Reworki i nowości w grze - newsy, dyskusje, spekulacje?

Jak dla mnie nerf dla Xeratha przyjdzie bardzo szybko ;< Zwłaszcza zasięg jego ultimate, z okolic inhiba na środek linii po 16lv o.O

Ale Xerath od początku miał być właśnie taką magiczną, LoLową Katiuszą :) poza tym, nadal musi się unieruchomić, a pociski na dłuższy zasięg są do ominięcia. No i CD nie jest już tak niskie. A czym większy zasięg, tym bardziej nie ma go w teamfightach. Na pewno będzie ciekawy - i bardzo dobrze, smutno było mi patrzeć na to jak bardzo ludzie zapomnieli o championie którego kupiłem w dniu jego wyjścia (o ironio, drugim champem z którym zrobiłem to samo był Viktor. Ja to mam czuja!) :D

Na dzień dzisiejszy media milczą jeśli chodzi o reworki. Czekamy dalej.

Wolałem stare ulti gdzie mieszało się w TF a nie teraz stoi się unieruchomionym i zabawa w snajpera.

W to takie dziecko ulta Leony. Nawet dobre.

Nie podoba mi się Xerath po reworku niestety. Wcześniej jednak większy zamęt siało to ulti. Wystarczyło dobre pozycjonowanie, a teraz schować się daleko i nic poza ultem nie używać :) Jak dla mnie na minus.

http://eune.leagueoflegends.com/pl/news/champions-skins/champion-reveal/velkoz-oko-pustki-ujawniony

Ciekawie się zapowiada.

Instabuły. Void, lepszy ult malzy (w sensie można kierować), nic tylko brać i grać.

Czekam na tego championa, tylko dlatego, że dzięki niemu Shyv będzie kosztować 4800 IP :D

nowy champ oficjalnie ujawniony, nie ma bata kupuje w dniu wyjścia, jako że lubię grać na midzie

ve-banner.jpg?itok=d7KPbn55

P.png
Pasywna: Dezintegracja Organiczna

Umiejętności Vel’Koza Dezintegrują swoje cele. Po trzykrotnym uderzeniu dowolną umiejętnością, potwory, stwory i bohaterowie drużyny przeciwnej podlegająDezintegracji i otrzymują dodatkowe - nieuchronne obrażenia. Przeciwnicy tracą ładunki Dezintegracji poprzez unikanie umiejętności Vel’Koza przez pewien czas.

Q.png
Q: Rozszczepienie Plazmowe

Vel’Koz wystrzeliwuje plazmowy piorun, który spowalnia i zadaje obrażenia pierwszej napotkanej postaci. Gdy Rozszczepienie Plazmowe uderzy w cel, osiągnie maksymalny zasięg lub zostanie ponownie aktywowane, rozdziela się pod kątami 90 stopni. Rozszczepione pioruny zadają takie same obrażenia i nakładają takie samo spowolnienie.

W.png
W: Wyłom Pustki

Vel’Koz wysyła promień w linii prostej, który rozrywa przestrzeń, otwierając tymczasowe przejście do Pustki, po czym eksploduje. Zarówno początkowy wyłom, jak i opóźniona eksplozja zadają obrażenia oraz nakładają na przeciwników ładunki Dezintegracji.

E.png
E: Tektoniczne Rozerwanie

Po chwili opóźnienia, Vel’Koz zakłóca zaznaczony obszar, wybijając wszystkich znajdujących się w jego obrębie przeciwników w powietrze i zadając im obrażenia. Zaatakowani przeciwnicy znajdujący się w pobliżu Vel’Koza są również odrzuceni na niewielką odległość.

R.png
R: Promień Dezintegracji Istot Żywych

Vel’Koz wystrzeliwuje ciągły promień energii, który przez krótką chwilę podąża za kursorem i Dezintegruje wszystkich przeciwników w zasięgu.

