MMO posiadające rozbudowane rankingi postaci oraz dobre PVP

Cześć wszystkim! :slight_smile:
Poszukuje jakiejś gry w której mamy dobre PVP oraz możemy podejrzeć statystyki innych postaci, zobaczyć kto jest najlepszy w różnych rzeczach.
Interesuje mnie coś nowego bo te wszystkie topowe WOW, GW2, ESO, Tibia i inne grałem.
Mdli mnie też na widok anime gierek z latającymi babopodonymi dziewczynkami z oczami jak pięć złoty.
Oczekuje jakiejś mechaniki, innej niż tylko zaznacz potworka i używaj skilli.
Szukałem długo i najbardziej przypasowało mi chyba Crowfall, ale nie grałem jeszcze bo trzeba wybulić 50eruo, a nie wygląda to aż tak powalająco bym od robił przelew.

Jeżeli nie boisz się Early Access to brzmi dokładnie jak Gloria Victis - masz od cholery różnych rankingów, w tym zarówno sezonowe jak i tygodniowe z unikalnymi nagrodami.

Gloria Victis jest w tym “early access” od ładnych kilku lat xD

nie dla gloria victis, mam tą gre od dobrych 5 lat i tam podstawowe rzeczy dalej nie działają, nie wiem co oni robili przez ten czas ale gra jest gównem totalnym, zbugowanym, drętwym, i nie polecam

1lajk

No tak, a Crowfall o którym myśli OP jest tyle samo czasu w jeszcze mniejszym stanie i kosztuje 10x tyle co Gloria bo gość może sobie kupić kluczyk na G2A za 10zł i po prostu spróbować :slight_smile:

Moim zdaniem Aion ma jedno z lepszych PvP ze wszystkich gier mmorpg i ogólnie System Rankingowy PvP.

W grze masz tak jakby dwie “Statystyki” odpowiadające za PvP
Honour Pointy (HP) - które dostajesz za branie udziału w Siege (Frakcja VS Frakcja)
Honour Pointy definiują Ranking Honour Point’ów i to jaką Rangę posiadasz. Dodatkowo możesz sobie wszystko podejrzeć z poziomu gry, na którym miejscu w Rankingu jesteś Ty, Twój Legion, przeciwnicy itd. Tak to wygląda w grze:

Drugą Statystyką są tzw. Abyss Point’y (AP) - które służą również jako waluta w grze. Za AP ulepszasz Sety PvP. AP dostajesz za zabijanie przeciwników z opozycyjnej Frakcji i czym wyższą Rangę ma przeciwnik tym więcej AP dostajesz.

Dodatkowo masz Daily i Weekly Questy na zabijanie przeciwnej Frakcji, na zabijanie Oficerów, Generałów itd.

Dodatkowo w grze widać kto jaką Rangę posiada, także po pierwsze jest to swego rodzaju “Prestiż” po drugie 100 pierwszych osób z Rankingu
“Officerowie 5 Gwiazdkowi” mogą się Transformować z X Formy to takie Transformacje których najczęściej używa się na Siege’ach.

Dodatkowo teraz są miesięczne Sezony PvP za zdobywanie określonej ilości Honour Point’ów dostaje się nagrody, za branie udziału w Arenkach i pięcie się w Rankingu Arenek tak samo. Ogólnie sporo tego jest ^^ Oczywiście wszystko to okraszone Open PvP plus masz wiele Instancji PvP.

Najlepsze PvP i najwięcej rankingów wszelkiego typu ma stanowczo Blade and Soul, ale zapewne nie spełnia twoich wymagań odnośnie “anime gierek”.

A wyżej co do Aion’a. Nie. Po prostu nie. Gra jest zabita przez absolutne P2W gorsze niż w grach mobilnych. Zostało tam tylko parę osób na krzyż, którym żal opuszczać, bo za dużo kasy wrzucili. Sentyment mam olbrzymi do tej gry, ale w chwili obecnej Aion już nie istnieje dzięki naszemu kochanemu wydawcy.

Blade and Soul tez odpada, a dlaczego? Jest to wyjaśnione w odpowiedzi do mojego zapytania, bo też szukam gry mmorpg.

grałem w to i niby walka jest fajna, naprawdę czuć, ale jak przyszło do jakiegos eventu to zrazułem się bo setka osob biegnie gdzies po drodze. Zanim dobiegniesz to juz jest po zabawie. Wielka szkoda ze nie ma tam potworów, gdyby były jakieś miało by to wiekszy sens. Co do Aiona to wszedzie słysze ze gra stacza się coraz dalej przez jakies kijowe zmiany

Nie zgadzam się z P2W w BnS.

Oczywiście “eventy” takie jak Trove mogą znacznie przyspieszyć ubieranie się po włożeniu dużej ilości $$$, ale wszystkie materiały możesz farmić grając, jak również wszystko jest tradowalne (bądź ma tradowalną wersję).

Arena jest equalizowana (gear i level nie mają wpływu), PvE nie wymaga zajebistego ekwipunku (oprócz najnowszego rajdu). Battlegroundy owszem, ale broń i akcesorki są tanie do zrobienia, jedyny bottleneck to Soul/Pet, ale na to są co chwile ubierające eventy.

Sam gram, nie powiem że całkiem F2P, ale tyle co premium i czasem parę kluczy do Trove głównie dla kostiumów i robię cały content na spokojnie.

Niby ma przejśc na silnik Unreal więc fajnie by było. A z ciekawosci pobiore zobacze co tam jest, bo nawet jakas sekcja esportowa?

