MMORPG w stylu Ultimy Online

Hej, jak w temacie, poszukuję gry( niekoniecznie pełnoprawne mmorpg, może być niszowa bardziej ) która będzie posiadała cechy Ultimy Online, czyli :

  1. Wolność i otwarty świat - Chodzi mi o brak lvli, możliwość pójścia do jakiegokolwiek dunga czy lokacji i sprawdzenia siebie i swoich umiejętności - żeby nie było sytuacji że np. mając x lvl już nie ma po co iść na niższe lokacje bo np. nie będzie lootu bo będzie mechanicznie zablokowany albo że trzeba iść farmić konkretną lokację bo tylko tam leci jakiś itemek.

  2. Losowy loot - to znaczy żeby wynajdowane przez przedmioty miały losowo generowane prefixy i afixy a nie miecz na 15lvl zawsze taki sam i następny lepszy to na 20lvl ;f

3, Otwarte PVP - Czyli np. żeby była opcja wpadnięcia innej ekipie która czyści dunga i im " pomóc" lootując ich i kończąc bossa, opcje kradzieży przedmiotów itp. Myślę, że osoby które grały w Uo wiedzą o co chodzi.

  1. Rozbudowane opcje interakcji i kreacji swojej postaci opcjonalnie - Nie wiem jak to możliwe że w tak starawej grze poza każdy mógł stworzyć unikalną z wyglądu postać ( różne szaty, możliwość kolorowania ich itp. ) a w obecnych grach latają klony, możliwość posiadania swojego domku nie instancjonowanego.

Teraz gry, które w jakimś stopniu nie przypadły mi do gustu a są blisko tych wymagań :

  1. Eve Online - No po prostu nie potrafię się przebić przez świat Sci-Fi, zdecydowanie wolę świat fantasy.
  2. Albion Online - Proszę nawet nie podawać tego tytułu, dla mnie jest prymitywny i endgame sprowadza się do tego kto biega w większej ekipie, no generalnie po prostu nie, miałem duże nadzieje z tym tytułem ale okazał się mega płytki niestety.
  3. Wszelkie klony wowopodobne - Kto grał w uo to wie o czym piszę, chcę otwarty świat bez wymogu robienia w kółko tego samego dunga, tych samych potworów.
    4, Shroud of the awatar - Daaaaleeeeka droga żeby to chociaż trochę było grywalne.
  4. Legends of Aria - Sprawdziłem i na razie podobnie jak z SOTA

Mam nadzieję, że ktoś z graczy spaczonych przez Ultimę wie o co mi chodzi i znalazł coś fajnego, podawajcie swoje tytuły proszę bo tracę wiarę w ten gatunek, obecnie z braku laku gram w BDO ale to nie jest to.

Nawet sugestie tytułów mile widziane!:slight_smile: Jeżeli coś niezrozumiale napisałem, napiszcie, poprawię.

Również dołączam się do prośby kolegi, szukam szukam i znaleźć nie mogę :frowning:

Tibia spelnia wszystkie wymagania

Czegoś jak ultima nie znajdziesz…
Szukałem masę czasu, król jest tylko jeden, chociaż ultima jest TYLKO fajna jak masz postawiony swój własny server na bardzo określoną liczbę graczy, ultima wymyka się bardzo szybko spod kontroli jak jest za dużo graczy :P.

Hmm… Jeśli odpuścisz pvp to spróbuj runescape 3 :P.

W sumie nie ma żadnych blokad, wraz z lepszymi lvl’ami odkrywasz więcej opcji lecz zawsze możesz wrócić do opcji poprzedniej.
Loot, nie do końca losowy, ale masz xxx potworków z tak wymieszanym lootem i możliwościami pozyskania wielu podstawowych przedmiotów na wiele różnych sposobów (wyjątkiem są oczywiście boss itemki)

Podobieństwa do ultimy są takie, że każda postać ma xx skilli, które może dowolnie trenować i stworzyć praktycznie każdy przedmiot w grze, potem także je ulepszać. (jest fishing, mining, hunter, thieving, farming, herblore, smithing, crafting, construction… Do tego też skille do walki, przyzywania potworów, majsterkowania)

Duży otwarty świat z tysiącem teleportów by szybciej dojść do każdej lokacji.

