ArcheRage - prywatny server ArcheAge

Cześć.

Staram się poniżej umieszczać doświadczenia z gry, które sam zdobywam, informacje z forum i od grających ludzi, na temat prywatnego serwera ArcheRage. Zachęcam do zapoznania się z poniższymi wiadomościami i zadawania pytań. Opinie są dobre, a populacja ponoć większa niż na Officialu, jak i ukrócone p2w, które jest główną bolączką wersji Trionu.

Jeśli ktoś chciałby zacząć to niech pisze poniżej albo @pw. Można by razem pobiegać, farmić, kampić w pvp itp. itd. :slight_smile:

Jest 1 server. Strona po której zacząłem to Harania (koteły).
IGN w grze: Silaas

Strona dla naszego serwera (postawionego w NA):
https://na.archerage.to/forums/index.php

ArcheRage opinie zbiera bardzo dobre. Ukrócili p2w w porównaniu do wersji oficjalnej od Trionu. Nie trzeba kupować patrona, każdy go ma. Farmienie i przypływ laboru są kilkukrotnie szybsze, więc nie ma takiego ciśnienia (co jest ogromnym plusem, jako że oficjal AA to “Drugie życie” jeśli chce się być competitive).

Co do opinii. Wszedłem, pograłem trochę, posprawdzałem itemshop, porozmawiałem z ludźmi, poczytałem opinie w google (dobra opinia jest tu np. - https://www.mmorpg.com/archeage/user-reviews/archerage-a-new-beginning-1000000856). Wszystko jak na razie przemawia na jego korzyść. ArcheAge to jak dla mnie najlepsze MMO w jakie kiedykolwiek grałem, więc w dobrych rękach może być wybawieniem :slight_smile:. W AA end-game to aspekt ekonomiczno-społeczny głównie (z mocnym nastawieniem na open world pvp). Itemshop w ArcheRage to głównie kosmetyczne pierdoły - kostiumy, pety itp. (nic co daje przewagę). Ogólnie w AA do roboty jest multum rzeczy, ciężko się rozpisać.

Jak pogram więcej i zbiorę opinie, i doświadczenia związane z tym privem to postaram się o tym wspomnieć, żeby Ci co się zastanawiają czy grać (albo lubili ten tytuł, ale zrezygnowali przez politykę Trionu), mieli jaśniejszy obraz sytuacji. Tym samym zapraszam chętnych do wspólnego wypróbowania ArcheRage na @pw lub pod spodem w komentarzach.

Ten priw prowadzą developerzy, którzy byli zmęczeni Trionową wersją. Są to rosjanie (jacyś zapaleńcy), których serwer w Rosji chodzi już od ponad roku bez przerw i problemów. Ponoć również bezlagowo, podobnie jak ten w Ameryce. My pomimo, że mamy do amerykańskiego (oficjalny dla nas) ok 100 pingu, to się gra nieźle.

Devsi którzy prowadzą ArcheRage sami pracują nad bugami, których nawet Trion nie usunął… I dodają swoje eventy w grze i dodatki… Rozwijają lepiej ten tytuł niż sam Trion.
Wersja w porównaniu do oficjala jest mniejsza, ale pracują nad nadgonieniem. Niemniej nie przeszkadza to i jest bardziej stabilne od oficjala…

Takie opinie znalazłem na necie i to widać w grze jak się przejdzie po świecie. Dlatego piszę, że na ten moment wygląda to lepiej niż sam oficjal.

Czy wyaylili enchanting ze statków czy dalej jest to system p2w? Czy sa zmiany w crafcie przedmiotów i ich enchantowaniu?

Jeśli chodzi o crafting to jeszcze jest po “staremu”. Na razie wersja ArcheRage to 3.0, a pracują obecnie nad 3.5. Także jeszcze poczekamy aby otrzymać zmieniony craft. Niemniej pojawiały się tematy na forum odnośnie craftu, więc mają to na uwadze, tylko zmiana całego systemu nie jest łatwa w implementacji i zajmie “trochę” czasu.

Z tym privem jest o tyle ciekawie, co się dowiedziałem od jednego z graczy, że devsi ArcheRage mocno współpracują z community, zbierają opinie od użytkowników na forum i wprowadzają je w życie (prędzej czy później), oczywiście jeśli są to “mądre” feature’y. Więc bywają różnice w porównaniu z offem :slight_smile:

Enchant komponentów do statków nadal jest aktywny, ale i chyba na offie dalej to działa (przynajmniej rok temu działał ciągle)? Tutaj jedynie jest zniwelowany wpływ itemshopu na różne aspekty gry.

