Pierwsze wrażenia z Aion

oceniac gry majac zaledwie 14 lvl albo cos kolo... poprostu brak mi slow

Potrafisz czytać mam nadzieje? To są pierwsze wrażenia, pierwsze, to co się najbardziej rzuca w oczy. Nie wiedziałem, że trzeba wymaksować grę, aby móc napisać pierwsze wrażenia.

UP: pierwsze wrazenia...dziwne,bo jak mozna pisac ze w tej grze nie ma summonera np.;o zreszta niech pisze co chce,przyzwyczail sie do legalnych botow i auto trackera to tak pisze,widzialem jeszcze 2 dni temu ze guru napisal ze przestaje grac w cbt bo nie chce psuc sobie zabawy przed cbt majac praktycznie ten sa lvl to dziwne ze dzis pisze recenzje-first look odwrocony o 180%...albo z tego to sie usmiac mozna,"Po 18 gigabajtach spodziewałbym się czegoś więcej, niż 4 standardowych klas (Warrior, Mage, Shaman oraz Scout), którym nawet subklasy niewiele pomagają" lol subklasy nie pomagaja ... jakos gry co teraz wychodza nie posaiadaja nawet 5 klas a co mowiac o sub klasach i Ty piszesz ,ze one nie pomaga,zenada,ciekawe jaka ocene dajesz dla aiona...bo tego nie napisales,ale dziwie sie tobie,bo niby gdo nawyzywales szczerze mowiac w recenzji a dales ocene 4/6 ... calos kupi sie nie trzyma...wiec jakbys mogl to napisz jaka ocene dajesz dla aiona

widzialem jeszcze 2 dni temu ze guru napisal ze przestaje grac w cbt bo nie chce psuc sobie zabawy przed cbt

Bo 2 dni temu miałem 11 lvl. Myślałem, że jak wyjdę z Poeta (tak się to noob-mapa zwała?), to coś się zmieni. Niestety, bardzo się myliłem.

Twórcy zrobili to samo co w Cabalu, wchodzi nowa gra to stara do kosza.

Od kiedy NCSoft ma w reku GW2 to Aion poszedł do archiwum.

Greg, wybacz, ale Ty lepszy nie jesteś. Pierwsze wrażenia to pierwsze wrażenia, gust ma się swój. Jeśli on woli QT, jego sprawa. Wyzywanie go z tego powodu nie czyni Cię lepszym. W dodatku zacznij używać tzw. znaków itnerpunkyjnych, bo za cholerę nie da się zrozumieć co piszesz.

First look first lookiem, ale jeśli autor bredzi o braku summonera... Przepraszam, dlaczego SM nie jest twoim zdaniem summonerem? Z biegiem czasu dostaje 5 summonów do przyzwania, każdy inny, spelle wspomagające summony albo wykorzystujące ich ataki... Co jest z nim cholera nie tak? Że może mieć tylko jednego przyzwanego naraz? Cóż, tutaj rolę odgrywa taktyka...

Inna sprawa że ja będąc na lvl19 nie odczułem większego bólu związanego z bieganiem, a musiałem przebyć trochę większe odległości niż lvl14. Oczywiście, biega się sporo, ale po opanowaniu glidingu (mam na myśli szybowanie na skrzydłach) można dość szybko się poruszać. Co do czytania questów szkoda komentować, bo jak patrzę na fakt "nie chce mi się czytać i chcę autotrackera który przejdzie grę za mnie" to nóż mi się w kieszeni otwiera. Czemu w ogóle twórcy MMO w takim stylu w ogóle robią fabułę? Nie lepiej przestać marnować czas i zostawić puste okienka rozmów z npc?

A powiem a co :P jak jeszcze można to powiem :P Dużo nie znaczy efektywnie : No niestety wszystkie jak wspomniałeś P2P tyle ważą a czemu to też wiesz bo jakość musi zajmować , dlatego "free"mmo ważą max 3 giga no czasem więcej ale waga zamyka się w 1 cyfrze.Co znaczy ze gra od grafiki po wszystko jest dnem jak np mmo dla ciebie Eligium które ma to co twoim zdaniem nie ma aiona ^^ .Kreator postaci jest dla osób z wyobraźnią :) zarówno z tą chorą jak twoja ?? z screena ? i ludzi który posiadają zdolności i potrafią zrobić własny Face :) tu znowu odeślę cię do Eligium i innego crap mmo gdzie masz 3 twarze do wybory i 5 kolorów włosów:)jak widać kolejny raz aion cię przerósł. Gdzie do cholery jest quest-tracking? I znowu Aion cię przerósł :) QT to standard w grach typu MEGA CRAP dlatego nie ma go w aionie i defakto w wowie też obie gry maja QH ( te placki na mapie ^^).na tym polu tez dla ciebie będzie odpowiedniejsze Eligium mega gówno bez grywalności , bez grafy ale z twoim cennym QT :) Nogi mnie bolą : Wszytko sprowadza się do tego ze dzięki temu systemowi a nie prehistoria klik and go co sprowadza się do statycznego pvp a system wasd daje ma możliwość dynamicznego poruszania i dynamicznego pvp :) I znowu gra przerosła twoje zdolności motoryczne ? ^^Większość q jest blisko siebie i blisko npc który wyznaczył ci zadanie wiec nie wiem gdzieś ty łaził ze tyle się nachodziłeś xDCzarna polewka: to raczej dałeś nam z siebie :) ja tu nie widzę nic z L2 ( mowie za siebie ) a azjatyckie klimaty ?? ciekawe gdzie XD grając asmo i elyosem nic takiego nie zauważyłem , jedyne co przesadna nagfość babeczek ale to juz tak jest azjaci to zboki ^^ ale da się to przeżyć:P Ogólnie odniosłem wrażenie ze nie ogarnołeś gry i zamiast się do tego przyznać walnołeś temat z lipnymi wymówkami dlaczego nie będę grał :)

