Problemy z forum - wytłumaczenie

to nowe forum to jest jakiś zart… pewnie straciliście 50% osób tylko przez zmianę silnika więc nie wiem czy wam się opłacało… ogólnie jako programista powiem tak, nie wiedziałem że takie gówno istnieje jak to forum

ktoś kto to projektował miał jakąkolwiek styczność z zasadami projektowania UI ? i dont think so

1lajk

Ja dla odmiany powiem, że nowe forum mi się podoba. Jest kilka rzeczy które bym zmienił, ale ogólnie zmiany na plus.

Fajnie, że w końcu ktoś był łaskaw wyjaśnić co i jak, a nie jak Aeth widzi wszędzie ataki na siebie i pluje xD

Myślę, że jak ogarnięcie to forum tak jak jest ogarnięte na forum dobreprogramy to nie będzie źle. Tylko broń Boże nie zróbcie z tego kolejnego Reddita, bo ci którzy go wymyślili powinni dostać wilczy bilet na Sybir.

1lajk

Mógłbyś nieco bardziej konkretnie? Wskaż nam zasady projektowania UI, które powinniśmy wprowadzić w życie. Postaramy się :wink:

Z przykrością oznajmiam, że obecna wersja forum to oznaka zacofania, a nie nowoczesności. Brak czytelności, wszystko porozwalane na prawo i lewo (dosłownie). Przeglądałem w życiu różne fora (część administrowałem) i jest to jedno z najgorzej wyglądających i najmniej intuicyjnych jakie widziałem.

1lajk

-Przed kłopotami z filesystem forum było bardziej czytelne, bo podzielone na w miarę przejrzyste kategorie. Mam nadzieję, że to wróci bo obecnie zakładka kategorii to po prostu chaotyczna lista, która ciągnie się niemiłosiernie w dół. Bogiem, a prawdą - to pod każdą zakładką kryje się kolejna lista tematów, co jest trochę niepraktyczne i utrudnia przeszukiwanie forum. Trzeba to jakoś posegregować i wyeksponować co jest do czego.

-Druga sprawa to kolorystyka. Jak wejdziemy w ustawienia -> interfejs -> Motyw i wybierzemy Dark to kolorystyka wydaje się przyjemniejsza dla oka, bo ten wszechobecny granat trochę przytłacza.

-Musi być SB.

-Jest jeszcze trochę drobnych rzeczy jak odstępy między zakładkami i czcionka, ale to kwestia gustu.

Reszta to myślę kwestia przyzwyczajenia się do nowego silnika i jego obsługi.

1lajk

Wez sie przymknij kobieto o feministko, juz dosc tych twoich glupot z alternatywnej rzeczywistosci,dysk w serwerowni spalil sie a ty obwiniasz mmoplaya ze to ich wina,zycie tak nudne ze musisz zajmowac sie pieprzeniem glupot i zawracaniem dupy aethowi,normalnie jakbys byla mentalnie na poziomie nastolatki w fazie buntu,zagadaj do brr brr zbyszka, moze pomoze :stuck_out_tongue:

A tu się nie zgadzam. Przykład z ostatnich dni i zachowanie Aetha. Czy tak wypowiada się administrator?

Akurat Aeth bardzo trafnie podsumował komentarz Hasiry. Poczytaj jej komentarze i pomyśl czy tak powinna wypowiadać się osoba, która ma coś konstruktywnego do powiedzenia, czy może zwykły forumowy troll szukający rozgłosu w internecie.

Możliwie, że masz rację - nie śledzę forumowej kariery Hasiry. Mimo to uważam, że administrator powinien poniżej pewnego poziomu nie schodzić i zachować odpowiedni styl wypowiedzi. W końcu swoją osobą reprezentuje on forum.

Te niedobitki “starych” wam teraz odejdą, a młodziki dalej zostaną na swoich fejsach i discordach.
EZ clap

Macie największe w kraju zasięgi, można zorganizować i rozpromować subreddit, albo discorda o polskich mmo skoro to jest teraz w trendach… Ale no tak, tam nie da się reklam dołożyć.
To może czas na adminkę Kasię, która płacze, gdy używamy adbloków?

Forum było do dyskusji na poziomie, niszowe, ale było mało trolli.
Przez format newsów na głównej, dyskusje pod nimi przyjmują formę tych z pudelka, czy wp.

W tym momencie dziwi mnie jedna rzecz. Kiedyś to forum miało klimat, coś co wyróżniało je od innych stron. Teraz tego nie ma, wszyscy się rozejdą, a zmiany stylistyczne tylko pomagają w odjeściu osobom wchodzącym na forum z samego sentymentu.

