MMO na dłużej z małymi wymaganiami

Witam , Jaki MMO polecieli byście pasujące lub zbliżone do moich kryteriów?

  • Na pewno “skillowanie” jak w Tibii , lub podobne (bo jest mega)
  • Ciekawe PVP
  • Gra na długi długi czas
  • coś nie P2W. Żeby można było osiągnąć wszystko w grze poświęcając jej wystarczająco dużo czasu .
  • Crafting (jest czymś świetnym) .
  • ludność , by serwery nie świeciły pustkami
  • ciekawe eventy , czy misje grupowe , gildyjne .
  • Fabuła jest zdecydowanie na +
    opisz w kilku słowach dlaczego akurat twoje MMO polecasz .

POZDRAWIAM , i mam nadzieje że zobaczymy się niedługo na jakimś serwerze .

20 lutego, DK online aktualnie trwa Closed beta na steamie otwarta

1lajk

Hej,
Mogę Ci polecić coś nietypowego. Coś nie standardowego.
Uncharted Waters Online.

  1. Podwyższanie umiejętności aktywnych odbywa się za pomocą używania ich. Im więcej używasz np. walki wręcz tym większy poziom umiejętności zdobywasz.
  2. Piraci na morzu. Niepewność z każdym wypłynięciem z portu. Płyniesz z cennym towarem z Indii do Europy i nagle BACH. Zasadzka.
  3. Chyba nie ma gracza, który ma wszystko na max.
  4. Spokojnie można grać bez wydawania realnej gotówki.
  5. 90% gry to crafting. Kucharz? Gotujesz coraz to lepsze potrawy, które dają bonusy. Z wypraw na koniec świata przywozisz nowe składniki, żeby obrobić je i sprzedać na rynku $$$
  6. Sklep na sklepie. Handel to podstawa w tej grze (jest nawet klasa postacji “Merchant”.
  7. Raz pływasz po morzu na własną rękę, kolejnym razem zwiedzasz jaskinie, lasy, ruiny z gildią, czy kolegami. Raz płyniesz niedaleko, kolejnym razem zbieracie się ekipą na dalszą wyprawę np. Indie po drogocenny towar. Lepiej mieć eskortę kolegów.
  8. Dużo czytania, ale warto.
    Gra jest f2p i waży niewiele. Dlaczego nie spróbować. To nic nie kosztuje oprócz czasu.
1lajk

Wszystko fajnie tylko że on szuka zaludnionej gry a nie gry gdzie jest jedna osoba online ze steam xDD
https://steamcharts.com/app/224320

1lajk

Wszystko fajnie, ale gra ma nowego wydawce. O ile się nie mylę nie jest ona dostępna przez Steam.
Druga rzecz to w grze około miesiąc temu były tłumy, więc wątpię, że Steam Charts jest to wiarygodne źródło. “xD”

1lajk

Polecam Tibię.
W ramach twoich kryteriów nie ma nic, co by podchodziło choćby blisko.

1lajk

To najpierw polecam sprawdzić bo gra jest na steam cały czas dostępna …
I wybacz ale steam charts to najbardziej wiarygodne źródło do sprawdzania online dopisałem że online na steam bo wiem że bez steama też można się logować ale mimo wszystko raczej nie licz na “tłumy” skoro przez steam gra 1 osoba xD

1lajk

Drugie pytanie. Czy Gra jest Online? Może ma jakiś update, problem, fix. Cokolwiek.
Są tłumy, bo grałem :slight_smile:

1lajk

Dokładnie, taki klimacik tylko w Tibii, bądź w
Tibio-podobnych produkcjach jak Altaron czy Zezenia.

1lajk

Nic? A RuneScape? Skillowanie? Jest. Rozmaity crafting? Jest. Dobre PvP? Jest. Fabuła? Jedna z najlepszych. Gra na długi czas? Oj tak. P2W? Żadnego. Ludzi od cholery.
Także no, RuneScape polecam serdecznie. Czym bardziej, że jak grałeś w Tibię to wiesz o PACCu i jak jest potrzebny, w RS masz taki sam system, grasz za darmo ale z ograniczeniami więc kupujesz membera.

3lajki

Zapomniał dopisać, że by dostać się realnie do endgame to trzeba wydać na przedmioty do is (by zbudować leszy statek), ewentualnie kogoś z wymaksowanymi skilami, co ci użyczy skili. Bo generalnie gra opiera się na skilach. Są 3 rodzaje. Pierwsze to walka (na morzu i na lądzie); ale nie celujesz w to, to raczej pominę (uważaj tylko na piratów i pvp na wysoko lvl mapach). Drugie to odkrywanie, dużo ciekawych rzeczy do odkrycia i raczej nie p2w element (możesz mieć problem z prędkością statku, a ten jest potrzebny do ucieczek, czy robienia chain questów). Trzeci to handel/craft. Tutaj czuć najbardziej P2W. Bo w zależności czy w endgame będziesz ściągał np. przyprawy z Azji do Europy, czy coś crafcił, to są przedmioty, które pomogą/umożliwią. z Kraftem się nie zagłębiałem (oprócz szkutnictwa i trochę “rzeźbiarstwa”). Lepsze statki także wymagają rzeczy z IS (nie jestem pewien czy można je wykrafcic).A i brzydki zapomniał napisać, że możesz mieć określoną liczbę aktywnych skili na raz. IS pozwala ci przechowywać kolejne kilka. Choć darmowych slotów jest dużo więc nie potrzeba ścisłej specjalizacji.

