Skyforge plusy i minusy

No właśnie ostatnio wychodził taki chłam, jakby cały budżet tych gier został przechlany i przebalowany.

Pierwsze wrażenia:

+ dobra grafika

+ dobra optymalizacja

+ trochę inny klimat, połączenie SF i fantasy

+ parę dość oryginalnych drobiazgów jak system rozwoju postaci i klas

- brak otwartego świata

- trochę drętwa mechanika przynajmniej jeśli chodzi o napotkane dotąd moby

- UI zajmujący cały ekran, wyglądający jak stronka internetowa

Nie wiem jeszcze jak się walczy w PvP i czy jakoś później w grze na PvE przeciwnicy, szczególnie ci grupowi, nie stają się nieco ambitniejsi.

Gra może się okazać całkiem niezła. Szczególnie na tle niektórych ostatnich produkcji wyglądających, jakby je "wygenerowano" wg szablonu. Tutaj przynajmniej widać że twórcy włożyli trochę wysiłku w jakość swojej produkcji.

Jak jest z unlockiem ile trzeba grac na open beta by cokolwiek odblokować poza te trzy narazie gram kriomancerem ile muszegrać by grac gunerem.

To co mnie wkurza w tej grze to... bezużyteczne uniki. Z przyzwyczajenia z gw unikałem wszystkich, a mimo to i tak otrzymywałem obrażenia. Jest tak jak we wszystkich klasycznych mmorpgach, jak już w ciebie przeciwnik strzeli, to dostajesz, nawet jak pocisk jest 3 km obok ciebie. Jednak to się tyczy tylko autoataków, umiejętności można spokojnie unikać.

Dluuugo czekalem na te gre. Zaniedlugo wbijam i sam ocenie. Postaram sie tu wstawic obiektywna opinie. Licze tylko na szybki gameplay.

uniki normalnie dzialaja nie otrzymujesz dmg przy uniku . Jak walczyć pvp?

Uniki działają jak w każdym non targecie

Jedyny minus zabijający ta gre dla mnie to 0 interakcji z graczami (0 tradeu 0 ah nic...)

+grafika

+klimat

+klasy

+dobra fizyka cyckow

+widać majtki pod spódniczkami

-optymalizacja (na tym samym komputerze gry z lepszą grafiką mi działały lepiej więc nie wiem czego to wina jak nie optymalizacji)

-brak dostępnosci wszystkich klas od razu

-brak poziomów (przynajmniej ja lubię jak mam jakies statystyki ktore moglbym poprawiac, samo lvlowanie skilli mnie nie rajcuje)

-multiklasowosc o ile mozna to tak nazwać (nie podoba mi sie fakt ze jedną postacią można sobie zmieniać klase, nie jestesmy zmuszeni do zrobienia nowej postaci, coś jak w eden eternal, ale mimo wszystko pomysl mi sie nie podoba, nie lubie czegos takiego i juz)

-zamknięty świat (myslalem ze chociaz bedzie cos jak w cabalu, zamkniety swiat + dungi, a tu lipa, mapka z globusem teleportującym do dungów)

Ogółem troche nudne... :( Jak dla mnie oczywiscie... niektorzy lubia gry w ktorych nie widać zabardzo progresu i klikaja 100 razy jeden przycisk.

statystykami bedziesz sie bawic jak bedziesz miec amulety i trofea + bonusy z pierscieni i bronie, pozniej dostajesz staty w "endgame" oraz gildia robi kluczowa role jak w kazdym mmo na starcie mozesz sie pobawic co najwyzej ciuchami, optymalizacja jest w miare dobra wystarczy poszukac guide aby recznie ustawic grafike w pliku i wszystko smiga dobrze, swiat skyforge jest jak neverwinter w pozniejszych etapach beda open mapy na ktorych questowac bedziesz 3 dni, a jak chcesz klase odrazu to wyloz hajs bo p2w nie ma tylko klasy, ubrania i pay to progress jak rowniez denerwujacych spam botow

ps nie kazda gra jest idealna skyforge jest w OBT jesli masz jakies sugestie to napisz i na 80% cos napisza lub nawet zrobia, sprobujcie dac szanse grze zamiast ja skreslac po 4h gry w MMORPG

