Prywatne serwery

Prywatne serwery wracają - reklama jak najbardziej wskazana.

Prywatne serwery wracają - reklama jak najbardziej wskazana.

ee?

Dzisiaj nie 1 kwiecień.

Przynajmniej w końcu postawiono sytuację jasno..

No i bardzo dobrze bo do niektórych gier nie opłaca się już polecać gry na globalnych serwerach , a serwery prywatne do WoWa takie jak Wowscape itp osiagają online ok 20 tys ludzi na 4 realmach więc jest cos polecać :P

Schodzicie na psy...Checie, zeby forum bylo bardziej popularne? No fakt, teraz dostaniecie wiecej dzieciakow "SZÓKAM MMORPG RZEBY BYL DOBY EXP!!!". Zreszta, nie moja sprawa. Wasze forum, wasze zasady, ale jawne popieranie piractwa jest straszna dziecinada i pokazuje, jaki kierunek obraliscie. Chcecie promowac kradziez? pffff!

Promowac serwis mozna na setki sposobow, a wy wybraliscie ten najgorszy.

Dzz to podaj 100 sposobów na promowanie serwisu

Schodzicie na psy...Checie, zeby forum bylo bardziej popularne? No fakt, teraz dostaniecie wiecej dzieciakow "SZÓKAM MMORPG RZEBY BYL DOBY EXP!!!". Zreszta, nie moja sprawa. Wasze forum, wasze zasady, ale jawne popieranie piractwa jest straszna dziecinada i pokazuje, jaki kierunek obraliscie. Chcecie promowac kradziez? pffff!Promowac serwis mozna na setki sposobow, a wy wybraliscie ten najgorszy.

zgadzam się :/

Brozek, a zreszta, jakie to promowanie? Zezwolenie na privy, zeby przyciagnac nowych uzytkownikow? To dziala w dwie strony. Przyciagniecie piratow, a odstraszycie cala reszte. Moze jeszce otworzycie dzial "Torrenty", w ktorym to, bedziecie polecac super torrentowe stronki?

Sposobow jest wiele, a najbardziej widoczny jest taki, zeby redakcja wiecej robila. Wiem, ze ciezko, bo przeciez robicie to za darmo, w waszym czasie wolnym, ale jak juz ktos sie do tej redakcji zapisal, to warto cos robic. Nie chodzi mi tutaj o recenzje itp. Duzy minus tego serwisu jest taki, ze jest stosunkowo malo gier dodanych. Rozumiem, ze chcecie, aby wszytskie mialy jakies tamopisy, ale czasem sie nie da. Pisalem juz o tym, ale nic z tego nie wyszlo. Rdedaktorzy moga wyszukiwac gry, dodawac je bez opisu, a gdy znajdzie si ena to czas, dopiero wtedy cos naskrobac. Wieksza ilosc gier: wiecej ludzi.

Dalej, mozna zrobic dzial rowniez dla platnych gier mmo. Mowie o stronie glownej. Platne staja sie popularniejsze i wielu ludzi, chcialoby o nich poczytac.

Wiecej newsmanow. sam guru nie zpaisze wszytskie co sie da.

Podzielic newsy na rozne kategorie.

Wieksza wymiana bannerow.

Popracowac troszke nad google, zbey latwiej dalo sie znalezc stronke.

Zmienic troche forum, bo odstrasza swoimi rozmiarami i iloscia tematow, dzialow, ktore zreszta za juz danwo wymarle.

I wiele innych, ale 100 ci nie znajde...

Jakieś 2 lata temu jeszcze bym pochwalił (kiedy testowałem gry na privach), ale widząc, jak dużo osób po prostu idzie na łatwiznę, nie zwraca uwagi na regulaminy i nie stosując wyszukiwarek na forum lub nawet Google, wali tematy "Shukam priva 10000x", mówię "Sabotaż".

Dzz dobrze prawi, równie dobrze można stworzyć dział "Boty i hacki" (też kogoś napewno przyciągnie... a boty chyba niegdyś tu nawet były), ale to kwestia grupy docelowej jakiej szukacie oraz tego czy stawia się na jakość czy ilość. Sam nie jestem jakimś zagorzałym przeciwnikiem piractwa ale serwerów prywatnych unikam i ogłoszenia tego typu są moim zdaniem niezbyt "smaczne" i wskazują na to, że to nie forum dla graczy ale raczej dla (masy) dzieciaków.