Forum to nie ma w tej chwili niczego, co zachęcałoby użytkownika do pozostania na nim. N I C Z E G O. Ludzie rozejdą się po wspomnianych wyżej redditach i discordach, zostaną tylko scamujący się nawzajem na targowisku XD. Przykro jest oglądać upadek giganta i swego czasu najbardziej aktywnego polskiego forum kręcącego się wokół tematyki gier MMORPG. Miejsce z kllimatem i historią zamieniło się w czarną tablicę, na której każdy może nasrać. Bardzo przykre.

edit. jest sobota wieczór, aktywność to kpina i będzie jeszcze gorzej

Chmarus nie da się ukryć tego, że poleciałeś typowo na kase tak jak pisałeś. Nie słuchałeś użytkowników na temat newsów o Guru itd. Miałeś to forum w dupie każdy robił co chciał a słabe newsy były już codziennością. Teraz to zwalone forum i silnik. Już wolałbym sprzedać tą stronę komuś kto ma kasę niż zniszczyć to co tyle tworzyłeś. Poprostu zarazili Cię genem cebulactwa i patrz jak to forum upadło.
Wogóle trzeba mieć nieźle w głowie poukładane żeby wymyśleć taki denny styl forum.
Jednak nie martw sie człowiek uczy się na błedach, może i to cościebie nauczy.

Ludzie znikają w 10% z powodu stanu forum i w 90% z powodu nędznych, clickbaitowych i pisanych z zerowym researchem newsów Guru, taka prawda.

Oczywiście wielu z Was może twierdzić, że forum przestało żyć ponieważ przyczyniła się do tego jego społeczność lub administracja. Macie prawo tak twierdzić, lecz ja mam natomiast prawo do własnego zdania w tej kwestii i uważam, że nie jest to w pełni prawda.

Nie, forum nie umarło dlatego, że administracja i moderacja była zła. To był tylko jeden z czynników. Ważny, ale dało się go zanegować.
Forum umarło ponieważ straciła się jego idea. Kiedyś, pod logiem mmorpg.org.pl był napis “Forum dyskusyjne o grach MMO”. Dokładnie to się straciło - dyskusja. To jest to, co PlainLazy próbował tutaj przywrócić przez zmiany czy amnestię. Regulamin, warnowanie za pierdoły, banowanie stałych bywalców - w wyniku tego, z kim zostało użytkownikom dyskutować? O czym? Co mogę napisać, żeby nie stracić możliwości pisania?

W obecnych czasach młodzi ludzie nie korzystają z forów dyskusyjnych w taki sposób jak to było kiedyś. Teraz udzielają się na reddicie, twitterze, grupach facebookowych czy innych Discordach.

Tak. Dokładnie. I zamiast wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, zamiast próbować je “wskrzesić”, to została podjęta decyzja o pójściu z trendem. Teraz forum nie ma nic innego do zaoferowania od tego, co jest już w internecie.
To nie zaczęło się teraz, a 2 lata temu, kiedy Duch otworzył “forumowy serwer Discordowy” - czy to aby nie kłóci się z ideą forów?

Wprowadzenie tego skryptu do niejako przejście do nieco innej ery prowadzenia forum ( bardziej w stylu redditowym).

Czemu więc nie zamknąć forum i otworzyć subreddita? Tak, rozumiem, smutne i straszne, ale bądźmy szczerzy - forum nie będzie przynosiło zysków. Obecnie nie ma reklam (a przynajmniej ja nie widzę), więc na ten moment generuje straty. Tak, forum było częścią internetowego bytu i wielu ludzi się zasadniczo wychowało tutaj (w tym ja). Ale jestem zdania, że istnienie wegetatywne nie ma sensu.

Ostatnim i najważniejszym powodem jest możliwość łatwej integracji z portalem co w najbliższych tygodniach będzie czynione.

Czy to była istotna zmiana - nie wiem, nie znam się, nie wypowiadam się. Nie zmienia to faktu, że połączenie esportivo i portalu powinno być pierwsze. Byłyby już gotowe skrypty i interfejs i zintegrowanie do tego ekstra forum nie byłoby problemem. Natomiast jakiekolwiek zarządzanie kontem na forum w tym momencie to absolutna katorga. Przed rollbackiem było tak samo.

Nie mamy zespołu developerów, którzy pracują nad tym portalem i forum full time. Zajmujemy się tym wszystkim nie jako po godzinach. Oczywiście pełna zgoda, że mogliśmy migracje forum zrobić nieco bardziej profesjonalnie, ale czas nas gonił z opłatami za kolejne poł roku używania IPB4 i postanowiliśmy się przenieść natychmiast. Wiele problemów i usprawnień da się wyłapać dopiero gdy z forum faktycznie ktoś korzysta. Z tego miejsca przepraszam Was za to podejście.