Nie wiem czy napisałem wyżej, ale:
Dostajemy 40laboru co 5min - bez znaczenia, czy zalogowany, wylogowany.
Exp z questów jest zwiększony kilkukrotnie, wiec expi się szybciej. Z mobów (chyba) też, nie pamiętam ile się dostaje na oficjalu, ale wydaje mi się, że tu więcej.
Troszkę więcej też gilda startów jest z questów (ale nie jakoś super).
Drop z coinów natomiast, czy kasa z paczek, rybek etc. są podobne jak na offie, więc nie ma przesadnej inflacji.

Możliwość wszelakiego zbieractwa, czy craftingu, jest obłożona limitem lvlowym - od 52lvlu dopiero możemy to czynić. Nie doszukałem się powodu, ale przypuszczam, że ma to związek z ograniczeniem multikont, które w ArcheRage są zakazane i banowane. Przy okazji nie ma możliwości odpalenia “tradycyjnymi” metodami kilku kont. Z tego co słyszałem ludzie tu faktycznie grają na 1 koncie, co też jest o wiele lepsze niż na offie.

Czas dojrzewania wszelakich sadzonek, drzewek itp. itd. jest dwukrotnie szybszy.
Z tego co ludzie mówią to % szansa na thunderstruck tree jest podobna jak na offie.

to naprawde mnie zaciekawiłes, jak znajde czas to mozliwe ze wypróbuje.

Właśnie pobiera mi się gra. Zacznę grę Darkrunnerem, a później może Primeval. Jednak zastanawiam się jaka rasa będzie najlepsza dla Darkrunnera ?

Jakie raty ma serwer?? Bo jak takie same jak off to chyba się pokuszę.

Gralem na tym serwerze kilka miesięcy i dałem sobie spokój p2w pełną gębą, ludzie z mojej bylej gildii donowali po kilkaset dolarów tygodniowo…Jeżeli chodzi o pvp to slabiutko wygląda, koty sa stroną zdecydowanie lepszą, co do klas postaci DR,DR,DR i tak to wygląda.

W co ładowali hajs? Nie widzę tych po*banych boxów co trino wprowadził do ishopu, ani potów, przez które jest się niemal nieśmiertelnym, tylko jakieś pierdoły.
DR to wiadomo, że na tej wersji jest przekozakiem. Na offie balans dopiero poprawił go chyba z wersją 4.0, albo 4.5?

Raty opisałem wyżej:

Dostajemy 40laboru co 5min - bez znaczenia, czy zalogowany, wylogowany.
Exp z questów jest zwiększony kilkukrotnie, wiec expi się szybciej. Z mobów (chyba) też, nie pamiętam ile się dostaje na oficjalu, ale wydaje mi się, że tu więcej.
Troszkę więcej też gilda startów jest z questów (ale nie jakoś super).
Drop z coinów natomiast, czy kasa z paczek, rybek etc. są podobne jak na offie, więc nie ma przesadnej inflacji.
Czas dojrzewania wszelakich sadzonek, drzewek itp. itd. jest dwukrotnie szybszy.
Z tego co ludzie mówią to % szansa na thunderstruck tree jest podobna jak na offie.
Możliwość wszelakiego zbieractwa, czy craftingu, jest obłożona limitem lvlowym - od 52lvlu dopiero możemy to czynić.

Jakiś discord jest? Silas…

Discord to nie problem jeśli uzbiera się grupka ludzi chętnych pograć :slight_smile:

Na razie nie ma sensu, bo odezwało się zaledwie parę osób, ale kto zaczyna, zaczął bądź zacznie to niech doda mnie do znajomych i napisze w grze jak pojawie się OnLine (btw. lista znajomych jest pod SHIFT + V :wink: ). Jak będzie nas już kilku to będzie i sens skręcenia jakiegoś kawałka gildii :slight_smile:
Imo nie mam aż tyle czasu na grę ile bym chciał, ale staram się pojawić co najmniej na 1-2h codziennie w tygodniu i więcej w weekend, także się pomyśli kto będzie najodpowiedniejszy do postawienia grupy :slight_smile: Proponowałbym kogoś, kto ma więcej czasu na grę i lubi daily aktywności; ja ich nie lubię :wink: , wolę sobie pofarmić kasiorkę na własną rękę - czy to farma, czy paczki, czy pursy.

