Nauka gry w gry

Witam
Moja lepsza połówka stwierdziła, że chciałby umieć zrozumieć chociaż trochę moją fascynację grami i chce się nauczyć grać. Tutaj pytanie do was. Polecacie coś takiej osobie na początek? Może znacie jakiś niewymagający coop żeby ją poduczyć? Czekam na propozycję i pozdrawiam :)

Najlepiej zapytaj ją jakie książki lubi czy filmy a później poszukaj jakiejś gry z wciągającą fabułą w tym klimacie i powinno chociaż na chwile ją przyciągnąć .

O rany... ciężko powiedzieć. To wszystko zależy jakie klimaty jej pasują. I na jakiej platformie zamierzacie grać.

WitamMoja lepsza połówka stwierdziła, że chciałby umieć zrozumieć chociaż trochę moją fascynację grami i chce się nauczyć grać.

To pułapka :) Nie wierz jej jeśli mówi że chce zrozumieć Twoja fascynacje czymś - na bank chodzi jej o coś odwrotnego ^^ Udawaj, że szukasz dla niej jakiejś gry, ale pozostań czujny i nieufny ;) Trust me - jestem żonaty od lat, i mojej żonie rzadko kiedy chodzi o to, o co mówi że jej chodzi...

@PS

To nie offtop, tylko dobra rada jak najbardziej w temacie, od osoby bardziej doświadczonej ;)

Heroes 3 i wszystko w temacie.

its-a-mouse-trap.jpg

Moja bardzo lubi historię i spodobała jej się seria Civ, więc jak naprawdę chcesz jej coś pokazać, to musisz uderzyć w jej gust. Podać grę, która będzie najbliższa jej oczekiwaniom. W tym nie możemy Ci pomóc, sam najlepiej znasz i wiesz co lubi. :q

Jak panowie wyżej napisali tylko ty wiesz jaki ma gust i do tego trza grę dopasować . Niektóre po pierwszym razie się wciągają w mmo inne w SC czy moba , kumpela zaś maniaczy wyścigi ...

Polecam sobie zagrać w duo Portala , Trine , platformówki typu Rayman dobre na początek dla wszystkich

Kiedyś bym ci polecił Ro dziś nie ma na rynku takiego friendly mmo .

To ja jej coopa szukam żeby nie odstraszyć pokazuje jakieś raymany, a Ta sobie ulubiła Towerfalla i łoi mi dupsko... damn to chyba faktycznie była pułapka. Do tego człowiek chce pograć sobie w SWTOR albo Dark Soulsy ale nie może bo słyszy "zagrajmy jeszcze raz Kocie" :D Tak czy siak bardzo dziękuję za pomoc. Temat można zamknąć albo rozwijać go dalej może komuś też się trafi połówka co chce fascynacje dzielić :)

Ja polecam na coopa to Raymana najnowszego, wg mnie gra niewymagająca i każdy nowy gracz powinien dosyc szybko ogarnąć gre.

lepiej posłuchaj @Gajin wiec co mówi. Z osobistych doświadczeń polecam również pseudo-otwartość tematu, bo przeważnie jak kobieta chce "poznać twoją pasję" to chodzi jej raczej o to by wspólnie spędzać czas przy pasji która jej pasuje (nie pokrywa się to z twoimi zainteresowaniami). Więc zapytaj jej na co ma ochotę rozwijaj temat do póki Ci nie wyjedzie z szydełkowaniem, gotowaniem, bieganiem i innymi bzdurami które polecają w typowo kobiecych serwisach w dziale "wspólne zainteresowania"

Moja bardzo lubi historię i spodobała jej się seria Civ, więc jak naprawdę chcesz jej coś pokazać, to musisz uderzyć w jej gust. Podać grę, która będzie najbliższa jej oczekiwaniom. W tym nie możemy Ci pomóc, sam najlepiej znasz i wiesz co lubi. :q

to moze serie Assassina jej zaproponuj ;D

Na początek daj jej coś w rzucie izometrycznym aby kamerą nie musiała za dużo operować i tylko łatwy target i 1, 2 ,3 ... , oczywiście stój koło niej i dobijaj mobki jak bedzie padać , czym wiecej razy zginie tym bardziej się zniechęci .Z czasem załapie o co chodzi i powoli wprowadzaj inne elementy sterowanie wsadem , camerą itp . Moją uczyłem na poe i buchałą wielkim śmiechem słyszac odgłosy gdy padała jej postać :D

