Pytanie o Dofus

Witam, mam zamiar zacząć pykać w Dofus i mam parę pytań :

- pogrywa ktoś z was, a może i znajduje się jakaś polska gildia ?

- czy na początku kariery idzie coś pograć bez tej subskrypcja ( w późniejszym czasie mam zamiar kupić )

- jaki serwer wybrać (jeżeli takowe istnieją ) ?

- czytałem też, że w grze występują tzw build'y na postacie i tutaj moje pytanie, czy istnieje jakaś strona z polecanymi build'ami ?

Wszelkie rady mile widziane.

1. jest kilka polskich gildii, musisz się rozglądać w grze.

2. Do 30-40 levela idzie pograć bez subskrypcji.

3. Rushu

4. główne forum gry, tam mozesz szukac buildow. Budowanie postaci jest intuicyjne także można dać radę bez gotowcow.

@Civil A możesz mi jeszcze powiedzieć co takiego odblokowuje ta subskrypcja bo przeczytałem, że jest ona wymagana na większym lvl'u, ale co ona odblokowuje to już nie mogę znaleźć.

Oblokowywuje 90% contentu gry. Działa na podobnej zasadzie co tibijski pacc. Bez subskrypcji będzie ciężko osiągnąć nawet 60 level

Rushu? Rushu jest dosyć starym serverem więc nie wiem czy warto zaczynać na nim grac.

Rushu? Rushu jest dosyć starym serverem więc nie wiem czy warto zaczynać na nim grac.

a co ma do rzeczy wiek serwera? liczba graczy się liczy https://statofus.com/fr/Rushu

zresztą 18 kwietnia będzie merge http://www.dofus.com/en/mmorpg/news/devblog/tickets/660653-server-fusion

Chciałby ktoś razem zacząć grę w dofusa?

Powiem tak, gra mnie bardzo zaciekawiła, pobawiłem się na początku różnymi klasami żeby sprawdzić jaka będzie mi odpowiadać najbardziej, ale pojawiło się kolejne pytanie.

Mianowicie wyskoczył mi komunikat, że odbyłem już 200 walk dzisiaj i chciałem się zapytać czy gdy wykupię subskrypcję też będę miał taki limit ?

Drugie pytanie, poczytałem trochę o build'ach i z tego co rozumiem to we wszystkich ludzie każą maxować jedną statystykę cały czas, dobrze to rozumiem ?

Mniej więcej tak to wygląda. Potem dochodzi scrollowanie, ale to później, później i na razie nie ważne.
Punkty z czasem będą kosztować więcej niż jeden punkt. What? No tak, ze np. 1 str będzie Cię kosztował 2 punkty, które dostaniesz za poziom i jest szkoła, która mówi, że od któregoś tam poziomu powinno się dawać w vitality, ale Ciebie to nie interesuje. Nie będzie żadnego problemu jak pierwszą postacią, grając np. Iopem, będziesz ładował wszystko w str czy tam inta.

Ważniejsze w tych buildach jest to, że pokazują kiedy i jakie czarny maksować.

Ogólnie podstawą jest wbicie na 300 Twojego głównego statu, a następnie Vita, po 300 zaczynasz scrollowanie (Wbijanie dodatkowych 100pkt zwojami). Jeżeli chodzi o limit walk, to oczywiście premium to znosi, tylko darmowi gracze mają takie limity, dlatego właśnie gra jest Freemium. Zdecydowanie jednak jest warta tych 20zł miesięcznie.

Dawno nie grałem, więc...
Jeżeli nie chce hardkorowo grindować na 8 kont, tylko spokojnie sobie polatać na jakieś spoty czy duny z randomami ew. z gildią to jest sens zaczynać, czy wszyscy grają własne i nie ma co zaczynać na jedno konto?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i mam dwa kolejne pytanka.

1.Skąd wezmę te zwoje (tak na przyszłość)?

2.Wszystkie profesję z craftingu opłaca się lvlować wraz z lvlem ?

Dawno nie grałem, więc...
Jeżeli nie chce hardkorowo grindować na 8 kont, tylko spokojnie sobie polatać na jakieś spoty czy duny z randomami ew. z gildią to jest sens zaczynać, czy wszyscy grają własne i nie ma co zaczynać na jedno konto?

Tak, teraz mało kto gra na multi acc. Po reworkach buildy są bardziej uniwersalne.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i mam dwa kolejne pytanka.

1.Skąd wezmę te zwoje (tak na przyszłość)?

2.Wszystkie profesję z craftingu opłaca się lvlować wraz z lvlem ?

1. Z daily, za walki z mobkami wszystkich ras (Dopples) dostaniesz monety, które możesz wymieniać na zwoje. Ewentualnie możesz robić grube hajsy i kupować te zwoje od ludzi.

