Projekt EMO

kulag.png

Obiecałem EMO i EMO jest, tym razem w wersji 3, niestety jest to bardzo wczesna wersja BETA, więc wiele funkcji, w tym Dodawanie Pytań i Gier nie działa.

Co się zmieniło? W skrócie:

System EMO2 opierał się na bazie plików .xml, z których każdy przypisany był do danej gry, a wypchany był cechami przypisanymi do danego tytułu. Na potrzeby nowej wersji został zaprojektowany specjalny algorytm odpowiedzialny za wybieranie gier. Po więcej ruszajcie na strone projektu (link na dole postu).

Tak jak było poprzednio tak jest i teraz, potrzeba nam rąk do pracy, bo mimo, że system jest rozbudowany i sprawia wrażenie inteligentnego, sam bazy nie uzupełni.

Co znajdziecie na stronie?

Oczywiście bieżące postępy z prac, szczegółowe informacje odnośnie działania i w najbliższym czasie możliwość dodawania pytań i gier, no i oczywiście możliwość wyszukania gry dla siebie. Z racji tego, że baza nie jest uzupełniona, system nie działa tak jak powinien.

Na koniec:

Mam nadzieję, że wam się to spodoba i wbije ostatni gwóźdź do trumny działu "Szukam MMO". Wszelkie opinie na temat projektu proszę umieszczać w tym temacie.

Strona projektu: EMO3 - Beta

Wtedy nadszedl oslepiajacy blysk, a po nim przyszedl grom. Gdzies daleko na zachodzie, tam, gdzie slonce chylilo sie ku zachodowi, na pomaranczowym niebie cos sie pojawilo. Pierw byl to maly ksztalt, przypominajacy wedrownego ptaka, ale potem, z kazda sekunda, przybieral na rozmiarze, a jego kontury stawaly sie wyrazniejsze. W koncu dotarl do ziemi, byl duzy, ciemny, pokryty bliznami. Pokryte zylami cialo pulsowalo w rytmie bicia elektronicznego serca, to on, to legendarny EMO.

Myslalem, ze sie nie doczekam, a tu prosze, jest:). Gratuluje pracy i wytrwalosci!

Aha, mi nie dziala:P :

Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in /virtual/e/m/emobeta.ugu.pl/engine/chooser.php on line 62

Odpowiedzialem na pare pytan, ale zacielo sie i nie dostalem odpowiedzi ;) teraz jak probuje znowu to nawet nie wyswietla mi pytan.

Mówiłem, wczesna wersja beta i darmowy hosting więc troche zrozumienia prosze. :P

Aha, mi nie dziala:P :Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in /virtual/e/m/emobeta.ugu.pl/engine/chooser.php on line 62

Algorytm się zapętlił bo skończyły się pytania a on losuje tak długo dopóki nie znajdzie prawidłowego. Wczoraj pisałem to od nowa i zapomniałem że w starej wersji taka opcja nigdy nie miała miejsca - tutaj ma. Później poprawię.

Odpowiedzialem na pare pytan, ale zacielo sie i nie dostalem odpowiedzi teraz jak probuje znowu to nawet nie wyswietla mi pytan.

Prawie na pewno wina hostingu. On się nie "zwiesza" tylko "bardzo długo myśli" (no chyba, że hosting się wysypie :D).

teraz to samo wyskoczylo co u Dzz ;)

Uwzględniając Twoje preferencje udało mi się wytypować jedną grę, a jest nią World of Warcraft. Tobie pozostawiam przetestowanie jej. Jeżeli uznasz jednak, że nie jest to to czego szukałeś - zawsze możesz wrócić i poszukać gry dla siebie ponownie!

O boshe! Dlaczego ta gra mnie tak prześladuje? ;/

Tak się napaliłem, a tu:

-Zawiesza się przy ok. 30 pytaniu.

-Pytania się powtarzają.

Kiedy full :P?

