Słabe fps po wymianie karty graficznej

Jeszcze raz zapytam - czy odinstalowałeś całkowicie GF Experience i 3d vision? Przy instalacji nowych sterowników należy wejść w opcje zaawansowane i odznaczyć te 2 opcje (domyślnie wszystko się zaznacza).
RAM polecam Kingston HyperX Fury 2x 8 GB możesz spróbować np takie: https://www.ceneo.pl/29410533
Wcześniej jednak radzę na próbę włożyć więcej RAM w sklepie i sprawdzić, czy pomoże.

Gdybym był na Twoim miejscu zacząłbym od instalacji Win 7 (10 to dla mnie szpiegujący szajs).

mozliwe ze procek nie wyrabia i ogranicza karte graficzna
zainstaluj oryginala win10 ew. sciagnij za free z microsftu na 30dni trial a potem sobie aktywujesz
polecam malwarebytes + eset nod32
Geforce Expierience raczej nie ma do tego nic i 3dvision tez
takze albo cos ci kopie kryptowaluty, viry itp albo procek nie wyrabia
zasilacz dobry masz?

Chyba nie widziałeś testów z “zalecanymi ustawieniami” od GF na grach :wink:

Tak , odinstalowałem .

Pisałem u góry - mam oryginalnego Win10

Ok w takim razie trzeba wypróbować nowe kości RAM.

Patrzyłem na te kości co wysyłałeś , myślisz ze taki kit tylko 2x4gb będzie ok ? nie mam takiego budżetu na ten czas , żeby kupić 16gb .

Nie znam sie zabardzo na tym ale 1*8gb ddr3 do 1060 nie jest konfiguracja marzen. DDR3 w single channelu potrafi zniszczyc wydajnosc komputera. Lepiej przemysl dokladnie zakupy i konfiguracje zeby potem nie bylo zdziwienia. Jak na moj gust problem masz w ramie, jaka masz plyte glowna? Na necie sprawdzalem najtansza plyte pod Twoj procesor to jest napisane ze obsluguje ram ddr4 2133mhz + to nie wiem skad te ddr3 Ci sie wziely

Ta plyta obsluguje tylko DDR3. Moze gdybys dokupil jeszcze jedna taka pamiec RAM i dal to w dualchannel to teoretycznie byloby lepiej. Musisz to zweryfikowac gdzies. Ja nie wiem czy bym dokladal to starej plyty glownej

Po wymianie ramu wszystko działa sprawnie :wink: Dzięki każdemu za pomysły :slight_smile:

1lajk