2. Tak, nawet bardzo, jeżeli będziesz na tyle cierpliwy, żeby powoli i stopniowo levelować sobie wszystkie profesje wraz z lvlem to w przyszłości zobaczysz tego niesamowite efekty. W tej grze craft to podstawa ekonomii, poświęcisz trochę czasu i będziesz zarabiał miliony.

Dawno nie grałem, więc...
Jeżeli nie chce hardkorowo grindować na 8 kont, tylko spokojnie sobie polatać na jakieś spoty czy duny z randomami ew. z gildią to jest sens zaczynać, czy wszyscy grają własne i nie ma co zaczynać na jedno konto?

2,5 tygodnia grania solo(totalnie solo). Ja i tak miałem kilku dniowe przerwy. 100 level to spokojnie mniej niż 2 tygodnie grania

8969dbd90ebfbfe88d7ca8e1f3116608.png

Najważniejsze to ogarnąć te idole, dają porąbanego boosta do expa. Mi w chwili obecnej wbicie levela zajmuje 10-20 minut na frigoscie(ok 6-7 walk). Dodam tylko, że walczę tylko i wyłącznie z pojedynczymi mobami. Najważniejsze to bić dopple codziennie i scrolle sprzedawać. Najłatwiejszy sposób na pieniądze. Jak się jest upartym to można zrobić 5 takich samych postaci, a potem tylko przerzucać itemy pomiędzy postaciami(przez bank np.) i farmić dopple codziennie. Naprawdę fajny Hajs jak się jest solo graczem, a nie chce Ci się jakoś poświęcać czasu na profesje.

EDIT dodam jeszcze tyle, że jak ktoś się przymierza do jakiejś sensowniejszej gry w dofka, to polecam zacząć teraz przed mergem. Przynajmniej sobie pieniądze farmić. Przybędzie baaaardzo dużo graczy, wartość kamasa znacznie spadnie w porównaniu do tego co jest obecnie, co spowoduje, że itemy będą tańsze, analgoicznie będzie też trudniej zarobić. Także jak ktos teraz zarobi pare mk to sporo zyska.

Grałeś z boostem na xp z pozostałych postaci? No ja na koncie mam x4 xp do 150 poziomu chyba, dlatego z kasą może być problem, bo lvl wbije na luzie, ale seta będę składał miesiąc :(
Widzialem, ze P2P to jakies 1mk, jak pamiętam to było 4-5 dni sprzedawania scrolli, dalej tak jest, czy można w końcu na coś odłożyć sensownie.

Martwi mnie, też, że grasz totalnie solo, nikt nie szuka grup na Frigo jak kiedyś? Brzmi jakby były mega pustki.

Jeszcze jedno, @Civil jak z kasą stoisz? Pokaż EQ i stan konta w grze jak możesz :)

Siemanko, jakby ktoś miał ochotę poexpić (129 enu) na dłużej to ja chętnie. Ten merge chyba mnie przekonał do powrotu do gry.

W razie czego nowym graczom również coś pomogę/wytłumaczę.

Jakby co - priv :)

Grałeś z boostem na xp z pozostałych postaci? No ja na koncie mam x4 xp do 150 poziomu chyba, dlatego z kasą może być problem, bo lvl wbije na luzie, ale seta będę składał miesiąc 
Widzialem, ze P2P to jakies 1mk, jak pamiętam to było 4-5 dni sprzedawania scrolli, dalej tak jest, czy można w końcu na coś odłożyć sensownie.

 

Martwi mnie, też, że grasz totalnie solo, nikt nie szuka grup na Frigo jak kiedyś? Brzmi jakby były mega pustki.

 

Jeszcze jedno, @Civil jak z kasą stoisz? Pokaż EQ i stan konta w grze jak możesz 

gram bez boosta(gram z czystego konta), chodzi o idole. Takie pierdoły co utrudniają walke i zwiększają expa. Jest sporo ludzi, ciągle możesz znaleźć party na expa bez problemu. A tu moja postać

http://www.dofus.com/en/mmorpg/community/directories/character-pages/1231259100002-randomguyciv/characteristics

Panowie mam kolejne pytanie.

Jak to jest, lepiej grindować czy uganiać się za questami ?

Bo z tego co doświadczyłem to lvl szybciej wbijam gdy grinduje, ale z questów idzie się czegoś dowiedzić o swojej klasie.

Proszę o jakieś podpowiedzi i porady.

Grinduj, od czas do czasu możesz poquestować. Jak Ci wygodnie. Polecam też się profesjami zająć w jakimś stopniu. Generalnie masz duży wachlarz możliwości wbrew pozorom.

To teraz ja zadam pytanko :D Gdzie gracie panowie? Ja grałem na Solarze, ktośz was również? Jestem prawie przekonany do powrotu :D Jeśli ktoś tam aktywnie gra to i ja zaczne :)
http://www.dofus.com/en/mmorpg/community/directories/character-pages/399621800031-myst-owen/characteristics