Jak grasz w B&S to powiesz mi czy warto wrócić do gry? Jak jest z populacją czy trudno znaleźć ludzi na instancje itd? Tutaj albo na pw żeby komuś nie śmiecić forum.

@Ozonek
Ja napisałem, że Aion ma jedno z lepszych PvP nie najlepsze. Co do BDO zgodzę się.
Co do Aion’a to już chyba ze 4 lata piszesz to samo a gra wciąż żyję i ma się dobrze :rofl: także ten tego co nie xD Parę osób? No jeżeli dla ciebie ponad 2k osób na jednym serwerze to parę osób to spoko :thinking:

Na wszystkie “istotne” instancje znajduje praktycznie instantowo.

Są oczywiście instancje relikty z 2016, których nikt nie robi. No i są najnowsze instancje, na które randomowe grupy nowego gracza bez niczego nie wezmą (klanowo to co innego). Ale wszystko pośrodku (Od Irontech Forge aż do Shadowmoor) klikasz guzik i idziesz.

Czy warto? To zależy. Jest dobry combat i znakomite PvP. Za to optymalizacja na rajdach jest marna, także na tosterze na 12-osobówkach jest ciężko. No i gearu nie robi się w parę tygodni, niezależnie od tego, czy F2P czy P2P. Rzeczy takie jak Soul/Pet, gemy czy Hongmoon Level ulepsza się po trochu miesiącami. Jest bardzo mało graczy z wymaksowanym gearem, nawet wśród największych waleni ładujących tysiące dolarów co miesiąc.

2k osób to było na samym siege na polskim serwerze w 2014. A wtedy serwerów było 16. Jedyne co EU Aiona czeka to zamknięcie, i to raczej wcześniej niż później. Czego bardzo żałuję, bo gra świetna, tylko wydawca ściek.

Z tego co wiem to ArcheAge też ma dobre pvp, to może i też rozbudowane rankingi?
Sam osobiście rozważam powrót do B&S albo świeży start w ArcheAge.

Umiem korzystać z http://aioninfo.com/online/ i potrafię liczyć. To naprawdę nie jest trudne żeby sobie obliczyć ile ludzi gra na danym serwerze…liczby nie kłamią…ja rozumiem, że jesteś jakiś pokrzywdzony, ale to nie powód żeby kłamać.
Według ciebie gra umiera z roku na rok odkąd pamiętam powtarzasz to na forum jak mantrę, więc skoro graczy ubywa i w 2014 roku było 2000 osób to analogicznie myśląc w 2017 powinno być ich chyba coś około 300. Ale tutaj znowu liczby mówią co innego. Uprzedzając twoje pytanie jak ktoś zrobił te wyliczenia to są zbierane dane właśnie z Aion Info (gdzie nawet dziecko z podstawówki potrafi to obliczyć ile jest osób online na danym serwerze) po czym te dane są przekładane na arkusz kalkulacyjny.

W ArcheAge statystyki i rankingi są bardzo rozbudowane. Można też podglądać gear graczy z TOP100 jak i poszczególnych graczy. Statystyki obejmują ponad siedemdziesiąt pozycji. Ponadto są rankingi gildowe i 5 zakładek ogólnych rankingów z podrankingami. Natomiast PvP i PvE jest najlepsze ze wszystkich gier MMOrpg.

W ArcheAge są trzy główne kontynenty, które skupiają dwie narodowości (Nuia i Haranya), oraz oddzielne rody (najwyżej zaawansowane Gildy) i piratów. Więc walka PvP jest między

  1. rodami i narodowościami i piratami ( w skład narodowości wchodzi sześć różnych ras, a piraci to wykolejeńcy - recydywiści pk -są zsyłani na ich wyspę -sądownictwo)
  2. w walkach wewnątrz danej narodowości
    a. walki gildowe
    b. pojedynki
    c. ustawki także międzynarodowościowe
    d. nękanie międzynacjowe

PvE
jest na bossy w okresach pokojowych i w okresach wojennych ( czyli walka z Bossem i z innymi nacjami)
Odziały są maksymalnie 100 osobowe (2*50). Wewnątrz oddziału jest pełna kooperacja. Jest 165 klas postaci i każdego bossa się ubija inaczej. Nie tak jak w większości MMOrpg, gdzie liczy się tylko DPS. Tu są nawet takie Bossy, gdzie DPSa nie wolno używać. Bardzo ważni są też sprawni dowódcy oddziałów.

Jest też oddziałowy grind na bardzo silne moby.
Nadto są naturalnie dungeony, RIFTy, Eventy, Arena - różne typy

Każdy ma możliwość zmiany w walkach trzech zapisanych klas, oraz poza walkami wszystkich klas z 165 u NPC. Klasy dzielą się na grupy- tanki, magowie, support, wojownicy itp

Rolnicy i rybacy, mają oddzielne możliwości współzawodnictwa

LVL
1-55 - nauka
ancestral 1-55 (nabijają staty)- w Europie maksymalny poziom zdobyty przez graczy puki co to 40.

Dobra, ciekawie to wygląda. Co ważniejsza jak wygląda populacja na chwilę obecną, nie ma problemu z znalezieniem party na instancje?
Czy jest p2w?

właśnie w ArcheAge jest ogromne P2W i polityka twórców zjebała za przeproszeniem system tej gry.


poczytaj poogladaj dlaczego ludzie nie chca grac w 2019 … przez to co zrobili