Royal Quest, czy warto zaczynac?

Ostatnio zacząłem się zastanawiać nad rozpoczęciem gry w Royal Quest, z góry mowie ze nie przeszkadza mi p2w.
A wiec jak wyglada sytuacja na polskim serwerze?
Czy nowy gracz ma szanse cos osiągnać?
Ogolnie lubie grindowac i czy tego grindu jest duzo?
plus jak ktos moze napisac cos wiecej o grze to tez bede bardzo wdzięczny

Niedawno zalogowałem się (pierwsza postać w grze). Niestety gra mnie nie wciągnęła, ale ludzi sporo się kręciło w pierwszej lokacji.

Niedawno grałem chwilkę na polskim serwerze i powiem Ci że ludzi dużo i gra ma się dobrze , grindu troszkę jest szczególnie jak questy się kończą , do ok 40 poziomu bedzie quest za questem poźniej spotkasz się z musowym farmieniem :slight_smile: Złapiesz gildie i ludzi do gry :slight_smile:
Co do samej rozgrywki , wybierasz sobie jedną z 4 klas a poźniej masz do wyboru 2 profesje i 3 łańcuszki skili pasywnych i jest w czym wybierać jeśli chodzi o build :smiley:
Więcej nic nie dodam bo youtube Ci powie więcej :smiley:

2lajki

Jako aktywny gracz RQ mogę Ci polecić ten tytuł. W grze jest sporo grindu, wbicie max lvla przy casualowej grze, zajmie Ci kilka miesięcy. Graczy jest dość sporo, więc będzie z kim grać. Ogromną zaletą jak dla mnie jest to, że czuć progres, każde ulepszenie ekwipunku ma znaczenie.
Grind jak już wspomniałem zajmuje dużo czasu, ale po wbiciu max lvla zostaje wyfarmienie EQ, które zajmuje jeszcze więcej czasu niż lvl, do tego dropienie rzadkich kart, których wartość może być ogromna.
Do tego masz arenki/mapy/battlegroundy/Siege PvP.
Co do P2W, z jednej strony możesz sobie przyśpieszyc progres EQ, ale z drugiej wszystko można zdobyć z eventów/siege lub z farmienia golda ( a za gold kupujesz walute premium na AH )

Jedynie na co musisz się nastawić to na kupno premium, drogie nie jest. Miesiąc kosztuje 30zł, ale kupując od razu na 6 miesięcy, wyjdzie Cię tylko 16zł za miesiąc ( oczywiście premke też można kupić od graczy )

Ogromną zaletą jest to, że gra nie prowadzi Cię za rączke jak 99% dzisiejszych gier, do tego masz wpływ na rozwó swojej postaci, bo co lvl dostajesz 4pkt do stat ( siła, zręczność, wytrzymałość, szczęście ) a co 4lvl od 20lvl, dostajesz pkt talentu (18pkt przy max lvl) , które rozkładasz według własnych upodobań ( 4 drzewka rozwoju na postać )

Jeśli lubisz Pej tu Winy gdzie za realne $$ sobie robisz eq na +9, jeśli lubisz gdy taki p2w zawodnik lata sobie po mapie na która mogą wejsc gracze powiedzmy 10-20 poziom i NIE ZABIJA potworów tylko graczy i spada z Ciebie wszystko co na takiej mapie zebraleś a oni nie zabijając potworów są panami tych miejsc. Finalnie jeśli lubisz brak balansu i fakt, że rycerz smierci nie dosc ze leczy sie pelne zdrowie to bije kosmicznie to Serdecznie POLECAM grę Wy*ebać do śmieci :slight_smile:

Nie grałem, ale się wypowiem, typowy gracz 2020. Bez wydawania na IS, mam cały sprzęt +9-11 z kartami i fioletowymi - pomarańczowymi pieczęciami. A co do balansu, to już to dawno zostało zmienione, w 2018 roku. Więc serio, nie wypowiadaj się jak o czymś nie masz pojęcia.

1lajk

Ogólnie jeżeli rozpoczynasz rozgrywke od zera polecam jako pierwszą postać zrobić sobię czarodzieja najłatwiej się nim gra silne skille oszarowe plus leczenie najlepsza klasa do expienia :slight_smile:

Z tego co napisałeś to gra musi być świetna. Aż nie chce mi się wierzyć.

ludzie tak chwalą, ciekawe, gdyby faktycznie tak było to gra byłaby jednym z topowych mmo a prawda jest inna

Właśnie dlatego, że płaczące dzieciaki zepsuły opinie tej gry. Do tego jest tu sporo grindu, który mało komu odpowiada. Gwarantuje, że żaden z tych płaczków nie wbił nawet 40lvlu.

2lajki

no tak bo przeciez kazdy najpierw czyta opinie innych i nawet gry nie sciaga i nie gra bo jakis random powiedzial ze jest chujowa … prosze nie pierdolic, gra jest po prostu wielkim sredniakim z olbrzymim p2w i dlatego w to malo ludzi gra

Po prostu wiele rzeczy zostało zmienione, jakoś bez wydawania na grę mam jedno z lepszych EQ, a gram po 3-4h dziennie. Więc jak gówno wiesz to milcz.

Na jakiej wersji jest najwięcej ludzi i warto zacząć?

masz jedno z lepszych eq w swojej 1 osobowej gildii pewnie … gra to masywne p2w jedno z najbardziej agresywnych p2w w grach, mozna sobie kupic wszystko w 5 minut

Najwięcej ludzi oczywiście gra na rosyjskiej wersji

A grają tam inne narodowości niż Rosja?
Wiesz może czy Global ma większe community od PL?

Tak grają sporo polaków jest nawet ogólnie klient działa w wersji angielskiej tylko trzeba zmienić w opcjach. A co do globala nie mam pojęcia

1lajk

To że wy macie te swoje itemki na +9-11 nie znaczy, że on będzie miał bo będzie grał 25 godzin na dobę. Ta gra JEST P2W i każdy gracz, który chciał sobie dla przyjemności po prostu w to pograć odszedł. Sama gra jest bardzo dobra, czary, animacje, system walki 10/10. Tylko sam fakt że ulepszacze można kupić w IS sprawia że to jest P2W. Uprzedzam że nie jest to też tanie. Grałem w Royala i miałem 60 lvl maga. Odechciało mi się po tym jak Rycerz śmierci przyciągał mnie za każdym razem i finiszował w 3 sekundy ze swoich “bomb”. Ekwipunek miałem bardzo dobry, więc to nie kwestia tego. Mag ma co prawda czar który odpycha przeciwników, z wyjątkiem Rycerza który sobie dashuje przez to prosto w maga. Balansu nadal nie ma, a wy nakłaniacie go na grę, gdzie już na pierwszej mapie w młynie poczuje jakie p2w tam panuje. Ale proszę, niech sam się przekona każdy kto chce.

Polecam grę. Ciekawa, przyjemna. Do wszystkiego dojdziesz bez wydawania kasy. Nie słucham imbecyli :slight_smile:

Trochę śmieszne gość podał że nie przeszkadza mu p2w a tu leci jakąś dyskusja o tym jakby nikt nie czytał tematu.

1lajk