Fajne jest, walne to w opisie na GG

I pytania fajne są, naprawde można ciekawą gre znależć, a samo odpowiadanie na pytania to przyjemnosc :)

Zmiany jakie przed chwilą wprowadziłem:

  • problem, który zdiagnozował Dzz i Salek już nie powinien występować
  • przy każdym pytaniu jest teraz napisane które to już więc jakby coś się zwiesiło to możecie mówić przy który
  • pytania nie powinny się powtarzać Roxx (a przynajmniej jak patrzę na kod to nie widzę takiej możliwości), jeżeli jednak to robią to wypiszcie proszę które

I jeszcze jendo pytanie: co rozumiecie przez "zwieszenie się"? Opisujcie dokładnie symptomy :D

Ble i wyszel mi WoW, ktorego nie lubie: P.

Shaiya mi wyszła której nie cierpię "testowałem"

Możecie dodać pytania"moje propozycje":

-czy gra posiada aoe

-czy można ulepszać przedmioty

-czy gra jest płatna

Ps:Mi ani razu error nie wyskoczył

za pierwszym razem takie dałem wymagania że wyskoczyło 46 gier a potem tylko jedna :D

Przypuszczam że chodzi im o brak wyświetlonego pytania. W momencie odpowiedzi na jakieś, system powinien wyświetlić następne, czego nie robi. Miałem tak pare razy. :P

Ejże, ten system jeszcze nie ma polecać gier bo ma słabą baze :P Chodzi mi o wyłapanie wszystkich błędów. Na trafność odpowiedzi przyjdzie jeszcze czas, uwierzcie mi.

Co do tych "ścięć" - tak jak mówiłem to wcale nie są ścięcia. To może trwać długo (nawet do 3 minut) ale w końcu wypluje co ma wypluć. Po prostu taki hosting :)

U mnie wszystko OK. Działa płynnie jak po maśle. Cud, miód i orzeszki jak to się mówi ^^ :P

Pytanka do dodania

-czy gra ma polegać na grindzie.

-czy gra ma oferować dwuklasowość

-czy w grze ma znaleźć się crafting

Wyszło mi Shayia, a przez grind nienawidzę tej gry ;P

Co do płynności i ogólnego działania wszystko jest gitara.

- Czy gra ma oferować zaawansowaną grafikę 3D.

- Czy gra ma polegać na wykonywaniu questów.

- Czy gra ma mieć non-target combat system.

- Czy gra ma wysuwać na pierwszy plan rozbudowane wątki fabularne.

Tego nie widziałam, ale nigdy nie udało mi się dojść do końca. Wolę się upewnić.

Gratuluję inicjatywy i wytrwałości w jej realizowaniu.

Hmm... A więc do Twoich wymagań pasuje aż 46 gier - wybór w którą z nich zagrać pozostawiam Tobie. Tymi grami są: Runes of Magic, Allods Online, World of Warcraft, Rohan, Lineage2, 4Story, 9Dragons, Shaiya, Metin2, The Chronicles of Spellborn, Wonderking, Flyff, MapleStory, Aion, Ultima Online, ROSE Online, Tibia, MU Online, League of Legends, Archlord, Atlantica Online, CABAL Online, Kicks Online, KAL Online, Face of Mankind, World of Kung Fu, Tales Runner, Taikodom, WarRock, Wonderland Online, Zero Online, Dragonica Online, WYD Online, Silkroad Online, 2Moons/Dekaron, Trickster Online, Sword of the New World, Ragnarok Online, RF Online, Rappelz, PlaneShift, Dofus, Martial Heroes, Talisman Online, Last Chaos, Entropia Universe.
WOW xD

A problem z zawieszaniem już minął.

Przydało by się jeszcze wybór Języka Gry i Podział na Via, 3D, 2,5D, 2D.

Do gry Full Sci-fi wytypował mi Allods :rolleyes:

Fajne, nie widzę błędów. Przy drugim pytaniu wstępnym kliknięcie dalej nic nie powoduje, ale to chyba przez Chrome'a