Nowa giera dla starego gracza

Witam
szukam jakiejs gierki na oderwanie od Fortnita i pubg. Po dłuższej grze w te gry strasznie mnie juz nudza
grałem w sporo starszych tytułow więc raczej i tak wszystkich bym tutaj nie wymienił bo pewnie ich nawet wszystkich nie pamietam

czego szukam w grze ?
brak p2w
duzo i dobrego pvp
grind moze byc tylko nie tak zeby 1 rzec robilo sie np tydzien bo nie mam za duzo czasu na granie
łatwe do ogarniecia
nie lubi zbyt duzej ilosci skilli tzn zeby na pasku ze skillami nie bylo ich 20

Paladins

hmm może Teso, Gw2 lub bdo, jak na razie tylko takie tytuły przychodzą mi do głowy :slight_smile:

nie ma takiej gry, temat do zamkniecia

3lajki

Jeśli szukasz mmo z dobrą fabuła to masz do wyboru tylko wowa. Chyba, że chcesz tylko grindować no to pozostaje Ci black desert.

Witam, jeśli grafika nie gra roli to polecam “Pirates Online” gra w której end game opiera się w 90%na PVP. Jest polska społeczność na discordzie która też potrafi grać mimo że jest nas mniej. Polskich game play raczej nie znajdziesz.

Najwięcej spelli używa healer/support a typowy dps używa 3-4 skilli. W grze wszystko idzie kupić za kasę z gry. W IS kupisz jedzenie dla zwierzaka ale możesz też je wydropic. Do ulepszania EQ też item są w IS ale również do zdobycia lub kupienia. Ogólnie IS wiele przyspiesza ale samego EQ nie daje.

Jeśli masz jakieś pytania to napisz do mnie a postaram się odpowiedzieć bo i tak miałem zamiar nagrać gameplay/poradnik z tej gry.

Lineage 2

GW2 => brak p2w, grind typowo kosmetyczny, mało skilli na pasku, dużo PvP ale nie open world (głównie wojna między trzema serwerami oraz conquesty)
W BDO masz dużo grindu - bardzo dużo - i raczej przy małej ilości czasu nie posmakujesz szybko PvP (walka o spoty to w sumie kto bardziej ogarnia klasę, EQ oraz lvl postaci). Jedni Ci powiedzą że BDO jest p2w, inni że nie jest. Fakt jest taki, że przy małej ilości czasu lepiej Ci wydać te 100-200 zł i spokojnie farmić, niż polować na pety na AH. Niby spelli nie jest aż tak dużo, ale trzeba nauczyć się ogarniać combo. Pytanie tez czy system action/nontarget Ci odpowiada.
W ESO masz dużo fajnego PvP między frakcjami (Cyrodiil) oraz pojedynki. Spelli masz niewiele na pasku, ale jest z czego wybierać jeżeli chodzi o ich ilość w spellbooku. ESO w sumie jest bardziej quest/dungeon grinderem, aby zdobywać poziom oraz lepsze eq.
WoWa raczej nikt przedstawiać nie musi, a w nowym dodatku PvP jest sporo - system War Mode, ekspedycje oraz warfronty. Ogólnie dla gracza PvP teraz jest najlepszy czas by wrócić do WoWa.

Może Cabal na privach? Cabal ma świetne BG, są też duele, PK, jest w porządku ale nie wiem jak wygląda sytuacja na privach, bo na oficjalnym nawet nie startuj, zrażą Cię boterzy i gold sellerzy.

Jest jeszcze Elsword, też raczej priv chyba że nie przeszkadza ci wydać parę pieniążków na niezbędne odblkowania (np, taki drugi pasek na skille).

Maple Story, chyba też by się wpasowało ale nie wiem jak z PvP.

Dragon Nest (jeśli tylko pvp to polecam, jest opcja skalowania gearu także only skill bois :))

GW2 - world vs world to głównie zergrush ale arenki podobno są ok.

BDO ci odradzam, głównie z powodu tego czego szukasz - poprzednicy ci polecili ale no cóż, tu masz opinie od kogoś kto przy tym spędził 1.5 roku i nie masz szans szybko pomarzyć o pvp, o ile nie wydasz pieniążków. Tak to grind, grind i jeszcze raz grind. Oczywiście można prawie wszystko zdobyć poświęcając na to ogrom czasu jak ja, ale Tobie bym nie polecił.

