Ogólna dyskusja o grze

Nie rozumiem czemu ludzie twierdzo ze RoM jest P2W.. grałem 2lata w roma i coś osiągnąłem (owszem lądowałem trosze kasy "łącznie 200zł" ale to na skiny, wierzchowce, pety nic poza tym). Gdyby nie Guild Wars 2 pewnie dalej bym grał bo RoM miał to "coś" co mnie trzymało (pewnie to sprawka ludzi z którymi się grało ;d). Jeśli dużo się nie zmieniło (w przeciągu 2/3mis) mogę coś poradzić/doradzić wystarczy spytać na PW.

P.S. Chodziłem na KAŻDĄ inste dostępna w grze bez spiny.. (Kapeć 120k HP.. bez buffów, Heal wystarczył na helowanie +/- 10osob..). Testowałem każde połączenie Kapłana z "czymś" wiec można śmiało mnie pytać.

Kurczę, chyba spróbuję wrócić do RoMa, bo jednak miał coś, dzięki czemu grałem dosyć długo, już nawet ni obchodzi mnie p2w. Tylko mam pytanie - jak stoi gra? Bo zamiast Frogstera jest Gameforge i te sprawy. I czy jest jeszcze sporo ludzi na low lvl? I jesli już to na jakim serwerze się opłaca grać?

Nie rozumiem czemu ludzie twierdzo ze RoM jest P2W.. grałem 2lata w roma i coś osiągnąłem (owszem lądowałem trosze kasy "łącznie 200zł" ale to na skiny, wierzchowce, pety nic poza tym). Gdyby nie Guild Wars 2 pewnie dalej bym grał bo RoM miał to "coś" co mnie trzymało (pewnie to sprawka ludzi z którymi się grało ;d). Jeśli dużo się nie zmieniło (w przeciągu 2/3mis) mogę coś poradzić/doradzić wystarczy spytać na PW.P.S. Chodziłem na KAŻDĄ inste dostępna w grze bez spiny.. (Kapeć 120k HP.. bez buffów, Heal wystarczył na helowanie +/- 10osob..). Testowałem każde połączenie Kapłana z "czymś" wiec można śmiało mnie pytać.

też grałem dwa lata i jeeli twierdzisz że rom nie jest pay to winn to chyba zatrzymałeś się na hos !

bo ja na moim zwiadku 120k hp

100k + atak

10k zręczki musiałem ostro lądować kasę !

po podliczeniu wyszło jakieś 10k w zł i euro na szczęście dla mnie grałem od początku i 99 % wpłacili mi na to inni gracze za gold itemy itp !

żeby zrobić nowy item 1 trza wydać już ci licze ! ( same diasy)

plusy od 1-5 ( 100 dias za 100) z 40 stracisz na 1 item

+6 tylko za rubiny 120

6-12 (450) DIAS ZA 10 PREFEKTY CZYLI 100 % NIE SPADNIE NAM

12-16 999 dias w pkaiecie x3 pakiety żeby mieć 100 % perfektów

mamy już +16

27 purifów(3x1 T4=T5, 3x1 T5=T6, czyli 9 purifów, żeby zrobić item T5 i to razy 3 żeby T6 wyszedł), 1 purif kosztował 40 dias jak grałem teraz chyba 20

doładowanie trasmutora 1 dias=1 na t6 trzeba z 50

to mamy itemek t6 +16

teraz nawiercenia

pierwsze 20 dias

drugie 25 dias

trzecie 40 dias

czwarte 120 rubinów

runki X 450 dias jeden x 4

i jak ktoś jest pro jak ja nie zapomni o skinie :D

jakieś 50 dias za itemki z is których nie pamiętam

teraz policz ile trza na 1 item i pomnóż x15 i napisz nie jest paytowin chyba że po hos już nie widziałeś nic na oczy

zapomniałem że to koszt tylko itemu ale żeby grac też musisz wydać

talony na dzienne missje

elixiry= feniksy,głębokie westchnienie anioła

bufy z is

było tego jeszcze trochę ale nie pamiętam :D

i jak ktoś jest kolekcjonerem jak ja to kupuje potworki i wierzchowce miałem z 50 łącznie

Ktoś tu ma problemy z czytaniem?

