MMO z dobrym systemem tankowania

Siema. Szukam MMO dla casuala 30+ z dobrym systemem tankowania.
Podobał mi się system w Tera Online i ESO. Fajnie to wygląda w New World ale czegoś mi brakuje.
Ograłem masę gier i nie wiem czy jest jeszcze coś warte uwagi czy przyjdzie mi na coś poczekać.
W BDO Tank niepotrzebny,
W GW2 nie ma typowego tanka
FF XIV za dużo skilli na paskach (i wydaje mi się jakieś drętwe…)
Najlepiej wspominam ESO.
Czekam na propozycje i zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam.

wow:
warrior - tarcza i ignorowanie obrażeń
paladyn - tarcza i leczenie
dk - samoleczenie
monk - picie piwa
dh - samoleczenie i ignorowanie
druid - zmienia się w miśka/żółwia

Szanowny Tato szatana, a czy opłaca się wchodzić teraz to WoWa, kiedy tam wszyscy już maxa mają? Mam paladyna na ok. 60lvlu, ale to jeszcze przed obniżaniem poziomów, bo wiem że coś tam takiego robili. Ten 60 to wbiłem samymi questami, a tam się chyba głównie dungeony powinno robić.
No i jak z ceną?
Za ESO płace ok 240 na pół roku.

Co masz na myśli dobry system tankowania? Bo widzę pewien rozjazd.
Wow, ff14 czy Eso mają system aggro (NW chyba też).
Gw2 ma system toughness przez co teoretycznie wszystko może tankować (praktycznie to tak nie działa).

Jeżeli jednak szukasz dobrych rajdów to aktualnie poza wowem i ff14 nie ma nic sensownego. (rozumiem że szukasz czegoś innego niż eso)

edit: Czytając ponownie - czy chodzi Ci może o fajne klasy do tankowania?

Dobry system dla mnie to właśnie aggro, feeling używania tarczy tak jak w ESO, TERA czy NW.
Rajdy narazie poza moim zasięgiem, bo to trzeba trochę pograć, ale dungeony owszem.
Ff14 fajnie to działało bo nie trzeba się było starać o aggro, ale jakoś mnie to nie kupiło. Mam tam postać na bodajże 50lvlu, może za mało żeby poznać wszystkie aspekty tankowania…

Ogólnie od siebie powiem jako fellow tank (uwielbiam tankować w mmo), że ff14 sprawdza się naprawdę nieźle. Faktycznie nie trzeba jakoś wybitnie starać się tam trzymać aggro, gdyż wystarczy początkowy taunt i bicie bossa. Zamiast turlania aggro masz jednak temat zarządzania mitygacjami, więc jest co robić. Dodatkowo tytuł nadrabia unikatowymi klasami, gdyż tam święta trójca ma dedykowane klasy, a to poszerza możliwości designu.

Wow - tak jak TataSzatana pisał - jest kilka klas mających swój traitline pod tankowanie. Od siebie rozszerzając, to faktycznie tam jest nieco więcej starania się z aggro, ale (moim zdaniem) combat jest dużo biedniejszy. W sensie, oba tytuły mają sporo spelli na paskach, ale faktycznie to final wymaga wykorzystywania większości. Ma to swoje wady i zalety.

Niestety zarówno FF14 jak i WoW mają swoje lata i to czuć. Kwestia preferencji. Najlepiej zobacz sobie jakieś POV z tanków na aktualnym contencie i oceń który system Ci bardziej podchodzi.

1lajk

Dzięki za dłuższą wypowiedź. Grałem w oba tytuły i faktycznie, w WoWie tankujesz starając się o aggro, a w ff14 trzeba odpowiednio skillami zmniejszać otrzymywanie obrażenia.
Oba style fajne, zależy kto jak lubi tankować.
Jeśli chodzi o grafikę to nie ma znaczenia.
A jak cenowo wygląda ff14?

Ogólnie masz free trial do 60 lvl.
Lecąc po oficjalnej stronie to masz 60 dolców na wejście (complete edition). Abo standardowe (pierwsze jest tańsze), to koszt 13 euro za 30 dni lub 36 za 90 (12/msc).
Temat kart prepaid czy jakiś innych sklepów, sellajacych expansiony zostawiam na bok, bo to wiadomo - temat rzeka.

Teraz wiem że są/były jakieś akcje promocyjne (zarówno dla wow’a jak i finala), trzeba by było się rozejrzeć.

Jak widzę to ff14 ma promocje -50%


^ masz tam all dodatko i 30 dni abo, ale to doczytaj jeszcze sobie.

Dodam jeszcze tylko że masz dwa typy abonamentu:
Entry za 10.99 euro - jedna postać na serwer
Standard 12.99 euro - osiem postaci na serwer

Jedna postać w zupełności wystarcza przez mechanikę gry jakby co.

1lajk

O - karma wraca XD
Zapomniałem na śmierć o entry - idę zmienić XD

Przeglądałem tego Paladyna w FFXIV i w sumie to jestem w połowie gry :wink:
Ok, przejrze tę promocję i zobaczę tę wersję entry. Tak będzie najtaniej, skoro mam jedną postać, dobrze mówie?

1lajk

Spiesz się spiesz bo gdzieś po 10 stycznia klasa paladyna ma dostać kompletny rework.

1lajk

Dokładnie tak.
I tak jak @piesjacek pisze - niedługo mają przebudować paladyna :d

Pytanie, na lepsze czy gorsze… :thinking:
Może był zbyt OP…

Zmieniają na lepsze.
Miał kilka braków w ostatnim dodatku chociaż to i tak bardzo dobry tank.
Z tanków to warrior jest za OP :stuck_out_tongue:

To w takim razie kupię wersję z endwalkerem (na steam za 160zl) i zobaczę którym tankiem zagrać.
A jak potem opłacać abo?
Przez squer enix?

W patchu 6.1 zmienili ograniczenie na postacie w abonamencie entry z 1 na 8. Także to już nie ma znaczenia.

https://support.na.square-enix.com/faqarticle.php?id=5382&kid=64539

Na moogstation link>>> **Moogstation** (skrócony link bo normalny jakbym wkleił to jest strasznie długi)

Siema, Talar.
Oglądałem Twoje filmiki przy pierwszym podejściu.
Nadal grasz w finala?

Ta ale już nie tak często :slight_smile: