Niszczyciel czołgów

Doradzi mi ktoś jaką najlepsza nacja będzie do tego zadania??

USSR najwiekszy dmg i pen sa szubkie ale nie wytrzymale (jak sniper) niemiecki maja wiecej defa ale co z defa na TSku jak cos cie trafi w tyl/bok to i tak nie masz szans

ja zrobilem sobie USA z obrotowa chebica i nie polecam bo maja nie wiele jedyna troznica pomiedzy moim t25/2 a tigerem to to ze mam 20dmg wiecej z 20 km/h wiecej po mimo ze tiger to heavy ma wieksza penetracje niz ja i w uj lepszy def

tak samo jestem za USSR. Moj su-152 miażdżył po prostu :D 122mm działo robi swoje

A ja dla kompletu polecę ci niemiaszków ;) Wyborna celność dział czyni z nich najlepszych snajperów w grze. Dodatkowo dobrze się kamuflują, co pozwoli ci na obijanie tyłków z ukrycia. Średni demydż nadrabiają świetną penetracją. Polecam :)

Możesz również zainteresować się niszczycielami francuskimi, które z kolei mają najlepszą w grze penetrację.

PS: Koledzy nie dodali jeszcze, że kacapskie potworki celnością nie grzeszą. Ich największym atutem są haubice o ogromnych uszkodzeniach, jednak słabej celności i długim czasie przeładowania.

Zwyczajnie sam dokonaj wyboru jakie są twoje priorytety. Najważniejsze cechy wszystkich nacji masz na tacy ;)

Aktualnie kupiłem Hetzera czy jak tam dokładnie się nazywa i jakoś tak dziwnie mi sie gra nim i dlatego tak się pytam czy dobrą nacje wybrałem bo często strzelam i na nawet 1 dmg nie zadaje przeciwnikowi...

Spokojnie, to Hetzer... Na początku nie będziesz miał zbyt mocnej penetracji, ale założysz 10,5 z Odłamkową amunicją i przeciwnicy będą w wybuchowym nastroju.

Magar: T25/2 jest też mniejszy i może wystawiać wieże ,z tym czasem celowania, wystarczająco szybko żeby strzelić i później się schować.

rob ussr niemcy maja nawet fajne TD ale sa gorsze od USSR jak zrobisz dobra zaloge to beda i celnie strzelac i maja bazowo szybkie i silne czolgi (ferdinand to zolw)juz nie wspominajac ze ussr ma ladniejsze TD;p SU 101 :D :Da ja czekam na mohego T95 :D :D

@EDIT @UP ta spoko ale przez to ze moze obracać wieza ma papierowy armor z przodu w porownaniu do t25 AT + T25AT moze zalozyc mocniejsze dzialo

@EDIT 2 @ DOWN nie zgodze sie ostatnie tiery to wolne klocki majace mase armora i mniejsza penetracje nisz RUS TD a o to chodzi w tych czolgach maja niszczyc inne a nie klepac z nadzieja na hit... ferdek nie przebija czasami nawet mojej M6... gdzie byle jakie SU mnie bije na 3 strzalu i sa szybsze! a to duzy atut

TD ma byc jak sniper wiec nie wiem po co im tyle defa (GER TD) USSR sa mniej wytrzymale bardziej mobilne i maja wieksza moc lepiej stzrelic 1 a pozadnie niz 3 z czego zaden nie penetruje pancerza

Musisz wiedzieć gdzie strzelać. Unikaj strzałów w wierzę, front, bo pancerz jest tam najgrubszy. Wal w boki i tył. Dodam jeszcze, że głównym atutem Hetzera jest działo 10,5 cm, które ma kiepską penetrację (zalecane pociski HE) jednak duży dmg. Kolejne czołgi w drzewku są już o wiele bardziej "snajperskie" i dużo więcej przebijają.

EDIT: Nie przerzucaj się na kacapów, graj dalej niemieckimi TD. Gwarantuję, że kolejne już cię nie rozczarują.

TD Niemieckie:

Dobre czołgi:

Tier 2,3,4,5,8

Słabe:

6,7,9,10

TD Ruskie (Prawe drzewko z Object 704):

Dobre:

Tier 4,5,8,9,10

Słabe:

2,3,6,7

TD Ruskie (Lewe drzewko)

Dobre:

Tier: 7,8,9,19

Słabe: 6

TD Francuskie

Nie znam się na nich ale 10 Tier po prostu wymiata, rozwala każdy czołg w 15 sekund.

TD Amerykańskie

Bezwieżowe dobre to tier 5,6,10

Wieżowe dobre to tier 3,4,5,6,10

hmm....

T18 -> Pancerz jest, Działo jest, Szybkość jest... no są Weakspoty, ale narzekać na ten pojazd nie można...

