Pomoc dla graczy LoL'a

Nimval kto lepszy Warwick czy Alistar

Ogólnie spełniają inne role w drużynie, Warwicka poleciłbym ze względu na jego prostotę a Alistaira ze względu na wszechstronność. Osobiście bardziej mnie wkurza dobry Ali :)

Fajny poradniczek. :P

gówno ... i to nie jest poradnik tylko osobiste doznania to znaczy że opisałem chary które ci się podobają i piszesz że to najlepsze chary i to nie poradnik tylko twoja opinia ...

Nieźle wam to wyszło powiedziałbym nawet, że świetnie tylko brakuje mi jednej rzeczy... mianowicie minusów postaci. Już żeby się za bardzo nie męczyć napisałbyś, kto jest papierkiem a kto nie kto ma dobre CC a kto wcale go nie ma. Kiedyś byłem początkującym graczem LoLa i to bardzo się przydaje szczególnie dla osoby, która nigdy nie miała styczności z MOBA.

@EDIT Zapomniałem dodać, zastanawiam się dlaczego podzieliłeś postacie na dobre i złe... Pozwolę sobie powiedzieć, że czegoś takiego nie ma w LoLu, każda postać ma swoje plusy i minusy i każdą postacią da się rozwalić każdą postać. Mogłeś tylko napisać, która jest trudna do ogarnięcia a którą łatwa. Dajmy na przykład: Xin jest postacią bardzo łatwą dla początkującego gracza w LoL wiem bo to była moja pierwsza postać, a wcześniej nie miałem styczności z MOBA jednak gdy wziąłem Nasusa okazał się dla mnie postacią useless. Dopiero po pograniu kilku m-cy poznałem go i nauczyłem się grać. Więc ja bym nie dzielił tych postaci na dobre i złe tylko na proste i trudniejsze:)

Pozdrawiam:)

Boże widzisz i nie grzmisz... Każda postać jest dobra, ostatnio Twitch z mojego teamu (ranking 1950 elo) zrobił pentakilla bo dobrze się ustawił. Nasus jest moim mainem, w 20 minucie mam nastackowane 300 w Q i trinity force, przez co squishe padają na dwa "shoty". Olaf? Jeden z najszybszych junglerów, a jeszcze jak ktoś umie gankować to jest GG. Cassio ma bardzo dobre ulti i aoe dmg. Najlepszy pick Karthus? Błagam... zjadam takich na midzie Nasusem.

KAŻDA postać jest dobra, tylko niektórzy nie umieją nimi grać. Także poradnik słaby pod względem opisanych picków.

I jeszcze jedno! MORDEKAISER NIE JEST PIER******M TANKIEM! Co najwyżej twardy off tank z AP. Dlaczego? Bo nie ma CC.

Zraził mnie jeszcze Maokai... To jest bardzo dobry off-tank z AP. Jego ulti zmniejsza wszystkie DMG o 30%, a to jest bardzo mocne. Ładny dmg z E, Odepchnięcie i slow z Q, a do tego root z W.

BTW. Tier (dobre, złe picki) jest dla noobów.

jaki szit. wychodzi na to, ze byle kto moze sobie napisac taki "mega poradnik". predzej bym chcial zobaczyc twoj filmik z gry(np) i w nim zamieszczony poradnik a nie opieranie sie na jednym wielkim i chorym walku, ze to "cos" pomaga.

-1

Koledzy bez nerwów. Trochę kultury. Nimval się starał no ale jakby to powiedzieć nie wyszło mu za dobrze. Po pierwsze (to tylko moje uwagi) Za dużo w nim zwrotów trudnych dla początkujących takich jak CC, GP T1, T2 itp.. Jeśli nikt wcześniej nie grał w MOBA nie będzie miał pojęcia o co kaman..

on chcę żebyśmy kochali postacie które on kocha oO

Co to za pseudo poradnik? Irelia to dobry assassin? Jest miliard lepszych. Dziwne, że nigdzie nie wspomniałeś o Tryndzie w fighterach, który jest jednym z najlepszych. W Supporcie nie napisałeś Luxa, a jak wiadomo ma bardzo dobre ulti, ma shielda i inne dobre skille. To mnie rozbawiło:

Słabe picki: Pantheon, Ryze, Nasus, Malphite, Sivir, Wukong, Olaf, Master Yi, Kayle, Maokai, Karma, Cassiopeia, Sion, Heimerdinger, Katarina, Twitch, Mundo, Shaco, Eve;

Pantheon, Ryż, Master, Twitch, Shaco są słabi? Nie rozśmieszaj mnie. Pantheon ma bardzo dobrego pasywa - poniżej kilkunastu % hp przeciwnika wali ciągle kryty, ma mocne i dalekie ulti, mimo, że melee, może rzucić włócznią, może naskakiwać na ludzi, bardzo dobry fighter - miałem nim elo 1850 na USie. Ryze mimo, że papier jest bardzo dobrym nukerem - dużo bije, do tego ma klatkę, która daje stuna na 2 sekundy bodajże. Shaco bardzo dobry do dżungli, tak samo na mida. Tryndamere to średni pick? Na 18lvlu na 5v5 robiłem nim po 300-400dmg i biłem po 1/4 hp przeciwnikowi z samych hitów melee, nie wspominając o skillach. Dziwię się, że Corkiego dałeś w najlepszych. Bardzo łatwo go zabić.

