Szukam gry, w której można pobawić się solo, gildia opcjonalna

Tibia.

Wow

Żartowałem, nie tykałem tego gówna przez trzy miesiące i dobrze zrobiłem.

poe

Ludzie wy czytacie te posty czy jesteście jak boty które z automatu podają grę w którą aktualnie grają? Widzę ciągle GW2, FFXIV i ESO…A żadna z tych gier nie ma tego czego @MarcelinaGG szuka…

bez komentarza…

Ogólnie @MarcelinaGG jedyne co może Cię zainteresować to BDO tam jest solo grind który Cię interesuję. W którymś temacie jest podany Polski Discord społeczności BDO (coś około ponad 5k ludzi) tam znajdziesz wszystkie ważne informacje.

1lajk

Skąd to info? xD przecież nowa klasa w 7.0 będzie Leather nosić…

Osobiście polecam BDO, praktycznie 99,9% czasu można spędzić bez pomocy innych osób, w grze jest bardzo dużo do roboty więc na pewno znalazłabyś coś dla siebie, jest też dobrze rozwinięty system pvp. Gra jest bardzo dobra pomimo przypiętej jej łatki p2w

2lajki

moim zdaniem to wyklucza większość gier solo typu tylko grind. To już lepiej poszukać gry gdzieś się robi jakieś dungi itp. raz dziennie gildie nie jest trudno znależć i robić sobie tak dla funny po 1/2 dung

2lajki

No tak tylko, że w BDO będzie musiała sobie dokupić specjalny czytnik do kart VISA/MasterCard do kompa jeżeli chce się ubrać i grać coś. Jak chce casualowo to spoko może sobie biegać i zabijać moby w Mediah, Calpheonie i Balenosie. O innych spotach niech zapomni bo teraz wszędzie minimum full TET armor/weapon i TRI biżuteria.

Edit. I w tej grze to dobiero będzie musiała robąć drewno oraz zająć się robotnikami.

1lajk

Sety są przypisane do lokacji. Czyli mogą wypaść wszędzie na danej mapie, np ze skrzynek lub world bossów. Następnie z dungeonów i raidów.
Jak chcesz set, który jest przypisany do dunga lub jest crafcony to nici z solo gry.
Ot, kolejna gra z cyklu - tank znajduje pt najszybciej na dungi, zaraz za nim jest healer a dps może iść obiad w tym czasie robić.

Ragnarok, pastelowe kolory, wręcz dziewczęce?
ogólnie typowe fantasy 200% - priv serwery x5 polecam max x8 inaczej wszystko latwo i nudzi sie. w dodatku Classic 99lvl max 2.0class bez 3.0

Tree Of Savior f2p - 255lvl wbilem na luzie i dalej tez sie da jak sie chce :wink: cos jak ragnarok. v2.

poleciec moge private servers top 100 - wybierasz gre i serwer ktory chcesz :stuck_out_tongue: można przejżeć samemu co się lubi i nie… ( chociaż sam podchodziłem do ragnaroka 3 lata na tej stronce, po czym grałem przec ponad rok+ non stop potem z przerwami na serwery)

Helbreath online - stare i dobre pvp, hard drop, serwery prywatne ciezko dzis o dobry, glownie sami wyjadacze.

Knight Online, MOCNE p2w, aczkolwiek mozna grac F2p i dojsc do średniego poziomu na hazardzie, sam wczoraj zarobiłełm z 200zł aż około 1800 :stuck_out_tongue_winking_eye: bawiąc się w hazard. (upgrade itemków, ogólnie turecka społęczność)

Silkroad - privy / solo do 60lvla? da rade uciagnac//priv lekko do maxa

World of tanks, gatunek ginący xD z 250k graczy dziennie zostało się okolo100k i spaaaaaada, solo możesz grać wiecznosc :stuck_out_tongue:

1lajk

BnS jest BARDZO nastawione na grę zespołową. Owszem, jest system randomowego szukania party, ale z tym nie zajdzie się daleko. Wędrówka z mid-game’u do end-game’u jest mega długa, rozwijanie postaci jest bardzo czasochłonne, co jest równoznaczne z robieniem dużej ilości tych samych dungeonów robiąc daily questy. O rajdach nie wspomnę. Bez klanu nie jesteś w stanie znaleźć żadnego normalnego rajda. Bycie w klanie bardzo umila grę i zmienia monotonną rutynę w coś przyjemnego. Także odradzam BnS graczom, którzy nie są skorzy do dołączenia do klanu

Gadacie głupoty, Tibia spełnia twoje wymogi. Dużo kobiet tam gra, locisz sobie eq z mobów. Polecam.

2lajki

Marcelina
Zgadza się, na mapach PvE jesteś przyjacielem wszystkich więc masz pewność, że nikt cię nie zajdzie od tyłu. Nawet przeciwna frakcja może ci pomagać w zadaniach i możesz o tym nie wiedzieć. Od PvP są Battlegrounds i całe Cyrodil (jedno i drugie to całkowicie odrębne mapy).

