Plan treningów proszę o pomoc

16 lat
69.5 kg
172 cm wzrostu

Staż - Trenowałem we własnym zakresie od września do grudnia, na siłowni od 5 stycznia.

Aktywność: 3x w tygodniu siłownia (Pon,śr,pt)

Żywienie -Narazie bez szczególnej diety, staram się nie jeść fast foodów i tłustych rzeczy

Zdrowie -Dobre

Nic nigdy nie brałem, aczkolwiek kolega kupił carbo nie wiem od kiedy brać i czy w ogóle warto.

Cel/pytanie/problem -Wyrobienie rzeżby, Prosiłbym aby ktoś ułożył mi plan na te 3 dni w tygodniu (Tak żebym w poniedziałek był klata biceps gdyż to robiłem w pon na siłowni reszta według własnej oceny i doświadczenia).

Liczę na szybką pomoc gdyż idę dziś na siłownie i chciałbym już to wprowadzić w życie.

Z góry dziękuję!

Rzeźbę robi się za pomocą diety której tobie się nie chce trzymać.

Jeszcze jej nie zrobiłem będe ją miał za tydzień półtora jestem zielony więc nie oceniaj tylko dawaj rady xd

Wylicz sobie swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne oraz na makroskladniki.

Nastepnie odejmij z 200kcal zmniejsz ilosc tluszczy oraz zwieksz bialka.

Rozpisz sobie diete lub sprawdzaj na bieżąco każdy posiłek.

Do tego musisz uzbroić się w cierpliwość.

To by raczej było na tyle.

Dzięki ;) A jeszcze pytanie ktoś mógłby pomóc z treningiem czytam różnorodne ale wciąż nie potrafię tego ulożyć xd

Ćwicz każda partie raz w tyg, łączysz mala grupę mięśniowa z duża i tyle.

Triceps
1) francuskie wyciskanie leżąc 4 serie
2) pompki w podporze tyłem 4 serie
Plecy
1) podciąganie na drążku 3 serie max
2) wiosłowanie sztangą podchwyt 4 serie
3) martwy ciąg 4 serie
To jest dobre na dziś?

Dwie duże partie na jednej sesji treningowej? Nie:)

Mógłbyś to zmodernizować?

Plecy najlepiej trenuj oddzielnie na jednym treningu, bo to ciężka partia i odpuść sobie martwy ciąg.

Jest dobry ten plan co podałeś, chociaż osobiście uważam że triceps lepiej łączyć z klatką, zaś plecy z bicepsem.

MC to podstawa więc nie polecam omijać tego ćwiczenia.

Inna sprawa że bardzo ważna jest tutaj technika.

W wieku 16 lat trudno o dobra technikę, większość trenerów w Polskich klubach fitness nie potrafią wykonać tego ćwiczenia poprawnie. MC to według mnie wcale nie jest podstawa, sam prowadzę siłownie i od 10 lat startuje w zawodach i nie polecam tego ćwiczenia osobą początkującym ani "zaawansowanym", można go zastąpić i rozbudować plecy.

Przecież przy MC pracuje większość mięśni człowieka, bezsprzecznie dobre ćwiczenie.

Abyś miał co rzeźbić najpierw musisz zrobić mięsień. Zapewne jesteś grubym suchoklatesem, a więc przymasuj do 73-4 i potem ostra redukcja.

Ja cos napisze od siebie. zaledwie 70kg i rzezba? polecam dojsc do 80 kg, najlepiej z dieta.

Co do rzezby, niestety zeby bardzo dobrze wygladac MUSISZ TRZYMAC DIETE, wiekszosc osob robi to dokladnie z wagą o rownej porze jedza posilki. 80% dieta, 20% trening tak wszyscy powiadają. :) Nie pytaj ludzi o diete, zapłac 50 zł i niech profesjonalny dietetyk zrobi ci trening + diete specjalnie pod ciebie.

To tak samo jakby napisać, że przy przysiadach czy sztrugsach większość mięśni pracuje. Jakie to ma znaczenie jak nacisk jest na daną część ciała i to ona w głównej mierze pracuje, a staramy się dążyć aby izolować inne partie przy ćwiczeniu na plecy. Ludzie skąd wy czerpiecie wiedze? Z artykułów sfd ? Wiedza znikoma i tylko powielacie bzdury.

Się znaczy jest trochę wysportowany :)

Jeżeli chodzi Tobie o ćwiczenia to najlepszą opcją jaką masz moim zdaniem to pójście do trenera na siłowni i poproszenie go o taki trening. Zapewne ułożył by tobie fbw na wszystkie partie ciała, chwilowo by się Tobą zaopiekował tj. wskazywał błędy podczas ćwiczeń itp. Masz 16 lat nie potrzebujesz żadnych prochów i do tego jakieś carbo pfff już lepiej sobie zjeść po siłowni banana. Ale co do trenera uderz do niego a Tobie wszystko wyjaśni.

Dziękuję za odpowiedzi ;)

Prawda jest taka, że jeśli chcesz fajnie wyglądać i być silnym to nie musisz wcale przestrzegać żadnej diety ani nawet chodzić na siłownie. Ja osobiście należę do "hejterów" siłowni.(kalistenika+StreetWorkout>siłownia)

Sprecyzuj trochę swoje pytanie i najważniejsze

NIE ZAPOMINAJ O NOGACH.

@EDIT

Nie czytaj* jak ktoś Ci piszę, żebyś "przymasował" do 80kg bo się niepotrzebnie zalejesz. Ćwicz we własnym zakresie. Pieprz dietę jeśli nie chcesz jej trzymać. Jak będziesz się starał na treningach i dawał z siebie wszystko to będziesz miał siłę i jednocześnie dobrze wyglądał.