mechaniki nie zmienią a mnie nie bawi niszczenie myszki xD

statystykami bedziesz sie bawic jak bedziesz miec amulety i trofea + bonusy z pierscieni i bronie, pozniej dostajesz staty w "endgame" oraz gildia robi kluczowa role jak w kazdym mmo na starcie mozesz sie pobawic co najwyzej ciuchami, optymalizacja jest w miare dobra wystarczy poszukac guide aby recznie ustawic grafike w pliku i wszystko smiga dobrze, swiat skyforge jest jak neverwinter w pozniejszych etapach beda open mapy na ktorych questowac bedziesz 3 dni, a jak chcesz klase odrazu to wyloz hajs bo p2w nie ma tylko klasy, ubrania i pay to progress jak rowniez denerwujacych spam botowps nie kazda gra jest idealna skyforge jest w OBT jesli masz jakies sugestie to napisz i na 80% cos napisza lub nawet zrobia, sprobujcie dac szanse grze zamiast ja skreslac po 4h gry w MMORPG

Ale po co grac w gre dluzej niz 4 h skoro "komus" sien ie podoba ? Przeciez nikt nie bedzie sie "meczy" xx godzin zeby zoabczyc czy moze po xx czasu cos sie zmieni na lepsze :) Po drugie OBT czyli oficjalny relase ... Wiec nie ma tlumaczenia a bo to OBT ... Ale pewnie mlody jestes to nie rozozumiesz cos kiedys oznaczala OBT w grach mmo . Obecne gry ktore wychodza w OBT kiedys nadawaly by sie wylacznie do Alphy zaden tworca nie pozwalal sobie nie wypuszczenie swojej gry i pozniej tlumaczenie a bo to OBT . OBT uwzany jest za oficjalny relase gry a nie "testowanie" od testowania sa alphy > Closed bety > Stres testy . Radze rozrozniac te pojecia bo widze ze moldiz ludzie caly czas zapominaja co onzacza OBT ( oficjalny relase mogacy zawierac bardzo ale to abrdzo male bledy ) A co do optymalizacji wlasnie sam sobie "strzeliles w stope" skoro ktos musi grzebac w plikach gry ( aka ktos inny musial "wspomoc" tworcow" ) zeby ustawic sobie grafikie no to juz jest idealny argument ze optymalizacja lezy ... To tak btw :)

mechaniki nie zmienią a mnie nie bawi niszczenie myszki xD

Szanuję zdanie, jednak jeżeli nie lubisz szybkiej akcji i combosów z udziałem myszki, to zapewne wolisz typowe klikanie 1,2,3 i pojawiające się kreski na ekranie, jak w Wowie, Początkujące skille to jedna kreska a endgamowe skille to 3kreski, to naprawdę musi robić wrażenie.

Ogólnie nie czepiam się tu nikogo i niczyjego zdania, ale myślę że taki system walki ma więcej zalet niż typowe 1/2/3 tylko trzeba odpowiednio go dostosować. Ogólnie skyforge to dobra gra ale w co najmniej połowie zgadzam się z @FanAjrona, nie lubię gdy nie widzę zbytniego progresu, wolę typowe nabijanie lvla ,multiklasowość też mi nie podpada, wolę stworzyć wymarzoną klasę na początku gry i prowadzić ją do końca niż zmieniać kiedy chce.

Gra tak czy siak ma duży potencjał i jest świetna, ale by zachęcić większą rzeszę ludzi do grania, myślę że przyda się tu inny wyznacznik progresu niż wspomniany prestige mode.

@G3Ryon no wlasnie tak jak mowisz tego typu rozgrywke wole.

Grafika skile kreator postaci na +

Minusy GRIND masakryczny +50% wszytskiego dla użytkowników premium oraz najważniejsze ,że est to dungeon crawler a nie mmorpg oraz rozmowy na temat gier które są lepsze i gorsze na regionalnym czacie rzygam już tym :)

-optymalizacja (na tym samym komputerze gry z lepszą grafiką mi działały lepiej więc nie wiem czego to wina jak nie optymalizacji)Ogółem troche nudne... Jak dla mnie oczywiscie... niektorzy lubia gry w ktorych nie widać zabardzo progresu i klikaja 100 razy jeden przycisk.