"P.S. Chodziłem na KAŻDĄ inste dostępna w grze bez spiny.. (Kapeć 120k HP.. bez buffów, Heal wystarczył na helowanie +/- 10osob..)."

Dalej twierdzisz ze zatrzymałem się na hos? Oczywiście wydałem CAŁE 200zł (ale to nie majątek..) i przede wszystkim wydałem na wierzchowce, pety, skiny całą resztę kupowałem za kasę w grze... Zgodzę się ze ktoś musiał wydać złotówki bym ja spokojnie mógł sobie to kupić za golda w grze.. (ale to nie byłem ja) Jeśli spędzisz w grze sporo czasu nie musisz wydawać realnej kasy.. (znaczy jak jest teraz nie mam pojęcia, długo nie grałem).

Ogólnie sprzedając itemki po skonczeniu z tą grą wyszedłem na +++, czego ty pewnie powiedzieć nie możesz..

Jak grałem najlepszą instą było TSHh (różnie to nazywali) i biegałem tam. Wiec proszę nie pisz że nie widziałem nic więcej poza HOSem..

Może mi ktoś powiedzieć czy jest sens grania bez wydawania na IS/IM,a jeśli nie to ile mniej więcej trzeba wydawać na IM miesięcznie... ^^ Z góry dzięki za pomoc... ^^

Może mi ktoś powiedzieć czy jest sens grania bez wydawania na IS/IM,a jeśli nie to ile mniej więcej trzeba wydawać na IM miesięcznie... ^^ Z góry dzięki za pomoc... ^^

nie

Ktoś tu ma problemy z czytaniem?"P.S. Chodziłem na KAŻDĄ inste dostępna w grze bez spiny.. (Kapeć 120k HP.. bez buffów, Heal wystarczył na helowanie +/- 10osob..)." Dalej twierdzisz ze zatrzymałem się na hos? Oczywiście wydałem CAŁE 200zł (ale to nie majątek..) i przede wszystkim wydałem na wierzchowce, pety, skiny całą resztę kupowałem za kasę w grze... Zgodzę się ze ktoś musiał wydać złotówki bym ja spokojnie mógł sobie to kupić za golda w grze.. (ale to nie byłem ja) Jeśli spędzisz w grze sporo czasu nie musisz wydawać realnej kasy.. (znaczy jak jest teraz nie mam pojęcia, długo nie grałem).Ogólnie sprzedając itemki po skonczeniu z tą grą wyszedłem na +++, czego ty pewnie powiedzieć nie możesz..Jak grałem najlepszą instą było TSHh (różnie to nazywali) i biegałem tam. Wiec proszę nie pisz że nie widziałem nic więcej poza HOSem..

kapec dużo nie potrzebuje ale pisałeś wcześniej że nie jest to gra pay to win a jest i sam to napisałeś lub nie wiesz o czym piszesz -_-

nieważne czy ty czy ktoś inny ci kupuje zabawki ale kasy trzeba wydać i to grube setki na 1 item

i o tym była dyskusja

Btw teraz w romie są same boty na kalinie farmiące gold 300kk za 60 zł wczoraj kolega z gildi kupił :*

koniec tematu dziękuje

A ja nigdy nie grałem w rom'a może pora się skusić :D

Jaka profesje radzi sobie najlepiej w PvE a najgorzej w PvP ?

Sprecyzuj swój styl gry, bo jeśli masz grać czymś tylko dlatego, że jest dobre odpuść sobie mmo.

Jaka profesje radzi sobie najlepiej w PvE a najgorzej w PvP ?

Jako, że w RoM'ie można mieć 3 klasy (lecz dwie aktywne)

To ja polecam postać Mag/Wojownik/Strażnik.

