MMORPG na zintegrowanej karcie graficznej

Cześć!

Od jakiegoś czasu (od 3 tyg. non stop) szukam mmorpga który by mi poszedł na mojej integrówcę, mianowicie na: Intel HD 3000. Wszystkie te bardziej popularne (oprócz Wow i Tibii) nie pójdą, bo jak wiadomo integrówki nie są za mocne aby móć na nich optymalnie grać (tym bardziej w nowsze produkcje).

Jednak na chwilę obecną budżet nie pozwala mi na zakup mocniejszego sprzętu do grania, więc dlatego idę z próśbą do was.

Moja specyfikacja:

  • MODEL: Lenovo ThinkPad T420 (4236W6X)
  • PROCESOR : Intel i5-2520m (m oznacza mobile, czyli pod laptopy)
  • RAM: 8GB

Z góry dziękuję za każdą propozycję do obczajenia :slight_smile:

Spróbuj champions of regnum. Stara gra, jako tako żywa, ludzie się zdrowo biją na froncie, ale przy expieniu możesz czuć pustkę.

Możesz zobaczyć Albion online lub runescape. Działają na telefonach to może i ta karta uciagnie.

Kiedyś grałem w EVE online na starej integrze i dawało radę, ale fps było niewiele.

Możesz sprawdzić też Heroes and generals. Wydaje mi się że ta gra nie ciągnie dużo, ale nie wiem czy przy niskich fps będziesz kompetetywny.

Stare mu online czy Metin 2 także powinny uciągnąć, najlepiej na jakimś priv serwerze.

Może się mylę, ale chyba gw2 na jakiś tryb wymuszania jednostkowości dla słabych kart. Może mylę z inną gra.

Ogólnie to co byś nie próbował, graj na niskiej rozdzielczości, nawet niższej niż dostępna w opcjach na tyle na ile zniesiesz. Aby to zmienić musisz włączyć grę, wejść w panel sterowania karta i ustawienia rozdzielczości i tam znaleźć coś dot custom resolution. 3d będzie wyglądać w miarę ok jak na starym PlayStation jeżeli tylko utrzymasz aspekt monitora, zgaduje że masz 16:9 więc wybierz jaka wartość i pomnóż przez te wartości np 2516 : 259 tzn 400x225 rozdzielczość. Z tym że ui może stać się nieczytelne to jak to będzie nie do zniesienia, zrób większą rozdzielczość, no dostosujesz sobie.

1lajk

PoE, bdo,wow na minimum jak zjedziesz grafike to idą na Interze w grywalnych 30 klatkach, w zasadzie każda grę teraz tak można graficznie zjechać że na byle gównie pujdzie na grywanych 30 klatkach. Wszystko zalerzy od tego czy chcesz grać casualowo dla relaksu czy chcesz coś więcej osiągnąć w rajdach/pvp grając w grupie bo to już będziesz mieć za mało FPSów żeby coś osiągnąć i tylko się będziesz wkurwiać

Poe powinno być okej i grywalne, nostale grałem w to na karcie 32mb więc pójdzie na wszystkim, metin na privie jakis może. Albion na minimalnych około 30-40fps jeśli się nie mylę.
Popatrzyłbym też gry single, jest dużo perełek na słabsze pcty np heroes 3, gothic, wiesiek 1 i 2 długo by wymieniać.

Może lineage 2 ? albooo Inferna - to ta taka wersja jak metin 2 :smiley: W głowie mam jeszcze Albion i w sumie to tyle

Atlantica online, knight online, cabal, peo, z czego atlantice najbardziej polecam :slight_smile:

Eve Online. Low detale i lecisz :wink:

Dino Storm

W World of Warcraft da się grać, ale BDO absolutnie się nie łapie. Desert jest niegrywalny na słabym sprzęcie.

Polecam Ragnarok Online MMORPG 2,5D z widokiem z rzutu izometrycznego. Nie pożałujesz, gierka jest mega grywalna i ma dużo fajnych rozwiązań.
Tak wygląda

A to jest oficjalny europejski serwer:

Możesz też tutaj szukać prywatnych serwerów
https://ratemyserver.net/

Najbardziej znanym prywatnym serwerem jest
https://originsro.org/

Oraz
https://talonro.com/server-information/

1lajk

bdo na dobrym pc też chodzi jak gówno

Przecież POE nawet na dobrym sprzęcie się sypie, a czym dalej tym większe hordy przeciwników. Nie ma szans na stałe 30 FPS.

Runescape 3 albo jego oldschoolowa wersja- OSRS.

1lajk

Może LOTRO? Jest na steamie i nawet za free.

Komputer ma grafikę Grafika HD Intel® 3000. PoE cięło mi na HD 5500, więc na 100% odpada. Zobacz GW2, bo działało mi całkiem płynnie na x250 i to na Ubuntu.

Możesz spróbować Black Desert Online, optimization mode (w ustawieniach gry masz jakość : średnia, niska, najniższa… i optimization mode, przeskok z najniższej do optimization mode jest najbardziej drastyczny) w tej grze działa cuda, na identycznej integrze i gorszym procku gra utrzymywała stabilne 30 fps. Problemy były tylko w większych miastach i na world bossach wieczorami, w godzinach szczytu (50+ skaczących graczy to jednak trochę za dużo ;P). Gra wygląda wtedy jak wygląda, ale działa zaskakująco dobrze.

Jeśli masz dobry internet, rozwiązaniem może być GeforceNOW, który pozwala streamowac gry na twój komputer z twojej biblioteki np. Steam czy epic. Na tym działa m.in POE, black desert online, warframe czy destiny 2, wszystko na stałych 60 fpsach, bo niestety nvidia zablokowała na ten moment 120+

polecam POE
Wybuchnie ci ten złom :stuck_out_tongue:

Neverwinter Online ,myślę że powinien działać, gra ma się nieźle na dzień dzisiejszy (ilość ludzi którzy w to grają)

Sprawdz Na GeForce NOW : PoE, Albion, Warframe, War Thunder, Crossout, Dauntless, Smite, Rfit, Secret World, Granado Espada, Tree of Savior, Neverwinter, Skyfroge, Star Trek, EVE online, Trove, Tera, Soulworker, Conan Unchained, Aion, Kurtzpel