Walce w tej grze trochę brakuje. To fakt. Szybko się nudzi. Monotonna jakaś.

Co do optymalizacji to nie zaliczałbym jej do wad. Fakt, Archeage przy podobnym lub lepszym poziomie grafiki mając otwarty świat (to zawsze zwiększa wymagania) działa lepiej, ale na tle kilku ostatnich tytułów Skyforge śmiga naprawdę dobrze. Nawet w porównaniu do rosyjskiej open bety się pod tym względem poprawił nieco.

Niezła gra, lepsza niż ostatnio wydany Cabal 2, ale to jeszcze chyba nie to. Wolę poczekać na Blade & Soul, bo ten ma ciekawsze klasy i lepszy system walki.

grałem w Blade & Soul , to ten Skyforge, mimo, że zalatuje dungeonówką (chociaż bardziej mi to przypomina Neverwinter niż śmieszne Dragon Nesty czy Vindictusy z mapkami wielkości 3 korytarzy i jakimś bosikiem na końcu) jest o wiele ciekawszy i przyjemniejszy. B&S praktycznie nic nie wnosi, grając w niego miałem wrażenie, że znam już tą grę, po kilku godzinach stał się nudny gorzej niż Skyforge, mimo, że w tym drugim też schematy się powtarzają

Tylko że walka w B&S była lepsza. Skyforge = biegaj w kółko jak kurczak i spamuj '1'.

Czy to prawda że PvP jest na razie masakrycznie niezbalansowane i niegrywalne? Słyszałem że zależnie od klasy albo leży się martwym 100% czasu albo się spawn campuje.

@up Bylem raz na pvp gdzie walczyło 5 osob, kazdy na każdego, wyglądało to tak, ze wiekszosc miała tyle samo zgonów co zabójstw. Zabiłeś kogos, zostało Ci malo hp i reszta Cie dobija. Jedynie healer(nie pamietam nazwy) radził sobie troche lepiej przez te swoje tarcze itp. Nie wiem jak jest z innymi klasami, bo wtedy to były tylko podstawowe, 3cryo, 1healer i ten paladin(?).

Pierwszy raz gram w grę , w której grafika na najniższych ustawieniach to pikseloza(dosłownie) a na maximum to jedna z najładniejszych z gier f2p. I do tego bardzo dobra optymalizacja na PC z prockiem 2x3,2ghz 4gb ram gt440 i uruchomionym chrome na upartego można było by pograć.

Sama gra taka jakaś nijaka, nudna i ma skopany system walki ten pseudo non-target... TARGET IS NOT SELECTED TARGET IS NOT SELECTED TARGET IS NOT SELECTED TARGET IS NOT SELECTED TARGET IS NOT SELECTED PATH IS LOST PATH IS LOST ,czy jakoś tak...

Sam myślałem że TESO jest nudne ale przy Skyforge to gra AKCJI.

Teso jest platne a b&s bedzie w grudniu chociaz na ruskim privie mozna grac spokojnie od 2 lat...

+grafika

+optymalizacja

+fabuła (chociaż strasznie mnie razi, że jest voice acting do wszystkiego poza noszą postacią, takie trochę biednejsze SWTOR)

+drzewko skilli

+możliwość zmiany klasy (nie wiem czemu niektórzy uważają to za ułatwienie, po zmiane i tak mamy nierozwiniętą postać z tylko podstawowymi skillami)

-śmieszne pvp, chociaż miałem okazję tylko wypróbować zwykły deathmatch

-średnio wykonany "non target", nie umywa się do BnS

-dosyć szybkie dopada monotonia przy powtarzaniu tych samych dungów

-wszystkie bronie wyglądają prawie idetycznie (przynajmniej dla paladyna, którym grałem)

Ogólnie gra troche się wybija ponad masę słabych mmorpg, ale nie wiem czy na tyle, żeby tracić na nią czas. :)