Sam dużo nie pamiętam, niestety nie każdy tytuł był warty zapamiętania :slight_smile: powodzenia w szukaniu.

odpalaj tibie - wszystko tam znajdziesz

Użytkowniku booxy - zakładam ze grą która mogłaby spełnić twoje wymagania jest GuildWars2 ze wszystkimi dodatkami. Innych gier które posiadałyby w miarę fajny system PVP a przy tym nie były P2W czy typowymi grindownikami prawie brak jeśli zakładamy że poruszamy się po grach MMORPG.

Jeśli zaś gry nastawione na typowy fight to Overwatch i Paladins byłyby rozsądnym wyborem do przetestowania.

pozostaje jeszcze Quake Champions, ale fani leciwego Quake 3 Arena [w tym i ja] są zawiedzeni tą produkcjom.

Powiem tak ziomeczku. Teraz nie ma już gier MMORPG z nastawieniem na PvP tak jak było kiedyś np z Lineage’m. Teraz gracze MMORPG to miękkie fujary i jedyne o czym marzą, to iść do zamkniętej instancji bić kukły, myśleć nad rotacją i klikać skille 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8. Z PvP masz tak na prawdę tylko BDO, ale tam, żeby wbić lepsze eq musiałbyś zwolnić się z roboty, pożegnać z rodziną i grać 24/7. Polecam odpuścić ten gatunek i pograć w jakieś moby/fpsy/battleroyal’e itp.

1lajk

Skoro grasz sporo w Fortnite i PUBG, to może The Division?

Najwięcej czasu swojego spędziłem w Wowie głównie ze względu na pvp, później długo szukałem zamiennika ale nie potrafilem znaleźć nic ciekawego. W koncu trafiłem na Division. Super gra i moim zdaniem kapitalne “arenki” 4v4. Od czasów WoWa to były najlepsze chwilę z grą jakie miałem.

Aktualnie testuje FF14 z racji tego, że w promocji, może też będzie ok:).

A jeszcze dodam, że jeżeli ktoś uważa, że PvP w zamkniętej instancji jest zajebiste, to znaczy, że ma 15 lat, zaczął przygodę z mmo od wow’a i nigdy nie brał udziału w siegu albo bitwie gildii. Pozdrawiam cieplutko.

1lajk

Ty chyba sobie żartujesz z tym wowem? Zmiany w GCD na minus, postępujące upraszczanie klas, co sprawia że zaciera się różnica między mongołem a dobry graczem, kolejny już dodatek bez vendora, zerowy balans, poza open world pvp wszystko odbywa się w instancjach

@LauxAntille Uważam, że PVP instancjonowane jest zajebiste;) Jestem też przekonany, że jestem starszy od Ciebie więc wierz mi, nie trzeba mieć 15 lat, żeby lubić tego typu rozwiązanie.

Najlepsze PVP z jakim sie spotkałem było w Knight Online - ale na to autor tematu raczej nie ma czasu, zanim wyexpi postać miną wieki.

Bajka, ah te czasy KO, chyba już nie wrócą. Czasami wracam do privow ale i tak na Aresie grało się najlepiej, pozdrawiam DreamTeam™

@Seble Możliwe, bo zwolennicy PvE i grania w klatkach to albo 15latkowie albo 35latkowie. Jeżeli dla was gatunek MMORPG to granie w klatce, bicie kukieł i raz na sto lat kliknięcie arenki, to fajnie. Ja zawsze myślałem, że MMORPG to bieganie po świecie, spotykanie ludzi, pomaganie sobie albo też bicie się nawzajem. Na to wychodzi, że nie miałem racji, bo teraz wszystkie mmorpgi - crapy papugujące “krula” (jak dla mnie crapa) wprowadzają stanie w mieście, klikanie findera i blokadę jakiejkolwiek interakcji pomiędzy graczami (handel chociażby, itemy soulbound itd.). Chcecie klikać skille 1, 2, 3, 4, 5, to sobie klikajcie, ale nie płaczcie później, że gatunek wymiera i grają w to tylko stare dziady z żoną i 3ką dzieci.

4lajki

W Aion’ie masz Open PvP, Insty PvP 1vs1, 3vs3, 6vs6, 12vs12, 24vs24, Siege FrakcjavsFrakcja, RvRvR (360 osób) i inne a w przyszłym Patch’u (za 2 miesiące) dostajemy wspólną mapę dla obydwu frakcji :slight_smile:

dzieki za tyle odpowiedzi
L2 grałem na samym poczatku potem przerwa i juz nie wracalem
BDO odpada za duzo grindu, za malo czasu
wow odpada bo abonament nie dla mnie wole raz kupic i grac
GW2 kiedys giercowalem same arenki pvp i bylo spoko jedyny minus ze czesto robili jakies update skilli i na nowo trzeba bylo skladac build
zobacze moze te division albo cos innego jeszcze poszukam