Szukam anime psychologicznego

Cześć, o godzinie 02, minut 41, ósmego sierpnia 2012 naszła mnie ochota na jakieś anime psychologiczne.

Tak wiem, mogę wstukać w google "anime psychologiczne" i będzie HAPPY. Ale nie zrobię tego. Chcę znaleźć coś naprawdę dobrego i dlatego zasięgam rad u pr0uBereXtremesk8c00lkoXów :)

Szukam czegoś co wywrze na mnie jakiś wpływ, zmieni coś w moim patrzeniu na świat. Coś takiego co nie będzie się nudzić, ale też nie akcja cały czas.

To może zrobię tak:

Anime, które ja uważam z psychologiczne i mi się spodobały

-Another

-AngelBeats

-Death Note

-Mirai Nikki

- różne Higurash

- "sen to czihiro" czyli Spirited Away: W krainie Bogów.

Anime które mi się nie podobały

-nie ma- jak mi się coś nie podoba to nie oglądam

W razie wątpliwości/niedomówień proszę śmiało pytać, z góry dzięki za odpowiedzi.

Polecam Code Geass. Jeśli Death Note ci się spodobało, to CG też powinno.

Neon Genesis Evangelion

Code Geass:

No więc tak- Neon Genesis Evangelion za bardzo przybajerzone, zobaczę Code Geass, choć do tego też nie jestem pewien.

NIE LUBIĘ MECHA i SHONENU.

Serial Experiments Lain. Zniszczył mi mózg.

Może Bakemonogatari, Mawaru Penguindrum albo Steins;Gate

Serial Experiments Lain. Zniszczył mi mózg.
Muszę powiedzieć, że wygląda ciekawie :)

Ciekawy na pewno ale również ciężki, oglądałem go ładnych parę lat temu i nadal wyraźnie pamiętam. Chociaż nie jestem fanem anime.

Polecam Ci Tengen Toppa Gurren Lagann, na pewno zmieni Twój pogląd na świat, tak jak zmienił i mój + nakręca Cię emocionalnie w jakiś sposób pozytywnie, że chcę się żyć i być lepszym ;p nie da się tego opisać po prostu to sprawdź, a nie pożałujesz ;)

Szuka psychologicznego, a wy mu polecacie jakieś seriale akcji. :D

Ja polecam "Welcome to NHK" w skrócie komedio-dramat o zjawisku Hikkimori (młodzi japończycy, którzy izolują się od społęczeństwa / nie wychodzą z domu po kilka tygodni, miesięcy).

chaos head, cg zobacz to jest po prostu EPICKIE, jeżeli ci się spodoba, to zobacz również Guilty crown, a jak ci się higurashi podobało to tobacz Umineko no Naku Koro ni.

Texhnolyze, Gantz(troszeczke krwi tu jest) no i moze Rainbow: Nisha rokubou no shichinin.

Rainbow ryje banie jak mało co i psychologiczne ale bardziej lajtowe Durarara

Cześć, o godzinie 02, minut 41, ósmego sierpnia 2012 naszła mnie ochota na jakieś anime psychologiczne.Tak wiem, mogę wstukać w google "anime psychologiczne" i będzie HAPPY. Ale nie zrobię tego. Chcę znaleźć coś naprawdę dobrego i dlatego zasięgam rad u pr0uBereXtremesk8c00lkoXów Szukam czegoś co wywrze na mnie jakiś wpływ, zmieni coś w moim patrzeniu na świat. Coś takiego co nie będzie się nudzić, ale też nie akcja cały czas.To może zrobię tak:Anime, które ja uważam z psychologiczne i mi się spodobały-Another-AngelBeats-Death Note-Mirai Nikki- różne Higurash- "sen to czihiro" czyli Spirited Away: W krainie Bogów.Anime które mi się nie podobały -nie ma- jak mi się coś nie podoba to nie oglądamW razie wątpliwości/niedomówień proszę śmiało pytać, z góry dzięki za odpowiedzi.

Mnie to wygląda bardziej na kryminały, ale jak uważasz. :)

Sprawdź: Monster [74 ep], Darker than Black [25 ep], Gunslinger Girl [13 ep].

O wlasnie, zapomnialem o Monster, swietnie tu pasuje.

Na razie oglądam Welcome to NHK, później oblukam Texhnolyze i Monster.

Dziwi mnie, że nikt jeszcze nie napisał o Bokurano.Jestem na 100% pewien, że Ci się spodoba:).Ewentualnie Elfen Lied powinno się nadać:).

Widzę, że oglądałeś higurashi, to może Shiki by Ci się spodobało.

Umineko no Naku Koro ni - bardzo dobre(nie wiem czy oglądałeś bo niby z higurashi jest tam jakieś powiązanie, ale nie pamiętam już ile lat temu oglądałem to).

Chyba o to że od tych samych twórców czy jakoś tak ^^.

Blood-C - Bardzo dobre również, z początku "dziwne", oraz słabe może się wydawać(dziwie się ze nikt nie podaje blood-c ani umineko w edycji będę dodawać nowe jak odszukam na swojej liście).

Chaos;Head - nie wiem czy podchodzi to pod twoją kategorię ale też "psychologiczne"

Denpa Teki na Kanojo - króciutkie, lecz bardzo dobre jak dobrze pamiętam.

Ja tutaj Maniaczek Anime ^^ - http://www.anime-pla...om/users/TasieX nie chcę mi się uzupełniać na bieżąco i również starych serii co obejrzałem.

Shiki jest genialne, co do jeszcze jednej pozycji polece Ergo Proxy, na pewno się niezawiedziesz.