Na jakim serwerze

Witam, w ramach mojej nostalgii do pierwszego mmorpg, chciałbym wejść i zobaczyć co tam się zmieniło po ponad 10 latach :D, takie pytanko na jakim serwerze gra najwięcej ludzi, najlepiej polaków i jak ta gra się trzyma, warto poświęcać czas skoro już nie jest taka popularna :P?

Warto wracać do Tibii :) Dlatego, że są co pół roku update'y i spora część osób czeka na wersje STEAM. Na IEMie ktoś mi powiedział, że jak Tibia wejdzie na steama to mają wgrać jakąś ochronę żeby boty nie mogły grać i coś jeszcze mają pozmieniać, ale ile w tym prawdy to nie wiem.

Najwięcej polaków gra na Morcie, Antice i ogólnie na większości serwerów, ale te 2 są najbardziej zaludnione. Osobiście polecam Mortę bo to ciut nowy świat z RetroPVP i jest blokada, że nie można przenosić tutaj postaci.

Jak masz zamiar zacząć grać na Morcie to polecam kupić PACCa bo bez PACCa po godzinie 12 nie wbijesz tak łatwo. Nawet ja mając PACCa stałem raz w kolejce :D

Zmieniło się sporo i teraz po 40 lvl chodzi się na tzw. TeamHunty (party złożone z 4 różnych profek) bo wtedy macie zwiększony exp.

Jeżeli nie masz pomocy na serwerze to nie zaczynaj grać Sorcererem oraz Druidem bo będziesz miał ciężko z kasą... chyba że lubisz zbierać codziennie po kilkaset pustych vialek :P

Warto wracać do Tibii  Dlatego, że są co pół roku update'y i spora część osób czeka na wersje STEAM. Na IEMie ktoś mi powiedział, że jak Tibia wejdzie na steama to mają wgrać jakąś ochronę żeby boty nie mogły grać i coś jeszcze mają pozmieniać, ale ile w tym prawdy to nie wiem.

 

Najwięcej polaków gra na Morcie, Antice i ogólnie na większości serwerów, ale te 2 są najbardziej zaludnione. Osobiście polecam Mortę bo to ciut nowy świat z RetroPVP i jest blokada, że nie można przenosić tutaj postaci.

Jak masz zamiar zacząć grać na Morcie to polecam kupić PACCa bo bez PACCa po godzinie 12 nie wbijesz tak łatwo. Nawet ja mając PACCa stałem raz w kolejce 

 

Zmieniło się sporo i teraz po 40 lvl chodzi się na tzw. TeamHunty (party złożone z 4 różnych profek) bo wtedy macie zwiększony exp.

Jeżeli nie masz pomocy na serwerze to nie zaczynaj grać Sorcererem oraz Druidem bo będziesz miał ciężko z kasą... chyba że lubisz zbierać codziennie po kilkaset pustych vialek 

bądź kupować hajsy na allegro

Hm widzę że pozytywne opinie, widziałęm ze na Morcie gra około tysiaka, nie pamiętam jak to było 10 lat temu ale po ile mniej więcej ludzi bywało na serwerach, bo nie wiem czy tysiak to mało na tak duży świat no wiecie, jednak nie chciałbym łazić i ani żywej osoby nie spotkać :D, i widzę że teraz pacc to grosze w porównaniu do czasów 7,6 gdzie kosztowała taka przyjemność 100 zł :D

A i jeszcze słyszałem oprócz tego steam, coś na temat łączenia serwerów, zaciekawiło mnie to troche, ale kiedy to wszystko nastąpi :D

a i pewnie trudno się wbija lvl tak jak kiedyś :D

Znowu edit: Jaka jest różnica między tym clientem via www a zwykłym na puplicie, według mnie ten nowy gorzej wygląda :D

Via www teoretycznie ma większe możliwości i bez problemu możesz bindować klawisze. Do tego u mnie gra płynniej chodzi via www. I nie... Nie gram na odkurzaczu... :P po prostu Tibia ma to do siebie, że czasem są ścinki przy szybkim bieganiu np.

A można zostać nadal rockslayerem :D?

A można zostać nadal rockslayerem :D?

Tak. Tylko nie wiem czy się opłaca bo jak wprowadzili tego nowego rooka (Dawnport*) to był na początku bug, że można było sobie z maina eq przerzucić na rooka i jest jeden osobnik, który posiada demon seta na rooku :P

Jedni posiadają też Spike Sworda i Chain Legsy, podobno z Mino Maga i questa, ale nie wiem ile w tym prawdy ^^ Może też skorzystali z tego buga :P

Tysiak to bardzo dużo osób. Pisałem wcześniej, że na tym serwerze dla ludzi bez PACCa są kolejki i zdarzają się też małe kolejki dla osób z PACCiem.

Łączenie serwerów już było. Na jednych serwerach PVP dalej walczą o dominację nad serwerem ^^

Raczej nie tak trudno jak kiedyś...

1. Cipsoft zwiększył exp dla każdego do 50 Lvla.

2. Mając PACCa posiadasz tzw. premium stamine czyli przez 2h masz zwiększony exp o 1.5x lub 2x (nie wiem dokładnie).

3. Wprowadzili TeamHunty (4 różne profesje w party) i expiąc w takim PT masz zwiększony exp o 30% (też nie wiem dokładnie).

4. Kiedyś (teraz niekiedy też) zdarzały się MASS KICKI co powodowały, że spora ilość osób padała na expach i jako rekompensatę Cipsoft rozdawał Vouchery (2x exp/skill/mlvl) na określony czas.

*Z Dawnporta można wrócić na starego rooka :)

Jako zapalony tibijczyk od 10 lat odpowiem i skoryguje parę spraw.