Serwery L2j po dłuższej dyskusji zostały dopuszczone do reklamowania... Ale co z tego, że w świetle prawa są legalne? Przynoszą straty firmie NCSoft... I moim zdaniem, było niedorzecznością zostawiać reklamy L2J a usuwać reklamy serwerów WoW'a... Zresztą, jeżeli komuś się to nie podoba to ok, uszanuję to. Ale nie możemy zamykać serwerów prywatnych do ciemnej puszki bo tam także grają gracze. A jeżeli według Ciebie cree, na prywatnych serwerach grają same "dzieci" to radze się im bliżej przyjrzeć. Tyle z mojej strony, nie jest to dobra decyzja, ale chyba jedyna właściwa w celu pogodzenia popularności i zaspokojenia potrzeb ogółu...

ok czyli wedlug Ciebie dzz, kazdy co tam gra to neo kid ? rozumiem ze Kuboszek ale ze ja ? :D (taki dzolk) a teraz na serio, wiekszosc to porzadni gracze, moze nawet lepsi niz 1/4 tych co graja na globalach, tylko poprostu ich nie stac. Jak wiecie pieniadze w naszych czasach i wartosci materialne sa o wiele wazniejsze niz to co jest wewnatrz, albo to jak sie zachowujemy, wiec jak dla mnie ktos komu 'kochany tatus' kupuje komputer krowe, a pozniej placi abonament za AoC albo WoW'a albo Lineage'a i to dziecko gra na globalu wcale nie czyni go lepszym graczem od tego ktory gra na privi'e dlatego ze chce miec przyjemnosc z gry, jesli chodzi o wow'a jest sporo serverow ktore sa dobre, jak np Nexus a o SO to juz nie wspomne jest tam wygorowana selekcja graczy co na pewno uniemozliwia rozwoj 'nubsta' i 'neo kidowania'.

ot i tyle, moim zdaniem prv serv. powinny zostawac, przynajmniej te bizzlike (jesli chodzi o wowa, nie znam nazw aoc albo l2 z normalnymi ratami [ew. lekko wiekszymi])

ok czyli wedlug Ciebie dzz, kazdy co tam gra to neo kid ? rozumiem ze Kuboszek ale ze ja ? (taki dzolk) a teraz na serio, wiekszosc to porzadni gracze, moze nawet lepsi niz 1/4 tych co graja na globalach, tylko poprostu ich nie stac. Jak wiecie pieniadze w naszych czasach i wartosci materialne sa o wiele wazniejsze niz to co jest wewnatrz, albo to jak sie zachowujemy, wiec jak dla mnie ktos komu 'kochany tatus' kupuje komputer krowe, a pozniej placi abonament za AoC albo WoW'a albo Lineage'a i to dziecko gra na globalu wcale nie czyni go lepszym graczem od tego ktory gra na privi'e dlatego ze chce miec przyjemnosc z gry, jesli chodzi o wow'a jest sporo serverow ktore sa dobre, jak np Nexus a o SO to juz nie wspomne jest tam wygorowana selekcja graczy co na pewno uniemozliwia rozwoj 'nubsta' i 'neo kidowania'.ot i tyle, moim zdaniem prv serv. powinny zostawac, przynajmniej te bizzlike (jesli chodzi o wowa, nie znam nazw aoc albo l2 z normalnymi ratami [ew. lekko wiekszymi])

do aoc nie ma priwów :P

do aoc nie ma priwów

nie wiem, ale czy to wnosi cos do tematu ?

Tzw. mniejsze zło.

Pochwalam pomysł, ale proponuję świadomie kontrolować jego popularność. Już kilka stron pogrążyło się przez "zamianę miejsc". Privy-piractwo zaczęło wchodzić na pierwszy plan, a cała legalna reszta stawała się tylko dodatkiem.

wcale nie czyni go lepszym graczem od tego ktory gra na privi'e

Niestety czyni.

Ale co z tego, że w świetle prawa są legalne?

Juz wielokrotnie temat byl poruszany na tym forum. Z rozmow nic nie wyszlo i w zasadzie nie zostalo ustalone, czy te servery sa legalne. Jednak blizej 'prawdy', byla strona, mowiaca o nielegalnosci tych serverow. Poszukaj na forum, mi sie juz nie chce, bo to i tak nie ma sensu, bo:

było niedorzecznością zostawiać reklamy L2J a usuwać reklamy serwerów WoW'a...

No tak, skoro servery l2 sa legalne (ale raczej i tak nie sa), to zrobmy servery WoW'a legalnymi rowniez. A co tam.

bo tam także grają gracze.

Ciezko taka osobe nazwac graczem. To raczej pijawka, ktora saczy krew z zyl calej reszty spoleczenstwa. Czy wy jestescie az tak slepi, ze nie widzicie szkodliwosci takiego dzialania? Chyba bede musial napisac nowy temat, w ktorym opisze cala szkodliwosc piractwa...

ylko poprostu ich nie stac

I co z tego? Mnie nie stac na pelno rzeczy, a ich nie kradne. Chcialbym miec nowy obiektyw do aparatu, ale za cholere mnie nie stac. I co zrobilem? Poszedlem do zasranej roboty. Od 3 miesiecy pracuje, zeby zarobic na swoje wyzsze potrzeby. Taka potrzeba sa tez gry komputerowe. To nie jest podstawowa rzecz, bez ktorej nie mozna zyc. I dlatego nie mozna usprawiedliwac piractwa, tekstem "ale mnie nie stac...". Jak cie nie stac to nie graj, albo idz na darmowe gry. Zawsze jakas alternatywa. A jak juz koniecznie, musisz grac w platna gre, to rusz dupsko i idz do roboty.