Masa bossów zarówno dobrych do gry w ekipie jak i solo.

Ponad 200 questów, gdzie każdy jest osobną historyjką i częścią jednej większej historii.

Generalnie często wracam do tego tytułu, pozwala on na grę zarówno bardzo aktywną (questy, bossy, potworki, grind) jak i całkowicie lajtową leniwą rozgrywkę (thieving, fishing itd), gdzie nie musisz zwracać zbyt dużo uwagi na ekran :P.

Kiedyś było Linkrealms, ale niestety ponieważ było zbyt mało chętnych ludzi na grę takiego typu, zostało w końcu zamknięte.
Na ten moment również poleciłbym Tibię. Z tego co wypisałeś, jedynie brakuje losowych statystyk na przedmiotach. Cała reszta całkiem pasuje do opisu.

1lajk

Lineage 1.5 serwer prywatny ale stoi ponad 7 lat

1lajk

Nie ma zmiłuj, trzeba czekać na Pantheon Rise of the Fallen ^^

1lajk

Szukasz MMORPG idealnego, takiego jakie gry w tym gatunku powinny być, ale niestety przez najbliższe kilka lat czegoś takiego nie będzie, go ludzie wolą bić kukły w instancjach i jeszcze najlepiej bez opcji pvp. Jakbys znalazł coś takiego, co opisałeś, to z chęcią zagram.

1lajk

Gloria ? moze swiat nie hjest ogromny ale nie ma klas ma otwarte pvp i loot z pvp

1lajk

Gloria mogla by sie przyjac , tylko to wieczna alpha…

ale jest grywalna juz od dawna

Dzięki za odpowiedzi, ja ze swojej strony jeszcze namierzyłem Fractured MMO ale jeszcze fazy pre alpha i inne, tibię chyba sprawdzę pomimo złej renomy, runescape3 totalnie mi nie podeszło, postać wałczyła za mnie i ogółem no jakoś nie “wkręciło się”, Gloria Victis mówisz, że już grywalna? To trzeba sprawdzić.

Jeżeli coś znajdziecie jeszcze ciekawego to dajcie znać! Dzięki guru za wrzucenie na portal :slight_smile:

Legends of Angels 2 jest tym czego szukasz.

1lajk

Aktualizja : Dowiedziałem się, że w Tibii można spamować potkami jakby jutra miało nie być, więc dla mnie jest z miejsca skreślona jako nie skillowa :stuck_out_tongue:

Jak ktoś coś słyszał dawajcie znać!:slight_smile:

Ty no jest niszowa gra ale spelni twoje WSZYSTKIE wymogi…
Mozna okradac graczy zabijac nawet w miescie i jest full loot
MORTAL ONLINE najtrudniejsze mmo w jakie kiedykolwiek gralem

Spróbuj z L2 classic. Dzisiaj miał wstawać jeden serwer (chociaż słyszałem coś o przesunięciach), a jutro wstaje 2. Także świeży start z ludźmi na lokacjach (granie na starcie na własne ryzyko ;p) Tani abonament albo F2P.

LVLe są oraz jest kara do XP i dropa przy zbyt dużych różnicach lvlowych względem mobów, ale dla newbie spokojnie znajdzie się czas na ogranie większości lokacji. :wink: Itemów przypisanych do konkretnych lokacji też jest coraz mniej. A nawet jeśli to przeszkadza to zawsze można pohandlować (da się prawie wszystkim). Osobiście mnie już mdli na myśl o jakimś skalowaniu. Wolę taką spójność jaka jest w L2, aktywności dla wysokich lvli znajdą się i na low lokacjach. Świat oczywiście otwarty.

Surowe statystyki (atak broni czy defensywa zbroi) itemów rosną systematycznie i mają przypisane modyfikacje, ale niekoniecznie użyteczność rośnie systematycznie do poziomu przedmiotu. A i tak te poziomy są jedynie preferowane (tj na 1lvlu można już założyć dowolny item- może z paroma wyjątkami).

