Słabe fps po wymianie karty graficznej

RAM nie wpływa aż tak mocno na ilość FPSów (a 8GB to nie tragedia). Wpływa ona głównie na ilość operacji, jakie można wykonywać jednocześnie (W grach prym wiedzie pamięć RAM karty graficznej-ładuje tekstury, dane itp., dopiero w przypadku, gdy jej zabraknie do akcji wkracza RAM systemowy, który jest de facto wolniejszy i spowolnienia zaczynają dawać się we znaki).
Ogólnie do Win 7,10 64 bit polecałbym 16GB, ale dopiero wtedy, gdy np. gry zabierają tak dużo pamięci, że minimalizowanie okienek trwa wieczność.

Wszedłem w biosa , podsyłam zdjęcia jakiś wartości . Powiedzcie mi czy cos jest nie tak - nie znam sie na tym

49C na cpu w idlu? co ty grzejnik na zime zrobiles z tego kompa?

1lajk

Panie kto to panu tak to spier… pastę na cpu zmień, bo te temperatury na idlu to niemożliwość jest, a co do zmiany zobacz czy masz ustawione na wysoką wydajność, znajomy miał podobny problem że po zmianie mu nie podskoczyło, a miał ustawione na oszczędność prądu co zazwyczaj jest ustawione standardowo na windzie, ustaw wszystko pod wydajność nie oszczędność, na gefroce i w kompie, wtedy napisz jak bangla.

wtyczka 6 pin bądz 8 pin wychodzace z zasilacza, w 750 ti chyba nie jest wymagane(choć moze jakiś model ma) a w 1060 to kazda musi miec dodatkowe. Jaki masz model konkretnie?

No to widać, ze definitywnie ram robi za winowajcę, rozumiem ze chciales przyoszczędzić (więcej na kartę wydać), albo płyta główna nie pozwala ci na ddr4, ale czemu jeśli juz wybrałeś dd3 to tylko w jednej kości ? Przecie taka sama ilość ramu ale w 2 kościach (po 4gb) poprawiłaby osiągi w grach i tu luźno mogę strzelić o 20%+. Inna sprawa, ze gra na wyzszych ustawieniach moze mieć inne wymagania (np względem ramu), jeśli grałeś na low, to nie wyciskała (chyba ze tak było) wszystkich potów z tego zestawu, następne to procesor, 49* w idlu, ja mam i7 9700k (podkręconą) i jak gram, zaznaczam jak gram, to tempy dochodzą do max 45-50*, więc to tez moze mieć wpływ na wydajność. Walnij nową pastę termoprzewodzącą na procesor, wyczyść chłodzenie.

Zmienilem na wydajnosc i w kompie i w panelu sterowania nvidia ale dziwi mnie jedno…
pobralem program speedfan i zauwazylem jedna niepokojaca rzecz , ktora wydaje mi sie nie jest normalna . Chodzi o wykorzystanie procesora. Podsylam zdjecie


Takze w menedzerze zadan pokazuje mi od 90 do 98 % wykorzystania procesora gdzie sam fortnite zabiera 70%.Dajcie znac czy to normalne chociaz w to watpie .

Podsyłam zdjecia z menadzera zadan
image

Jakiego uzywasz antywirusa? masz jakiegoś wogóle czy na Windows Defenderze śmigasz?
Mialem identycznie obciązonego kompa po podłączeniu GTX 1070
Miałem wirusa który wykrywał ze jest mocna karta graficzna i kopał mi kryptowaluty, Procek był obciążony do ponad 90% w bezczynności na pulpicie

Przypuszczam ze po zmianie na mocną kartę graficzną, wirus ją wykrył i się aktywował, w skrócie, górnicy kopią kryptowaluty na Twoim kompie

1lajk

Myślisz, że nawet format nie pomógł mu pozbyć się wirusa?

183 procesy? Co ty masz na tym kompie. Na pewno coś jest tutaj nie tak :slight_smile:

Po roku czasu użytkowania win 10 mam 16 procesów w tle , a ty po formacie masz ich 183 :slight_smile: Niech zerknie na twojego kompa jakiś fachowiec

To norma sam mam 190 procesow w tle i wszystko jest ok

Zmieniłem pastę , wyczyściłem chłodzenie tak jak polecaliście , lecz nie widzę żadnych popraw jeśli chodzi o temperaturę i wydajność …
Zapomniałem jeszcze napisać jednej ważnej sprawy dotyczącej samego chłodzenia , otóż posiadam standardowe chłodzenie od intela które było dołączone do opakowania razem z procesorem , więc dlatego temperatura może być taka wysoka. Jedynym wyjściem jest chyba wymiana RAMu patrząc po waszych pomysłach . No cóż … Piszcie jak wpadnie wam coś do głowy.

Jeżeli nie podkręcasz procesora to standardowe chłodzenie wystarcza w zupełności. Przed wymianą sugerowałbym rozejrzeć się za jakimś sklepem komputerowym, gdzie mogliby na próbę wpiąć 2 kości np 8 GB RAM i sprawdzić, czy w ogóle to wpłynie aż tak na wydajność (moim zdaniem nie).

Czyli twoim zdaniem co jest problemem ?

A może lepiej sprawdź czy ty czasem tej gry nie odpalasz z grafiki zintegrowanej z procesorem? Jak dla mnie to i na 750ti powinieneś na wysokich 100 fpsów mieć. :roll_eyes:

1lajk

Polecałbym najpierw sprawdzić te kości RAM (przy okazji, czy w BIOS ustawione jest odpowiednie ich taktowanie?)
Edit. Jeżeli odinstalowałeś GF Experience i 3d Vision (to sprawdź to, co kolega wyżej radzi, czyli jaka karta graficzna odpala się podczas uruchamiania gry).

Odpalana jest 1060 , już to sprawdzalem .Próbowałem także różnych wersji sterowników ale bez popraw.No nic … Jaki ram polecacie ?

Też mnie to dziwi… poza tym po zmianie na 1060 6gb powinna być odczuwalna duźa poprawa w fps i wydajnośći.Zależy mi na tych fps bo mam 144hz w monitorze i poprostu jak mam ponizej tych 144fps to jest lipa z płynnością . Wyprzedzając jakiekolwiek pytania o rozdzielczość , mam ustawioną 1280x1024 w panelu nvidia ze względu na to , że gram na 4:3 w gierce.