Ale co z tego, że w świetle prawa są legalne?

W pewnym hrabstwie w Anglii można nadal zabić szkota, byle z łuku, w stanach (dokładnie w jednym z nich, nie pamiętam którym) z kolei można bić żonę pasem (byle jego szerokość nie przekraczała ustawowej liczby cm) i chociaż, są to archaiczne pozostałości to w świetle prawa dalej mają słuszność, to już raczej kwestia moralność i nie mówię tu, że jestem jakiś "święty" pod tym względem, ale tworząc taki dział propagujecie piractwo.

I moim zdaniem, było niedorzecznością zostawiać reklamy L2J a usuwać reklamy serwerów WoW'a...

Również tak sądzę już dawno pisałem, że WSZYSTKIE reklamy privów powinny zniknąć.

Zresztą, jeżeli komuś się to nie podoba to ok, uszanuję to. Ale nie możemy zamykać serwerów prywatnych do ciemnej puszki bo tam także grają gracze.

Trudno nazwać graczem kogoś kto okrada rynek gier, nie sądzisz?

A jeżeli według Ciebie cree, na prywatnych serwerach grają same "dzieci" to radze się im bliżej przyjrzeć.

Jeśli ktoś się zachowuje to tak właśnie go odbieram.

Tyle z mojej strony, nie jest to dobra decyzja, ale chyba jedyna właściwa w celu pogodzenia popularności i zaspokojenia potrzeb ogółu...

Więc życzę powodzenia z "ogółem".

Swoją drogą nie irytuje mnie sam fakt piractwa, ale społeczne przyzwolenie na nie i propagowanie go.

No tak, skoro servery l2 sa legalne (ale raczej i tak nie sa), to zrobmy servery WoW'a legalnymi rowniez. A co tam.

To tak jakbyś mówił: "No tak, skoro morderstwo jest legalne (ale raczej i tak nie jest), to zróbmy gwałt i kradzież legalnymi również. A co tam." Skoro i to i to jest przestępstwem, czemu morderstwo ma być dopuszczalne? Widzisz paradoks? Więc albo są wszystkie reklamy, albo nie ma żadnej.

tylko poprostu ich nie stac

Beznadziejny argument. Jak nie będziesz miał co jeść to spróbujesz coś ukraść, czy zapracujesz? A jak sprzedawca Cię przyłapie to oddasz, czy zabijesz i weźmiesz jeszcze więcej?

Chyba bede musial napisac nowy temat, w ktorym opisze cala szkodliwosc piractwa...
Swoją drogą nie irytuje mnie sam fakt piractwa, ale społeczne przyzwolenie na nie i propagowanie go.

Każdy wie jakie szkody wyrządza piractwo. Ale są osoby, którym to jest na rękę i żadne argumenty do nich nie przemówią. Sama przyznaję, że czasami gram na jednym privie, ale nie czuję się przez to gorsza. Zamiast kupować 30-dniowy klucz na oficjalny server, wolę wejść na prywatnego raz na tydzień-dwa, bo taką mam potrzebę. Straty, owszem są, ale staram się je minimalizować. Kradnę okruszek chleba, dostaję kopa w d*pę, ale jakąś tam potrzebę mam spełnioną, a "sprzedawca" przyjmie taką "stratę" bez mrugnięcia oka.

@Dół: Tu nie chodzi o same sarkastyczne porównanie, ale o niedorzeczność tamtego zdania, króliczku.

To tak jakbyś mówił: "No tak, skoro morderstwo jest legalne (ale raczej i tak nie jest), to zróbmy gwałt i kradzież legalnymi również. A co tam." Skoro i to i to jest przestępstwem, czemu morderstwo ma być dopuszczalne? Widzisz paradoks?

To był sarkazm misiu kolorowy, sarkazm ;)

Hmm, tu każdy robi to co uważa za stosowne. Nie będę negował waszego zdania bo nie mam ani na to ochoty, ani do tego prawa. Nie przeczę, macie rację, ale albo idziemy w jedną stronę, albo w drugą. Nie jestem zwolennikiem prywatnych serwerów (mimo, iż gram na jednym - to temat na inną dyskusję), ale są tutaj bo tam też grają gracze, mogą być dla was neokidami, noobami, złodziejami - szczerze, I dont care - your problem. Ale mimo waszemu oburzeniu są nadal graczami. I lepszymi od poniektórych.

Nie każdego stać na grę na globalnym serwerze, jedni pójdą żeby na to zarobić, a inni zaczną grę na prywatnych. Czy wam się to podoba czy nie, musicie to uszanować i tolerować. Prywatne serwery są tak powszechne jak bochenek chleba w piekarni. Nie spotkacie ich tutaj, spotkacie tam. A to, że ktoś zrobi reklamę takiego serwera, nie postrzegam za nic złego, jest to sprawa pośrednia.

Dobrze wiecie, że decyzji nie zmienię, chyba, że decyzja pójdzie od Chmarusa. Jeżeli chcecie dalej kontynuować tą rozmowę, proszę bardzo. Moje stanowisko wyraziłem.