2lajki

Lineage 2 - server Giran.

1lajk

Fabuła w L2?, skille ala tibia? Ta gra w ogóle nie ma nic wspólnego z jego kryteriami, na dodatek gra na offie w L2 na nowej kronice to strzał w kolano. Jeśli chcesz wydawać fortunę żeby być zdolnym do jakiegokolwiek pvp to goodluck

1lajk

oldschool.runescape.com i nie zmienia się nic!

1lajk

Legends of Aria
EDIT: Albo i nie polecam tej gry, właśnie przeczytałem że dodają do IS przedmioty ocierające się mocno o p2w.

1lajk

Polecam ci zagrać w Margonem. Margonem to gra w której możesz grać 6 profesjami. SKilować je, każda profesja zajmuje się czymś innym.Margonem jest strasznie podobne do tibi. Jest tam wiele ciekawych światów. Super questy z ciekawą fabułą.Więc jeżeli nigdy nie graliście w margonem lub kiedyś graliście to polecam wam zacząć swoją przygodę z grą ta gra coraz bardziej się rozwija teraz jest łatwiej w niej wbijać poziomy i zdobywać ekwipunek niż kilka lat temu. Jeżeli założycie konto na świecie telawel z tego linku http://www.margonem.pl/?r=7889268 to dostaniecie ode mnie złoto na start.

1lajk

OSRS (klient runelite)

1lajk

Elder Scrolls Online

1lajk

Tylko i wyłącznie RUNESCAPE. Ma wszystkie cechy, community, pvp jak w tibii, pełno q w które się musisz zagłębić żeby spełnić wymagania na okreslone rzeczy. Skillowanie jak w tibii nawet bardziej rozbudowane. Crafting - pfff… kilka skilli dotyczące craftu, wytwarzanie run, broni, zbroi, luków, cięciw, strzał, mebli, portali. Jest tez kopanie, scinanie drzew łowienie ryb
Nic lepszego nie znajdziesz. Oczywiscie mówie o OSRS

1lajk

Moim zdaniem ESO chociaż ja sam za tą grą nie przepadam (system walki jednym się podoba innym nie).

  • Na pewno “skillowanie” jak w Tibii , lub podobne (bo jest mega) -
    Eso nie ma tak ciekawego systemu jak tibia lecz jak w Skryimie im więcej z czegoś bijesz używasz to skill leci.
  • Ciekawe PVP
    Tu akurat jest ciekawie bo ESO pomijając system walki (sprawa indywidualna) ma bardzo dobre PvP
  • Gra na długi długi czas ,
    wiele godzin rozgrywki to ci mogę zapewnić w tym ekspolracja świata itd.
  • coś nie P2W. Żeby można było osiągnąć wszystko w grze poświęcając jej wystarczająco dużo czasu .
    Tu odnośnie Eso się nie wypowiem bo ja wolałem wydać $$.
  • Crafting (jest czymś świetnym) .
    Bardzo dobry crafting + przyjemny gathering.
  • ludność , by serwery nie świeciły pustkami
    Duża liczba graczy.
  • ciekawe eventy , czy misje grupowe , gildyjne .
  • Fabuła jest zdecydowanie na +
    Fabuła jak umiesz angielski jest dobra (wiele osób ją chwali).
    opisz w kilku słowach dlaczego akurat twoje MMO polecasz .
    Eso w dużym skrócie:
    Gra nastawiona dla osób lubiących grać samemu (co jest ogromnym plusem w dzisiejszym świecie gier MMO) oraz możliwość latania z innymi.
    Ciekawy świat , eventy , bardzo dobre daily Dungi które robi się z przyjemnością, ładne zbroje, mounty, ciekawy crafting + zbieranie, mini gierki jak otwieranie zamków eksplorując świat. Duża dowolność (np. możesz okradać npc , mieć nagrodę za swoją głowę). Gra ciągle rozwijana , mająca dużą populację , na pewno warta sprawdzenia.
    Na minus (w mojej ocenie aby nie było zbyt kolorowo).
  • system walki jedni go kochają inni nie nawidzą
    -klimat - to kwestia bardzo subiektywna ale ja chciałem poczuć klimat Skyrima i w moim odczuciu go tam nie ma. Oczywiście miasta robią wrażenie , ładne zbroje itd. ale ja kupując miałem po prostu od góry narzuconą wizję jak bd wyglądać ta gra.

Tyle ja osobiście wolę i będę mówił ,że najlepsze Mmorpg obecnie to definitywnie Gw 2.
Jednak ono w twojej liście nie spełnia dwóch kryteriów mianowicie , crafting (jest bardzo prosty) oraz brak skillowania.
Natomiast pod każdym innym względem jest lepsze od innych gier PvP, osiągania wszystkiego za darmo (poza dodatkami),fabuły (która jest najlepsza ,ze wszystkich mmorpg jakie grałem do tej pory), klimat i tysiące godzin end game do robienia.
A największą zaletą Gw 2 jest to ,że cokolwiek wybierzesz (wvw , pvp , fractale, raidy , i tona innych możliwości) wszędzie zarobisz i zdobędziesz ascended gear (przedostatni z możliwych używany na late) i to za darmo+ kasę…
Tak więc Gw 2 również polecę mimo ,że jak pisałem nie spełnia wszystkich twoich wymagań.

2lajki