IGN w grze: Silaas
Strona: Harania (koty)

Czy gra jest przyjazna dla nowych, z grą nigdy nie miałem styczności, i obawiam się że jest tam tyle rzeczy do robienia że nie będę wiedział co z czym… :sleepy:

Ciężko mi odpowiedzieć. Zaczynałem swoją przygodę 3 czy 4 lata temu chyba, jak wyszedł dopiero ArcheAge w europie i ameryce. Odkrywałem wszystko po kolei razem z innymi… Gra jest ogromnie rozbudowana, więc mogą być problemy na początku w ogarnięciu różnych rzeczy, tym bardziej, że zawiera mechaniki, których wcześniej, ani później, nigdzie nie spotkałem i prawdziwy sandbox, którego też nigdzie nie spotkałem w takiej formie. Niemniej wydaje mi się, że nie jest to aż tak skomplikowane, żeby nie było do ogarnięcia - jeśli ja ogarnąłem, to każdy może :stuck_out_tongue:

Na początek proponuję przejść przez quest line. Skończysz z 55lvlem, będziesz miał sporo kasy, żeby mieć z czym wystartować. Zbierzesz trochę doświadczenia z niektórymi mechanikami gry. Jako świeży gracz po 55lvl dopiero zaczynasz myśleć o tym na czym się skupić, aby zarabiać i czerpać z tego przyjemność, żeby się nie zanudzić. Możliwości zarobku, a raczej jego form, jest multum, w tym wypadku proponuję przejżeć fora, youtuby, potem w grze samemu spróbować różnych form, żeby określić co Tobie odpowiada.
Ja lubię w tej grze farmy, na których można sadzić różne rzeczy i je potem sprzedawać, wożenie paczek z puntku A do puntku B, a czasem po prostu zabijanie mobów na spocie w celu dropienia Coin Purse’ów, z których masz kasę i kamyki do craftu (boni i pancerza).
Pamiętaj, że tu na wszystkim da się zarobić (mniej, lub więcej ale na wszystkim), przy czym żeby zacząć zarabiać, trzeba najpierw zainwestować i poświęcić mnóstwo czasu na wyrobienie skilla. Jak w życiu :stuck_out_tongue:

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź, w takim razie dam szansę ów grze do czasu aż będę miał możliwość kupna Bless, kto wie może dzięki tej właśnie grze zaoszczędze parę złotych na Bless. XD

Według mnie Bless nie jest wart swojej ceny… Brakuje w nim obecnie wszystkiego poza mechaniką walki. End game jest ucięty lub niedziałający, a dochodzi się do niego w 3-4dni. Grałem i zrefundowałem… Może kiedyś jak naprawią i dodadzą rzeczy do robienia.

Plus takie błędy, jak na przykład:
https://mmorpg.org.pl/news/zobacz/latajaca-lolitka-ciskajaca-kulami-ognia-tylko-w-bless

Wydaje mi się, że cały developing Blessa, 6 lat pracy i 60mln od inwestorów było przykrywką, żeby wyrwać kasę za nic, a sam developing trwał może z rok - dwa.

Silas bo widzę, że znasz się trochę na tej grze. Mogę zacząć jako postać lecząca? Jakiś kapłan czy coś, czy jest to raczej bez sensu?

W ArcheAge jest o tyle fajnie, że wybierasz sobie początkowe 3 subklasy z których tworzy się klasa - spośród 10 dostępnych subklas. Więc kombinacji jest multum. Możesz sobie wybrać 1 lub 2 subklasy leczące i do tego jakąś typowo dpsową, i bez problemu lvlować. Z resztą nawet same leczące zawierają dpsowe skille, więc nie ma problemu. W każdym momencie też możesz sobie zmienić 1 lub więcej subklas i je lvlować, aż do momentu wylevelowania wszystkich do 55lvl. Dużo to czasu zajmuje, ale warto :slight_smile: I jest achivment (jeśli kogoś one interesują) za wyexpienie wszystkich do 50lvl, oraz tytuł, który daje jakieś tam malutkie bonusy. Wiem, bo na offie sam go zrobiłem :stuck_out_tongue:

Cholera, wbiłem do tego ArcheRage i jestem w szoku, zapomniałem o tym całym update 3.0 xD Tak więc będzie grane na pewno :wink:

Tylko kuźwa musze naprawić coś z oświetleniem tej gry, bo mi postacie renderuje jakby stały pod jakimś Namiotem z materiału pochłaniającego światło. Wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, uroki privów, zawsze trzeba bawić się w troubleshooting :frowning:

Silas, why koty! :slight_smile: gra ktos po stronie nuia? Obawiam sie ze nie dam sobie rady po stronie kotuf. BTW grałeś na prophecy jako Silas - nuia?