To pułapka Nie wierz jej jeśli mówi że chce zrozumieć Twoja fascynacje czymś - na bank chodzi jej o coś odwrotnego ^^ Udawaj, że szukasz dla niej jakiejś gry, ale pozostań czujny i nieufny Trust me - jestem żonaty od lat, i mojej żonie rzadko kiedy chodzi o to, o co mówi że jej chodzi...@PSTo nie offtop, tylko dobra rada jak najbardziej w temacie, od osoby bardziej doświadczonej
lepiej posłuchaj @Gajin wiec co mówi. Z osobistych doświadczeń polecam również pseudo-otwartość tematu, bo przeważnie jak kobieta chce "poznać twoją pasję" to chodzi jej raczej o to by wspólnie spędzać czas przy pasji która jej pasuje (nie pokrywa się to z twoimi zainteresowaniami). Więc zapytaj jej na co ma ochotę rozwijaj temat do póki Ci nie wyjedzie z szydełkowaniem, gotowaniem, bieganiem i innymi bzdurami które polecają w typowo kobiecych serwisach w dziale "wspólne zainteresowania"

Dziwne. Moja druga połówka stwierdziła że chce zobaczyć co mnie interesuje i lubi sobie popatrzeć jak gram w LoLa. Samej jej się grać póki co nie chce, ale oglądać - już prędzej. Do dziś nie rozumiem tego fenomenu. Brzmicie jak zgorzkniali starcy. :)

Brzmicie jak zgorzkniali starcy

no wiesz wiek robi swoje

Czy tylko moja uważa, że wszystko co z grami związane to kompletna strata czasu nie warta ani chwili uwagi, a grająca dorosła osoba jest zwyczajnie niedojrzała?

A, lubi też wyśmiewać "tych moich świecących ludzików strzelających magią" (mowa oczywiście o Dota2) :)

Wszystkie gry lego. Są proste, są zabawne i coop jest bardzo przyjemny. Battleblock theathers też świetny tytuł dla Was (tu się nieźle ubawiliśmy).

Możecie spróbować magickę ale pewnie się tylko zdenerwuje gdy będziesz ją "przypadkiem" mordować :).

Trine 1 + 2 - świetne, logiczne tytuły. Spróbuj też gry walki (moja uwielbia ale daj jej od czasu do czasu wygrać by się po prostu kobita nie frustrowała i nie zrezygnowała bo cały czas dostaje po tyłku). Street fightery lub mortal kombaty. Jeśli posiadasz konsole, to tekkeny.

Wyszedł niedawno Binding of Isaac Rebirth, który posiada local coop i osobiście uważam, że jest świetnie zrobiony.

ps. nie słuchaj tych "starców" tutaj. Moja też była wielką przeciwniczką gier, a gdy spróbowała i zrozumiała, że jedni czytają książki lub oglądają filmy, drudzy zajmują czas grami i nie jest to strata czasu. Teraz razem potrafimy przysiąść i grać nawet 3 - 4h w lola lub inne tytuły :).

a ja ze swojej strony polecę kupić jakiegoś starego ,działające go pegasusa i pograć w coś razem we dwójkę =]

niestety nie polecam zaczynać tak jak ja czyli w kultowe polanie gdyż może okazać się zbyć ciężka ;D

Moja żona lubi jedynie gry z dobra fabułą, najpierw jej opowiadam linię fabularną a potem ona próbuje. Mimo iż nie lubi grać, przeszła już Baldur's Gate na tablecie, Mass Effecty z tym iż pierwszy na kompie a reszte na xboxie, mimo iż cały czas narzekała iż nie potrafi grać na padzie. Podobają jej się gry ze studia Telltale czyli obydwa sezony The Walking Dead oraz The Wolf Among Us, kupiłem na gwiazdkę dla niej preorder The Game of Thrones w ich wydaniu, bo serial ze mną ogląda.

Ja polecam na poczatek jakiegos dobrego RPG - wtedy zobaczy ze to nie tylko bezmyslne wyżywanie sie na klawiaturze/myszce, a ze niektore gry sa lepsze niz film czy ksiazka ;). I niekoniecznie od razu zaczynaj od coopa z tego wzgledu ze w coopie zazwyczaj fabula jest slaba ;).

Jak masz to np polecam wiedzmina jakiegos (najlepiej dwojke) na easy czy tam normal. Powinna byc zachwycona - swojski jezyk, duzo mozliwosci wyboru, ciekawy swiat no i fabula dobra :D

Wydawało mi się, że człowiek sporo gra dopóki nie spotka swojej "połówki", później to schodzi na drugi plan bo jest wiele przyjemniejszych rzeczy do roboty i inne priorytety - to jest test dla ciebie, robiąc to co robisz stajesz się mało poważny i nie bójmy się użyć słowa "gimbusowaty"

Mam nadzieję, że pomogłem i się weźmiesz i trochę ogarniesz, bo kobietom nie zawsze chodzi dokładnie o to, o czym mówią :)