Recenzja: Guild Wars 2

Jak juz pisalem, na wszystko jest miejsce. Na gry ciezkie w odbiorze, trudne, karkolomne, ale bardzo pozytywnie wplywajace na nasze szare komorki, a takze na gry prostrze, ktorych glownym celem jest danie nam relaksu i rozluznienie nas. GW2, przynajmniej tak wynika z moich poczatkowych obserwacji, zaliczyc mozna do grupy numer dwa, choc moze zmienic sie to, kiedy bede zaangazowany w gre pvp wraz z gildia, nie wiem. Pisanie taktyk i inne pierdoly, moze byc ciekawie.Nawet jesli sie to nie zmieni, to dobrze, akurat od myslenia i pozytywnego meczenia sie, mam inne gry, GW2 jest dla mnie absolutnym relaksem, przygoda, polegajaca na poznawaniu swiata, jego eksploracji i masowej eksterminacji potworkow. Dlatego uwazam, ze krzywdzace i niesprawiedliwe jest krytyczne ocenianie gier tylko dlatego, ze maja one tylko wartosci rozrywkowe.

Oczywiście nie chce mówić, że DF rozwija mózg gracza, no ale coś więcej od gracza wymaga. No może i masz rację, może ta gra ma tylko cele rozluźniające. No nie wiem w każdym razem wątpię żebym kiedyś skusił się na tą czy inną grę tego typu. Może dlatego, że ja gram dla przyjemności z gry, a nie samego rozluźnienia.

Ale rozluznienie sie = przyjemnosc xD. Jak bedziesz miec okazje, to musisz dac szanse GW2, nie oceniac gry po filmikach i tak dalej. Poczekaj na jakiegos triala, pewnie sie pojawi, wtedy polecam zagrac. Zdaje sobie sprawe, ze wydanie 200 zl na gre, ktora moze sie nie spodobac jest glupota, dlatego pograj u kogos albo poczeka na triala, MOZE ci sie spodoba ; p.

A wlasnie, tak sie nachwalilem GW2, to musze napisac o pewnym minusie, ktory mnie irytuje i przez ktory gra dla mnie nie jest i nie bedzie idealna. Fabula, przynajmniej z poczatku, jest zbyt nadeta, nasycona patosem i tak dalej. Okropne to ; p.

Ale rozluznienie sie = przyjemnosc xD. Jak bedziesz miec okazje, to musisz dac szanse GW2, nie oceniac gry po filmikach i tak dalej. Poczekaj na jakiegos triala, pewnie sie pojawi, wtedy polecam zagrac. Zdaje sobie sprawe, ze wydanie 200 zl na gre, ktora moze sie nie spodobac jest glupota, dlatego pograj u kogos albo poczeka na triala, MOZE ci sie spodoba ; p.A wlasnie, tak sie nachwalilem GW2, to musze napisac o pewnym minusie, ktory mnie irytuje i przez ktory gra dla mnie nie jest i nie bedzie idealna. Fabula, przynajmniej z poczatku, jest zbyt nadeta, nasycona patosem i tak dalej. Okropne to ; p.

Tak to prawda rozluznienie sie = przyjemność, Ale ja gram dla samej przyjemności nie dla rozluźnienia. Rozluźnić to się mogę przy TV. ^_^ Tak więc ja oczekuje czegoś więcej od gry, a nie tylko odmóżdżenia :P Hehe.

gw2 Ehh Ledwo co grywałem na kompie a już wgl omijałem MMO ... . Gw2 Postanowiłem jednak zakupić i OD 7 dni zarywam Dzien w dzien nocki spiac tylko 2 godz po południu

Nie Moge Sie Oderwać :D

Arena Net uczy się na błędach i wie czego tak naprawdę oczekuje gracz. Zaryzykowali i wyszło im to na dobre. A poprawienie błędów gry to tylko kwestia czasu. Następnie w nowym roku jakiś dodatek (bo raczej nie nowa kampania) i kolejne dłuugie miesiące grania :D.

