Słabe fps po wymianie karty graficznej

Witam
Wczoraj zakupiłem nową kartę graficzną MSI GTX 1060 6GB . Poprzednią kartą była MSI 750 TI 2GB przy której gra taka jak Fortnite pracowała na 100-150 fps’ach . Po wymianie karty na 1060 nie zauważyłem żadnych popraw fps’ów . Sprzęt jaki posiadam to:
Procesor : Intel i5 4690k 3.50ghz
Ram : 8GB 1*8 (podkreślam , że ram został zakupiony na szybkości i niestety nie jest z najwyższej półki … firmy niestety nie znam)
System : Windows 10 64bit
Próbowałem także formatu , lecz fpsy po tym ledwo co się polepszyły :frowning:
Dodaje też , że mam zainstalowane wszystkie najnowsze sterowniki.
Z góry dzięki za pomoc!

A przypadkiem nie grales na 750ti na low i miales te 100fpsow, a teraz na gtx 1060 6gb grasz na ultra i tez masz 100fpsow? :slight_smile:

1lajk

Właśnie problem leży w tym , że po wymienieniu karty chciałem spróbować odpalić gre na wyższych ustawieniach niz wczesniej ale fps byly bardzo niskie i dlatego gram na low , więc problem nie leży tutaj :slight_smile:

Ilość FPS zależy od wielu czynników (również od optymalizacji gier i sterowników do podzespołów). Sama karta graficzna to jeden z czynników składowych wydajności. Całkiem możliwe, że na nowej karcie w grze odpalone zostały dodatkowe opcje typu Hairworks. Polecam dokładnie sprawdzić poszczególne detale.

Ewentualnie jeżeli zostały zainstalowane sterowniki 3d vision - polecam odinstalować (nie zawsze najnowsze sterowniki podnoszą wydajność). Polecam również odinstalować GeForce Experience - widziałem jak znaczące spadki wydajności może zafundować.

moze fortnite poprostu bardziej opiera sie na procesorze i dlatego nie widzisz poprawy. sprobuj innych gier ktore opieraja sie na wydajnosci GPU, albo jezeli masz jeszcze stara karte graficzna to porob sobie jakies benchmarki i porownaj wyniki obu kart.

jeszcze jedna kwestia. mozesz miec po prostu bottlenecka, czyli twoj procesor ogranicza karte graficzna z tego powodu ze jest dla niej za slaby. sa strony na ktorych wybierasz sobie swoje podzespoly i oblicza ci stopien bottlenecka, poszukaj sobie.

Weź wyjdź w ogóle… Bottleneck XDD typowy znafca, nie znam się ale się wypowiem. Jak nie wiesz co to bottleneck i nie znasz się na podzespołach to po co “spamować” i komuś niepotrzebnych złych myśli nie dodawać. Co do autora to usuwałeś sterowniki? program DDU i czyszczenie sterowników opcją zalecaną i instalacja nowych. Dopiero wtedy będzie można coś myśleć, ale na pewno to problem systemowy bo 4670k to ciągle mocny procesor i daleko mu do ograniczania wydajności gtx1060, może jakbyś włożył 1080ti to byłoby zauważalne w porównaniu do i7 i nowych 6 rdzeniowych i5, ale slavko nieźle pojechał.

1lajk

Tak jak pisałem robiłem formata , wiec wszystkie sterowniki instalowalem od nowa .

Co do innych gier - PUBG chodzi na low na 60-100… wiec nie wiem czy to dobry wynik jak na taki sprzet

Głównym winowajcą jest pamięć RAM u Ciebie. Dodatkowo pogarszasz sobie ten fakt tym ze jest w jednej kości :slight_smile:

1lajk

Ta karta za cholerę nie zrobi bottlenecka temu prockowi :wink:
Czy autor sprawdzał możliwość włączenia limitowania ilości FPS w grze? (Jeśli jest taka opcja - odznaczamy).
Po 2 jak wspomniałem - usuwamy GF Experience i 3d vision.

rzuciłem po prostu to co myślałem, nie twierdze ze jestem znawcą i nie powiedziałem ze ma bottlenecka tylko, ze moze mieć i powiedziałem to jako przypuszczenie.

ja zmieniłem GTX 960 na GTX 1070 i gry chodzą gorzej niz na GTX 960, mam artefakty juz nawet na filmach Youtube
Podłączyłem ponownie GTX 960 a GTX 1070 rozwaliłem o ścianę bo to śmieciowe karty są
Miałem karte z pamięciami od MICRONa które ponoć były wadliwe

A miałem zrobić dokładnie taki sam zakup - chciałem MSI (jednak ze względu na cenę zostałem przy 960) - ufff :smiley:

No ja mialem wlasnie GTX 1070 od MSI

Czyżby poprzedniczka 970 była mniej awaryjna? (czytałem mnóstwo pozytywnych recenzji na temat tego modelu).

Dzięki za wszystkie pomysly, jak wroce do domu to poprobuje wszystkiego i dam znac.
Mam nadzieje , ze to nie wina modelu karty…

dodatkowe zasilanie wpięte w kartę?

pci express? tak

To jest wlasnie chyba najbardziej prawdopodobne , ze to przez ram .
Podlaczam zdjecie ramu ktorego posiadam .
I jeśli to faktycznie ram stanowi problem i bede musial go wymienic to odrazu spytam, jaki ram bylby dobry pod moje podzespoly (DDR3)

?