VKC_thumb.jpg]

niezła pasywka moim zdaniem, mam nadzieje że dużo many nie będą zjadały jego skille

Edit:

heh zrobienie tego posta zajęło mi czy sekundy

Flash przegrałeś życie bo mogłeś tak jak ja to zrobiłem dać linka do strony B)

http://www.youtube.com/watch?v=6cT_xv58buk

A ja powiem tylko tyle, że Kassadin wrócił do poprzedniego stanu na PBE. Czyli póki co rework wygląda tak, jak wyglądał. Poza tym tylko pomniejsze zmiany, reworków brak.

EDIT - 13.02.2014.

Jak widać, kryteria wyboru drugiego celu na jej Q zmienią się i to wkrótce :) póki co (jak widać) to tylko placeholder, a konkretnych kryteriów nie ma. Tak czy owak zmiany o których mówiłem już trafiły jako tooltipsy, być może także jako faktyczne skille na PBE.

Zmiany Kassadina zostały wycofane do stanu identycznego jak na live.

EDIT2: Lubicie Teemo? Głupie pytanie - jego nikt nie lubi. Dlatego pewnie będziecie zainteresowani tym, że Riot postanowił rozwiązać problem z niewidzialnymi grzybami (w ramach zmian w wizji w S4). Ogólnie planowane są zmiany do Kassadina, Gragasa, Elise i Teemo, z tym że Riot tym razem nie chce posuwać się do "Olafingu"* tych postaci - stąd też zmiany trwają aż tak długo. Jeśli dobrze zrozumiałem - być może jednak dojdzie do tymczasowych zmian, jeśli będzie to trwać zbyt długo.

http://www.surrenderat20.net/2014/02/red-post-collection-planned-43-item.html

Trochę informacji o itemach, reworku skarnera i rengara oraz o Starter Packu dla nowych graczy.

Wszystko ładnie pięknie, ale chodziło mi o obróbkę tych informacji w tym temacie - walnąć linkiem zawsze można, ale lepiej jeśli ktoś streści te zmiany. :)

Itemami zajmować się nie będę - poza bardzo fajną zmianą na supportowych itemach (może nareszcie Frost Fang będzie mieć sens?) nie widzę nic, co miałoby jakieś wielkie znaczenie. No, może nerf na mobilki.

Wróćmy do Miss Fortune!

Zmiany z ostatniego patcha na PBE (o których już mówiłem) zostają tak jak były. Zostały natomiast określone warunki doboru celu.

  1. Champion wroga ze stackami Impure Shots w stożku o 40 stopniach
  2. Minion/monster w stożku o 20 stopniach
  3. Champion w tym samym stożku
  4. Minion/monster w stożku 40 stopni
  5. Champion w tym samym stożku
  6. Jakikolwiek wrogi/neutralny cel w stożku 90 stopni.

Stożek ma zasięg do 500 jednostek za pierwszym celem.

Regnar - zmiany w ulcie po raz kolejny

Ogólnie rzecz biorąc - Riot jest zadowolony z tego, jak obecnie rozwija się rework Rengara. Problemem jednak było to, iż nie do końca można było zaplanować użycie skilli do nowego systemu, a w dodatku Rengar po rozpoczęciu walki (przypominam: stealth ze skokiem bez regeneracji ferocity, a później movement speed buff i regen ferocity przez 5 sekund) i zakończeniu się ulta pozostawał nieco bezradny (przy czym sama inicjacja z jego udziałem jest świetna). Dlatego też dokonano dwóch zmian:

  • Zmieniono CD na Q, W i E odpowiednio na 3, 12 i 9 sekund, stałe na każdym lvlu (schemat combo jest teraz dużo prostszy do policzenia)
  • 5 sekund po wyjściu z niewidki Rengar ponownie znika na 3 sekundy (ponownie zyskując szansę do skoku).

Ta druga zmiana wygląda ciekawie. Rengar po zakończeniu walki ma małe okienko, które może wykorzystać na kilka sposobów - ucieczka, doskok do drugiego celu, ponowny atak na poprzedni cel... Początkowo próbowano połączyć drugi stealth z killem na wrogu, ale szybko się z tego wycofano - takie stałe okienko daje Rengarowi większą szansę na jakieś konkretne działanie.

