Szukam MMO do czasu wyjścia Lost Ark w EU

Jak w tytule, szukam jakiegoś MMO do pogrania do czasu premiery Lost Ark w Europie (bądź nawet i dłużej, jak będzie warto)
Czego oczekuję:

  • F2P
  • Nie P2W (no chyba, że da się zdobyć itemy z cash shopu za walutę z gry, to jeszcze jeszcze, ale też wolałbym bez jakiegoś heavy P2W)
  • W miarę zdrowa liczba graczy (nie musi być ich jakoś przesadnie dużo, żeby tylko nie było czuć że serwery świecą pustkami)
  • Solo friendly

Z gier które podobały mi się najbardziej było Blade&Soul, ale grube P2W i słaba optymalizacja ostatecznie zniechęciły mnie do tej gry.
W co grałem:

  • Blade&Soul - nie podoba mi się podejście P2W i słaba optymalizacja (grałem jeszcze na UE3, więc nei wiem jak jest teraz, ale P2W pewnie i tak zostało)
  • WoW - powracam do gry co jakiś czas z doskoku na 3 miechy i porzucam bo mnie nudzi
  • FF14 - Nie mój styl, gra nie podoba mi się od startu więc nie mam zamiaru nawet zaczynać.
  • GW2 - miałem dwa podejścia do tej gry, ale jakoś mnie do siebie nie przekonuje (+ chyba i tak trzeba wydać trochę siana na dodatki, więc odpada)
  • Black Desert - Gra fajna, ale też lekko P2W. Zaakceptowałbym to, gdyby dało się kupić rzeczy z cash shopu za kasę (w sensie bezpośrednio, nie przez marketplace bo wiemy jak to działa). Poza tym troszeczkę za bardzo grinderska jak na mój gust.
    …oraz parę innych, które albo są za stare żeby wspominać, albo już nie działają.

W sumie gry MMO przestałem jakoś intensywnie śledzić tak po 2015 roku. Wiem, że w tym czasie wyszło parę tytułów, w tym chińskich, więc jeżeli jest coś wartego uwagi to dajcie znać :slight_smile:

Dlaczego nie w samego lost arka? Zapraszam do mojego tematu:

No właśnie się tak zastanawiałem, ale obawiam się, że się wypalę do czasu wyjścia Lost Arka w Europie. Nie wiem, czy by mi się chciało farmić drugi raz znowu to samo. Poza tym jest wymagany exitlag, a nie chce mi się bawić z tym reinstalowaniem tego “darmowego” co tydzień

Mam te same obawy, ale pomyślałem sobie, że jeśli gra ma mi się spodobać to się dowiem tego wcześniej, do tego przetestuje klasy, wybadam która/e mi się podoba/ją najbardziej, dowiem się czego unikać i co robić, a levelowanie altów to podstawa w tej grze, więc jeśli to mi się nie spodoba na RU, to na EU też nie i będę wiedział zawczasu, czy poświęcać jej czas w przyszłym roku w ogóle. Reinstalowanie czegoś raz na tydzień nie jest wielką robotą, a i pewnie też są jakieś “patche”, które pozwalają tego unikać, ale na razie nie szukałem :wink:

Gry MMO to inwestycja na lata, nie zaczynaj teraz bo za 4 miesiące będziesz mieć Lost Ark. Pograj w to co grałeś do tej pory i co Ci się podobało + masz jeszcze tytuły esportowe jak CS GO czy LOL czy DOTA ew karcianki oraz oglądanie seriali. Bez sensu abyś grał na innym serwerze jak RU bo tylko się wypalisz a na premiere będziesz myślał o zgubionym progressie.

Wyszła FH5 więc jak lubisz ściganki to graj w to
Na styczen God Of War na PC

nie pasuje Ci że trzeba kupić dodatki w gw2, ale grasz w wowika hmm?

no ja mam paladyna na 50 lvl u ruskich, tyle że teraz gram w ELOYN, co do farmienia to za wiele go nie ma w lost ark gra się bardzo przyjemnie i bez spiny lvl pędzi, a i u tych ruskich założyłem polską gildie ZAKON może jeszcze jest :wink:

Dostałem Shadowlands w prezencie od kumpla, bo nie miał z kim grać - dlatego grałem.

Dokładnie tak. Na początku się wahałem, ale w sumie utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że nie opłaca mi się grać na RU właśnie z powodu wypalenia.

No może właśnie zerknę tego Elyona. Próbowałem pograć w B&S, ale przy uruchomieniu mi wywala bluescreena, więc nie chce mi się w to bawić :smiley:

Ogólnie o wypalenie to nie macie sie co bac tam po prostu rashuje sie do ilvlu 1300+ a potem to juz farmisz golda i nowe instancje wiec to co na EU bedzie tam skipujecie

sprzedaj komputer, idź na lody.

2lajki

Za zimno na lody, mordo.

Polecam Mudfish gdzie płaci się za transfer podczas grania, na jednym doładowaniu możesz grać ponad rok na ruskich serwerach z pingiem 60-80.

killsquad tyle że to pay 2 play, ale jak ci sie lost ark podoba to to też powinno

Czekasz na lost arka a nie chcesz gry z p2w. Ciekawe

W Lost Ark system płatności jest stworzony dość fair jak na azjatyckie produkcje.

w lost arku da się in gamowe złoto przerabiać na złote kryształy a te z kolei valutę premium.

W samej Korei IS już nie był aż tak zły ( oczywiście, dzięki możliwości wyfarmienia waluty w grze, ale zapewne niezbyt do przełknięcia dla przeciętnego gracza tutaj), a z bety globala, jeszcze to poprawili, więc najpierw sprawdź, a nie powielaj to co usłyszałeś.

Do tego jak sam autor napisał…(no chyba, że da się zdobyć itemy z cash shopu za walutę z gry, to jeszcze jeszcze, ale też wolałbym bez jakiegoś heavy P2W)…