Też jestem casualowym graczem jak guru, cenię sobie ponad wszystko Quest-Tracki, więc wątpię bym inaczej ocenił First Look jak on. Dlatego i mnie w tej gierce nie uświadczycie. Powiem tylko tyle, że miałem z tą grą wspólnego tylko 1 gigabajt ściągniętego na dysku, ale to tylko tyle. Też mnie ona nie zachęca, wolę powrócić do starego, ale poczciwego GW :)

Też jestem casualowym graczem jak guru, cenię sobie ponad wszystko Quest-Tracki,(...) Też mnie ona nie zachęca, wolę powrócić do starego, ale poczciwego GW

GW ma quest-tracka??? Ja chyba coś przegapiłem w tej grze o.0

Może mu chodziło o to, że jak zaznaczy NPC-a (z questa) to postać sama do niego idzie?:P Chociaż czasami gdzieś się zawiesi...

Może mu chodziło o to, że jak zaznaczy NPC-a (z questa) to postać sama do niego idzie? Chociaż czasami gdzieś się zawiesi...

mu chodziło o to że jak stworzy postać to ma od razu przycisk WIN dający mu max level i top sprzęt żeby nie musiał biegać i tracić czasu na nic

Dobra Guru możesz pisać to first look ale niech będzie to obiektywna wypowiedź a nie to to to i to jest źle i więcej nie gram i bawcie się dobrze. Jak chcesz coś ocenić nawet jako pierwsze wrażenia to oczekuję od Ciebie obiektywności, nie wierzę, że nic Ci się nie spodobało w tej grze a oprawa graficzna a audio, może abyss albo fortece(@Edit:ah wybacz tego jeszcze nawet nie widziałeś). Podałeś trochę zarzutów jedne może i słuszne inne wynikające z niewiedzy ale staraj się być obiektywny na przyszłość.

Dokładnie "bieganie" nabiera smaczku kiedy opanuje się już szybowanie :)

Dobra Guru możesz pisać to first look ale niech będzie to obiektywna wypowiedź a nie to to to i to jest źle i więcej nie gram i bawcie się dobrze. Jak chcesz coś ocenić nawet jako pierwsze wrażenia to oczekuję od Ciebie obiektywności,

Nie obraź się (albo obraź), ale jesteś po prostu głupi. Obiektywna opinia? Zastanów się, koleś napisał First Look'a a ty mu karzesz obiektywnie pisać? To jest jego tekst, i on pisze swoje odczucia w stosunku do tej gry. Obiektywizmu mu się zachciało...

Przegiąłeś koleś, mam pewne oczekiwania co do ludzi, którzy piszą coś co czyta xxxx ludzi, jeżeli twierdzisz, że można pisać o jakimś mmo nie znając żadnych podstaw rozgrywki, bez jakiegokolwiek przygotowania to nie wiem kto tu jest głupi? Równie dobrze mogę Ci opisać jak wiąże buta na pół strony. First look bez sprawdzenia opcji gry, klas postaci, czytania kampanii, która jest naprawdę ciekawa i uznawanie takich rzeczy za wadę gry no to ja się pytam co tu za znaczenie ma słowo FIRST!!! Ale kurde się zbulwersowałem "Obiektywizmu mu się zachciało..." no proszę was to jak kur** zobrazować rozgrywkę? wytykać błędy nie uwzględniając różnych aspektów? To czego Ty w takim razie oczekujesz od takiego tekstu Warcraft947!? Zapewne dowiedziałeś się z first looka, że w grze nie ma summonera Twojej ulubionej postaci i dlatego w Aiona już nie zagrasz!

Ps. Guru nie mam do Ciebie pretensji ale Warcraft947 mnie po prostu obraził, zbulwersował i zirytował(zresztą jak sam wspomniał celowo) nie mogę mu więc nie odpowiedzieć na takie zarzuty.

@Kwaza, ale radzę się zastanowić nad słowem "First Look". Ja OPISYWAŁEM TYLKO TO, CO WIDZIAŁEM i czułem.

Co do obiektywizmu? Powtarzam się, ale w moich tekstach takiego czegoś nie znajdziesz.

Człowieku, ogarnij wpierw pojęcie First Look i dopiero wtedy się wykłócaj. To nie jest recenzja, to nie jest opis, to jest jedynie SUBIEKTYWNA opinia newbie'go na temat danej produkcji, w którą on nigdy wcześniej nie grał. Simple?

@Edit: Najbardziej chyba słowo "relacja" pasuje, ale tez w pełni nie oddaje tego, czym jest first look.

Dobrze rozumiem, w takim razie widząc WASZE First look mówię "NIE DZIĘKUJĘ"

Dobrze rozumiem, w takim razie widząc WASZE First look mówię "NIE DZIĘKUJĘ"

Innego typu First Looków nie ma. Są tylko subiektywne relacje newbiego z gry. Coś innego to nie First Look. Wybacz, ale nie masz racji.

Co do szybowania- co mi da ten gliding, jeśli miejsc, gdzie można używać fruwajek jest niewiele?