Od siebie poleciłbym gw2 ale… Napisalas ze itemy maja leciec z mobow i o ile w gw2 low lvl i do rare (rzadziej exo) z lootu dostanie sie taki o tyle end gameowy gear raczej sie zdobywa poprzez craft lub zakup za tokeny np z raidow/spvp/wvw oczywiscie moze byc z dropu ale rate dropu jest bardzo niski. Reszta zgadzala by sie poniewaz gw2 ma jeden z najbardziej niezobowiazujacych modeli grania solo przy jednoczesnym byciu w nieformalnym party. Dziala to tak ze nie musicie byc w party aby gra nagrodzila graczy bioracych udzial w tym samym evencie/zabijaniu co wiecej jezeli uzywasz skilli nakladajacych buffy to otrzymaja je tez osoby bedace w zasiegu jego dzialania (i jezeli liczba ppl nie jest wieksza niz dany skill moze objac). Dlatego nawet jak ktos potrzebuje pomocy w jakims evencie i pisze na map chacie aby ktos pomogl to ustawia sie commander/mentor tag i po przybyciu ludzi nikt nie dodaje sie do party bo profit i tak kazdy dostanie indywidualny (jest to mega wygodne i nieobligatoryjne dzieki temu formowanie grupy ppl na event w gw2 przebiega bardzo szybko)
Do czego potrzeba formalnego party w gw2? Do raidowania (ale smialo mozna przez lfg ja tak robie od 2 lat), pvp 5v5 (gra sama dobiera team oczywiscie z wyjatkiem meczy 1v1 na priv serwerach czy arena w lobby) , fractale i dungeony (tez dobiera sie przez lfg). Co wiecej rozwoj gearu w gw2 konczy sie na itemach ascended i nie ma jak w wow ze co dodatek producent wprowadza wieksze widelki na nowych itemach. W gw2 w end game (oprocz zdobycia asc gearu) przede wszystkim zdobywa skill ze wzgledu na fakt ze w gw2 combat system i mozliwosci jakie daja elitarne specki jest bardzo elastyczne. Dlatego wlasnie wiele ludzi nie robi raidow majac asc gear bo nie opanowalo w pelni mechaniki swojej postaci.

Wiecej tutaj:

https://forum.mmorpg.org.pl/t/gw2-czy-ff-xiv/109237/6?u=majki83

I tu:

Ze swojej strony polecam sprawdzić The Pride of Taern. Nie wszystkim podchodzi, jednak niektórzy szybko się w Taernie zakochują i zostają na długo.
Jeżeli przesiedziałaś trochę w PoE, polecam zapisać się do bety Torchlight Frontiers - gra się niesamowicie przyjemnie.
Jeżeli nie to, to tak jak wyżej, Guild Wars 2.

Zdecydowanie ESO jeśli chodzi o zabawę Solo, na dobrym buildzie możesz zrobić wiele rzeczy, a większe bossy to kwestia poczekania chwili przy nim lub napisania na czacie, że potrzebujesz pomocy. PvP nie jest obowiązkowe, podstawka zawiera już sporo, a ESO plus który jest abonamentem (nie musisz płacić, chyba że chcesz) daje Ci większość dodatków za darmo ( no dobra nie do końca za darmo ^^) do ogrania i przetestowania.
Druga gra pasująca w sumie, to GW2, też gra gdzie solo możesz zdziałać wiele. Większość rzeczy co prawda możesz tam sama robić, a główna kampania jest bardzo fajna i ciekawa.

Dziękuję Wam za wszystkie komentarze.
Odniosę się do kwestii grania solo, bo ktoś tu wyśmiał, że jak to mmo i solo ;p
Nie mam czasu na grę w constant party, bo tak to się grało w L2 czy guild w WoW, gdzie trzeba było grać w określonych godzinach. Aktualnie zamiast siedzieć na teamspeaku czy discordzie wolę posłuchać muzyki czy podcastu. Na początku mojej przygody w L2 grałam solo, bo dało się częścią klas lub łapałam randomowe party ze spoilerami czy bufferami, którzy solo farmili gorzej. Lubię zdobywać EQ, ulepszać postać, ale nie robiąc 3h rajd ze spinającymi się ludźmi, na którym niekoniecznie musi mi coś polecieć. Nawet jak mam coś farmić 2 tygodnie to w końcu poleci, jak shiny pokemon w pokemon crystal :stuck_out_tongue:
Aktualnie pomyślę nad BDO / ESO

Gdybyś szukała ludzi do gry, to wiedz że tutaj ich znajdziesz. I raczej nie będą wymagać niczego od Ciebie, zwłaszcza dużej ilości czasu. ^^

BDO, Tibia, ESO i Runescape obie wersje.