Propozycje zmian

Jak widzicie nasze forum? Co wam sie podoba, a co nie? Co powinnismy zmienic, a co zostawic? Macie jakies ciekawe pomysly i propozycje?

Od niedawna na forum pojawili sie dwaj nowi admini (Salek i ja), a co za tym idzie - mamy teraz mozliwosc wiekszej ingerencji, dlatego zglaszam sie do was, wszyscy userzy, o to abyscie pisali tutaj swoje uwagi, postulaty, skargi, pochwaly (choc tych pewnie nie bedzie ; p ). Wszystko zostanie rozpatrzone, a we wrzesniu, bo na ten miesiac planujemy szereg zmian, wprowadzone wraz z innymi pomyslami (naszymi). A wiec do dziela!

Może brak wymagań 20 postów w dziala szukam MMO? Zamiast tego będzie czasowy odpoczynek, czyli dany użytkownik może napisać temat w szukam MMO co 24 godziny, mniej lub więcej?

Ten pomysł na pewno nie przejdzie, myślałem nawet nad zwiększeniem limitu postów i to diametralnie. Nowi użytkownicy powinni traktować to jako swojego rodzaju 'nagrodę', że mogą tam napisać post. Oczywiście to tak półżartem półserio. Po prostu mieliśmy masę 'onepostman'. Nawet jeśli ktoś nie może napisać tam tematu to przecież nikt mu nie zabrania by sobie ten dział przejrzał - a gwarantuję, że jeśli ów taki ktoś to zrobi to na pewno znajdzie coś dla siebie.

Ludzie głównie wbijają na forum, chcą założyć tam temat, nie mogą, pytają się wszędzie czemu nie mogą, odpowiadamy, lecą do działów typu, przedstaw się, sport, książka itd., wbijają 20 postów i zakładają tam temat.

Co do zmian.

Jak już napisałem do Xaorusa z tym to napiszę to tu. Przydałby się podpięty temat w dziale "Sprzęt komputerowy" gdzie ludzie, którzy się na nim znają zrobiliby listę zestawów do danych kwot bo tam się robi niesamowity bałagan przez dziesiątki tych samych pytań "Komputer do 3000zł itd." a ludziom nie chce im się przejrzeć poprzednich tematów.

Zgadzam się z Salekiem. Lepiej jeszcze zwiększyć tą ilość o 50 a nawet 100 procent. (sorry, że procent piszę słownie ale nie wiem czemu nie mam takiego znaku w telefonie :( )

Tez uwazam, ze to zly pomysl. Juz to przerabialismy kilka lat temu. Ilosc tematow, ktora pojawiala sie w tym dziale, przekraczala ludzkie pojecie. Jeszcze pal licho, kiedy te tematy sa dobre i cos wnosza, wtedy jednak tak nie bylo. Nowe topici pojawialy sie z predkoscia grzybow po deszczu i tak jak one, nie posiadaly wartosci.

Avitus, dziś powstanie ten temat, pracujemy nad tym z Xaorusem - będzie to UWAGA - pierwsza z możliwości odpracowania warna. Obszerniejsze info za parę godzin : )

http://scr.hu/0yye/rwx13 <<< Może jakaś zmiana tego, przydało by się sensowniejsze info. Rekrutacja z tego co wiem zamknięta a targowisko to już nie dział.

Tez uwazam, ze to zly pomysl. Juz to przerabialismy kilka lat temu. Ilosc tematow, ktora pojawiala sie w tym dziale, przekraczala ludzkie pojecie. Jeszcze pal licho, kiedy te tematy sa dobre i cos wnosza, wtedy jednak tak nie bylo. Nowe topici pojawialy sie z predkoscia grzybow po deszczu i tak jak one, nie posiadaly wartosci.

Posty postami, ale szczwane bestie typu "one post man" o których mowa, potrafili by spokojnie wbić te 20, a nawet 40 w dwa, trzy dni bez spamu w działach o których mowa wyżej.

To może jakieś ograniczenie czasowe dodatkowo ? Dajmy na to, konto ma mieć przynajmniej 2 tygodnie i być online "ileś tam" czasu, czyli wartość, która określa czas czynnego (? biernego gdy zostawia tylko jako zalogowany aby wbić ten licznik) przeglądania/czytania forum. Wiele osób zakłada bardzo podobne pod względem gustu tematy w dziale Szukam mmo, a nie czyta kompletnie innych. Z tego powodu założenie tam swojego zapytania o jakieś mmo, którego się szuka, to naprawdę gratka, gdzie użytkownicy jednak sypią sensownymi (w połowie, ale zawsze) tytułami, bo mają cenną wiedzę (powiedzmy...), czytając co 'kolejny' autor wątku nawymyślał. Z tego powodu taką poprzeczkę zaproponowałem.

W dziale rekrutacji będę robił za parę chwil porządek z tego względu, że rekrutacja na moderatorów się zbliża. Wszystkie nierozpatrzone podania wylecą do 'Odrzuconych' a rekrutacja na redaktorów jest jak najbardziej otwarta : )

Większy rygor aby nie wrócił syf z omegą i resztą. Oraz powinny wejść warny za błędy ortograficzne lub brak przecinków w zdaniu.

Kristal, nie chce zwiekszac rygoru zwiazanego z pisownia, poniewaz administracja portalu (moderatorzy, admini, redaktorzy) sama popelnia od groma bledow (wliczajac w to moja osobe), dlatego nie chce wprowadzac w tym zakresie wiekszych zmian. To by byla taka troche hipokryzja. Oczywiscie ekstramalne przypadki typu: zero przecinkow, kropek i 10 bledow typu "zrup", beda warnami nagradzane, ale zmian w tej materii raczej nie bedzie.

jak dla mnie pomysł vilczego jest zbyt rygorystyczny. Trochę bez sensu, że jak ktoś chce pomocy w znalezieniu gry to musi sobie zasłużyć. Prędzej dałbym jakieś ograniczenie czasowe, bo były osoby, które co parę dni tworzyły nowe tematy w poszukiwaniu gier.

rozszerzyć dział gier (o parę topowych i popularnych MMO m.in. Maple Story, Realm of the Mad God), usunąc, przenieść gry, które nie ciesza się już taką popularnoscią, a ponadto stworzyc dzial dla "nadchodzacych MMO", gdzie moglibysmy dzielic sie wlasnymi wrazeniami, spostrzezeniami itp.

Z tymi nadchodzącymi mmo zaraz podziałam, crracked to samo zaproponował także zrobię odpowiedni dział. : )

Warnowanie z każdy reflink B|

Aktualnie na forum istnieje zasada, ze warnujemy za reflinki, ale nie robimy tego wtedy, kiedy user wstawi obok link czysty. To rozwiazanie mi sie nie podoba, tez bym mimo to dawal ostrzezenia, ale czekam na wasza opinie w tej sprawie.

EDIT:

guru, jest osobny temat ze zmiana listy gier na forum. Wez tam zajrzyj, pewnie bedziesz mial kilka cennych uwag.

Temat 'Nadchodzące MMO' już się pojawił, zapraszam do rozmów!

Drodzy Admini chciałbym was zapytać czy na portalu też macie jakąś większą władzę, bo to co dzieje się w komentarzach przechodzi ludzkie pojęcie.... Zdaje sobie sprawe, że wszystkich trolli nie pobanujecie bo tego nie da sie ogarnąć ale chociaż trochę porządku pasowałoby tam zaprowadzić.

Portal to nie ich brożka akurat. Tam może działać Chmarus i chyba guru.