Ja tam osobiście oceniam grę na bardzo ale to bardzo dobrą ocena jak najbardziej 9+/10 troszkę denerwują bugi ale nie odrazu Rzym zbudowano. Od piątku do poniedziałku zagrałem już 60h co w moim przypadku jest bardzo dużo aż za dużo ale to nie moja wina że gra mnie wciągneła na tyle godzin pzypominają się czasy gimnazjum/liceum ahhh. Dziękuje dla Arena Net za przywrucenie cząstki dzieciństwa i przypomnienie jak to się kiedyś grało w MMO.

GW2 wciąga, ostatnio nie mogłem znaleźć sobie mmo na dłużej niż 2 dni bo szybko mi się nudziło, a w GW2 mi się nie nudzi gram 2-3h dziennie czasami dłużej bo aż chce się grać, questy nie są monotonne przy niektórych trzeba trochę pomyśleć. Obecnie największą wadą gw2 jest nie działający trading post

a recenzja jest kapitalna

Trading Post dziś po patchu zaczął działać dla wszystkich. Ciekawe tylko na jak długo. Wyekwipowałem się w nim za 50 srebra na 40-50 lvl :D

Recenzja super, ale nie ma się co dziwić, bo Algaist ma talent. Pewnie mnóstwo ludzi po przeczytaniu kupi GW2. Ja osobiście się nie skuszę. MMO szybko mnie niestety nudzi. Niby jest fajnie, ale potem jakoś tak to wszystko się wypala. Zresztą z czasem też średnio. I może to właśnie sprawia, że gry stają się prostsze. Ludzie już nie mają tyle czasu by osiągać wszystko mozolnie.

Recenzja fajna, lecz nie przekonuje mnie ona, jak i całą gra do kupna jej. Moim zdaniem rozwój gier mmo zatrzymał się w miejscu, wydawcy cały czas kopiują różne aspekty z innych produkcji, nie mówię że w GW 2 nie wprowadzono żadnych innowacji ale owe które istnieją nie zachęcają akurat mnie do kupna i grania w ową grę, wolę pograć w trudniejsze gry typu Lineage 2, w których mam większą satysfakcje z gry i zdobycia czegoś. Grałem w GW 2 nie u siebie ale grałem i mogę stwierdzić że gra stoi na wysokim poziomie lecz jeżeli chodzi o mnie jestem bardziej OldSchool'owym graczem, i na razie większość gier które wychodzą na światło dzienne nie urzeka mnie jak : Mu Online/Tibia/Lineage 2 itp. Możecie się śmiać ale taka jest prawda, i myślę że jest więcej osób takich jak ja.

Ja zakupiłem ową grę i powiem wam, że mi nie podoba w tej grze, a nawet bardzo irytuje to, że każdy gracz jest równy i może się różnić tak naprawdę wyglądem seta, a na takim pvp i pve w sumie dużej różnicy między graczami nie ma jeden ma skila inny nie ma i to wszystko. Moim zdaniem troszke głupio tak na dłuższą metę ^^ bo z jakiej racji mam być równie dobry co wielu graczy ?, ja np lubię być lepszy lubię zawalić nockę wiedząc, że robie to po to by dążyć do tej głupiej wyższości nad innymi graczami :P przecież o to tu właśnie chodzi , a w GW2 co :P przyjdzie dzień w którym wszyscy staną w miejscu i dojdą do wniosku, że to nie ma przecie sensu , bo ile można robić to samo ;/ exploracja całej mapy to tan naprawde półtora tygodnia roboty jak ktoś się fest pospina z ludźmi i ma ogarnięty język, a potem po tych wszystkich wielce ciekawych dungeonach które po 3 razie jak się je przechodzi są po prostu nudne co taki gracz będzie robił ? ile można się bić z równymi postaciami w ciekawych do znudzeniach formach pvp. Jakoś wolę podejść do kogoś i wyzwać go na pojedynek i nawet przegrać ale wiedzieć, że mam cel i jest nim ulepszanie postaci. Jeżeli chodzi o gre zespołową to GW jest super ;) tym bardziej, że pograłem troche lat w część pierwszą :P ale część druga nie sprostała moim oczekiwaniom ;) i może i fajnie, że tyle nowych pomysłów i rozwiązań jest w tej grze ;) ale ja jakoś na to nie lece, nie mam czasu na to by delektować się tym wszystkim i oglądać grafikę, ponieważ mam wiele innych zajęć na głowie, i jak już znajde ten czas to chce chociaż wiedzieć, że spędzony czas w grze uczynił moją postać silniejszą, a nie tylko ładniejszą i napakowaną tytułami typu " gladiator ". Metin2, tibia, itd itd itd itd to gry sami wiecie zresztą jakie ;) ale ja chyba dalej wolę te klasyki :) tyle się czasu spędziło na nich , tyle nerwów i tyle radochy, że chyba żadna nowa gra tego typu tego nie przebije. Pozdrawiam wszystkich i życzę naprawdę owocnej gry, a ja tym czasem zostaje bez mmo niestety i w dalszym ciągu będę czekał, aż jakaś gra w końcu zaoferuje mi to co jest w mmo najważniejsze ;) czyli po prostu uczucie doprze poświęconego czasu i radoche z często bezsensownie wydanych pieniędzy ;)