Ludzie, nie korzystajcie z tego poradnika, bo jest gówno wart. Jest wiele lepszych poradników na temat wyboru postaci. Jak zaczynacie, to po prostu kupujcie według przekonania, intuicji, a nie według czyichś odczuć, bo komuś np. dobrze się gra DPS'em a komuś innemu tankiem.

Ten poradnik nie jest aż taki fatalny. Ale moim zdaniem nie jest przeznaczony dla początkujących. Są w nim tylko przeczucia autora na temat dobrych i złych postaci oraz teksty nie dopasowane dla początkujących. Jeśli macie napisać coś dla początkujących to spróbujcie się zamienić w człowieka, który nie ma pojęcia co oznaczają skróty, które są używane non stop w tym poradniku...

Dla mnie poradnik bardzo fajnie zrobiony :)

poradnik jako taki jest średni, ale to co piszą tutaj ludzie to dopiero jest żałosne - boże widzisz a nie grzmisz.

wszystko macie tutaj:

http://leagueoflegends.pl/forum/showthread.php?tid=32069

enjoy.

Po co wypisywać picki i dzielić je na kategorie? Bez sensu lepiej napisać coś o doborze tych picków, jakieś taktyki dotyczące konstrukcji druzyny np.

Taktyka na amumu bez off tanka z magiem na solo topie, lub na 2 off tanków ww jungle irelia solo top itp. lub też picki takie jak amumu+annie+sonna co daje smiertelną pułapkę

Rozumiesz o co mi chodzi ?:)

Hmm napisałem we wstępie, że to są dobre/złe picki to gier drużynowych na 5vs5 ranked, a na solo q każda postać jest dobra, ale czy chciałbyś np. Trafić na Eve na rankingowej grze?

ogólnie powiem tak, nie ma słabego championa

twórcy LoLa świetnie zbalansowali postacie tak, żeby wszystko zależało od itemów i umiejętności gracza ;]

Fakt - forma krytyki woła o pomste do nieba, ale.... tylko forma

jakość już nie..

po pierwsze - dla kogo ma być ten poradnik? dla początkującego gracza? po co takiemu ranked picki? a skoro doszedł tutaj w poszukiwaniach "lolowego" wsparcia, znaczy, że pewnie gdzie indziej tez juz był, a to tutaj nie wniesie dla niego nic nowego

dla zaawansowanych graczy? tacy zadadzą pytania - "dlaczego" i "po co" taka leona jest srednia, a taki zilean mocny... a odpowiedzi tutaj nie znajdą... więc co to za poradnik, po lekturze którego dopiero ma się milion pytań do?

reasumując - żaden to poradnik, bo nie ma adresatów, a właśnie freestylowe przestawienie swoich preferencji - przydatność znikoma

dziwne tez jest zacietrzewienie się i linia "obrony" autora, który podaje jakieś wyrwane z kontekstu gry lub turnieju, który kiedyś gdzies miał miejsce, by podmurować swoje racje

najbardziej jednak dziwi mnie fakt, że osoby piszace to, mając się za doświadczonych, chcących służyć radą graczy, szufladkują bohaterów, pomijając kompletnie tak nieistotne kwestie jak counterpicking, czy tez budowanie teamu pod konkretną koncepcję

wiele ciekawiej i to z każdego poziomu zaawansowania gracza, byłoby poczytać o tym, jak się zachowywać, jako team (konkretny team w konkretnym składzie), jak reagować, jak kontrolować mapę, kiedy i jak pushować itp. itd.... to byłyby również rzeczy, które można przy odrobinie wysiłku odnaleźć w sieci, ale średni angielski już może nie wystarczyć, by wszystko wyłapać...

a to co jest tutaj, było i jest również wszedzie indziej i naprawdę cięzko mi wyobrazić sobie osobę, której to ma w czyms pomóc...

szkoda, bo jednak trochę roboty poszło ewidentnie na marne

Tak, jak wysyłasz eve do jungli jak ten pan http://www.own3d.tv/live/49897/CLGaming.net_-_Chaustersaurus to współczuję ...

Dzięki za super porade.kupiłem tego alistara i jest do d*py

A moze to ty jestes do d*py a nie bohater.

Co do poradnika, jest, albo slaby albo bardzo przecietny. Nic z niego sie nie dowiadujemy.

Te picki co wypisałeś będą dobre po wejściu Dominion, taa?

Aaa, dobra, już załapałem.

@Topic: Super mistrzu twórco poradnika. Kassadina wkładasz do słabych picków?

Aaa, no przecież idzie się nim pod AD >.< Kassadin to prawdopodobnie najdłuższy silence w grze, w dodatku co kilka sekund + slow i świetne ulti. Idealnie eliminuje najsilniejszego AP carry na początku teamfighta, jak jest ogarnięty to slowuje wrogi team i szybko się wraca, reszta drużyny robi co do zrobienia, czekasz na resp skilli i wbijasz się teleportem + znowu silence i slow. Postawiłbym Kassadina na jednej półce z Jax'em na jednej półce (gram naprzemiennie tymi championami od 15 lvla, więc wiem co to Assassin). Jax jest cholernie łatwy do skontrowania - Kassadin rzuca silence i focus Jax. Tak samo każdy AP Carry. KASSADIN TO NAJLEPSZA KONTRA na 3/4 championów w LoL'u. Ale jak chcesz, to może być i średnim pickiem ale najpierw napisz do Riot'u o Nerf'a.