Tak, wiemy, że to działalność charytatywna Twoja i Aetha. Tak, wiemy, że forum przynosiło straty i nie było sensu płacić ekstra za coś, co byłoby zmieniane wkrótce.
Nie jest to jednak usprawiedliwienie tego, co zaszło. To nie jest nowy silnik ani nowe pluginy. Można było zacząć przygotowania odpowiednio wcześniej. Przeprosiny należy skaładać za coś, co zrobiło się źle nieumyślnie, albo umyślnie, ale ma się poczucie winy. Z Twojej wypowiedzi, Chmarus, nie odczuwam poczucia winy. Więc te przeprosiny są nie na miejscu.
Tak, zgadzam się, dużo błędów wychodzi podczas testowania, ale np. burdel jaki panuje w Kategoriach jest po prostu śmieszny. Tak, wiem, że były one posegregowane nieco przed rollbackiem, ale na ten moment, zbliża się tydzień od wprowadzenia nowego silnika i wszystko wygląda identycznie, jak godzinę po wprowadzeniu.

W nawiązaniu do pierwszego punktu wypowiedzi, odniosę się do odpowiedzi Aetha do Hasiry - tak, Hasira jest absolutnie najgorszym sortem człowieka, który powinien być tępiony i spalić się w piekle. To absolutnie nie usprawiedliwia odpowiedzi ADMINISTRATORA w kierunku do użytkownika.
Administrator jest również użytkownikiem forum i może się wypowiadać ze swobodą w taki sposób, w jaki Aeth to zrobił, ale nie w OFICJALNYCH wyjaśnieniach apropo funkcjonowania czegoś, z czego użytkownik korzysta. Zwłaszcza, kiedy w tej sytuacji, nie działa to prawidłowo i zmniejsza przyjemność z korzystania.
To jest problem, który pojawił się jakiś czas temu - zespół jest wyżej od użytkownika. I dają to do zrozumienia swoimi wypowiedziami i swoim zachowaniem. I jest masa sposobów na naprawienie tego, ale to wymaga włożenia czasu i chęci, a tego wszystkim szkoda na wkładanie w martwe forum.

Co do portalu i guru - nie, guru trzyma portal przy życiu. Nie lubicie jego stylu, często pisze bzdury albo rzuca mięsem, ale o to chodzi. Nakręca dyskusję. “Żałosne” newsy mają więcej wyświetleń, więcej odpowiedzi i zarabiają więcej $$$ niż normalne newsy pisane przez PerfiXa. Nikt tutaj nie prowadzi działalności charytatywnej. Obecnie na portalu jest bardziej żywa dyskusja, niż na forum. To jest znak, że guru robi coś dobrze, a zespół forumowy nie.
To, na jakim poziomie jest dyskusja, to zupełnie inny problem. Z gównianej dyskusji może wyjść ciekawy temat, albo można po prostu porzucać się mięsem dla śmiechu, ale z ciszy - nie ma dyskusji. Nie ma postów. Nie ma $$$.

6lajków

Moje konto… nie jest moim kontem :frowning:
Na tamto nie mogę eis zalogować, bo władowuje mnie na to mimo poprawnych danych.

Jednoczesnie sie zastanawiam, jesli cala historia konta poszla w pizdu… to tymbardziej niezacheci do przebywania tutaj. Zwlaszcza gdy teraz grupy na FB mocno sie rozwinely i wygryzly niejako fora.

Tak jak ktoś już trafnie zauważył takie rzeczy powinno wyjaśniać się od razu i ponad połowa krytyków przemyślałoby bardziej swoje wypowiedzi. Nie mniej forum znowu jest w postaci nie czytelnej kupy wszystkich tematów. Już te kwadraciki były jako takie wystarczyło je uporządkować.Nadal nie ma odnośników na głównej stronie do forum z ostatnimi tematami Szkoda, że forum jest w takiej postaci zdaje sobie sprawe z tego, że brakuje kasy i oglądalności, ale sami jesteście sobie winni - ludzie nie raz ostrzegali i pisali o tej samowolce.
Jeżeli jakoś forum się nie zmieni to podejrzewam, że wieloletni użytkownicy - przynajmniej ja na forum już nie będę zaglądał, bo nie będę miał po co. O ile już teraz nie zauważyliście jakiś spadków.

Tak trudno zrobić coś na wzór starego forum? Ładnie wszystko posegregować, poukładać etć.
Aktualnie to oczy bolą, ale cieszy mnie masowy unban :slight_smile:

Ja mimo wszystko 3mam kciuki. Jestem na forum chyba 10 lat i cieszę się, że są jeszcze ludzie którzy piszą na forach. Chrzanić te wszystkie fb, discordy i twittery. To może być tylko dodatek. Za czasów kafejek internetowych i neostrady to fora skupiały community i pełniły rolę “źródła informacji” ludzie pisali sobie gdzie respi się Boss, albo umawiał się na insty. A dziś wszystko jest na yt…

Też jestem tradycjonalistą i wolę forum od tych wszystkich fb, snapów itp. Jest czytelniej, są kategorie i łatwy dostęp do historii wypowiedzi. Niestety aktualnie na forum trzeba wprowadzić trochę zmian, bo nowa wersja nie jest zbyt czytelna.