A tryndamere dostanie rework'a ?. Chociaż dostał skiny to podstawowy nie jest aż taki ładny. Chociaż nie jest to zapomniana postać jednak wygląd skil;ów nie powala.

Na razie nic nie wiadomo co do tryndy. Chociaż ultimate powinni zmienić bo brzydko wygląda.

Nie sądzę, na chwilę obecną jest wielu innych champów, którzy i wyglądają gorzej, i którzy mają problemy z grywalnością. Tryhardere nie stoi nawet obok nich. :)

On stał się teraz moim mainem, więc skina mu kupię. Jednak ten początkowy nie jest za ładny. Wiem iż sion czeka od dawna dawna, jednak nawet ten champion ma ładniejszego ulta niż try ;D.

Trynd nie wygląda źle, porównując go do stanu z przed jego reworka. Choć dziwi mnie, że nie wiele mu pozmieniali w animacjach skilli.

skin_200px_1425_1.jpg

Jak się nie myle to trynd dostał już chyba ze 2 albo i 3 reworki w tym jeden graficzny więc wątpię żeby miał dostać coś w najbliższym czasie , a ktoś wcześniej mówił na temat eve pamiętam jak w sezonie pierwszym potrafiła dosłownie zniszczyć rozgrywkę (sam dość często nią wtedy grałem) niewidka na prawie minutę dodatkowo 2 sekundy stuna po wyjściu z niewidki i takie przeliczniki na E że z lichbanem wystarczyło E żeby zjechać adc lub apc podczas wspomnianego stuna i naprawdę jak ktoś był sprytny to miał gdzieś wszystkie vision wardy bo wystarczyło kupić oracle i dalej jazda a jeśli przeciwny team miał oracle to no cóż twój team musiał zdjąć taką osobę z powierzchni ziemi i wtedy się wkraczało do akcji dodatkowo to jej leczenie na ulti to było mistrzostwo za każdego killa bądź asystę jakieś 300 + hp aczkolwiek pierwsze kilka minut przed dostaniem w swoje ręce sheena było co najmniej ciężkie jeśli nie tragiczne. A potem znowu rework i w momencie jak się w końcu przyzwyczaiłem nią do gry w jungli pod ad to kolejna zmiana i był z niej przez pewien czas świetny mider i boom znowu nerf przeliczników i zmian ulti i z powrotem do lasu :) Aczkolwiek i tak nienawidzę riotu za jeden rework dotyczący Yi był on moją ulubioną postacią na mida pod ap , ale nie Riot stwierdził że nie może być championa który będzie w stanie podczas jednego ulti wybić prawie cały przeciwny team :/// Na obecną chwilę marzę o powrocie sezonu drugiego gdy były z dwie nowe postacie co miesiąc i mam nadzieję że riot jakoś usprawni dobieranie przeciwników i sojuszników na rankedach bo naprawdę czasem zdarzą się naprawdę ogarnięci ludzie a czasem takie warzywa że nie wiem jak wbili ten lvl 30, a ja naprawdę lubię jak rozgrywka jest na poziomie nie lubię mieć bandy zombie ani w moim ani w przeciwnym teamie.

O wygląd postaci mi nie chodzi, nawet jest spoko chociaż animacje skila mogły być lepsze. Jednak z drugiej strony to carry więc bije z aa.

Kassadin:

Null Sphere – obrażenia zmniejszone do 80/110/140/170/200 (z 80/115/150/185/220)
Null Sphere – długość uciszona zmniejszona do 1/1.25/1.5/1.75/2 (z 1.5/1.75/2/2.25/2.5)
Force Pulse– obrażenia zmienione do 80/120/160/200/240 z (80/130/180/230/280)

Ryze:

Podstawowe HP zwiększone do 409
Overload – jeżeli cel zostanie zabity przy pomocy tej umiejętności, Ryze dostanie 30 many
Overload - zasięg zwiększony do 625 (z 600)

Teemo:

Noxus Trap – przelicznik AP zredukowany do 0.4 (z 0.8)



PBE (18.02)

Długo wyczekiwany przez wszystkich nerf teemo ciekawe czy go wprowadzą w normalnych patchu :D