AT-1 ->słaby TD? szkoda tylko, że posiada najlepsze działa z wszystkich II tierów (76/57 Zis)

SU-152 -> pociski z 152mm HE to straszny ból... Załoga przeciwnika jest w bardzo wybuchowym nastroju.

JgPanther -> Poważnie... dość mobilny TD, może z nienajlepszym Camo, ale argumenty ma zacne (105mm)

JagdPanzer E-100 -> Trolling,Trolling i jeszcze raz brak kamuflażu (ale jak trafisz, to zabijesz).

T25/2 -> Graj jak na M18, wychylaj się przez chwilę strzelaj, schowaj się... aż do skutku. I nie daj się złapać na otwartym terenie, ten czołg jest przebijany przez znerfioną PzIV (to nie dobrze)

T25 AT -> Zbalansowany, z dobrym działem... żyć nie umierać.

T28 Prototype/T28 -> Diabelnie twarde, jedynie uważać na artę i jedziem na bazę. Walka z dalszych odległości kończy się dla przeciwnika z reguły bardzo źle (o ile nie spotkasz otwieracza do konserw)

T30 -> T29 z wieżą i o wiele lepszym działem (co prawda znerfionym)... może nie jest pogromcą, ale jak się dobrze ustawi, to jedynie otwieracze konserw i arta mają szanse coś mu zrobić

T95 -> Żółw, ale poza tym jest to chyba najtwardszy pojazd jaki można znaleźć w grze, i ma porządne działo.

Magar :

Jeśli nie wystawisz papierowego kadłuba, to nie ma problemu w T25/2, a działo nawet stockowe nie jest takie złe.

Ferdynand nie przebijający M6 to dość abstrakcyjna sytuacja (musiałeś się dość dobrze ustawić/musiał trafić pod magicznym kątem 1-10 stopni). Byle SU ma jednocześnie dużo większy czas celowania. Kloc z masą armora jest dość przydatny gdy trzeba wytrzymać trochę strzałów z przodu, Rosyjskie TD rozsypywały się pod naporem strzałów (nowe są znacznie twardsze).

@Sephior

Nie zgodzę się, że 7 tier niemieckich td jest słaby. JgPanther to świetny niszczyciel, z którym nawet 7-tierowe HT mogą mieć problem we frontalnym starciu. Bardzo celne i wystarczająco silne działo. Jak dla mnie niszczyciel idealny.

Powiem Ci tak. Hetzer jest tak nieobliczalny jak płonący hangar. Nikt nie wie kiedy pier..walnie. Czasami jest tak że załadujesz w dupala odłamkowymi z 10,5 i zabierze najniższą krajową, czasami waląc w przód normalnym czy też HE robisz mu lewatywe.

@Up ale niemieckimi czołgami trzeba umieć grać, nimi powinno się jeździć jak średnimi bez różnicy czy jesteś ciężki,td-k czy średni (no bo raczej lekkie i arta odpada). Najprostsze są ruskie, potem USA, niemcy i francja (na początku jest męczarnia, ślimaki!)

Jakie najlepsze ammo do Hetzera wg Was??

Zalezy od działa, duża penetracja Ppanc, mała burzące.

Niemcy ogólnie są specyficzni pod względem miejsca na polu walki, bo zdecydowana większość to snajperzy, których właściwym miejscem jest druga, a nawet trzecia linia. Dlatego właśnie tutaj te różnice klas czołgów się nieco zacierają. Jest to moim zdaniem spowodowane bardziej specyfikacją dział medów i ht, niż upodobnieniem td do którejś z wcześniejszych gałęzi. Uważam, że niemieckie td są idealnie w tym miejscu, w którym być powinny i pełnią taką funkcję, jaka powinna przypadać td - walka dystansowa. Linia ta świetnie wykorzystuje walory niemiecko-celnych dział. Moim skromnym zdaniem w przypadku td bardziej dla początkujących skłaniałbym się właśnie w kierunku Niemiec, gdyż maszyny te pozwalają zachować bezpieczny dystans od wroga (kacapami trzeba się już nieco zbliżyć, gdyż ich działa celnością nie grzeszą).

Kupiłem działo 10.5 i nie wiem które ammo lepsze będzie

Do 10.5 HE. A co do nacji nie ma najlepszej każda nacja ma swoje wady i zalety jak i każdy pojazd w tej grze. Wybór nacji zależy od stylu gry jaki preferujesz, wybór nacji jak i typu pojazdu. ;)

HE to ta pierwsza??

Trójka. Pierwsze to p-panc.

Takie same umiejętności członków załogi sumują się tzn 3x naprawa sprawia ze czołg jest naprawiony szybciej??