O pomoc w biciu raidów nie ma się co martwić. Casual żeby wbił na instancjonowane raidy “parę” tygodni musi pograć (chociaż nie jestem pewien i mogą to być połowicznie instancjonowane).

Modeli postaci niby nie ma za wiele, ale zbyt wielu swoich klonów nie widywałem. Raczej się wybiera te najlepsze opcje, ale jest też sporo miejsca na oryginalność. Zależy też od klasy.
Natomiast lepszego housingu w MMO raczej nie ma (jeszcze Archeage się stara ;p)

Dodatkowo to kwintesencja fantasy, IMO lepiej oddaje klimat, powiedzmy, Śródziemia niż LOTRO.
Takie klasyczne fantasy inspirowane Śródziemiem oraz mitologią grecką.

@TheNanaGS co ty gadasz za głupoty? XD przedmioty są przypisane do lvli, 1-19 masz nograde, 20-39 d grade, 40-51 c grade, 52-60 b grade, 61-75 a grade i 76-80 s grade. Wiadomo, w późniejszych kronikach jest więcej itemow.

Instancji żadnych nie ma, na epici trzeba robić tylko questy, żeby wejść do ich pomieszczenia, ale to jest taki quest po prostu na teleport, jak tam wejdziesz to spotkasz wszystkich graczy, którzy zrobili quest, w tym przeciwników.

Nie wiem o jakim systematycznym rośnięciu statystyk i modyfikacji niekoniecznie użytecznych mówisz. A jak na 1 lvlu założysz Item na 20 czy 52 lvl to raz że masz karę do obrażeń, a dwa masz taką karę do szybkości ataku, że się nie opłaca takich itemow nosić.

Modele postaci są do siebie bardzo podobne, itemow masz mało, więc będziesz spotykać mnóstwo swoich klonów, np większość magów biega w karmian setcie, bo jest to bardzo dobry set, a jest tani, więc spotkasz mnóstwo postaci identycznie ubranych, w szczególności, że itemow jest dość mało w tej grze (ale to dobrze, bo to jest bardzo przemyślanie zrobione).

Nie wiem o jakim housingu mówisz, bo oprócz pokoju dla klanu nie ma tutaj żadnego housingu. Są za to zamki (i w nowszych kronikach fortecę), które klany mogą podbijać i później się o nie bić nazwazjem, ale wiadomo, ich ilość jest ograniczona i nie każdy klan może mieć zamek.

Porównania do Śródziemia nie rozumiem, a do mitologii greckiej to już w ogóle. Ale mniejsza z tym, fantasy w grze jest bardzo fajne.

Ogólnie jest to mmo, w które grałem najdłużej i jest dla mnie idealne, ale ileż można.

1lajk

@LauxAntille dzięki za sprostowanie, widzę, że wiesz o co mi chodzi i dzięki że napisałeś co i jak w L2 wygląda bo nie miałem dużej styczności z tym tytułem, chwilowo jakby kogoś interesował temat to testuję po prostu Polski shard Ultimy Moongate - nie wiem jakim cudem się uchował i to na najnowszu patchu natomiast jak komuś coś wpadnie jeszcze w oko dawajcie znać.

Z Tibii zrezygnowałem jak doczytałem że można spamować potami - no dajcie spokój :smiley: Gloria Victis się pobiera więc dzisiaj sprawdzę, jako ciekawostka podobno też osoby lubiące Uo dobrze się gra w terrarię - może komuś się spodoba :slight_smile:

Od siebie jeszcze dodam, że b.ciekawie zapowiada się Fractured MMO.

sprawdz sobie Darkfalla,
sam jestem maniakiem sandboxow PVP i Darkfall: New Dawn to jedyna gra ktora tak naprawde wszystko ladnie polaczyla. Reszta to niby gry pvp gdzie albo grindujesz cale zycie(albion) albo to pvp tak naprawde wogole nie ma sensu.