Ta recenzja jeszcze bardziej zachęciła mnie do kupna i zagrania GW2. Ciekawe czy rzeczywiście jest taką dobrą grą.

Up ten dzień nadejdzie po osiągnięciu lvl cap-u czyli 80 monotonia i nuda, ponieważ już w żaden sposób nie wpływamy na postać, craft bez sensu tylko pod siebie gdy już wszystko zrobisz do zapomnienia ..... świetna zabawa ale tylko do 100% mapy 80 poziomu i wszystkich questów fabularnych - 1 miesiąc gry, więc jeśli nastawiasz się na dużo nowego na dużo dłużej odpuść

@up

Na 80 lvl'u można chodzić na spvp, wvwvw, jp, zrobić set jaki się chcę, dungeony, więc jest co robić po lvl capie :)

Wbijając 80 lvl nie dasz rady złożyć full exotic ekwipunku z wymarzonymi runkami. Nie dasz też rady zdobyc itemów ascendent które są o niebo lepsze od exotic. Daja zauważalną moc dla postaci. Kończąc pierwszą postacią kampanię i mając ten 80 lvl nie powinieneś mieć więcej niż 1200 punktów osiągnięć. Więc jest co robić :))

Recenzja naprawdę bardzo dobra..

Co do minusów dodałbym słabą ( o ile nie bardzo ) optymalizację gry .. przez co walki w większych grupach są lekko mówiąć uciążliwe .

Hmmm... Bardzo ciekawa Recenzja...

@wagonik666 skoro grałeś w GW 1 to nie wiem czemu się dziwisz że tutaj też każdy ma równe szanse :<

Jak jakaś kasa wpadnie to pewnie kupie bo kompa mam nowego to o ściny nie muszę się martwić.

nie zgodze sie co do recki... zapomniales dodac brak jakiegokolwiek progressu w grze...

1 lvlo bije moba n 3 strzaly

80 lvl bije moba na 3-4 stzraly

1 lvl 5 skilli

80 lvl 5 skilli

1 lvl wygladam jak obdartus

80 wygladam jak obdartus

tak tak wiem "zrob sobie instancje i bedziesz wygladal jak kozak" a teraz odpowiedzcie mi po co mam meczyc instancje robic legendarki jak mam to samo za 10 golda ale gozrej wygldajace?

legendarke robi sie z miech moze 2 a jedyna roznica po miedzy legendarka za 2,5k golda a zwyklym exoticem za 4golda to wyglad... bo staty ma sie te same...

gra kompletnie nie nagradza za wbijanie lvl... co z tego ze wbijasz 80 w miesiac czy 2 tygodnie jak na pvp osoba z postacia stworzana chwile temu a 80 lvl i ten sam gear co ty...

kupilem wbilem cap nie wroce do tej gry nigdy... bo to co powinno byc w mmo nie istnieje w GW2