1. Tak na premium staminie exp jest 1,5x.
2. W teamhuncie jak są 4 różne profesje exp jest +100%(za samo załączenie share experience jest +20%, za dwie różne profesje do tego bonusu dolicz +10% gdy są trzy różne profesje dolicz +40% do początkowego bonusu a gdy są cztery różne profesje to +80% co daje z początkowym bonusem +100%)
3. Polecam Morte i Antice. Jeśli chcesz uniknąć baardzo głupiego systemu pvp przy którym wiele razy się zdziwisz i zadasz sobie pytanie "że co?! Ale jak to?!" to idź na Morte gdzie wszystko jest jasne i klarowne.
4. Inne servery open-pvp gdzie jest <500 graczy odpuść sobie bo jest takie dominando, że nie wyjdziesz poexpić na nic lepszego niż trolle ^^
5. Na Morcie w pewnym stopniu jest mniej boterów bo można je dużo łatwiej ubić niż na zwykłych open-pvp
6. Servery mają max 1200 slotów w najpopularniejszym okresie Tibii grało na większości serverów po 800-1000 więc Morta i Antica są godne polecenia.
7. Łączenie serverów było nie dawno i zmniejszyli z bodajże 60 na 20+ serverów ale na tamtych open-pvp gdzie było dominando dalej ono jest więc nie polecam.
8. Lvl wbija się bardzo łatwo jak się wie co i jak ale nie martw się tym bo nie musisz bawić się w hardcorowe granie bo znudzisz się szybko(wbiłem w tydzień z 1-110 i serio taki szybki przeskok zrobiłem, że aż straciłem chęci)
9. Client via www niby jest ładny ale musisz się liczyć z ewentualnymi crashami javy/przeglądarki + wiele zabawy na początku, żeby wszystko wyglądało jak w kliencie c++
10. Ścinki przy szybkim bieganiu można łatwo wyeliminować programem(nie do Tibii) ogólnym który pomaga wysyłać informacje w sieć a nazywa się on "Leatrix Latency fix" co polecam każdemu zainstalować + ustawić sobie w opcjach klawiatury opóźnienie na zero(opcje klawiatury) a na 200 lvlu biegasz jak na mapclicku trzymając strzałki ^^
11. Rookstayerem dalej można zostać jeśli nie będzie Cię irytować obecność halberdów/brass setów na rooku...

Jak coś pytaj jestem czynnym graczem od 7.8 do teraz więc orientuje się co i jak. Aktualnie mam pacc więc w ostateczności gdy się zgubisz/nie będziesz umiał czegoś znaleźć to mogę pomóc na Morcie/Anticy i na paru innych serverach.

Pozdrawiam!

Panowie bardzo dziękuję za takie rzetelne odpowiedzi, gram aktualnie na morcie expie swojego druida, jestem pozytywnie zaskoczony aż ile zmian jest w tibi, nawet mounty są jestem w szoku po prostu :D

Edit: Druid nie będzie za trudny dla mnie po tylu latach :D?

Nie będzie, grasz od początku to się powoli będziesz uczył :) Co prawda na TH musisz nauczyć się ogarniać Sio itd., ale po kilku wpadkach się nauczysz ^^

@Mariska Nie strasz chłopaka, że na każdym serwerze openpvp jest dominando i nie będzie mógł spokojnie poexpic ;) Aktualnie na takich serwerach jest walka o te dominando i są też poboczne gildie (neutralne), które nie wtrącają się w dominando nad serwerem. Po prostu na openpvp jak pójdziesz gdzieś solo expić a wpadnie ktoś z gildii, która walczy o dominando (lub już jest dominando) to grzecznie opuszczasz expa.

Z druidem możesz mieć taki problem, że będzie Ci brakować kasy na początku. Jeżeli masz zamiar grać na razie bez pacca, to kiepsko. Knightem i Pallem okej, ale drutem nie bardzo.

Z kasą teraz zawsze jest albo ciężko albo łatwo zależy od szczęścia i od wyboru szybkości expa>nad loota.

Graj Druidem nie martw się parale i sio wpadną w wprawę po paru wyprawach i wyzwiskach jak spanikujesz i coś nie ogarniesz. Najwięcej straci EK Ty jakoś uciekniesz na TH XD. Ehh padłem kiedyś przez nie ogarniętego ED i poza "sorry" nic więcej nie dostałem :)

ps. Złap sobie osiołka! Bardzo tani mount :D

Tak z ciekawości czy osoba, która w tibii nigdy nie wyszyła z rooka i nie zna w ogóle się na tej grze ma szanse, aby coś tam pograć ?

Ja uważam, że jak najbardziej. Teraz Tibia jest strasznie przyjazna graczom. Liczne tutoriale, wszystko ładnie przejrzyście pokazane. Questy dla początkujących np u Ecleciusa. Polecam.

A jaka profesja będzie odpowiednia dla początkującego ?

Najłatwiejszą będzie paladyn albo knight. Jako tako nie wymagają strasznie wielkich umiejętności od gracza. No i są dosyć oszczędne, więc nie musisz mieć zasobu w banku, aby komfortowo grać. Paladyn to dystans i ciągłe wracanie do depo po włócznie, czy strzały, a knight to w sumie... W sumie możesz cały czas expić, raz na jakiś czas wracając po potiony.

Panowie co za wstyd nie wiem jak wyjść z mainlandu :D

Chyba do mainlandu. W mieście masz npcta Oressa, musisz mieć 8 lvl

Okej dziękuję, thais czy carlin a może verona hm hm

widzę że za refa fajne nagrody :D

Jak grasz druidem to radziłbym thais i spróbować cyklopy bić, jaki masz nick?