Mag/Wojownik i Wojownik/Mag to klasy wyciągające jeden z największych (o ile nie największy) dps na instancji.

A Mag/Strażnik - Jedna z lepszych klas na pvp dzięki swoim skilla elitarnym.

Do tego świetną postacią zarówno w pvp jak i w pve jest R/S (Łotr/Zwiadowca) Musisz wybrać czy wolisz bić z dystansu czy w zwarciu.

A co to Twojego opisu to najlepiej w pvp radzą sobie klasy.

Mag,Łotr,Zwiad i Kapłan/Zwiadowca (OP w PVP)

PVE:

W pve all klasy są w miarę równe - jedynie M/W, W/M i R/S mogą lekko odstawać od innych (oczywiście na +)

A jeśli chodzi o najtańsze postacie dzięki którym można grać przyjemnie bez wydawania $ na diasy i odwiedzać najtrudniejsze instancje to bez wątpienia klasy leczące. Kapłan/Rycerz może na instancje typu TSH (12 osobowa insta na 70 lvl) AC (6 osobowa insta na 72lvl czy KN (12 osobowa insta na 75 lvl - obecnie 1/2 gildie na serwerze robia ja cala) chodzić z ekwipunkiem z Chaptera III/IV.

Jak teraz jest z populacją?

Powiem tak, gra przeżyła kryzys, ale teraz powoli się podnosi, populacja z lekką tendencją wzrostową, wszystko zaczyna się poprawiać od kiedy RoMek przeszedł do rąk nowych szefów. Na pewno opłaca się zacząć grać, jeśli też chcesz być częścią odrodzenia tej, co by nie mówić, jednej z lepszych bezpłatnych MMO na rynku. A, i diasy mozna kupowac na AH, 100Dias za 17.5kk chodzi, wiec jesli bardzo nie chcesz wydawac PLNow na RoMa, mozesz kupowac Diamenciki na AH :)

Hmmm... Może wrócę. Ciekawe jak gra będzie się trzymać u nowych szefów.

a ja z wielką checią wrócę

podajcie stronke oficjalna, z ciekawosci lookne.

sam znalazlem ale pod bandra gamefaila.

podajcie stronke oficjalna, z ciekawosci lookne.sam znalazlem ale pod bandra gamefaila.

Jeśli dobrze zrozumiałem to gra nadal jest wydawana przez gameshit. Zostało tylko zmienione studio zarządzające grą.

Co większych korzyści i tak nie przyniesie ...

Grałem kilka miesięcy temu i strasznie czułem się ograniczony przez shop. Znam przypadki ludzi, którzy potrafili wydawać tysiące złotych na tą grę. Jeśli chcesz się pobawić to gra super. Jednak zostanie na endgame i możliwość konkurowania z płacącymi wymaga płacenia.

Skoro tak zachęcacie to mozliwe że też zaczne grać :) I podnośić razem z wami tą gre po kryzysie :P

Witam. Jest to mój pierwszy post na tym forum. Grałem swego czasu w ROM'a, a dokładniej 2009-2011. Może jest tutaj ktoś z serwera Saoraid lub z gildii darkness, exodus, czarna kompania? Mój nick sutyjakwentyle/tibioholikus. Gra była naprawde świetna, a z osobami z którymi spedziłem chwile to dosłownie chwile nie do zapomnienia. Niestety kontakt sie pourywał z większością osób ale mimo to chciałbym się skontaktować ze znajomymi z ROM'a i pogadać nie tylko o grach.

Osoby które pozdrawiam: Darkbow, Sieg, Chesuli, Przepinda, Bracia Bzyku i Noname, Dziadkena, Sieczkarke, Evildiablo, Lotchena, Corvinusa, Hatiego i Gatte, Firebomba.

Miałem gdzies pare ss z roznych instancji ale jak znajde pendrive to je wstawie. Na dowód, że ja to ja, wstawiam własnego ss z mojej postaci.

image.jpg